Reklama

Reklama

Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (646)

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Tahle komedie se rozjíždí docela slibně, aby se potom naplnila nejhoršími schématy všeho druhu. Jack Black je sice schopný komediální herec, ale rozhodně nepatří k extratřídě typu Jima Careyho. Jeho projev se v průběhu celého filmu nemění – neustále přehrává a tím „rockuje“. To nejhorší nakonec – ve filmu je jen pár opravdu vtipných scén (ta, dle mého, nejlepší se objeví až v závěrečných titulcích). Podtženo, sečteno: slabota. Radši si pusťte nějakou dobrou rockovou desku ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +příběh, Jack Black, dětští herci -hudba zaujme především fandy rocku/// Jestliže mnoho komedií pro děti doplatí na to, že jsou určeny jen pro ně a dospělí ať v kině nebo na sedačce doma mají chuť utéct... tak tohle film je výjimka. Jack Black zde předvadí mystrovské herectví a zdatně mu k tomu sekundují všechny děti (Mirandu Cosgrove jsem si skoro až zamiloval). Navíc přesto že netuším podle čeho byly na castingu vybýrány, byly vybrány dobře. To že dokážu každého zvlášť rozlišit už něco znamená a jak již jsem zmínil, zahráli to dobře (i hudebně). Z jiné stránky, ani jsem film nebral jako komedii, tady by snímek asi moc neuspěl, protože jsem se moc nesmál. Spíše mě zaujal příběh (ač klasický) ve kterém looser vezme náhodou práci suplujícího učitele ve škole a čistě náhodou dá vzniknout nové rockové kapele. Prostě přál jsem jím to a bavil jsem se s nimi. Hudbu bude muset asi posoudit někdo jiný, nejsem rockovej fanda. Řekl bych, že je fain, ale 2x bych si to nedal. A navíc být tam jiný žánr, tak řeknu, že té hudby bylo málo. Celkově však fain film, dobře odvedená práce./// Celkem 73%/// ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Jako první sem od Blacka viděl Tenacious D a pak až Školu rocku, ale i tak to byla pekelná jízda. A i když tenacious nasadilo vysokou laťku, tak škola rocku jí dokázala přinejmenším vyrovnat. Fakt neskutečná zábava a do toho naprosto bezkonkurenčně zábavnýho příběhu ještě Black rockuje jak to umí jen on a ty jeho taneční kreace sou neskutečně hustá záležitost. Dokonce se film vyvaroval i trapnýho konce, takže nemam prakricky nic co bych filmu vytknul, ani žádný hluchý místa to snad nemělo. No prostě totální masakr. ()

Rosomak 

všechny recenze uživatele

Příjemná hudební komedie, na kterou můžete koukat s přáteli, rodinou nebo sám a vždycky Vás dokáže potěšit. Jack Black jako vždy výtečný a vyzdvihává jinak docela normální rodinný film do nezvyklého nadstandartu... Pokud máte rádi rockové staré hitovky, tak je to jen další důvod proč si film pustit... ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Ať si říká kdo chce co chce, Škola ro(c)ku je téměř typickou rodinnou komedií, jen je zabalená do atraktivního rockového hávu. Z tuctové roviny to zvedá Jack Black, který byl sice chvílemi až trapný, ale jde vidět, že si natáčení užíval plnými doušky a vyřádil se tu, no a samozřejmě vcelku originální myšlenka. Hudba, která ve filmu zazněla se mi líbila, stejně tak počáteční skládání skupiny, ale některé postavičky a scény byly vyloženě mimo (sál, vytleskávající Školu rocku, Pavouk valící do trapné a zoufalé ředitelky, Finův kámoš, atd.). Druhým zhlédnutím jsem se utvrdil v 3* hodnocení a také ve faktu, že tuhle komedii netřeba vidět znovu. ()

Galerie (145)

Zajímavosti (27)

  • Film měl být původně muzikálem. (HellFire)

Související novinky

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)

Reklama

Reklama