Létající Čestmír

• Československo Lietajúci Čestmír (více)
Fantasy / Rodinný / Komedie
Československo / Západní Německo, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 44–46 min)

Scénář:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil (více)

Epizody(6)

Originální sci-fi seriál z pera Miloše Macourka o létání, kouzelném modrém kameni a úžasných vynálezech: Jednoho rána cestou do školy zakopl Čestmír Trnka o Modrý kámen a ocitl se náhle na Planetě květin. Zažil tu neuvěřitelné věci a přinesl si odtud semínka, z nichž vypěstoval květiny, jejichž vůně mu dala schopnost stárnout a létat. Takové možnosti, jak jistě uznáte, musel Čestmír využít. Ale už první večerní let do školy pro důležité naslouchátko, které učitelka Klepáčová zabavila spolužáku Davidovi, signalizuje, že kouzelné květiny přinesou Čestmírovi i celé jeho rodině nemalé problémy. (Česká televize)

Krastom

Docela dobrý seriál. Škoda jen, že Bartákovi měli pět dílů ze šesti kontrolu nad květinami. Čestmír skoro celý seriál něco sháněl a snažil se napravovat průsery, udělal ze svého otce blázna a největší itiot ze třídy mezitím exceloval. Napíši to jinak. Je to docela dobrý seriál pro děti. ()

Zbygniev

Seriál mého mladí,který jsem hltal jako třeba Arabelu. Když se na to teď v dospělosti podívám,musím se trochu pousmát. Už jenom úvodní píseň Michala Davida... Na to, že seriál byl natočen s německou koprodukcí, je hodně cítit tehdejším režimem. Ústav pro zdokonalení člověka, kde si profesor zapisuje kdejakou poznámku, nebo že kytky měly patřit přece všem, zní trefně na tehdejší dobu. V každém případě, hvězdné herecké obsazení té doby, a jejich výkon rozhodně nezklamalo. Vladimír Menšík, byť už hodně nemocný,zde pořád podává dobrý výkon,a musím říct, že i dětské role se povedly. Je vidět, že Lukáš Bech i Žaneta Fuchsová měly už něco za sebou. Výborně však zahrál i záporák Antonín Kala a nesmím opomenout hudbu Karla Svobody, která je trefná při každé scénce. ()

axelson

Milovaný seriál a to nejen v dětství. I dneska se na něj rád podívám. Stejně jako Arabelu nebo Návštěvníky to dodnes netrumflo a pochybuji, že někdy trumfne. Tyto seriály jsou nesmrtelný ()

ChrisChilly

Je to další klasika mého dětství. Já jsem tam těch 5 hvězdiček měla, ale musela jsem jednu strhnout. Po letech jsem totiž seriál zhlédla a viděla tam pár nejasností, které byly chybou scénáře. Ano, i mistr tesař se někdy utne. Jednalo se spíše o drobnosti, ale můj dospělý mozek zkrátka nenechaly na pokoji. Uznávám, že když jsem bývala cílovou skupinou, tak jsem nad takovými věcmi absolutně nepřemýšlela a seriál hltala. Takže teoreticky dávám 4,5 ★. ()

ferika

Fajnovy serial. Tak raz za rok-dva ma chyti "abstak" a pozriem si to zas. Serial je pritazlivy ani nie tak scenarom, ale hereckym obsadenim. Perfektne zahrane ulohy a spicovi a predovsetkym strasne fajnovi herci. Top. Jedine, co mi vadi bol predstavitel Cestmira. Ono - ten, kto je odchovany na detskych hercoch ako Tomas Holy a Zaneta Fuchsova - tak ten nauceny, afektovany styl jednoducho neberie. A tie kecy o komunistoch si mohli uzivatelia v recenziach odpustit. No fuj! ... Este na zaver jeden "ujety" komentar s ktorym nesuhlasim ...  Citat: "Nakonec ale přeci jen vzniklo komediální dílko, které se o svou nesmrtelnost postaralo a to právě díky, komunisty zatracovanému, sci-fi prvku." ... Tak toto je totalna blbost. Serial bodoval predovsetkym kvoli hereckemu ansamblu, je to predovsetkym strestena komedia postavena na spickovych hercoch. To je nieco, ako komedia s Burianom, Sellersom, ci Chaplinom. Scenar druhorady, prvotna je herecka akcia. Preto je pritazlivy aj po rokoch. Americania mozu len slinit. ()

Kloboucek75

Může mi také někdo jiný potvrdit že v seriálu se platilo divnou měnou ? U stánku s tabákem Effa nebo Filipovský vždycky dostávat pro mě cizí měnu za své služby . Navíc ve škole v školní třídě nebyla fotka tehdy presidenta Husáka ale pro mě neznámé ženy . Dále myslím že v seriálu nebylo slyšet  nic jako soudruhu/ soudružko zkrátka o politice nic . Jinak seriál má skvělé herecké obsazení herci dělají kvalitní film/seriál zde to platí dvojnásobně. ()