Reklama

Reklama

Gentleman Jack

(seriál)
  • Velká Británie Gentleman Jack
Trailer
Drama / Historický / Romantický / Životopisný
Velká Británie, (2019–2022), 15 h 50 min (Minutáž: 56–69 min)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

V roce 1832, po letech ve znamení exotických cest a budování společenského renomé, se Anna Listerová vrací do Halifaxu v Západním Yorkshire, odhodlaná zvrátit osud chátrajícího sídla Shibden Hall zděděného po předcích. Aby oprášila jeho zašlou slávu, musí znovu otevřít své uhelné doly a dobře se provdat. Tohle ale není jen další "regentská romance". Charismatická, cílevědomá a náruživá Anne Listerová – dáma od hlavy až k patě oděná v černé, která díky svému šarmu pronikla mezi společenskou smetánku – si nemá v úmyslu najít manžela. Aby zůstala sama sebou, plánuje si vzít ženu. A ne jen tak ledajakou – žena, za kterou se Anne Listerová provdá, musí být opravdu bohatá. Každá část Annina příběhu vychází z historických skutečností zachycených v jejích denících. Ty sestávají ze čtyř milionů slov a popisují ty nejintimnější detaily jejího života, kdysi ukryté pod tajným kódem, který byl nyní prolomen. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (25)

Aky 

všechny recenze uživatele

Už je těch filmů o homosexuálech, zdá se mi, víc než samotných homosexuálů. Pomalu se jim začínám vyhýbat. Tohle je ale opravdu povedený kousek. Už kvůli samotné Suranne Jones, ale také kvůli kostýmům a výpravě, ale zejména díky mimořádně pěkně vedenému příběhu - originálnímu a mnohdy nevypočitatelnému patrně proto, že má předlohu ve skutečně odžitém životě. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Výborný seriál, Anna Listerová byla na svou dobu pozoruhodná žena, inteligentní, sobecká a neberoucí si servítky z názorů svého okolí, v podání Suranne Jones se mi líbila víc, než v celovečerním filmu od BBC, kde se víc sázelo na nadzvedávání ženských sukní a neomalený jazyk. Krásné reálie, nedaleko od Halifaxu jsem bydlela, ale podívat jsem se tam nikdy nebyla, což je mi teď líto, po shlédnutí seriálu mám obrovskou chuť jet se do Shibdenu alespoň na den podívat. V seriálu je krásně vyobrazená skutečnost, že dřív se fakt na lásku v manželství opravdu nehrálo vůbec, důležitý byl majetek a postavení před zraky společnosti, to mě, s duší romantika, stále nepřestává udivovat a spíš se díky tomu raduji za dobu, v jaké žiju, a obdivuju ty, kteří v daných dobách dokázali žít tak, aby byli šťastní, a sami sebou. ()

Reklama

Gurtha 

všechny recenze uživatele

Britové se opět překonali – zábavná a přitom závažná period dramata jim opravdu jdou od ruky. Zatímco se řeší těžba uhlí, vrství se příběhy rázovitých obyvatel Yorkshire a byť některé osudy visí na vlásku ke kameňákům typu Poldark to má daleko. Celé to se samozřejmostí sobě vlastní řídí Anne, která ráznými kroky míří k cíli – je vidět, že za 9 let, které uplynuly od filmového zpracování jejího životního příběhu, se z ní stala opravdu rockstar. Nevíme jaké skutečně byla, ale zaručuji, že tahle verze pobaví . Hodnocení srazilo pár uplakaných a táhnoucích se dílů ke konci, ale Anne se v slzách neutopí, to si raději vystřihne entrée na bál, jaké ještě period drama nezažilo. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ďábel v podání Anne Listerové se vrátil na Shibden a způsobil zde nemalé pozdvižení. Z té osoby mi klesla čelist. Byla velmi charismatická, odvážná a i tak nějak sobecká. Neměla jsem tušení, že někdo takový skutečně žil. Bylo by jistě velmi zajímavé si přečíst její deníky, v českém jazyce samořejmě. Já jsem při sledování nevěděla, co si o ní mám myslet. Na jednu stranu to byl chodící žulový kvádr a na stranu druhou velmi citlivý člověk, který má neustále nasazenou obrannou masku. Tak nějak se narodila v blbé době. Opravdu povedený seriálový kousek. Nejsem si jista, jestli chci druhou řadu. Za normálních okolností asi ano, ale tady ten konec byl tak blaženě normální a po těch peripetiích k tomu krásně sedl. Tak fakt nevím. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

8/16 Seriál inspirovaný deníkovými záznamy Anne Lister, jedné z prvních moderních leseb (potřebujete-li nějakou nálepku). 30. léta 19. století nebyla dobou přející jakékoli podobě LGBT, ale o to je to samozřejmě zajímavější materiál pro historické drama. Neumím si představit, že by látka takto složitá mohla cele zafungovat v jediném krátkém filmu, ale mini série je výborný formát. Ta tam je vlna osvobozujícího osvícenství, společnost pomalu, ale jistě plyne k novému sešněrování v biedermeieru... Ideál pro diváky nových zpracování Vanity Fair nebo Harlots. #bbc ()

Galerie (258)

Reklama

Reklama