Freddy Krueger je v pekle - a to doslova. Jako odsouzenec k doživotnímu trestu chystá fantastickou pomstu... a jediné, co k ní potřebuje, je malá výpomoc. Na scénu přichází Jason Voohees, rovnocenná ikona zběsilosti, který Freddymu ideálně vyhovuje pro to, aby znovu šířil strach a hrůzu v Elm Street. Jak přibývá obětí, je jasné, že Jason není ochotný zůstat stranou. A tak se vyděšené město ocitá uprostřed strašlivého a šokujícího souboje dvou titánů zla. Vítěz zabije všechny! (Magic Box)

pend

Hodně dobra akce, která se blíží spíše Noční můře. Pátek 13. byl vždy pomalejší. Pro mě příjemné překvapení. ()

melloun

Moje hodnocení je nižší než u většiny tady a nemyslím si, že by za to mohl fakt, že jsem tento snímek sledoval v italštině. Dialogů stejně moc nebylo... ()

Mat21

Freddy Krueger je zpět! Ovšem mnohem slabší a ve stínu své předchozí formy, proto musí využít ke svému návratu do myslí spících dětí Jasona. Ale nenasytný a dlouho nečinný Jason se nespokojí pouze s několika useknutými hlavami a přepůlenými těly. Svojí mačetou pozvolna masakruje celé město a chudák Freddy vychází naprázdno, žádná hystericky ječící studentka na něj již nezbývá. Proto nastává čas navždy se vypořádat s Jasonem a pro diváka zhruba od poloviny filmu dále rozpačitý začátek nahrazuje velmi hutně zvládnutý souboj dvou nesmrtelných. ● Pozn. autora pro všechny včetně mě, kterým jméno Jason nic neříká: jedná se o chlapce utopeného svými vrstevníky na skautském táboře, aby později vstal z hrobu a vyslyšel volání své matky, která byla zavražděna. Film považuji za velmi dobře zvládnutý a oproti předchozím hororovým dílům, tento bych pasoval na čistou - tedy vlastně krvavou - akci. ║2.2.2009║ ()

Cartman

Čekal jsem příšernou slátaninu a film mě mile překvapil, Freddy byl vtipný jako vždy, Jason odváděl svou práci jako obvykle beze slov, oba vydrží jak koně, teenagerů pobíhá všude kolem spousta, takže proč se nezačít bavit. Spousta velmi zajímavých smrtí, režie se nebojí krve a nechává ji volně proudit celým filmem. Co dodat, po tragédii s názvem Jason X už sem nedoufal a přece se vyskytl kvalitní film na motivy těchto titánů hororu. ()

Gastovski

Dvě hororové legendy, tuny krve, spousta ječících teenagerů. Co víc si přát? Já si přál jediné - ať už je konec. Tupá a předvídatelná podívaná, která snad uspokojí fanoušky Freddho a Jasona. ()

Petrus1

Parchanti v Elm Street zase začali zlobit a tak má Freddy opět práci. Jenže se o něm nějak přestalo mluvit a proto je trochu slabý, aby začal kydlit sám. No a tak tedy povolá dalšího vrahouna, kterým není nikdo jiný, než samotný Jason. A jelikož pubertální hoši sou nadržení a chtějí zasunout, Jason toho hned využije a prvního zasunovače pěkně zastele do polohy, která není pro člověka zrovna příjemná. A to má za to, blbeček jeden namachrovanej. :-) Freddy ještě moc síly nezískal, tak Jason veme mačetu a ztrestá dalšího nadržence i s jeho tatíkem. Freddy se mezitím zjeví ve snu Lori, aby všichni věděli, že je zpět a že zase bude sranda. Jason se s ničím nesere a zajde na kukuřičnou párty a udělá si z toho svoji vlastní. Pošle na věčný spánek pár dalších pubošů (asi za tu hroznou hudbu, co poslouchají). A Freddy začíná bejt celkem nasranej, že je Jason furt při chuti, protože děti a puberťáci v Elm Street patřili vždycky zásadně jen Freddymu! Tak si Jasona vtáhne do snu a dá mu za uši. Puboši ale dostanou nápad Jasona vzít k „jeho“ jezeru – Crystal Lake. A tam to celý pokračuje, graduje a vrcholí. Je to vlastně jízda od začátku až dokonce. Je z toho cítit rok výroby a tím pádem i triky a vraždy. A těch tady není zrovna málo. A to je dobře. Navíc u toho hraje výborná muzika (např. Machine Head). Tohle se povedlo. „Vítej v mém světě, děvko!“ ()

