Reklama

Reklama

Gentleman Jack

(seriál)
  • Velká Británie Gentleman Jack
Trailer

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

V roce 1832, po letech ve znamení exotických cest a budování společenského renomé, se Anna Listerová vrací do Halifaxu v Západním Yorkshire, odhodlaná zvrátit osud chátrajícího sídla Shibden Hall zděděného po předcích. Aby oprášila jeho zašlou slávu, musí znovu otevřít své uhelné doly a dobře se provdat. Tohle ale není jen další "regentská romance". Charismatická, cílevědomá a náruživá Anne Listerová – dáma od hlavy až k patě oděná v černé, která díky svému šarmu pronikla mezi společenskou smetánku – si nemá v úmyslu najít manžela. Aby zůstala sama sebou, plánuje si vzít ženu. A ne jen tak ledajakou – žena, za kterou se Anne Listerová provdá, musí být opravdu bohatá. Každá část Annina příběhu vychází z historických skutečností zachycených v jejích denících. Ty sestávají ze čtyř milionů slov a popisují ty nejintimnější detaily jejího života, kdysi ukryté pod tajným kódem, který byl nyní prolomen. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (25)

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Výborný seriál, Anna Listerová byla na svou dobu pozoruhodná žena, inteligentní, sobecká a neberoucí si servítky z názorů svého okolí, v podání Suranne Jones se mi líbila víc, než v celovečerním filmu od BBC, kde se víc sázelo na nadzvedávání ženských sukní a neomalený jazyk. Krásné reálie, nedaleko od Halifaxu jsem bydlela, ale podívat jsem se tam nikdy nebyla, což je mi teď líto, po shlédnutí seriálu mám obrovskou chuť jet se do Shibdenu alespoň na den podívat. V seriálu je krásně vyobrazená skutečnost, že dřív se fakt na lásku v manželství opravdu nehrálo vůbec, důležitý byl majetek a postavení před zraky společnosti, to mě, s duší romantika, stále nepřestává udivovat a spíš se díky tomu raduji za dobu, v jaké žiju, a obdivuju ty, kteří v daných dobách dokázali žít tak, aby byli šťastní, a sami sebou. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Už je těch filmů o homosexuálech, zdá se mi, víc než samotných homosexuálů. Pomalu se jim začínám vyhýbat. Tohle je ale opravdu povedený kousek. Už kvůli samotné Suranne Jones, ale také kvůli kostýmům a výpravě, ale zejména díky mimořádně pěkně vedenému příběhu - originálnímu a mnohdy nevypočitatelnému patrně proto, že má předlohu ve skutečně odžitém životě. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Je pravda, že v seriálech a filmech těch LGBT témat je poslední dobou fakt neskutečně moc. Jakože až příliš. Pořád si ale říkám, že když se nápadu tvůrci chopí správným směrem, tak by to mohlo být zajímavý. Plus navíc zde hlavní roli hraje Suranne Jones, která mě loni mile překvapila v Doktorce Fosterové. Tak jsem Gentleman Jack prostě zkusil s tím, že uvidím, jak se to vyvine. No a výsledek je takový, že na seriálu je vidět ta práce s tím převést tu dobu a atmosféru do děje naprosto nejlíp, jak to jen jde. Trošku z těch problémů té britské aristokracie bylo cítit to Austinovské nechutenství ze života a otrava s ním spojená, nutící řešit lidi nesmysly a přidělávat si problémy tam, kde problémy nejsou. Anna Listerová to ale svojí drsnou postavou docela tříštila a v ten moment mě bavila, když ale začala víc dávat najevo emoce, přestalo mě to bavit. Nakonec jsem to po sérii ukončil a už se k tomu vracet nebudu. ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hudobne pomaly na úrovni nejakého humorného kabaretu, ale ak žena vyzerá ako škaredý starý chlap, to už nie je vtipné. Hlavne keď je tu tých žien viac, nie len hlavná "hrdinka". A Yara Greyjoy vo vedľajšej role ten pocit ešte umocnila, hoci tentokrát už nemusela hrať lesbu, tú úlohu dali inej šerede. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

8/8 Seriál inspirovaný deníkovými záznamy Anne Lister, jedné z prvních moderních leseb (potřebujete-li nějakou nálepku). 30. léta 19. století nebyla dobou přející jakékoli podobě LGBT, ale o to je to samozřejmě zajímavější materiál pro historické drama. Neumím si představit, že by látka takto složitá mohla cele zafungovat v jediném krátkém filmu, ale mini série je výborný formát. Ta tam je vlna osvobozujícího osvícenství, společnost pomalu, ale jistě plyne k novému sešněrování v biedermeieru... Ideál pro diváky nových zpracování Vanity Fair nebo Harlots. #bbc ()

Galerie (258)

Reklama

Reklama