Emily in Paris

• USA Emily in Paris (více)
USA, (2020–2024), 20 h 58 min (Minutáž: 24–39 min)

Tvůrci:

Darren Star

Lily Collins, Samuel Arnold, Lucas Bravo, Philippine Leroy-Beaulieu, Ashley Park, Camille Razat, Kate Walsh, Charles Martins, Bruno Gouery, Roe Hartrampf (více)

Série(4) / Epizody(40)

falky

Lepší titulek mě k téhle bleskové recenzi nenapadl. Emily in Paris je totiž desetidílná sbírka stereotypů a kulturních klišé přenesených na obrazovky. Podtitul by z fleku mohl znít "co si Američané myslí, že ví o Francii". Ačkoliv je seriál vyprávěný skoro jako Disneyovka, seriálová Emily není typická disneyovská princezna. Princezny v pohádkách totiž musí překonávat různé životní nástrahy vlastním úsilím a prochází při tom osobnostní proměnou. Emily je jen princezna. Sebestředná Američanka, jejíž jedinou hodnotou je, že je hezká. Objektivně je totiž místy až nesnesitelná bytost a těžko se s ní sympatizuje, i když právě to byl zřejmě záměr tvůrců. A proměna? Ta se nekoná. Kulturní bariéry, které by mohly být zajímavý materiál, jsou tu jen prostředek k tomu, vytvořit gag. Nemají žádný jiný smysl. Všichni Francouzi mluví perfektně anglicky, dokonce i když zrovna nemluví s Emily ale jen mezi sebou. Všichni muži, které potká, se do ní instantně zamilují a vždycky ji nakonec zachrání z trablů, do kterých se kvůli nedostatku soudnosti a aroganci dostává. Některé situace jsou navíc tak tlačené na sílu, že místo úsměvu vyvolají lehký úšklebek. Zbytek stopáže je sonda do hlubin toho, co si průměrný Američan myslí, že je Francie, potažmo Evropa. Dozvíme se, že Francouzi jsou skvělí milenci, co se po sexu nemyjí, že jejich rodiče chodí doma nazí, že Pařížani jsou nepříjemní a nevrlí a do práce chodí až na jedenáctou, aby potom dvě hodiny proseděli na obědě - a hlavně, samozřejmě mají všichni milenky a milence, navíc se svolením partnera. Největší záblesk reality je moment, kdy francouzská kolegyně vyčte Emily, že "přijede do Paříže, neobtěžuje se naučit ani základy jazyka, k městu se chová jak ke svému lunaparku, ale diví se, proč se k ní ostatní nechovají přátelsky." Jako bych viděl některé "expaty" v Praze. Přesto si jde seriál užít. Stačí u něj prostě jen nepřemýšlet. A pak je tu ještě Lily Collins, která je jednoduše kočka. 3/10. Jedna za vizuál, dvě za Lily. ()

michalkop

Tak banální a s každou sérii to víc a víc připomíná venezuelskou telenovelu. Standardní Netflix quality. Zajímavě provedené mají propojení s děním na displejích. Plus ve všech okolo jen zvyšuje už taky vysoké nerealistické očekávání o Paříži. ()

vavsek

Jednoduchý a svižný seriál o američance, která letí za prací do Paříze, bez toho, aniž by uměla jazyk a kohokoliv tam znala. Krásně jdou vidět rozdíly obou kultur, které jsou občas k zasmání. Seriál sem tam nabere dramatické otáčky a neobejde se ani bez plot-twistů. První série byla největší tahoun, avšak druhá a třetí jedou podobné, ne-li stejné tempo jako ta první, ale něco tomu chybělo. Občas určité věci, či situace jsou trochu přitažené a přikrášlené tak, jak by to v realitě prostě nefungovalo. Pořád se ale jedná vcelku o povedený seriál, který není nutností vidět, ale taky nebudete litovat, že jste tomu ten čas věnovali. ()

terezak1993

Vizuálně hezká podívána, ale jinak jedno velké klišé aneb francouzi a američani z pohledu američanů, takže totálně mimo mísu. ()

stow

Seriál je síce klišé a podobných príbehov bolo už všade dosť. ALE seriálu pomáha Paríž a hlavne fakt, že v americkom seriáli Francúzi hovoria francúzsky a nie sú to len americkí herci parodujúci francúzsky prízvuk. Jednoduchá jednohubka obzvláštnená francúzskymi reáliami. ()

Rollmari

Oddychovka, pri ktorej človek môže vypnúť a nechať sa unášať atmosférou Paríža. Móda, parfémy, luxusné značky, doba influencerov a sila sociálnych sietí.. Keď sa k tomu pridá žena, ktorá sa dostane do trojuholníka ani nevie ako, tak je aj o štipku drámy drámu postarané. V konečnom dôsledku je to sladká rozprávka pre dospelých, ktorá dobre funguje ako rozptýlenie od práce alebo učenia. ()

