Epizody(6)

Kdo ví, jak se stalo, že si Kája Berka na návštěvu k dědečkovi a babičce do Ružbachu zapomněl vzít s sebou pyžamo. Prababička mu ochotně půjčila noční košili po pradědečkovi, o němž se v rodině tradovalo, že byl směšný snílek a vynálezce nesmyslných předmětů. Jedině prababička pokládala svého zesnulého manžela, profesora na místním gymnáziu, za zneuznaného génia. Kája, poté, co prosnil noc v pradědečkově noční košili, dal babičce plně za pravdu. Nejenom, že zažil v pradědečkově vyučovací hodině výlet do pravěku, ale dozvěděl se tady důležitou informaci. Jeho starší bratr Radim, konstruktér velké automobilky, se už dávno trápí se svým vynálezem převratného významu. Pradědeček prozradí Kájovi, že na podobném vynálezu auta, které bude jezdit zadarmo a bez škodlivých zplodin, sám kdysi pracoval a důležitou dokumentaci zakopal na zahradě. (oficiální text distributora)

triatlet

Aneb jak se kouzelná technika prolíná s kouzelnými sny. V 80. létech třetí povedený seriál stejné autorské dvojice. Herecky výborní hlavně Julius Satinský a Miroslav Vladyka. ()

honajz

Nevím, čím to je, ale ani Létající Čestmír, ani tenhle seriál mne nikdy moc nebraly. Jestli za to můžou nějaké ústupky německé straně, nevím. Vlastně je tenhle seriál pro mne zajímavý jen tím, že se tady po letech a kromě jednoho filmu naposledy opět objeví v české kinematografii Jaroslava Schallerová, než to herectví definitivně pověsila na hřebík. Ono není divu, když svou kariéru postavíte na typu lolitky, pak už není kam se dál rozvíjet. ()

eraserhead666

Jak tenhle sci-fi seriál dokázal zpříjemnit dětství. Natolik, že jsem si to pořídil i jako knihu. Skvělej humor: „Vytrhni mu zub, podám ti kleště!“, dobrý příběh, obstojný triky a kouřící pan Zedral. Proč jen do prdele netočí takový seriály i dneska? ()

Gary

Velice zábavný sci-fi seriál tehdejší doby.Musím podotknout alespoň výborný výkon pana Satinského. ()

Iggy

Kája Berka forever! Nejlepší je ale stejně pradědeček Radim (Miroslav Vladyka), který jako učební pomůcku sestrojí klidně stroj času! I po letech stejně dobrý zážitek jako když jsem byl malý. ()

Terva

1.Ukradený vynález 2.Sehnat noční košili 3.Velká akce začíná 4.V pasti 5.Zloděj v noční košili 6.Vlaštovko, leť! Taky by se to dalo ohodnotit větším počtem hvězd, ale ten obsah tomu brání. ()

corpsy

Tvorcovia Vorlíček - Macourek boli v tej dobe bezkonkurenčnými pánmi filmovej fantázie. Medze si jednoznačne nekládli a tento populárny seriál je toho dôkazom. Humor a parodické motívy podporované úchvatnou trikovou stránkou pôsobia príjemne a nenútene. Je to skutočný vrchol československej seriálovej fantasy tvorby, nechávajúc ďaleko za sebou hity ako ARABELA alebo SPADLA Z OBLAKOV. ()

roswelll

Seriál, kterému nechybělo nic z československého filmového umu. Výborný scénář, režie, trikově zvládnuté efektně. ()

keddy79

Seriál mého dětství. Pamatuji se, jak jsem byla pokaždé přilepená k obrazovce. Už tehdy mně upoutalo cestování časem. Je sice opravdu už nějaký čas, co jsem jej sledovala, ale děj si pamatuji pořád docela dobře! ()

Siegmund

Teprve 22 let po jeho vzniku se mi podařilo zhlédnout tento skvělý Vorlíčkův seriál. Mimořádně oceňuji nenásilnou propagaci vědy, výzkumu, učení a nadaných žáků. Také se mi líbilo, že byly do děje zapracovány čtyři generace. Kromě perfektně zahraných hlavních rolí dal film příležitost mnoha dobrým hercům tzv. malých rolí. Dovolil bych si vzpomenout třeba vynikající Janu Synkovou nebo neméně skvělého Jiřího Líra, či Luďka Kopřivu. Pokud bych chtěl tomuto dílu něco vytknout, tak snad jedině to, že děj byl někdy zbytečně rozvláčný. (Sobota 19.12.2009) ()

Aiax

Poslední projekt Václava Vorlíčka, který by se dal ještě označit za výborný. Už je ale dobře znát, jak někdejšímu legendárnímu filmaři dochází dech. Pořád jde o fajnovou zábavu (hlavně pro děti), brilantní herce a vtipné dialogy, ale už se začíná vkrádat infantilita, pitvoření a "nováckost", známé to rysy stárnoucích tvůrců (viz George Lucas). Po tomhle seriálu už to s panem Vorlíčkem sviští z kopce tak rychle, až je z toho smutno. ()

L_O_U_S

Jako malý jsem tyhle seriály pro mládež měl rád, teď už to vidím tak na průměr. Nejraději jsem měl scény v mozku. (323.) ()

CageDepp

Nápad to byl velice pěkný. Július Satinský vydal pěkný výkon a Miroslav Vladyka jako pradědeček se na tu roli velice hodil. A nejlepší scénka je v posledním díle, když přijede křeček na kole. ()

easaque

nostalgické -4* A do třetice tento dětský sci-fi seriál, u kterého jsem vyrůstal. Vzpomínky jsou dobré, ale ve srovnání s Návštěvníky a Létajícím Čestmírem byl nejslabší. Přesto 4 hvězdičky si ještě asi zaslouží.... uvidíme jak na mě bude působit při opakovaném shlédnutí. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Martin741

Serial o cestovani v case. Vtedy ma to bohvieako nebavilo, ale postupom casu si serial v mojich ociach svoje kvality ziskal. 77 % ()

Hennes

Arabela, Návštěvníci a Létající Čestmír jsou pro mne s tímto seriálem symbolem mého dětství a geniality českých tvůrců. ()