Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Rosomak

Příjemná hudební komedie, na kterou můžete koukat s přáteli, rodinou nebo sám a vždycky Vás dokáže potěšit. Jack Black jako vždy výtečný a vyzdvihává jinak docela normální rodinný film do nezvyklého nadstandartu... Pokud máte rádi rockové staré hitovky, tak je to jen další důvod proč si film pustit... ()

freddy

Tak tady jsem měl asi očekávání až moc vysoká, ale příliš mě tento film neoslovil. Jack Black se v této roli určitě pořádně vyřádil a užil si to, což je poznat. Navíc tato role mu vysloveně sedla. Ale co nesedlo mně, to byla dějová stránka filmu. Když to tak mám říct, tak ten film se neuvěřitelně táhl, aniž by nabídl jakýkoliv zajímavý děj. Minimálně polovina filmu byla o tom, jak Jack Black formuje dětskou kapelu. A po chvíli už mě to začínalo docela nudit. Čekal jsem od filmu rozhodně více, než to, co jsem dostal. Ale trochu to v mých očích zachránil ten konec, protože happy end se v tomto případě přece jen nekonal. Celkově však film vidím jako takové menší zklamání. Ale přece jen koukatelné to je, a jak už jsem napsal, vidět Jacka Blacka v tomto filmu je opravdu zážitek, role rockera mu fakt sedla a perfektně si to užíval. A snad i on je důvodem, proč dávám tři hvězdičky. Na vyšší hodnocení to určitě nebylo, protože tohle je skrz naskrz průměrná komedie, která si podle mne lepší hodnocení ani nezaslouží. Ale je možné, že fanoušky rocku to zaujme, u mne to však zůstalo za očekáváním. ()

Matty

Jack Black rulez! Hlavně on a našlapaný soundtrack táhnou vpřed tuto celkem vtipnou a roztomile, nikoliv typicky didaktickým, nýbrž drze rebelsky moralizující komedii. Richard Linklater není z těch, kteří by točili filmy jen pro peníze a zábavu, ač tak Škola roc(c)ku zdánlivě vypadá. Jedná se o chytrou zábavu pro malé i velké, minulé, přítomné i budoucí rockery i pro ty, kteří se rockery vždycky chtěli stát, ale nějak to nevyšlo. 80% Zajímavé komentáře: Jossie, Visáč, JohnnyD, vincent, wopi, Frankie ()

Kass

Nejlepší komedie roku! :-) Že ne? Ale ano, věřte tomu. Protože to co předvádí J. Black na plátně je zcela bezprostřední a naprosto heroický výkon, který neponechá vaše bránice ani na okamžik na pokoji. Že je Rock'n'Roll modlou nejen pro jeho filmovou postavu, ale i pro Blacka samotného, mu nejen věřím, ale po zhlédnutí "Školy ro(c)ku" jsem o tom dokonce hluboce přesvědčen. Že Rock'n'Roll zrovna nemusíte? Po dvou hodinách strávených ve společnosti pana učitele a jeho úžasné třídy vás zvuk elektrické kytary prostě nemůže nechat chladnými! :-) A teď co nejdřív splašit cokoliv od Led Zeppelin. PS: Splašil jsem ;-) ()

Cervenak

Podobne, ako niektorí ľudia nemôžu vystáť Jima Carreyho v jeho prvých bláznivých komédiách, tak mne pripadal až neznesiteľne predimenzovaný Jack Black v tomto filme - zhruba od polovice filmu som už len čakal, kedy ten blbnúci tlsťoch dostane infarkt. Sú tam vtipné scény, hudba je tiež podľa môjho gusta, deti sú veľmi sympatické, ale scenár je príliš odtrhnutý od reality a niet v ňom kúska logiky, svedčiacej o tom, že to tvorcovia naozaj dobre premysleli. Nepremysleli, proste nahodili nápad a nechali Jacka šalieť. Pre mňa málo a po tých nadšených komentároch celkom sklamanie. ()

• Tržby ze severoamerických kin činily 81,3 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 131,1 mil. (NIRO)
  • Nápad na film vznikol, keď sa scenárista Mike White nasťahoval do bytu vedľa Jacka Blacka (Dewey Finn). White často videl Blacka ako beží nahý po chodbách alebo si púšťa hudbu, ktorá vo filme zaznie, na plnú hlasitosť. (Weezy22)

Související novinky

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)