Killbilly

To se takhle válí člověk na gauči, venku klepe na okno upršený, studený, temný říjen, ze zpráv se valí apokalypsa s čínskou komunistickou chřipkou a pak si člověk pustí kvalitní skandinávskou detektivku a najednou mu začne být zle, protože tolik temna a depky najednou nepožere jen tak někdo. A pak tam vyskočí tahle věc. A překvapí, protože celkem svižně ubíhá, hudba je dobrá, vtípky občas velmi povedené a všechno je tam krásné a dokonalé. Neexistují tlustí nebo chudí lidé, škaredé počasí, smutek nebo deprese. Z vína není kocovina ani závislost a léčebna, i když ho vykalíte denně 6-8 lahví. Na mol ožralej o půlnoci na motorce se nevybouráte ani vám policajti neseberou papíry, jen se tak tulíte přesně jak by 2 krásní mladí lidé měli. A o tom to je, dokonce to v seriálu v rámci konfrontace evropské a hollywoodské kultury zazní. "to nechodíte do kina utéct před realitou?" A tak se to musí brát. Na rozdíl od sexu ve městě zde byli ti lidé opravdu dost hezcí a celkem sympatičtí. Jak mi parta ošklivých, protivných a i celkem tupých žen středního věku z new yorku lezla na nervy po 3 minutách kterékoliv epizody, zde jsem se často i zasmál a vlastně tam nebyl nikdo, komu bych měl chut jednu vrazit. Dost velkou zásluhu bude mít slušný podíl dobrých francouzských herců a tím pádem o dost menší "americkost" toho všeho. I když rodilý Francouz se asi mohl mnohdy urazit, jaké karikatury tam z nich dělají. ()

McGuffin

Samozřejmě že je Emily in Paris, to je vidět. Jakkoli jí Darren Star a Emily Goldwyn dávají různé pracovní úkoly, zjevně má jeden hlavní, soukromý. Ukázat, že mladá žena může být i dnes hezky oblečená a k tomu ještě použít i parfém. Protože to zajímá muže, zazní. Takže tak, někde někomu se ta historka stát musela, ale třeba bude platit i jindy a jinde. https://www.macguffin.cz/ ()

artlover

Miestami príliš jednoduché a Emily sa tu fakt zle oblieka. Je to taká light vykrádačka Diabol nosí Pradu a možno preto sa na to nakoniec fajn dívalo. Príjemné, nenáročné a oddychové. ()

Tomas.Jeline

Vhodnější nazev pro show je: Paris in Emily. Ale i přes naprosto neuvěřitelné množství klišé a nesmyslů byla show docela dobrou odreagovackou ()

sunshine29

Se Sexem ve městě bych to nesrovnávala, upřímně jsem u prvních dílů byla dost otrávená, co je to za kravinu .... ale kupodivu teď jsem dokončila poslední díl a jsem celkem zklamaná, že jich není víc :) Těším se na pokračování. ()

JJ23

Jedním slovem oddychovka plná klišé neskutečnosti a stereotypu, ale nemůžu si pomoct sledovat to! Je to veselý, zábavný a rychlý. Móda a scenérie jsou skvělé na pohled. Dozvěděl jsem se o Francii něco víc. A mohu jen říct, že Gabriel je skvělý! Je to příliš dobré na to, aby to byla pravda, ale je to opravdu dobrý způsob, jak uniknout z reality a zcela vypnout. Jinak první části mi přišly lepší než ty závěrečné, kde to už s tím klišé fakt přehnali ... ()

ElleElie

Díky tomuto seriálu jsem se znovu vrátila na výlet do Paříže. Skvěle zpracovaný seriál od Darrena Stara, kterého mám velmi v oblibě. Nechyběl humor, pár trapasů, na které se pomalu nedalo dívat, jak jsem se do toho snažila vcítit a také trocha drama a lásky. Co však musím vytknout, je neskutečnost toho, co se tam odehrává. Takhle to bohužel v realitě moc nefunguje. Ale i přesto musím dát seriálu čtyři hvězdy, ta čtvrtá hlavně za originalitu ve volbě krásného prostředí Paříže a lehkého pohlazení francouzštinou. ()

MrSAP

Naivní a zoufalé zhmotnění mnoha klišé o Francouzích a Američanech. Takhle si život v Paříži a fungování agentury představuje třináctiletá holčička (pro kterou je celý seriál určený). Nic však není realitě vzdálenější, než právě tento seriál. A co hůř... ono to vlastně nebylo ani nijak vtipné. ()

provehob odpad!

Nemyslel som si že uvidím niečo také umelé až rozprávkové. Hlavná postava je napísaná nesympaticky a najviac desivé je to, že takto si presne predstavujem typ postavy Mary Sue . Keby tento seriál bol animovaný a nebolo tam sex s maloletým dostal by aspoň 1 hviezdu. ()

studentice

Tento seriál mě hodně bavil. Při jeho zkouknutí i po něm jsem měla pozitivní náladu a za to ode mně dostal o hvězdičku navíc. Také mě několikrát opravdu rozesmál a mezi ústřední dvojicí byla parádní chemie.. ()

ricardo2803

Vcelku koukatelné. Ovšem pro starší generaci (jako jsem např. já), chvílemi dost protivné. Vím, že to jak se Emily chová (focení selfíček, natáčení, postování na různé platformy) je v dnešní době standard, ale právě proto. Nicméně Lilly Collins mi byla něčím sympatická. Hodně se mi líbil  kontrast amerického způsobu života versus stará dobrá Francie. Druhá řada mě bavila mnohem víc než první. ()