Roku 1193 před naším letopočtem sjednotil mykénský král Agamemnón řecká království. Když však jeho bratr, spartský král Meneláos, oslavoval mír s trójskými princi Hektorem a Paridem, jeho krásná, mladá žena Helena a pohledný Paris se do sebe zamilovali. Když Hektor zjistí, že si bratr veze domů Helenu, která utekla od nenáviděného manžela, je mu jasné, že to znamená válku. Agamemnón využije situace a začne chystat tažení pod záminkou Meneláovy urážky. Nedbá varování svého rádce, že Trója nikdy nebyla dobyta a Hektor je velmi dobrý vojevůdce. Spoléhá na svou armádu a nezranitelného válečníka Achillea. Ten skutečně do boje vyrazí, přestože Agamemnóna nesnáší a jeho matka, bohyně Thetis, mu prorokuje, že pokud odjede bojovat proti Tróji, zemře. Trójané překvapivě v boji zvítězí, protože na straně Řeků nebojuje Achilleus, kterého král urazil, když mu sebral válečnou kořist v podobě krásné Hektorovy sestřenice. Vítězstvím opojení obránci města se přes varování Hektora rozhodnou pro další útok. Když v souboji s Achillem padne Hektor, slíbí bojovník trojskému králi Priamovi, že po dvanáct dnů, kdy budou probíhat smuteční slavnosti, Řekové město nenapadnou. O dva týdny později najdou Trójané řecký tábor prázdný. Jen na břehu stojí obrovská socha koně. Podle kněze je to dar. (TV Nova)

pjotr76

Neodpustím si krátký komentář spíše jako reakci na jeden jev, který se projevuje ve většině ostatních komentářů. Různí uživatelé kritizují na tomto filmu různé věci, na jednom se však téměř všichni pisatelé shodli - příšerná hudba. Kdybych přišel na čsfd ještě před zhlédnutím fimu Troja a přečetl si komentáře a hodnocení, docela věřím tomu, že bych celý film nedělal nic jiného než se soustředil a analyzoval hudební doprovod filmu. Nestalo se tak, protože jsem před filmem, a možná díkybohu, nenakouknul na čsfd a nevsugeroval si do hlavy, že na tom filmu je něco špatnýho s hudbou. Díky této své, řekněme, ignoraci jsem jako již tradičně u dobrých a lepších snímků, žádnou hudbu nevnímal. Kdybyste mě zabili, a to jsem film viděl včera, zaboha si nevzpomenu na žádné přiskřiplé vokály o kterých píše Douglas, či další nepřístojnosti rozrušující ucho hudebního skladatele amatéra. Možná, kdyby ten film horší až špatný, možná, že pak bych se u toho nudil a začal se věnovat jeho hudebnímu rozboru, ale Troja prostě patří do kategorie lepších filmů. Není to nic jiného než kvalitně odvedený entertainment kalibru srovnatelného s Gladiátorem, možná o chlup horší, ale pořád poctivý, profesionální entertainment. A nevěřím tomu, že někdo apriori sám od sebe, bez inspirace nějakou další kritikou, odhalí v tomto filmu tak zásadně špatnou hudbu, že přehluší i relativně velmi atraktivní děj filmu. ()

Radim

Můj soukromý propadák roku. Na tento film jsem se hodně těšil, pravda především díky masivní reklamní kamapani. O to horší bylo mé zklamání - velkolepé bitevní scény se střídají s nudou, nehledě na značně velkoryse upravenou historii, díky čemuž film v žádném případě nemůže být brán jako historický. Musím uznat, že choreografie soubojů byly skvělé, záběry bitev velkolepé, tělo Pitta božské - ale zase ta všudypřítomná nuda. ()