Venous666

Tak tohle mě mile potěšilo. Obával jsem se, že spojení Noční můry a Pátku 13 dopadne hrůzostrašně, ale vůbec ne. Freedy a Jason na jednom plátně a jak to přátelé sekaj. Ze začátku využije Freddy Jasona jako loutku, ale postupem času, se ta role obrací. Krom lehkého horroru tu máme skvělou komedii. Hlášky padaj zase od pasu a divák má pocit, že to snad ani horror není. Spíše takový komediální akčňák ... Po celou dobu jsem se bavil a kde nebyl humor, tak tam létaly střívka a ručky. Jednoznačně 70% :-) ()

Mallyyy

Další ''experiment'' o kombinaci dvou filmů, kde se nejedná jen o kombinaci jednoho žánru (asi nechtěně). Hororová komedie k smíchu. Pořád do sebe sekat, ikdyž ste nesmrtelní není pro mě zábava. ()

ASSBURGER

Freddy vs Jason títo dvaja legendárny masový zabijaci sa spolu stretnú v súboji kto vyhrá to vám poviem až na koniec. V tomto filme bolo podla mňa veľa srandy ale aj masakru. Freddyho (Robert Englund) mám rád lebo je aj zábavný aj brutálny . Tento film bol podla mňa spravený len preto aby mohli vychádzať dalšie časti Nočnej Mory (Nightmare on Elm Street) a Piatku 13 (Friday The 13th). Nočnú moru aj Piatok 13 som videl veľa krát asi všetky časti ale to už bolo dávno predtým než som uvidel túto časť a vlastne môžeme povedať že sa zaraduje k obidvom aj k Nočnej More aj ku Piatku 13. Ale touto časťou to neskončilo ved o pár rokov neskôr vyšliel z obidvoch strán remake ktorý bol celkom dobrý síce nie až tak ale bol dobrý. A ešte som chcel povedať že som dal tri hviezdičky za to že po prvé za legendárne postavy ktoré boli oživené v tejto časti. Po druhé za to že som si myslel že to bude zlé ale je to celkom dobré. A po tretie za to že tam bol Freddy naladený ako nikde inde a bola to zním oveľa väčšia sranda. A ešte čo som chcel povedať,áno že kto vyhral ty čo to nevideli nech dalej nečítajú tento komentár............. Vyhral samozrejme že....... nikto lebo oni sa zabili navzájom aj ked síce ta scénka na konci bola divná a odkryla podla mňa to že bude onedlho nová časť čiže pokračovanie Freddy vs Jason 2. A poviem vám tak na to sa naozaj veľmi teším. A ešte by som chcel podotknúť to že bez tých Freddyho nadávok aj úchilačin by to nebola ono bola by to nuda len obyčajný moderný horor bez zmyslu. ()

KosiR_ksr

Absolutní béčko, kterým nejspíš zcela opovrhne divák nepoznamenaný těmito sériemi z 80. let. Pokud ale patříte k Poznamenaným a chcete nenáročný snímek, pak tento zdařilý odkaz na dva legendární hororové zabijáky mohu doporučit - 70% ()

