Létající Čestmír (TV seriál)

• Československo

Lietajúci Čestmír

• Západní Německo

Der Fliegende Ferdinand

The Flying Cestmír

Fantasy / Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 6x45 min)

Miloš Macourek

Emil Sirotek

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil, Jiřina Bohdalová, Jiří Sovák, Viktor Král, Lubomír Kostelka, Josef Somr, Karel Augusta, Stella Zázvorková, František Filipovský, Svatopluk Skládal, Luděk Kopřiva, Zdeněk Srstka, Luděk Sobota, Ladislav Šimek, Martin Růžek, Milan Riehs, Čestmír Řanda st., Václav Postránecký, Bronislav Poloczek, Vít Olmer, Jiří Lábus, Ladislav Křiváček, Václav Kotva, Jiří Kodet, Jan Kanyza, Vladimír Hrabánek, Jaroslav Heyduk, Vlastimil Hašek, Karel Effa, Josef Dvořák, Antonín Molčík, Mirko Musil, Marie Málková, Miloslav Homola, Karel Houska, Bohuslav Čáp, Raoul Schránil, Jitka Zelenohorská, Jana Viščaková, Dana Syslová, Simona Stašová, Miluše Šplechtová, Regina Rázlová, Marie Rosůlková, Josef Kubíček, Alena Kreuzmannová, Jaroslava Kretschmerová, Věra Kalendová, Jiřina Jelenská, Nelly Gaierová, Jana Břežková, Pavel Zedníček, Oldřich Velen, Jaroslav Tomsa, Běla Jurdová, Zdeněk Stehlík, Viktor Maurer, Alena Karešová, Jana Andresíková, Ludmila Roubíková

Mám rád Létajícího Čestmíra. Petr Nárožný a Iva Janžurová vytvořili úžasný a navzájem se doplňující manželský pár. Vyzdvihl bych i komediální výkon Vladimíra Menšíka. Jeho dvojrole v tomto seriálu byla velice zábavná, ty přeměny Čestmíra ve svého otce alias Menšíka jsou k popukání. Václav Vorlíček zkrátka uměl natočit napínavý seriál pro děti ( i dospělé ), kde se kříží realita s pohádkovými motivy. Vzpomínám na to rád.(7.9.2009)

Celkem slušný český seriál, kde se zase sešlo perfektní herecké seskupení. O tom žádná, o zábavu je postaráno! Jediné v čem celkem pokulhává je děj, který, podle mého názoru, snad nebyl určen pro seriálový počin, nýbrž pro celovečerní film. Kdyby to celé bylo ve 2 hodinách, asi by mě to bavilo víc. 3,5*.(22.2.2011)

Prostě nemůůůůžu dát míň než pět, skoro se mi chce požádat o vyjímečnou šestou hvězdičku! No dobře no...nostalgie...krásná vzpomínka na dětství, kdy sem si střihla svojí ŽIVOTNÍ - tj. jedinou roli:) v komparsu a v kostýmu "kytky" rozdávající čarovná semínka sem o přestávkách s ostatníma zlobila a poslouchala vyprávění Vladimíra Menšíka.... A kdybych měla zkusit objektivně...příjemná rodinná podívaná...s pohledem na dnešní produkci mi takový seriály chyběj...všichni se maj vlastně rádi, padouch je jasnej od první chvíle a dobro zvítězí....:)(5.6.2012)

super seriál pro děti a mládež,ve své době opravdu skvost-děj mě sice nějak moc nenadchl,ale za to kreace našich předních herců a také různé zápletky to vše vyrovnali.Nejvíc exceloval asi Vladimír Menšík(ostatně jako vždy),ale také Tonda Kala,kterýho Oskar Blecha(nebo jak se jmenoval) mě dokázal rozesmát i v dospělém věku-jeho proměny z uřvanýho a rozmazlenýho,takřka debilního Velkýho Vezíra v užehlenýho génia jsou prostě nezapomenutelný!!!!(26.12.2014)

Z tohoto dílka na mne vane nostalgická a vlmi příjemná atmosféra již téměř zapomenutého dětství, nesmírně se těším, až budu moci Čestmíra sledovat se svým potomkem....Vůbec mi nevadí titulní píseň M. Davida, protože on k té době patřil (něco jiného je jeho současné vystupování). Létající Čestmír je rozhodně jeden z nejlepších dětských seriálů české provenience...(6.9.2005)

• - Seriál sa natáčal osem mesiacov. (Raccoon.city)

• - Ústavom pre zdokonalenie človeka bol v skutočnosti Inštitút postgraduálneho vzdelávania v zdravotníctve. (Raccoon.city)

• - Městečko v seriálu se jmenovalo Motýlkovice. (M.B)