Stále ještě bydlí v ponurém domě na kopci, ke kterému patří nevelký motel. Od konce druhého dílu uplynul jen krátký čas a Norman se právě pustil do opravy a znovuotevření motelu. Zanedlouho přivítá prvního hosta, sympatickou dívku Maureen, bývalou jeptišku, která opustila řád, protože si kladla vinu za tragickou smrt jedné z jeptišek. Norman je šokován, protože dívka se až neskutečně podobá Marion, jeho nešťastné první oběti. Není však jediná, kdo se do motelu nastěhuje. Je tu také zlověstný Duane, kterého Norman zaměstná na noční služby, banda nepříliš slušných bývalých spolužáků, kteří se sjíždí na sraz třídy, a nakonec vlezlý reportér, který hledá tu správnou senzaci pro své senzacechtivé čtenáře a postupně odhaluje Normanovu minulost, a to v tom nejméně vhodném okamžiku - krátce po záhadném zmizení jednoho z hostů motelu. Je víc než jisté, než film skončí, mnozí z těch, kdo se ubytovali, budou mrtví. Ovšem zdaleka není tak jisté, že pachatelem je Norman. Nebo ano? (oficiální text distributora)

Revolver

Bože Perkins je blázen asi i v normálním životě. Jako režisér naprosto ztroskotal a i jeho výkon je značně slabší, než v předchozích dílech, ovšem i přesto je jeho výkon to jediné co dělí Psycho 3 od totálního odpadu. ()

Eldoth

Atmosféra předchozích dílu je nenávratně pryč a zbyl nám jen děj, který už jsme všichni někde viděli. Ani ta snaha šokovat za každou cenu už nemá takový dopad. ()

dezert

V porovnání s totálně špatnou a překombinovanou dvojkou je tenhle díl o dost lepší po všech stránkách. Perkins jako herec nehraje tak otřesně jak v předchozím dílu, jako režisér se zase (až na pár odkazů) nesnaží napodobovat Hitchcocka, což je jen dobře. Dokonce tam má pár vychytávek, který vůbec nevyznívají trapně, naopak mají něco do sebe. O dost jednodušší příběh tomu taky dost prospívá. Nejlepší na celým filmu je ta totálně černohumorná nadsázka, která hodně vychází. Ale na druhou stranu ta hysterická bláznivá ženská neumí hrát, Jeff Fahey tam byl vlastně úplně zbytečně a občas to i Perkins herecky přehnal. Sem tam už mu to sklouzlo do polohy "full retarded". Ale co. ()

hacho

Ze se Perkins rozhodl v tom hrat budiz - role mu i beztak byla osudna - ale ze si rozhodl sam popravu rezirovat... Pravdou ale je, ze se mi trojka libi o neco vic nez predchozi pokracovani. ()

rsimonyi

Třetí díl už je slabší, ale stále zachovává atmosféru z prvních dílů. Zhroucená jeptiška připomíná Normenovi jeho obět z prvního dílu a znovu v něm probouzí skryté zlo. ()

chelsea17

Už to prostě není ono. Anthony Perkins se rozhodl režírovat sám sebe, jenže to kouzlo z 1. a 2. dílu už to nemá. Možná někoho udiví, že zmiňuju i 2. díl,ale podle mě byl hodný Hitchockově filmu. Tentokrát to bylo trošku víc utahaný a bez nějakého celkového napětí. Co se týče vražd tak, asi bych je hodnotil jako zajímavý. I když cucat led s krví a nevšimnout si ničeho mi přijde trošku zvláštní ... ()

Matli

Trošku zbytečné pokračovat v klasice. Hvězdička za hlavního představitele, který se drží od prvního dílu a za odvahu si to i režírovat a režie není tak špatná. Jen ten scénář a námět, kde je sakra to psycho? 36% ()

tyna97

Já se bavila nesmírně. Pojídání zakrváceného ledu a následný Normanův šibalský úsměv, který celý film ještě luxusně ukončil. Vraždy sice nic moc, za to rozhovory s matkou, poněkud úchylné scény a napínavá hudba tomu dodávají zvláštní atmošku. ()

Aurus

Pro mě je Psycho 3 velmi velké překvapení. Psycho z roku 1960 miluju 10/10, druhý díl je strašně nudný a zdlouhavý 3/10, a pak je tu třetí díl který jak sem již zmínil je velké překvapení, není sice tak dobrý jako jednička ale je miliónkrát lepší než příšerná dvojka. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféra je dost solidní, napětí je zde časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je perfektní. Tento třetí díl působí jako uzavření této série, sice je ještě čtyřka která je ale Počátek a pak je tu remake který je úplně od začátku takže trojka je takový uzavření trilogie. U tohoto dílu taky musím pochválit vraždy, solidní atmosféru a velmi časté napětí. Taky musím pochválit perfektní konec který právě působí jako uzavření trilogie. Pro mě obrovské překvapení a 7,5/10. ()

helloween93

"Throwback Thursday #66" - Trojka se odehrává bezprostředně po událostech dvojky a Batesova normálnost nemá moc dlouhého trvání. Opět se tu recykluje motiv s tělem matky, nechybí ani teatrální a příšerně natočený pád ze schodů. Perkins na řežijní křesli bohužel vykrádá předešlé dva filmy nevídaným způsobem. Výsledkem pak je neskutečně pitomá zápletka, vyeskalovaná hloupým finále, kde se překroutí vyznění dvojky a z Normana je opět vrah a magor... Shlédnuto na Prima Max. ()

Drtic

Všetka atmosféra sa nejako vytratila a zostal len Anthony Perkins alias Norman Bates ktorý to stále ešte vie výborne a presvedčivo zahrať. ()

Psycho.R

Oproti dvojce se na filmu jasně podepsala kýčovitost 80. let, kterou sice miluju, ale do určitých filmových legend by zasahovat neměla. Jde tedy o jakési béčko, kterých vznikalo fůra a my je žrali. Ovšem tady jde o slavnýho Normana Batese, který je stále skvělou postavou, ale kde mu scénář nedá co hrát, nemůžeme nic vidět. Napětí z prvních dvou filmů se vytratilo, scéna z vany a pád ze schodů, jako by křečovitě kopírovali Alfredův první díl, kde to mělo sílu. Není tu o čem přemýšlet jako ve druhém díle, kdy nevíte, zda vraždí Norman. Je to zkrátka 90 minutová osmdesátka, která nemá co dát příběhu, o to víc zamrzí, že to režisér, pro kterého to musela být srdcovka, neboť je jím sám pan Perkins, dopustil. Jelikož čekám od čtyřky daleko větší průser, než jen parazitování, tak dávám průměr. ()

hero_bk

Naprosté vaření z vody, Perkins se sám ujal režie a asi je lepší herec než režisér, protože tento díl nemá psychologickou myšlenku, prakticky ani zápletku...Celý nepovedený celek korunuje zcela nevěrohodný pád ze schodů. ()

Rattlehead

Maureen (po neúspěšné sebevraždě ve vaně v motelovém pokoji číslo jedna) :"Ta koupelna musela zůstat v hrozném stavu." - Norman Bates :"Bylo to už horší." ()