Anderas

Mýtus bez mýtu? Možná něco jako komedie bez humoru, akční film bez akce, nebo romantické drama bez lásky. Jak daleko jsou dnešní filmaři ochotni zajít, jen aby byl film masovým publikem bezproblémově přijat? Teď už jen doufám, že nikdo nenajde v mytologii unikátní a nevyčerpatelný zdroj inspirace pro podobně bezduché pseudo-historické sračky. Byť by byla Trója sebelépe natočena (což mimochodem není), s podobným přístupem ji budu vždy považovat za hrdelní zločin spáchaný na Illiadě. A stejně tak i doufám, že se Bruckheimer vykašle na další Artuše, bude si tvořit svoje rychlokvasné hitovky a přestane zesměšnovat jedinečné legendy. ()

jasiska

Trója vyzerá výborne - či už ide o Brada, výpravu či o bojové scény. Bohužiaľ, to bude tak všetko. Keď som bola ešte mladá a blbá, vadilo mi, ako je to iné od Iliady. Teraz keď som ešte stále mladá:-) ale možno trochu menej blbá, na to kašlem a len si hovorím: ako je možné urobiť z takéhoto notoricky známeho, skoro zľudovelého námetu takéto plytké pozlátko. ()

Crackonosc

Já si nemůžu pomoct, ale mě se to prostě líbí... Přestože to mohlo bejt natočený líp, mohly z toho zmizet některý telenovelácký dialogy, masový souboje vypadaj strašně a hudba je místy otřesná. Vždycky se na to rád podívám už kvůli souboji Pitta s Banou ()

L@cy

Americký velkofilm, který polovinu diváků získá díky Pittovi a Bloomovi. Nicméně právě tyto dvě osoby mi zde nejméně seděly. Dlouhovlasej, vyholenej blonďák jako Achilles??? No nevim.. Zato Eric Bana jako Hector byl vynikající... Toť k hercům. Jinak film jako celek na mě nakonec udělal docela dobrý dojem. ()

Haymar

Megalomanské plány, megalomanský rozpočet, megalomanská očekávání zjevně zatemnila (jinak schopnému) Petersenovi mysl... Méně znamená někdy více, Pane režisére! ()

Wishkah

Když sem se dozvěděl, že se tenhle film bude natáčet, tak sem strašně těšil. Zvlášť poté co sem viděl výborného Odyssea s Armandem Assantem. Vždycky sem byl velký fanoušek řeckých bájí. Ale jak čas plynul, bál sem se premiéry víc a víc. A obavy byly víc než oprávněné. Je to tak neuvěřitelně debilní kravina, že nebýt vynikajícího Brada Pitta a Erica Bany asi by ten film dostal odpad. Už jen ten blbý nápad vymazat účast bohů. Ten kdo ten nápad dostal by zasloužil vykleštit. A kdo probůh vybíral Parida a Helenu? Paris by měl být namyšlený arogantní fracek a Helena nádherná žena omámená Afroditou. Tady je z Parida blbeček bez výrazu. A Diane Kruger bych rozhodně za nejkrásnější ženu světa nezvolil. Na tomhle filmu je prakticky všechno špatně a důrazně varuju každého před sledováním. Raději si otevřete knížku Staré řecké báje a pověsti ()

magratha

Nic neříkající film založený pouze na davových scénách, (ne)efektních efektech a naolejovaném těle Brada Pitta. ()

Prochy38

Čert vem legendu. To je teď heslo kdejakého z novějších filmů, který se snaží ztvárnit nějakou známou pověst nebo legendu (Král Artuš, Tristan a Izolda, ...) Ale tento snímek je jiný. Pár věcí je navíc, ale jinak se drží té staré známé báje o Achillovi a krásné Heleně, která je mimochodem D. Krugerovou ztvárněna skvěle. Film je nabitý spoustou efektů, dobrou hudbou a celý úspěch je založen na hvězdném obsazení. Nejlepší část filmu je, jak píše kleopatra, souboj Achilla s Hektorem. Já jsem hodně na historické filmy, tento byl moje krevní skupina. 80% ()

Mo.

Proč nejdřív Frank Miller neudělal komix, podle kterého by se pak natočil film o dobývání Tróje? Film, který by si nehrál na to, že je historický a u něhož by bylo jasné, že je na určitých místech určitým způsobem cool proto, že cool být má, a ne proto, že to filmaři nedokázali jinak natočit? Film, kde by postavy byly doopravdy "podle komixu" a netvářily by se, že jejich předobrazem je skutečná legenda o Tróji? Proč se prostě neudělala Trója ve stylu 300? Protože tohle... to není historický film. Tohle je popkorňák. Kvalitní, koukatelný, atraktivní, ale snažící se udělat ze sebe něco, čím není (a neměl by být). Tenhle základní rozpor pak sráží dojem z celého filmu a všech jeho jednotlivých prvků, od příběhu, postav, efektů až po kostýmy a celkové výtvarné pojetí. Z velkofilmu o dobývání Tróje se, zřejmě ne úplně plánovaně, stal kýč. Dobrý a zábavný, ovšem stále pouhý kýč. ()

ondrula

Viděl jsem to už před časem a v palici mi utkvěly především tři dojmy: jednak jsem nikdy nepochopil, proč do role Heleny byla obsazena Diane Kruger, protože Helena měla být nejkrásnější ženou antického světa (no vážně, pustili byste se kvůli tý saský tlamě do dobývání Troje?), druhak jsem nepochopil, proč v řeckém prostředí pobíhají blonďatí herci, a v neposlední řadě jsem ocenil atletický souboj Hectora s Achillem. ()

Xavi6

Nevím proč má tenhle film stále modrou barvu. Pro mě je to naprosto unikátní a velice napínavý film v čele s Pittem, který zde působí jako neporazitelný Achilleus, který nemá hranic. Zde se mi nejvíce líbili pasáže, kde Achilleus nejprve bojoval s nejlepším bojovníkem protivníkovy armády (hned na začátku filmu), ale taky boj s Hectorem na který nikdy nezapomenu, prostě tyto dvě pasáže se do mě zabodli a už nechtějí ven. / 30.11.2011 - Lepší dárek ke svátku jsem si snad ani nemohl přát. :) Konečně jsem se dočkal toho, že tento film má červenou barvu, absolutně si to zaslouží! DĚKUJI! ()

Hanes88

Velice kvalitně zfilmovaná legenda. Brad Pitt v hlavní roli opravdu skvělý a ten souboj, kde v roli Achilla bojoval s Hectorem, neměl chybu. Hudba jinak taky velice kvalitní a co se týče záběrů, taktéž žádné výhrady nemám. Přesně takový druh filmů můžu a u tohoto filmu jsem si to opravdu užil. 80%. ()

J*A*M*A*L

Tento film je klasika řecké historie.Brad Pitt se na Achillese hodí perfektně, Orlando Bloom se zas hodí dobře na Parise.Herci které dostaly své role se k nim perfektně hodilo takže tohle je dobré.Film mě bavil, ale viděl jsem lepší filmy, ale na tento film se vždy rád podívám.Přece jen řecká historie je krásná. ()

Itar

Proč se držet již jednou napsaného, když můžeme úplně otočit podobu téhle legendy... Tři hvězdičky za výpravu, vizuální orgie a choreografii soubojů... a vlastně i těch několik výborných hereckých výkonů (jmenovitě především Eric Bana, Brian Cox, Brad Pitt, Peter O'Toole a Sean Bean), zároveň taky ale hvězdičku dolů za jeden z nejstupidnějších výkonů Orlanda Blooma, který tady předvádí herectví z první třídy základní školy... Škoda promarněného potenciálu. PS: Jeden z Hornerových nejslabších soundtracků. ()

Paldiny

Moja srdcová záležitosť. Je tu všetko, od hrdinských gest cez charakterné herectvo až po majestátne strety. Pre dokonalejší zážitok okamžite odkazujem na režisérsku verziu * * * * * DC dokresľuje veľké množstvo dejových línií vrátane tej s dreveným koníkom. Ako pridanou hodnotou sú podstatne krvavejšie bitky. Pritom už pôvodný film šiel do kín s mládeži neprístupným rantingom. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole