Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

Jancll

Odpočinková komedie, u které jsem se královsky bavil. Jack Black je machr. Rock got no reason, rock got no rhyme. ()

KmK

Jack Black je vážně rockový šílenec. Svou vášeň umí opravdu prodat, jak to předvedl např. v Tenacious D, a jeho výkon nemá chybu. Jinak ale celkem nůďo, myslím že jsem se ani jednou nahlas nesmál a to komediím neodpouštím. Chvíli se to i dokonce podobá Sestře v Akci, nevím ale jestli je to dobře... ()

Pussycat18

Nebylo to až tak špatný, jak jsem čekala. Nemám ráda Jack Blacka...tady se snažil. Pro něj půl *, 2 a půl * pro ty děcka :-) ()

Hanys_

Pitomoučký a ohraný příběh, který jste všichni viděli už nejméně 50x. Ale tenhle přece jen vybočuje krapet z řady. Především je to zásluha skvělého Jacka Blacka (rockera tělem i duší) , na kterém je vidět jak si svou roli užívá a proměňuje film v takovou "one man show" :). ()

MareT.

Překvapení, které potěšilo. Film ani na chvíli nenudí, humor těží inteligentně ze situace a i když je konce klasický happy end, je to komedie, kterou si rád pustím znovu. ()

DocBrown

Zprvu jsem byl k filmu ponekud skepticky, ale film me dost brzo chytl a finale bylo opravdu paradni. Jack Black je sice vyborny, ale myslim, ze hlavnimi hvezdami jsou detsti herci, kteri hraji (jak jako herci, tak jako hudebnici) naprosto prirozene a film tak nesklouzava k infantilite, jak to u detskych filmu casto byva. 85% ()

Giggs

Nie zle, ale holywoodsky tradične klišoidne. Žanrovo i pribehovo identicke filmy (neda sa neporovnavať) napr. z Japonska Rinda, rinda, rinda! či Swing girls su však ina liga. ()

Paity

Překvapivě fungující hudební komedie, které chybí snad menší americký patos, jak jinak. Jack Black snažící se zkulturnit třídu dětí z kulturních rodin vysoké vrstvy a snažící se do nich dostat skutečný rytmus v podobě rocku. ()

Admirall

Je milé si čas od času nájsť priestor na takúto milú srandu. Svet detí je niečo fascinujúce, pretože narozdiel od dospelých majú veľké túžby, sny, ktoré sa, ako v prípade Neda z tohto filmu,nemusia vždy splniť. Jeden môj profesor nám stále prízvukuje - nezabite dieťa v sebe, budťe hravý! a o tom podľa mňa ten film je - aby nám pripomenul kým sme boli, ak sa náhodou spraktizovalo príslovie zabudol vôl, že teľaťom bol. Film okrem toho nesie aj celkom pozitívny odkaz - nie je dôležitý cieľ, ale cesta - nepřišli jsme sem vyhrát, přišli jsem dát pořádnou show. ()

Ještěřák

Typický příklad filmu, jehož veškeré chyby jsou bezpředmětné. Neboť tahle poklona Doorsíkům, Párplům, Ledzepům atd. je kurevsky hluboká a film zároveň v rámci možností dokonale, za použití very-funny-to-watch charakterů, identifikuje onu rockovou mánii a potvoru v (některých z) nás. Takže, ať je konec jak chce sladkej jak cicek a já nevím co ještě, má to prostě přesah, smradi! 100% & TOP TEN a pořád dokola na tom stejně ujíždím. ()

blues

nesdílím nadšení většiny hodnotících a to je rock rozhodně mým šálkem kávy. bohužel, je to ve filmu to jediné, co drží snímek nad vodou a divákovy víčka nahoře, jinak je to hrůza!!! herecké výkony žádné... ()

Zik2

Tomu já říkám klasika. Film, který si vždy rád pustím znovu. Možná se může zdát trochu naivní - ale vždyť je to komedie. A sakra dobrá komedie! ()

shimpy(CZ)

Dobrá komedie, která potěší všechny příznivce rocku a nejen ty. Já nejsem nějak extra rocker, ale díky tomuto filmu jsem zacal rock poslouchat trochu víc. :) ()

Mauric

Richard Linklater vsadil na jednoho z nejlepších komediantů moderního hollywoodu a ta sázka rozhodně nebyla špatným rozhodnutím.Jack Black se ve své roli opravdu vyžívá a pluje ve filmu jako losos v horské říčce.V tomto filmu je opět vidět,že z nudného příběhu může udělat jeden herec výborný film(v případě Jacka výbornou zábavu).Navíc oživení starých legend a jejich chytlavých písniček,to rozhodně stojí za vidění.. ()

Midnite

Tak s mojou hrou na bicie sa môžem schovať oproti týmto deťom.. :).. Sympatická kapela s dobrou hudbou.. ako film, priemer.. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)