Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel. (Bontonfilm)

MartinX.

Tento film, podle mne, velmi zestárl. Viděl jsem jej v roce 1988, podruhé někdy těsně po roce 1989 a poté znovu před pár lety. První shlédnutí bych odhadl na 5 hvězdiček, druhé tak na 4 a poslední s bídou na 3... Pokud to budu vnímat jako svérázný dokument doby, tak to nicméně snad svou hodnotu má. ()

Heavyman

Jedinej Olmerův film co si zaslouží *****. Skvělá atmosféta s dokonale sedící hudbou, která se ve filmu všudypřítomná a nejsem vůbec fanoušek disca. A legendární scény jako například vekslování v autobuse, lyžař Skamene v Praze na chodníku nebo magický voko. ()

Kolssteyn

Nevím, pokolikáté jsem to viděl, ale vždycky se mi to líbilo, ne-li víc! :) Inu, jeden z nejlepších č.s. filmů... škoda jen, že dnešní tuzemská produkce ještě nemá unavenou pravačku, aby pochopila, že její horizont je takřečeno odšťavněn. Neocenitelnou službu prokázala R.Johnova prozřetelnost ve Frankiem goes to Hollywood. ()

Krchy

Nemám rád prostředí veksláků, nemám rád osmdesátá léta za železnou oponou a opravdu nemám rád song Relax, takže s bídou za dvě. ()

SkyCaptain

Vydařený film o vekslácích, který věrně zachycuje svojí dobu. To je fakt síla že to tvůrci mohli za minulého režimu natočit. Když si vezmu že v počátcích socialismu se točili jenom samá prosluněná propagandistická díla a na jeho konci se točilo tohle. Holt už byli soudruzi v koncích :-) Film dobře odsýpá a obsahuje spoustu "dobových" výrazů a postojů, je to úplná exkurze do historie. Jenom škoda té písničky, která se sice k filmu skvěle hodí, ale její opakování a utnutí když začne někod mluvit začne lézt po chvíli na nervy. ()

inutihar

Pro ty, kdo si 80. léta aspoň částečně neprožili, budou Bony a Klid představovat jen změť víceméně nepochopitelných výjevů. Postava "čestného" veksláka Martina působí strašlivě nepřirozeně. Mé hodnocení je hlavně za zachycení atmosféry špinavé Prahy poloviny 80. let než za velmi proměnlivou kvalitu filmu... ()

agassi68

Toto bol jeden z najlepších filmov pre pubertiakov v tých časoch. Muzika, Hanák a Skamene pridali tomuto dielu na kvaite. S chuťou si to pozriem aj dnes.. ()

helloween93

Film, který nejlépe vystihuje 80. léta v totalitním Československu. Všichni se snažej co nejrychleji vydělat velký love vekslovánim, aby mohli jezdit v Mercedesu a nosit značkový hadry z Tuzexu. Pravdivý film o tom, že kdo rychle vyletí, ještě rychleji spadne. "Víš jak se z měkkejch Spart dělaj tvrdý? Takhle" nebo "Tohle je Praha a ne nějaká zasraná Boleslav".:DD Česká klasika. 4* ()

Ydrosten

Teď jsem to viděl asi po 10 letech ( nějak ty České filmy nemusím ) a musím upřímě říct že to nějak ztratilo humor. Pořád jsem jen čekal až bude konec. Docela otravovaly obě písničky, které prakticky celý film nepřestanou hrát. Připadlo mi to jako u kolotočářů - 2 písničky pořád dokola. Ta doba je vykreslená celkem reálně, jen mě to prostě nebavilo. ()

Besyn

A vida,tak i Olmér nám točil dobré filmy ?!Skvělá hudba,působivá story a hlavně naprosto čistý pohled na nesmyslný komunistický systém.Když sis chtěl koupit video,musel jsi směnit koruny za marky a jít koupit do Německa (nevím přesně zda do západního,nebo východního),u nás jsi měl smůlu.Jen dost dobře nechápu,jak se může poměrně dosti blbcům po té době stýskat. ()

dalziel

Nebyt tam neustaleho bliakania RELAX od Frankie Goes to Hollywood a dalsich ich "uzastnych" flakov tak tomu hviezdicku prihodim, ale takto ma ta muzika skratka zabija...no hnus velebnosti ()

Jeand´Boa

Bony? Bony?...pro mne rozhodně vydařený pohled na veksláky všeho druhu, ve kterém bych rozhodně vyzdvihnul výkon Romana Skamene - výborně ztvárněný druhořadý podvodníček, který kam vítr, tam plášť...ze všeho vyzískat co nejvíce a hrát hlavně na se...no, skončil jako všichni kolem něj...Opravdu k těm bonům patřil klid? ()

Pekisan

Milé děti......jelikož jste všichni zlobili.....,jděte do prdele! Tak nejake podobne spomienky mam na tento film. Proste ked to hralo v telke tak ma rodicia vzdy vyhodili lebo to bolo nepriistupne:))) Na komunisticku eru si velmi nepamatam ale tento film je proste classic. Praha je sedivejsia nez vlasy mojho otca a kamera to este krasne podciarkuje. Borci hraju ako sa patri. Jedine snad...byt ten film o 10 minut dlhsi tak tie 2 ustredne melodie asi znenavidim do konca zivota ()

AxelWers

Tvrdý život vo svete prania špinavých peňazí v období neskorého komunizmu v ČSSR. Jeden z najlepších filmov zobrazujúci život v uliciach Československa 80. rokov. Vekslovanie vedelo zabezpečiť bohémsky život, ale pád na dno vedel byť veľmi rýchly. ()

kabel

Tenhle kousek zarývající se do pohledu vekslácké komunity, přiblížení toho, jak to tady u nás za minulého režimu s těmahle frajírkama a jejich kšeftama asi vypadalo. Určitě velké peněžní lákadlo pro dost lidí, avšak s určitým rizikem. Dle mého i trefné zpracování toho, že vždy zůstanou jen "velké ryby v rybníku"... vše je doprovázeno těmi nejznámějšími hity skupiny Frankie Goes To Hollywood, které hrají stále dokola do zblbnutí - ale to mi nijak nevadí. ()