Oko

• Hongkong The Eye (více)

Když operatér Wag dovolí dívce sundat obvazy, začíná Mun znovu objevovat svět kolem sebe: svou tvář v zrcadle, předměty, lidi kolem sebe. Zároveň však zděšeně zjišťuje, že se z pozvolna se rozptylující mlhy vynořují i věci, které nevidí nikdo jiný než ona: stínové přízraky a události, jejichž smysl jí uniká a které ji stále trýznivěji pronásledují. Zdá se, že se scházejí všude tam, kde má někdo zemřít. Munin svět se mění v mučivou, nepochopitelnou noční můru. Když se Mun vrátí z kliniky domů, babička a sestra vše přičítají šoku z nové situace. Zprvu si to myslí také operatérův mladý synovec, psycholog Lo, který měl dívce původně pomoci adaptovat se na její "nový" smysl a který se do ní zamiloval. Mun ho však přesvědčí, že její problémy souvisejí s osobou neznámého dárce, který jí předal své přízraky a traumata. Stopa dívku a Loa zavede do thajského Bangkoku, kde vyhledají matku mladé ženy, jež spáchala sebevraždu a jejíž oči teď Mun nosí. Mun cítí, že je na dosah odhalení démonů cizí minulosti. Postačí, když znovu prožije tragické okamžiky ze života nešťastné vesničanky Ling Chiu Wai, aby získala právo na vlastní pohled na svět? (oficiální text distributora)

PALINO

Príbeh možno nie je až tak originálny, aby sme z neho museli padať do kolien, no rozhodne mu nemožno uprieť zaujímavé prvky, atmosféru, stupňovitú gradáciu a predovšetkým dobré a svieže spracovanie. A aj keď som na filme našiel i niekoľko slabších miest, po jeho skončení som mal ten správny pocit, že som práve videl niečo netradičné a zaujímavé. ()

bari68

Made in China ,,aneb Tam za vodou v rákosí ,, sa natočil film , ktorý svojim pôsobivým potenciálom sa môže merať s kultovými americkými filmami.Nie síce svojimi hororovými prvkami , ale skorej svojou dramatičnosťou ,ktorá bola vážne veľmi dobrá aj spolu s finálnou fázou ,kde sa u režisérov prejavil prvok apokalypty a dekadencie. Hororové ľakačky neboli len ohraným klišé , ktoré nás v poslednej dobe (nie len)v béčkových hororoch zaplavujú čím ďalej viac,ale trochu inou ,,kávou,, ,u ktorej sa nápady američanov a aziatov nezaprú . ()

NICOX

Musim uznat, že napětí (a to hlavně kvůli skvělé hudbě) tam bylo a pár těch lekaček taky. Ale přišlo mi to takový moc.. no jaký je to správný slovo... vykonstruovaný..? S Šestým smyslem ani s Kruhem bych to teda nesrovnávala. Dávám 3-. 60 % ()

masr

Netuším, proč bych měl fandit holce, které když zoperují oči, tak začne nejen vidět, ale i slyšet duchy... Nenápadité, není s kým se ztotožnit, film nezaujme žádným vyzněním krom banality typu "člověk by měl zemřít teprve až si všechno vyřeší"... Nuda. ()

killjezor

Perfektní skloubení hororu a dramatu. Ve finále dramatická složka přeroste tu hororovou, což může způsobit mírné rozčarování. Mi to přišlo nádherně nenásilné a ve své podstatě i milé, ikdyž napětí prostě nezmizí. ()

black_adder

Jeden z nejlepších hororů jaké jsem kdy viděl. Vůbec nemá cenu ho nějak komentovat, stačí se na něho podívat úplně sám po půlnoci a máte postaráno o pěkně neklidné spaní... ()

Hopper

Veľmi hustá atmosféra radí tento film medzi tie lepšie ázijské horory. Svojim spôsobom veľmi podobná pointa k Šiestemu zmyslu, čo ale zásadnym spôsobom nevadí. Skvelá je predovšetkým scéna vo výťahu, ktorá je fakt hustá a do značnej miery daná aj hudbou, záver si ale fakt mohli autori odpustiť. ()

cab

Slepa divka dostava nadeji znovu uzrit krasy sveta po rohovkove transplantaci. Uvidi vsak neco jineho nez by si prala. Pro me jedna z dalsich asijskych "zivaren". 30% ()

eagle-eye

No, tak tohle se teda moc nepovedlo a už je z toho remake, kterej je prej ještě horší. Jestli si chcete vykloubit lícní jamky neustálým zíváním, tak se na ten film klidně podívejte.Mě to jednou stačilo. ()

thorewi

Poměrně velké zklamání. Východní horory mám rád a po přečtení zdejších komentářů typu "Šestý smysl hadra" jsem čekal opravdovou nálož strachu a napětí, ale nakonec to byla jen takova větší petarda. Velmi slibný začátek, kdy rozostřené vidění dívky a její "přeludy" slibovali velký potenciál, který byl však pohřben odfláklým koncem bez nápadu a pointy. Opět platí, že to nejlepší bylo vidět v traileru. A nakonec věřím, že hodně ubral i český dabing, takže doporučuji originál. ()