Aurus

Kdysi bych mu dal tak 4 hvězdy ale teď max 2. Příběh je docela fajn ale hlavní postava je nezajímá a nesympatická. Já Freddyho moc nemusím ale Jasona mám velmi rád. Škoda je že Jason má docela fakt debilní vzhled. PŘÍBĚH 40% HLAVNÍ POSTAVA 10% OSTATNÍ POSTAVY 25% HUDBA 80% JASON 85% FREDDY 5%. Já si film užiju jen když u něj vypnu mozek. 3/10. ()

molcan2

Mám k tomuto filmu veľkú náklonnosť, po prvé som sa v ňom stretol s ikonickým Freddym Kruegerom a po druhé je to film, ktorý spája dvoch kultových hororových zloduchov, vždy keď tento film dávali v televízii, rád som si ho pozrel a jeho opätovné sledovanie mi prinieslo veľmi dobrú nostalgiu. Freddy Krueger v snahe vymaniť sa zo zabudnutého limbu vymyslí plán, ako zmanipulovať Jasona Voorheesa. Keď však Freddy stratí nad Jasonom kontrolu, brutálny boj na život a na smrť je vyvrcholením tohto crossoveru dvoch najznámejších hororových zabijakov. Viem, že tento film nie je dokonalý, má niekoľko chýb a efekty, ktoré zle zostarli, ale práve prítomnosť dvoch zloduchov si ma úplne získala, mladé postavy nie sú najlepšie, väčšina je dosť otravná. Freddy vs Jason je klasika z roku 2000, nečakajte film s inteligentným dejom, pretože ťažiskom filmu je stret dvoch zloduchov a v tejto požiadavke film funguje veľmi dobre, sú to ikonické súboje s neuveriteľným soundtrackom, ktorý všetko necháva nádherné. A samozrejme, Freddyho milujem, ale moje srdce bude vždy patriť Jasonovi, takže som až do konca tím Jason. A vy, na ktorú stranu ste sa v tejto konfrontácii postavili? ()

SkyCaptain

Pohodový film o dvou hororových ikonách. Neviděl jsem sice od obou sérií úplně všechny díly, ale i tak jsem si to náramně užil. Především je fajn že je film dělán pouze pro fanoušky a ne pro široké publikum, takže žádné vysvětlování a rovnou to začne. Potěší taky fakt že je film přecpán černým humorem. Co se mi nelíbilo bylo to že se někdy až moc tlačí na efekt. ()

Vakomlok

Na to, jak je výchozí situace pitomá, to jest "vezmeme dva záporáky ze starých hororových sérií a poštvem je proti sobě", je výsledek příjemně komediálně akční s litry krve a úchylného hororu. Jasona jsem nikdy moc v lásce neměl, ale Freddyho jsem v dobách jeho největší slávy miloval, i když jsem se ho bál, takže *** ()

DHDV

Osobně se mi tato zběsilá úchylka líbila. K dokonalosti toho chybělo hodně, ale postavit tyto dva „Borečky“ proti sobě je geniální nápad! (Něco jako A vs. P) Prostě taková stylová pohodová podívaná… Komedie/horor a pak už záleží na vašem vkusu…. ()

Hapretor odpad!

Čumim jak blázen na hodnocení! Toto je jasný odpad. Odpad s velkým "O". Ostuda a stupidita jak v hororu, tak i HorrorComedy. Radši bych si oči vypíchnul, než na to koukat znova. ()

Andronikos

Tuctová vyvražďovačka ("horor" v dnešnom ponímaní), teda filmový podpriemer. Ako priemer (***) hodnotím za zaujímavý nápad konfrontácie dvoch legendárnych postáv; za možnosť, danú divákom, vybrať si, komu budú fandiť; za vyvolanie zvedavosti, ako to celé tvorcovia nakoniec "useknú". ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

27.01.2013

Freddy vs. Jason vs. ?

Freddy vs. Jason vs. ?

05.08.2008

Bývalý táborník z Crystal Lake Jason Voorhees a kotelník z Elm Street Freddy Krueger se nesmazatelně zapsali mezi hororové ikony, ale v kinech se naposledy objevili před pěti lety. A rovnou spolu.… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)