Létající Čestmír (TV seriál)

• Československo

Lietajúci Čestmír

• Západní Německo

Der Fliegende Ferdinand

The Flying Cestmír

Fantasy / Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 44–46 min)

Miloš Macourek

Emil Sirotek

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil, Jiřina Bohdalová, Jiří Sovák, Viktor Král, Lubomír Kostelka, Josef Somr, Karel Augusta, Stella Zázvorková, František Filipovský, Svatopluk Skládal, Luděk Kopřiva, Zdeněk Srstka, Luděk Sobota, Ladislav Šimek, Martin Růžek, Milan Riehs, Čestmír Řanda st., Václav Postránecký, Bronislav Poloczek, Vít Olmer, Jiří Lábus, Ladislav Křiváček, Václav Kotva, Jiří Kodet, Jan Kanyza, Vladimír Hrabánek, Jaroslav Heyduk, Vlastimil Hašek, Karel Effa, Josef Dvořák, Antonín Molčík, Mirko Musil, Marie Málková, Miloslav Homola, Karel Houska, Bohuslav Čáp, Raoul Schránil, Jitka Zelenohorská, Jana Viščaková, Dana Syslová, Simona Stašová, Miluše Šplechtová, Regina Rázlová, Marie Rosůlková, Josef Kubíček, Alena Kreuzmannová, Jaroslava Kretschmerová, Věra Kalendová, Jiřina Jelenská, Nelly Gaierová, Jana Břežková, Pavel Zedníček, Oldřich Velen, Jaroslav Tomsa, Běla Jurdová, Zdeněk Stehlík, Viktor Maurer, Alena Karešová, Jana Andresíková, Lída Roubíková, Alena Karešová (vyp.)

Mistři dětské fantasie, trikových záběrů, klasicky zamotaného příběhu, ale hlavně nádherně absurdního humoru, který zde dotahuje do dokonalosti V. Menšík a jeho proměny, nám servírují další ze svých fantasmagorií :) Menšíka naprosto skvostně doplňuje dvojice Nárožný - Janžurová a absurdní humor, skvělé triky, lehká naivita i nádech spravedlnosti, může začít.(30.4.2013)

Výborný seriál plný fantazie, výborných hereckých výkonů a kouzel, a to nejen pro děti, ale i pro dospělé. Herce Lukáše Becha jsem nikdy příliš nemusela, ale jakmile se seriál rozjel, tento svůj pocit z něj jsem tak nějak ztratila. Zde není jen jedna hlavní postava, okolo které by se to všechno motalo, a která by se vyskytovala v každém snímku. Tento seriál tvoří těch postav několik a všechny jsou výborné, žádná není zbytečná. Iva Janžurová a Petr Nárožný jsou skvělá dvojice snad pokaždé. Za zmínku stojí i opět geniální Vladimír Menšík, který si zde střihl i dvojroli, zvládl jak dospělého, rozumného a občas (ne vlastní vinou pomateného) otce rodiny, tak malého kluka s fantazií a vyřídilkou, klobouk dolů! A taková květina dobra z planety květin by se dnes náramně hodila, hned by se tu žilo lépe!(2.12.2013)

Spolu s Návštěvníky a Křečkem v noční košili tvoří Létající Čestmír zlatou trojici výborných komediálních sci-fi seriálů z osmdesátých let. I když musím podotknout, že je z této trojice nejslabší. Je trochu více dětský, není tak trikově promakaný (létající figuríny a nezakrytá lanka, na nichž visí herci, ten dojem trochu kazí), připadá mi jaksi naivnější, méně humornější a rozhodně má nejnesnesitelnější úvodní melodii včetně úchylného zpěvu Michala Davida :-). Mimo to ale nabízí vynikající výkony V. Menšíka, J. Bohdalové, P. Nárožného a mladičkou Ivanu Andrlovou (pro mě hereckou perlu tehdejší doby), která minimálně v prvním díle (ne-li i v dalších) nenosí podprsenku :-)(12.8.2009)

Seriál je vynikající, ale nechápu, co tu melete o Michalu Davidovi? Jakoby, kdo neřekne něco špatného na Davida, tak není IN? Ten seriál je o Michalu Davidovi, že o tom všichni kvákáte? Ať se vám líbí nebo ne, je to jeden z mála českých hitmakerů, který kdyby žil třeba v USA, tak skládá dejme tomu pro Hollywood a věřte tomu, vážili by si ho tam. Třeba jeho Discopříběh by tam byl považován za klenot osmdesátek (po hudební stránce). To jsme holt my Češi. Tady ho pomlouváme, ale pak plníme jeho koncerty. Ubohost. Co tak napsat více vět o seriálu, než o pár minutách úvodní skladby, když už píšete recenzi?(13.2.2012)

Z tohoto dílka na mne vane nostalgická a vlmi příjemná atmosféra již téměř zapomenutého dětství, nesmírně se těším, až budu moci Čestmíra sledovat se svým potomkem....Vůbec mi nevadí titulní píseň M. Davida, protože on k té době patřil (něco jiného je jeho současné vystupování). Létající Čestmír je rozhodně jeden z nejlepších dětských seriálů české provenience...(6.9.2005)

• - Dana Syslová a Vlastimil Hašek zde hrají manžele. V době natáčení byli ve skutečnosti taky manželé. (M.B)

• - V dobe natáčania stálo naozajstné holičstvo takmer v susedstve toho, ktoré si vybrali a upravili filmári. (Raccoon.city)

• - Antonín Kala (Oskar Blecha) prišiel na konkurz vďaka hercovi Ottovi Šimánkovi, ktorý naňho upozornil aj režiséra Vorlíčka. (Raccoon.city)