Reklama

Reklama

Nekonečný příběh

  • Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 088)

sochoking 

všechny recenze uživatele

Po toľkých rokoch mi pripadal rozhovor Falca a Atreja ako rozhovor milého pána (pedofila) s deckom v parku! Inak, ked' som bol malý a videl som Nekonečný príbeh prvý krát, tak malému Bastianovi som závidel tú tašku na plece a botasky + ešte to, že sa mohol počas vyučovania zašiť niekde na povale a čítať si v kľude takú parádnu knihu, no a tomu druhému som bohovične závidel ten prívesok! Je to prča pozerať to po takej dobe... ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Notoricky neúspěšný právník Lionel Hutz sice oprávněně podal na Nekonečný příběh žalobu za podvodnou reklamu, ale překvapivá konečnost filmu je také jeho jedinou slabinou. Neznám jiné rodinné fantasy, které by zvládlo se stejnou bravurou bavit, dojímat i nefalšovaně napínat, a to vše v nezapomenutelných kulisách a pod sebejistým režijním vedením, které činí každou scénu inscenačně špičkovou. Moc se povedla i Doldingerova hudba, masky nemají chybu a dodnes jde o možná nejlepší případ čistého propojení dvou fikčních světů, které se vzájemně doplňují. Petersen se po skvělé Ponorce zase neuvěřitelně vytáhl a podruhé ukázal v 80. letech většině Hollywoodu záda. ()

Reklama

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Pro dětskou duši je něco naprosto neuvěřitelného a totálně odzbrojujícího vidět tento film poprvé. Mně se to tedy stalo a tento kousek jsem měl v hlavě dlouhou dobu. Neskutěčná jízda plná napětí, které je pro dítě snad až moc silné. Pravděpodobně největší zážitek z raného dětsví. Kdo neviděl tak do 12ti let, nepochopí. Velká škoda pro něj. Báječná podívaná. Fantasy kult! 100% ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Přestože Nekonečný příběh má pramálo společného s Miyazakiho filmy, tak si dovolím tvrdit, že právě takhle by vypadal hraný film od Miyazakiho. Jen se obávám, že jako malý jsem jen stěží dokázal vstřebat onu pointu, kdy fantazie se stává realitou a realita snem. Ostatně některé scény se mnohem více podobají horroru než roztomilé pohádce, které jsem svědky hned v úvodu. Dobrodružství až za hranice fantazie má omamné účinky. Aspoň na chvíli zase začnete věřit na sny. O to větší poklona pro Wolfganga Petersona a zejména jeho kolegy vytvarníky. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejkouzelnějších a nejnepochopitelnějších pohádek mého dětství. Teď už pochopitelná je, ale kouzelná je stejně jako tehdy před lety...skvělý scénář, drakopes Falco, závodní šnek, krásná královna, prostě dokonalost...Klaus Doldinger složil k Neverending Story úžasnou hudbu, a na tu se nezapomíná, i díky Kai Tracidovi a jeho Life Is Too Short:) ()

Galerie (82)

Zajímavosti (59)

  • Jméno, které Bastian (Barret Oliver) téměř nerozluštitelně křičí do noci, je "Moonchild". (Kulmon)
  • V čase 0:36:21 těsně před tím, než Átrej (Noah Hathaway) poprvé spadne ze stromu do bahna, lze vidět detailní záběr dabléra Bobbyho Portera, který točil nebezpečné záběry. (Rattus Rattus)
  • V knižní předloze je většina hlavních postav vyobrazena úplně jinak, než jak vypadají ve filmu. Například Dětská císařovna (Tami Stronach) je popsána jako mladá dívka se zlatýma očima a sněhově bílými vlasy a Átrej (Noah Hathaway) má olivově zelenou kůži. (Milan25)

Související novinky

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.03.2024

Klasika se dočká nové adaptace. Německá novelka od Michaela Endeho, jež se navždy nesmazatelně zapsala do fantasy žánru a byla přeložena do 45 světových jazyků, byla poprvé přenesena na plátna kin v… (více)

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (více)

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (více)

Reklama

Reklama