Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi. Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní a obviní je z vraždy syna náčelníka Lstivého Mloka. Šošoni neváhají a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Westernová parodie může začít, a ušetřena nezůstane ani Leoneho klasika... (oficiální text distributora)

zelvopyr

Vidět dřív Manituovu botu než Surprise, hodnocení by bylo obráceně. Bohužel jsem několik totožných komických scének už viděl ve jmenovaném filmu, takže čistě průměrné... Žeby orientace na diváky s nulovou pamětí? :) ()

Hellboy

Něco mezi 2** a 3***, ale ačkoliv jsem se občas zasmál nad některejma praštěnejma fórama nebo zachytil mrknutí na znalce (citace z filmů jako El Topo nebo Tenkrát na západě), tak jsem se až tak moc nebavil, na čemž má hlavní vinu "teplej" indián. Fakt demence, nechápu, koho tim chtěli tvůrci zaujmout. ()

berg.12

Tohle se prostě Němcům docela povedlo. I když občas film klesne pod laťku inteligentního humoru, je to parodie, takže promíjím. Pár vtípků bylo opravdu povedených a film ctí nejen svůj originál, ale tu a tam si vkusně vypůjčí třeba i Leoneho. Na takového "Limonádového Joeho" nemá ani omylem, ale marně vzpomínám, kolik lepších westernových parodií (a v poslední době parodií vůbec) jsem viděl. ()

sud

Je to sice strašná volovina, ale zábavná. Při sledování se na vás valí kvantum volovin, ale také spoustu vtipných scének a zajímavých nápadů. A těch je naštěstí tolik, abych mohl říci, že "Manitouova bota" je dobrý film. 55%. ()

Tyler

Ulítlost první třídy se skutečně neskutečnými gagy, postavami a muzikálovými čísly. Infantilita "Manituovy boty" je sice do nebe volající, ale co naplat - smějete se a smějete a smějete. Někdy to sice trochu zaskřípe a závan trapnosti shodí tenhle film k celkovému průměru, přesto jsou Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger opravdu důstojnou inspirací pro slavné příběhy Karla Maye :)...Btw indiánský rap je cool. ()

Rex Mundi

Z traileru to vyzeralo ako sranda k ušoupání, samotný film ma už tak nenadchol. Niektoré scény boli naozaj milé, ale akosi som mala dojem, že scenáru chýba tempo, svižnosť. No a v druhej polovici filmu už som sa hádam ani nezasmiala... ()

*CARNIFEX*

Paródia na Winnetoua? Prečo nie! Veď snáď neexistuje snímok, ktorý by si nezaslúžil "zosmiešniť". Osobne som dúfal vo väčšiu zábavu, ale na jeden krát v unudené ránko počas pečenia krkovičky to nie je vyslovene zlá voľba. Niektoré zajeby stoja skutočne zato :) ()

MMR

Ale jo, některé parodické pasáže mě pobavily, ale jinak jsem už viděl mnohem lepší a zábavnější parodie. Když se ovšem zamyslím nad tím, co si z toho po roce pamatuju, vyjde mi, že toho moc není... ()

Wacoslav1

Na Germánský komedie jsem si nikdy moc nepotrpěl, ale tahle parodie (nejen na Mayovky) se fakt povedla. Ústřední dvojice dobře zparodovala pokrevní bratry a záporák Santa Maria je totální king až jsem mu přál aby vykydlil všechny hrdiny i svoji bandu a fouknul s pokladem. Jinak do půlky to je na plnej počet kadence vtipů vražedná a i když sem tam je nějakej uhozenej, tak ho vzápětí jinej ultimátní přebije. Jenom ke konci už to trochu ztrácí dech, ale délka je naštěstí velmi přijatelná takže tak. My mít velký zájem o váš drsný kůň!!! 80% ()

Amarcord_1

75% - Michael "Bully" Herbig a jeho televizní estrády mě dobře baví vždy, když je náhodou vidím. Proto jsem se na Manituovu botu těšil jako malé dítě na ožití zastřeleného Vinnetoua. Má očekávání film sice nenaplnil, ale výborně jsem se bavil i tak. Přes mnoho dobrých a originálních gagů jsem měl pocit, že má tato parodie hluchá místa, a že se z daného námětu dalo vyždímat mnohem víc. Čtyři hvězdičky mohu dát s čistým svědomím zvláště pak, když si vzpomenu na jiné parodie, které mi přišly zoufale nezábavné, či ofenzivní. Nemyslím, že by toto byl ten případ. ()

sepp

Brilantni nemecka parodie na stare weterny od genialniho tria z Bullyparade a po pravu nejuspesnejsi film v Nemecku vsech dob. Bully (Michael Herbig) jako teplej indian se proste musi videt! ()

darkrobyk

Volně plynoucí parodie s několika vtipnými scénkami. Nic třeskutého, jako je třeba Bláznivá střela, nelze očekávat, byť podobnost s ní je místy více než náhodná. Parodie si tak vypůjčuje z jiných parodií. Chvílemi nuda, pokud se však příběh rozjede na vozíku ala Indiana Jones, pak se i čas hrne kvapem vpřed. Dějově natolik roztříštěné, že když si odskočíte mimo pauzu na reklamu, či občas mrknete na sousední kanály, o nic zásadního nepřijdete. ()

Hrabka

Jako parodie na "Mayovky" to je docela zdařilé, ale že by mě to nějak nadchlo, to se říct nedá. Něco je skvělé, např. jména hlavních protagonistů a některé scény taky stojí za to, zbytek je ale pouho pouhá trapárna, která nemá s kvalitní komedií nic společného. Ale jako parodii to beru. 40% ()

lamps

Ale, tak tohle bylo docela zklamání. Po televizní upoutávce a zdejších recenzích jsem očekával skvělou westernovou parodii, ovšem tvůrci nakonec zdaleka neproměnili v zisk vše, co jim zásluhou námětu připadlo v sázku. Abahachi a Ranger byli super, hlavní záporák si střihl svůj part také s velkou chutí a bylo tam několik vtípků, kterým se musím smát pokaždé, když si na ně náhodou vzpomenu. Bohužel tam ale byla místa, kdy jsem se podezřele nudil, a také pár vtipů, které se úplně minuly účinkem a nastavenou laťku srážely na mnohem nižší úroveň. Přesto ale klobouk dolů za to, že i někdo jiný než bratři Zuckerové a Mel Brooks dokáže natočit velmi příjemnou a svižnou parodii, která má sice k dokonalosti hodně daleko, ale ty světlé momenty problýskávají výrazně častěji než ty špatné. 65% ()

Boogeyman

Německá blbina celkem povedeně paroduje klasického Vinnetoua. Ač je poměr vtipů 1 dobrý na 21 trapných, je jejich kadence (ratatata) tak rychlá, že se zasmějete skoro každou minutu! ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +úžasná a trefná parodie, hudba, atmosféra westernového prostředí a vinetuovek, Uši, Ranger, Abahači a spol., český dabing je slušnej -hudební a taneční vsuvky, napoprvé rodiče od filmu odešli po 10 vteřinách, tentokrát vydrželi jen 10 min/// I z toho posledního záporu je patrné, že bych film asi skalním fanouškům nedoporučil. Podle mě se však jedná o povedenou parodii na Vinetuovky a podobné filmy (Tenkrát na západě). Něco ze scének je trapnější (indiání), nadrhuhou stranu, podstatné množství je trefných a zároveň vtipných. A jak mám rád původní filmy, tak mi tento nevadil a pěkně mě pobavil, takže z něj mám dobré dojmy/// Celkem 72%/// ()