Adramelech

Zaujaly mě hned úvodní titulky. Ukázat titulek nejdřív v Braillově písmu a pak přes něj nechat postupně přejet titulek v latince mi přišlo velmi nápadité. Výborný námět. Kdyby byl konec lépe myšlenkově dotažený nebo možná nebyl přetažený, bylo by to na plný počet hvězdiček. Idea filmu mi vzdáleně připomněla znamenitou hororovou povídku Modré čočky od Daphne du Maurierové. Nezfilmoval ji někdo? V databázi ČSFD jsem takový film nenašel – hledal jsem i podle jména autorky literární předlohy. ()

Drc

Film s příběhem někde mezi 6th Sense and Mothman Prophecies, o původně slepé dívce, které spolu s novým zrakem získala možnost vidět nejen ty běžné věci, ale i ozvěny minulosti a věcí budoucích v podobě duchů. Pokud pomineme zjevnou nelogičnost, kdy tyto věci nejen vidí ale i slyší a cítí, tak se jedná o dílko zajímavé, plné neobvyklých záběrů a mrazivých situací, které podporuje stylová hudba a ozvučení. Rozjezd filmu je poměrně zdlouhavější, avšak v druhé půlce již napětí slušně graduje a divák je konečně vtažen více do děje. Trochu mi chybělo právě větší vtažení do dějě, místy jsem se i trochu nudil, avšak nakonec jsem určitě rád, že jsem Oko viděl. Hodnocení tak někde těsně pod 4 *. ()

Radim

Příšerně zpracovaný film s celkem zajímavým námětem. Milion nelogičností, nevěrohodné postavy, které chvílemi nehrají a chvílemi přehrávají. Ale ucházející hudba a střih. ()

DannyBoy80

Po druhém shlédnutí snižuji z 5ti na 4. Velmi solidní lehký horor, ale filmů za 5 nedosahuje. Občas mě hezky mrazilo v zádech. Solidně zpracováno, možná trošku zapracovat véce na hereckých výkonech. ()

ClimbVibe

Těžké pro mě hodnotit. Film jsem viděl v kině aniž bych tušil na co přesně jdu. První hororová scéna mě do křesla přimrazila tak, jak jsem to ještě v kině nezažil (nemocniční chodba). Měl jsem chuť z kina odejít, protože jsem si nedokázal představit, že tyto pocity budu zažívat ještě přes hodinu. Vydržel jsem a dostalo se mi inteligentního hororu, který největší děs "vyplácal" právě na onom začátku a byl jsem mu za to velice vděčný. Z kina jsem odcházel s tím, že jsem viděl pozoruhodný film. Po pár letech jsem ho viděl v tv... nevěřil jsem vlastním očím. Neširokoúhlá a dabovaná verze ubrala filmu 80%! Nikdo mi nevěřil, že jsem se u tohoto filmu bál. Tak jsem na rozpacích. Každopádně - na zážitek z kina nezapomenu, takže jistých 90%. ()

Arach.No

Čekal jsem mnohem silnější film. Japonské horory mě pořád nějak nedokážou vyděsit. Hlavně závěr je v Oku jakejsi nadstavovanej a oproti první půlce vyznívá na prázdno. Žádný tah na branku v posledních 10 minutách a, i přesto co se na plátně odehrává, divák zůstává čím dál víc vzdálen postavám. Kruh a Šestý smysl jednoznačně vedou. Asi už budu zhýčkanej tou hollywoodskou produkcí. ()

Ještěřák

No, jestli se mi něco z východní kinematografie zamlouvá, pak jsou to právě horory, s nimiž se rozhodně neseznamuju skrze pochybné americké remaky; Američani ať si raději točí svoje národní mýty. Některá ryze východní klišé (smrt oblíbené vedlejší postavy, když to nečekáte; zdánlivý konec následovaný další překvapivou, obvykle ne příliš milou událostí) se mi celkem zamlouvají, uvidíme, co budu říkat tak po dvacátým hororu made by šikmovocí. JIAN GUI, stejně jako mistrovský RINGU, vás zdařile provede jistými staršími a bolavými událostmi, které naneštěstí ještě tak úplně nepřebolely. S tím rozdílem, že v RINGU stačí Sadako a spol. jen na vteřinku vidět a už poslušně hnědím kalhoty, zatímco JIAN GUI je slabší a tak si musí pomáhat širokou paletou lekaček, které (alespoň u mě) jedou mrchy na jistotu. Též zamrzí, že ve srovnání s hlavní hrdinkou působí ostatní herci víceméně jako takoví komparzisti. ()

CjKukis

Sleduji a koukám a nenacházím nic než jen bezduše natočený horor se spoustou rejžožroutů a naprosto nevyužitého potenciálu. ()

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (více)