Létající Čestmír

• Československo Lietajúci Čestmír (více)
Fantasy / Rodinný / Komedie
Československo / Západní Německo, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 44–46 min)

Scénář:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil (více)

Epizody(6)

Originální sci-fi seriál z pera Miloše Macourka o létání, kouzelném modrém kameni a úžasných vynálezech: Jednoho rána cestou do školy zakopl Čestmír Trnka o Modrý kámen a ocitl se náhle na Planetě květin. Zažil tu neuvěřitelné věci a přinesl si odtud semínka, z nichž vypěstoval květiny, jejichž vůně mu dala schopnost stárnout a létat. Takové možnosti, jak jistě uznáte, musel Čestmír využít. Ale už první večerní let do školy pro důležité naslouchátko, které učitelka Klepáčová zabavila spolužáku Davidovi, signalizuje, že kouzelné květiny přinesou Čestmírovi i celé jeho rodině nemalé problémy. (Česká televize)

Anglie

Jak to dopadne, když se léčebná květina dostane do špatných rukou? Další skvělý český seriál, tentokrát dětský... Vyskočil a Andrlová(bývalí manželé) ještě mladí - nostalgici musí vidět. ()

Petroff

Původně jsem měl přidělený 4*. Když jsem tak náhodně na seriál naklikl a viděl u něj to svý hodnocení, musím se opravit. Sakra, když bych nedal 5* Čestmírovi, tak čemu? V jistým věku nejspíš každej z nás strašlivě záviděl rodince ten "letní" byt v parku na stromech. Před pubertou jsem měl sen, že si s kamarády na stromech musíme docela určitě postavit nějaký domečky/budky...mezi nima lávky z provazů a prkýnek.... jéje... Chci kytku, která ze mě udělá zase toho kluka, kterýmu je 10let. ()

easaque

nostalgické +4* I tento dětský bláznivý sci-fi seriál jsem v dětství měl rád a rozhodně byl zajímavý díky originálním nápadům a trikům - kdo by nechtěl létat. Třeba se jednou znovu vrátím s ním do dětských let [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

rakovnik

Vynikající seriál pana Vorlíčka, plný skvělých herců v podstatě každé, i té sebemenší roli. Povedlo se také dobře obsadit dětské role. Děj je napínavý i vtipný, nápad s květinami parádní, prostě příjemná televizní dětská (rodinná) zábava. ()

marcek

Dřív se mi to moc nelíbilo - když jsem to v televizi viděl tak jsem to hned přepínal (možná jenom díl, kdy vlezli jednomu chlápkovi do ucha). Dneska kdž to někde vidím, tak se na to rád kouknu ()

cariada

Klasika ,kterou mužu pořád. Blešáci jsou úžasný. V posledním dílu stojí za zmínku Blecha (P.Nárožný) jak mluví k meteoritu "Zvětši se já se nedívám Povídám zvědši se" ()

Trainspotter

Jak jinak, námět zapáchající debilitou a hudba Michala Davida. Proč, sakra, proč? A jestli jsem nějakýho spratka neměl v českých seriálech rád, tak to byl Lukáš bech. ()

MarekT

Pěkné socialistické sci-fi s výborným originálním námětem, jako tradičně výbornými hereckými výkony (vzpomínám si nejvíce na např. Petra Nárožného) a navíc jediný moment, kdy mě hudba Michala Davida neirituje, ba naopak. Škoda, že podobné seriálové perly se už dnes netočí... ()

KajusaK

:D) až na zakončení co se týče profesora, to byl skvělej seriál :)) .. Čestmír a jeho banda hráli skvěle a rozhodně stojí za pozornost herecké výkony Oskara a všech Blechových :)) ()

PanZahadnyCZ

Obsahově je to, prvoplánově vymyšlená, naprostá blbost, ale bereme-li v potaz, že je to určeno dětem, tak je to naprosto v pořádku. Kdyby se dnes někdo rozhodl točit tento typicky macourkovský scénář, vznikla by z toho neskutečná a nekoukatelná blbost. Za prvé se změnila doba, děti chtějí něco akčnějšího a hlavně asi i zahraničního, a za druhé celý tento seriál stojí na výkonech hereckých es normalizačního období. Zejména herectví Petra Nárožného, hrajícího skoro jako vždy přitroublého rapla, je nezapomenutelné. Stále nadprůměrná dobová zábava pro děti i dospělé, baví i dnes. ()

Šuplík

Moc sa mi to páčilo, človek cíti tú atmosféru osemdesiatych rokov. A dobre sa pamätám na okamihy, keď sme seriál s kamarátmi pozerali v šerej miestnosti na starom stolnom počítači a navôkol nás znela pieseň o lietajúcom Čestmírovi... ()

sator

Poznám na sto honů kdy jsou v tom prachy Němců, česká poetika a humor se totiž promění v pitvoření ala Bohdalka.. ()

fantoci

Milý a zábavný seriál pro celou rodinu. V dnešní repríze se k němu rád vracím. A to nejen díky tomu, že v něm vystupují mí oblíbení herci. ()

matezzz

Tento seriál má prostě něco do sebe! Na svou dobu perfektní "efetky"! Jako malý jsem to miloval a jako starší se mi to líbilo taky! Jsem sise pořád ještě mladý, ale to přece vůbec nevadí. Je to tak na 90%. ()

LadyPupu

Vzpomínka na dětství. Sovák žijící se dvěma nesnesitelnými sestrami, Narožný s Janžurovou jako manželé s dítětem debilem... Paráda. Říkejte mi vezíre :-) ()