Gentleman Jack

• Velká Británie Gentleman Jack
Velká Británie, (2019–2022), 15 h 50 min (Minutáž: 56–69 min)

Série(2) / Epizody(16)

V roce 1832, po letech ve znamení exotických cest a budování společenského renomé, se Anna Listerová vrací do Halifaxu v Západním Yorkshire, odhodlaná zvrátit osud chátrajícího sídla Shibden Hall zděděného po předcích. Aby oprášila jeho zašlou slávu, musí znovu otevřít své uhelné doly a dobře se provdat. Tohle ale není jen další "regentská romance". Charismatická, cílevědomá a náruživá Anne Listerová – dáma od hlavy až k patě oděná v černé, která díky svému šarmu pronikla mezi společenskou smetánku – si nemá v úmyslu najít manžela. Aby zůstala sama sebou, plánuje si vzít ženu. A ne jen tak ledajakou – žena, za kterou se Anne Listerová provdá, musí být opravdu bohatá. Každá část Annina příběhu vychází z historických skutečností zachycených v jejích denících. Ty sestávají ze čtyř milionů slov a popisují ty nejintimnější detaily jejího života, kdysi ukryté pod tajným kódem, který byl nyní prolomen. (HBO Europe)

camomilla

Hodne originalni serial a ocenuji, ze neni zbytecne komplikovany (vlastne ma jen jednu citovou a jednu byznys rovinu). Hezke kostymy a hudba, prijemne okorenene kratkymi "hlaskami do kamery". Fascinujici pribeh silne zeny ve "spatne" dobe. ()

hel_ko

Musím přiznat, že na můj vkus je v některých seriálech či filmech začleňování gay témat trošku moc násilné až otravné, jakoby teď seriál bez jediného gaye neměl ani šanci na úspěch. Proto jsem ani neměla v úmyslu se na Jacka dívat. Jsem moc ráda, že jsem si chtěla vyzkoušet nahrávání na nové televizi a Gentleman Jack byl zrovna "na ráně ". Seriál si mě okamžitě získal jak hereckým uměním hlavní hrdinky, tak perfektní hudbou. Hlavní hudební motiv sedí do jednotlivých obrazů jak poklička na hrnec a Suranne Jonnes si nějaké to ocenění taky doufám odnese. Pokud máte rádi historické seriály o ženách, které předběhly dobu, tak si tuhle chuťovku rozhodně užijete. ()