Reklama

Reklama

Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (645)

golfista 

všechny recenze uživatele

K téhle muzice mám opradu vřelý vztah, ale .......... už jenom nápad, že se třída učí týdny rock a v celé tiché škole nikdo nic neslyší, je dost na hlavu :) A klasický příběh loosera s americkým "zmoudřením" rodičů nakonci jakbysmet. Jack Black to ale svým výkonem zachraňuje na celé čáře, takže je to nakonec koukatelný i pro starší diváky (i když kolem mě byly v kině samý děti :) ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

"Jestli jseš teď velká kupa hnoje, tak jako člen rockový kapely budeš v kočičím pyžamu"....a podobné klíny sebevědomí vtlouká Jack Black do hlaviček dětí prestižní školy jako samozvaný učitel hudby. Tenhle bizarní týpek, jakkoli nepřitažlivý, je v této roli prostě úžasný, nezapře svůj civilní vztah k rocku a této jinak průměrné hudební komedii dodává punc originality. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Velice zdrařilá komedie o jednom nadšeném rockerovi, který začne učit malé děti a vytvoří z nich regulérní rockovou kapelu. Dobře natočené a nesoucí se v příjemném komediálním duchu. Tím hlavním tahákem je Jack Black, který je ve své roli šíleného rockera prostě vynikající. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Film mě hned vrhl do víru událostí téměř okamžitě a za podpory hard-rockových kytar rozjel typickou okoukanou story o loserovi, co nakopal zadek světu, skvěle se přitom pobavil a v konečné fázi zanechal ve svých žácích pocit náležité hrdosti a stesku. Od první minuty v tom jedete s Blackem, jedete s pedálem na podlaze a nezastavíte se ani s konečnými titulky, protože jeho komický potenciál je vyždímán doslova do posledního filmového políčka. Film je manéží Jacka Blacka, do které nevydal pozvánky pro své kolegy a rozjíždí jí v takové parádě, že bude vaše bránice vzdorovat naprosto marně. Ano, je poněkud výstřední a nechutný. Ale pokud svůj komediální talent uchopí za správný konec, použije své muzikanstké zkušenosti a perfektně okouká rockerské finesy mlaťte mě, ale musím se mu smát. Zvykl jsem si na něj, zvykl jsem si na jeho třídu a na konečném klání rockových kapel mi skutečně běhal mráz po zádech, tak jsem byl nervózní, aby to těm capartům vyšlo. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Jack Black rulez! Hlavně on a našlapaný soundtrack táhnou vpřed tuto celkem vtipnou a roztomile, nikoliv typicky didaktickým, nýbrž drze rebelsky moralizující komedii. Richard Linklater není z těch, kteří by točili filmy jen pro peníze a zábavu, ač tak Škola roc(c)ku zdánlivě vypadá. Jedná se o chytrou zábavu pro malé i velké, minulé, přítomné i budoucí rockery i pro ty, kteří se rockery vždycky chtěli stát, ale nějak to nevyšlo. 80% Zajímavé komentáře: Jossie, Visáč, JohnnyD, vincent, wopi, Frankie ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jack Black je tu na můj vkus až nechutně živelný, ale pod Linklaterovým vedením je i dějové klišé s pro mě nepříliš sympatickou hlavní postavou stoprocentně funkční. Příjemný, nekonfliktní film. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Podobne, ako niektorí ľudia nemôžu vystáť Jima Carreyho v jeho prvých bláznivých komédiách, tak mne pripadal až neznesiteľne predimenzovaný Jack Black v tomto filme - zhruba od polovice filmu som už len čakal, kedy ten blbnúci tlsťoch dostane infarkt. Sú tam vtipné scény, hudba je tiež podľa môjho gusta, deti sú veľmi sympatické, ale scenár je príliš odtrhnutý od reality a niet v ňom kúska logiky, svedčiacej o tom, že to tvorcovia naozaj dobre premysleli. Nepremysleli, proste nahodili nápad a nechali Jacka šalieť. Pre mňa málo a po tých nadšených komentároch celkom sklamanie. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Geniální one-man show Jacka Blacka, jehož zdravě nakažlivé herectví vás strhne už od počátku a když mu začnou zdatně sekundovat malí caparti, s užaslým výrazem ve tváři pak filmu odpustíte všechny bolístky, včetně té největší, kterou je bezesporu limonádový konec. Rock music rulezz! ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Tenhle film by se mohl klidně jmenovat "Seznamte se, Jack Black". :-) Jeho hlavní protagonista, jenž se honosí tímto jménem, totiž předvádí de facto one man show v roli rockera, jenž se (ne)šťastnou náhodou ocitl ve funkci učitele. Blackův výkon ostatní herce ne, že zastiňuje, on je přímo válcuje stejným způsobem, jakým by na jevišti drsný člen heavy metal bandu zválcoval teenagerského popového idola (jména si dosadí jistě každý sám dle chuti :-) ). Scénář byl možná v původní podobě ještě akčnější či reakčnější, nicméně i po takřka tradičním kulinářsko-hollywoodském zásahu ve stylu "a po povaření zcedíme" zbylo ještě dost jak relativně poslouchatelného rocku, tak solidní zábavy. Tak si tu rockovou školu užijte. :-) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Velice příjemná komedie s ještě příjemnějším Jackem Blackem, který se na poli rocku může považovat za legendu jelikož většího srdcaře byste snad v dnešní době nenašli. Ale nejenom srdcaře, především excelentního baviče, který se v této komedii mohl vyřádit a využil to naplno. Celý film je sice sled scén, které znáte nebo Vám připomínají jiné filmy a nechápu jak je možné, že naprosto tichá a klidná škola neslyší jak v jedné místnosti řádí, ale i tak je to velice dobře natočená komedie, podporující slušná rocková muzika, na kterou se rozhodně podíváte víckrát jak jednou. A na závěr slovem AC/DC "Převálcujeme je, budou se kytary bát a těm co hrajou rock, salutujem." ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $81,261,177Tržby Celosvetovo $131,282,949║ Sklamanie ako hrom, povrchný film kazia aj nevydarené slabé vtípky, Jack Black je absolútne nevýrazný v úlohe. /30%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Příjemná komedie, která jednou pobaví a na podruhé už to není žádná sláva. Velmi průměrné vtípky, které rychle ztratí na své údernosti a všichni herci okolo Jacka Blacka jako by nevěděli jak se tvářit a jak hrát. Jediný Jack Black se tu tváří jako opravdu komediálně zdatný herec a předvádí pár excelentních výstupů. Škoda, že Richard Linklater se nevěnuje raději kvalitnějším tématům než je takováhle rodinná komedie. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Mike White .. Tak jsem zavřel obě oči a také uší a dávám sem za čtyři. Rock jako takový opravdu není moje parketa, ale oceňuji zajímavý nápad, který sice vyústil do slabšího scénáře, jenž nenabízí desítky momentů k popukání, přesto nabídne příjemnou zábavu na podzimní večer. Jack Black, na jehož bedrech leží celá zátěž, předvádí perfektní výkon a ostatní, včetně dětí mu skvěle sekundují. Pro fanoušky daného hudebního žánru povinnost, pro ostatní „pouhá“ škola rocku se všemi klady či zápory, jenž k výuce patří.. 70%. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Výtečný Jack Black, dobrý nápad a jedna velká pocta na plátně opomíjenému hudebnímu žánru. Ve výsledku pak vůbec nevadí, že se to zuby nechty drží klasického mustru rodinné komedie o outsiderech. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Jack Black je fakt výbornej komik, protože takhle utáhnout celovečerní film, to se zas tak nevidí. Hudba dobrá a po shlédnutí budete mít určitě o něco lepší náladu. Let's rock. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Jedna velká rocková show může změnit svět..... Předně musím napsat, že výsledný dojem je hodně dobrej. Scénář, dojemný závěr, vtipy (které nedělal J. Black) a AC/DC neměli chybu. Apropó - J. Black, zatím co mně - starší generaci jeho humor moc nebral, moje děti se ohromě bavili. A děti, které zde hráli - byli perfektní. Nenechali se zdolat ČLOVĚKEM...... ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

LET THERE BE ROCK...Jan Amos Komenský v roce 2003 metal v holandské půdě radostí kozelce, protože konečně někdo po staletích pochopil, co chtěl říct svou zásadou Škola hrou. Kdo je ten génius? Jmenuje se Dewey Finn a je to prvotřídní rock- cvok. Tenhle povalečský loser podvůdkem chytne místo v prestižní škole pro cílevědomé dětičky, budoucí prezidenty Microsoftu, NASA a Zeměkoule. Zbytkem mozkových buněk pozná, že tahle nadaná robátka lze zneužít ve svatém jménu kytarových riffů a ACDC, a tajný projekt jménem "Rocková křížová výprava" může začít. Rock got no reason, rock got no rhyme...School of Rock anytime, i pro hluchoněmého Herodese. Největší koncetrace roztomilých třeštidel na metr čtvereční, vypalovačky z hrdla jedenáctiletých rockerů a medvídkovský Jack Black, který se pro tuhle roli /klišé, klišé, klišé/ narodil. 9/10 ()

Související novinky

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)

Reklama

Reklama