Roku 1193 před naším letopočtem sjednotil mykénský král Agamemnón řecká království. Když však jeho bratr, spartský král Meneláos, oslavoval mír s trójskými princi Hektorem a Paridem, jeho krásná, mladá žena Helena a pohledný Paris se do sebe zamilovali. Když Hektor zjistí, že si bratr veze domů Helenu, která utekla od nenáviděného manžela, je mu jasné, že to znamená válku. Agamemnón využije situace a začne chystat tažení pod záminkou Meneláovy urážky. Nedbá varování svého rádce, že Trója nikdy nebyla dobyta a Hektor je velmi dobrý vojevůdce. Spoléhá na svou armádu a nezranitelného válečníka Achillea. Ten skutečně do boje vyrazí, přestože Agamemnóna nesnáší a jeho matka, bohyně Thetis, mu prorokuje, že pokud odjede bojovat proti Tróji, zemře. Trójané překvapivě v boji zvítězí, protože na straně Řeků nebojuje Achilleus, kterého král urazil, když mu sebral válečnou kořist v podobě krásné Hektorovy sestřenice. Vítězstvím opojení obránci města se přes varování Hektora rozhodnou pro další útok. Když v souboji s Achillem padne Hektor, slíbí bojovník trojskému králi Priamovi, že po dvanáct dnů, kdy budou probíhat smuteční slavnosti, Řekové město nenapadnou. O dva týdny později najdou Trójané řecký tábor prázdný. Jen na břehu stojí obrovská socha koně. Podle kněze je to dar. (TV Nova)

Rssa

Kdybych měl umřít, tak jedině hrdinskou smrtí, nebo při sexu ..:)) Od tohoto filmu jsem čekal mnohem mnohem míň než jsem nakonec dostal...mohl bych dát i 5 hvězdiček, ale to by to nesmělo být historicky zpackané... ()

Balu...

Slintám z Diane Kruger, ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááách... =) ()

Nerhinn

Snažím se být tolerantní a ohleduplná a vůči filmařům chovat respekt, ale Troje se podařilo to zlomit: u tohoto filmu jsem v kině usnula. Jedna hvězdička za Seana Beana, na kterého mě přítel budil, a druhá za úžasného Petera O'Toolea, který ve mně jako jediný ze zbytku ansámblu dokázal vzbudit emoce. ()

Theraphosa

Pokud se někdo při sledování staral o příběh,dělal velikou chybu.Zde šlo o zobrazení krajiny plné slunce a krásných žen(y) a několika desítek tisíc vojáků v plné vřavě praskajících štítů a poztrácených částí těla.A jako punc je tu Achiless,největší bojovník všech dob v podání Brada Pitta.Celá armáda a možná i sám král od něj očekávají neočekávané a on nám to předvádí v plné parádě.Souboj s Hectorem před branami Tróje byl moc moc líbivej.Škoda jenom toho Blooma,jeho roli by prakticky zvládla kterákoli žena:o) ()

eagle-eye

Petersena nesnáším a nesnáším americké přisvojování dějin starého kontinentu... Sami žádné nemají a tak przní naše a vnucují nám něco, bez špetky pokory. K tomu ještě tragický výkon Blooma. Na druhou stranu Pitt je v pohodě, ale také žádná sláva, kdo mě opět mile překvapil a považuju to za jediný klad filmu je výkon australského herce Erica Bany. ()

xmozek

Film je víceméně mizerný.Ale bojové scény a bitvy to bylo něco.Na tom sem si v kině pěkně "pochutnal".Brada Pitta moc nemusím a v tomto filmu opět potvrdil že mi nesedí.Jeho herecký výkon mě opravdu nenadchnul.Škoda.4 *-ale spíš se to blíží ke 3 * ()

Revolver

Z žádného filmu tolik nečiší sázení na komerci jako z Tróje. Celý film je přehlídkou příšerných hereckých výkonů (Pitt,Bloom), silně podprůměrného scénáře a trapné režie. Je tu ovšem i několik světlých stránek. Zejména pěkná výprava, bojová sekvence Bana a Pitta a herecké výkony O'Toola a Bana mi dovolují jít s hodnocením alespoň na 3 hvězdy. ()

wosho

Horší než Alexandr a Gladiátor, lepší než Král Artuš. V kině jsem se ani na chvíli nenudil a ony peníze jsou na něm znát(narozdil od Supermana a Speider mana 3). Sice scénář a režie nezáří, ale jsou profesionálně odvedené. Herci jsou většinou dobří, jen ten zamilovaný pár Bloom a Kruger bych i vyměnil( on je takový nemastný neslaný a ona neumí hrát což mě potvrztuje každá její role-kdo ví co s ní udělá čas a já se třeba pletu). Prostě Troja je nenáročná podívaná pro zábavu a nic víc. ()

Holina

To se opravdu moc nepovedlo Wolfgangu. Dvě hvězdy za výpravu lodí po moři a vtipně vytvořeného Trojan Horse ()

1860

Pro fanoušky řecké mytologie (tedy i pro mě) hodně chabé stvárnění nejznámější řecké báje.. ()

DocBrown

Zajimave, ze i u filmu, ktere se odehravaji pred nasim letopoctem, divak bezpecne s odchylkou par let dokaze podle ucesu poznat, v jakem roce byl natocen. Z tech vyholenejch chlapu by se jiste tehdejsi Trojani umlatili smichy a ani by nepotrebovali kone. ()

dopita

To jsem si zas dal, taková krávovina. Navíc s hroznejma hercema, jeden žabař vedle druhýho. Dokoukal jsem to s vypětím všech sil. Wolfgang Petersen mě velmi zklamal. ()

Pretender

''I've fought many wars in my time. Some I've fought for land, some for power, some for glory. I suppose fighting for love makes more sense than all the rest.'' ()

Bohemák

Ano, Američané prostě dokážou pokazit každý krásný námět svou scénáristickou demencí. Další dílko pro slečinky (polonahej krasavec) a milovníky násilí. Ale dvě hvězdy za vizuální a zvukovou práci. ()

Yangus

Před tím než jsem na toto šel do kina ( tehdy jsem neměl net) jsem se těšil na akční film, kde se do činnosti lidí neustále plést bohové, Válečníci se budou bít hlava nehlava a prostě že to bude jako ze starých řeckých bají. Co z toho vzniklo? Božské pletky a vrtochy raději vypustily ( popis obsahu by se měl změnit), překroutily charaktery a změnily naprosto výsledek bitvy a události jak jsme je znaly. Z Menelaa a jeho bratra udělaly hamižné parchanty bažící pouze po Trojském zlatě, kteří navíc byli zabiti a ten kdo měl zemřít ( Paris) zrhnul. Alespoň že Achyles zemřel i když taky jinak a jindy nežli jsem čekal. Film jako takový mě zklamal, trochu to zachraňují bitevní scény. Raději Artuše a jeho rytíře nežli toto. ()

Paity

Nemám rád tyhle neustále přetáčené filmy s ještě větším rozpočtem než minule, za účasti ještě více hvězd než minule, na kterých dělalo ještě více animátorů a grafiků než minule. Troja s Bradam Pittem si mě však poměrně získala. Možná proto, že Achilles není takový "klaďas", ale hlavně si hrabe pod sebe. Proto se mi také líbí hlavně první půlka filmu, když vyhrává. :) ()

Litvicek

V tomhle filmu je něco, co hooodně chybí v dnešních novějších filmech. BRUTALITA. Brutální chování člověka k jinému člověku je velice příjemné pozorovat a tady právě tohle dělá z průměrného filmu, film velkolepý. Herecky je to taky užasné a příběhově ani nemluvím. Sice to není přímo podle skutečné báje, nicméně je to pro potřeby filmu skvěle udělané. Tady musím smeknout, viděl jsem rozšířenou verzi s titulema v originálném znění a musím opravdu uznat, že jsem se ty 3 hodiny a 16 minut bavil výborně. Četl jsem i zajímavosti, chyby jako letadlo nebo vstávající mrtvola Hektora, jsem nepostřehl. Kdybych si měl ale vybrat mezi originálem a českým dabingem, vyberu dabing, protože ten tady ve filmu mi víc sedí, než originál. 5 hvězd, bravůrní práce s příběhem, kamerou a herci. ()

Ilhan

Kromě pomalejšího začátku nemám co vytknout. Hodnotím však directors cut verzi, takže kratší oficální verze by mi možná seděla více. Takhle 85 % ()

abysser

Tři body za film s úchvatnými vizuálními efekty a bod za popularizaci nejen Homéra (i když podstatně nepřesného), ale snad i dalších historických a pseudohistorických eposů. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole