Reklama

Reklama

Nekonečný příběh

  • Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)
Trailer

Bastienovi nedávno zemřela matka a ve škole ho šikanují. Jednoho dne cestou do školy uteče před tyrany do antikvariátu, kde se seznámí s velmi podivným mužem, kterému ukradne knihu, která je podle muže velmi speciální. Bastien si odnese knihu do školy, ale vzhledem k tomu, že už i tak přišel pozdě, tak se raději zašil na půd a začal knihu číst. Kniha vypráví o říši jménem Fantazie, kterou začíná požírat nicota. Stvoření, která v ní žijí, nesou zprávu o nicotě vládkyni Fantazie, ale když dorazí do Slonovinové věže, zjistí, že je vládkyně smrtelně nemocná. Podle jejího rádce může vládkyni a s ní i celou říši zachránit pouze bojovník se jménem Atreyu, který je ale ve skutečnosti pouhým chlapcem. Atreyu ale strach nemá a říši zachránit chce. Podle rádce musí Atreyu najít lék, ale na cestu musí vyrazit sám a bez zbraní. Atreyu se tedy vydal na cestu, ale sám neví, co hledá, takže se rozhodne navštívit nejstaršího obyvatele Fantazie, který se nachází uprostřed Bažin smutku. Atreyu v bažinách ztratí svého milovaného koně, ale nakonec Morlora, který je vlastně jen obrovská a velmi stará želva, najde. Morlor toho moc Atreyuovi neřekl, ale poradil mu, aby lék pro císařovu hledal u bájných postav Sandonorico, ale ty se nacházejí na druhém konci říše. Atreyu si uvědomuje, že říši možná nezachrání, takže je z toho velmi smutný a díky tomu ho začnou požírat močály. Po Atreyuovi jde navíc i vlk, který bojuje za stranu zla a nicoty. Na poslední chvíli Atreyue zachrání Falco, létající rychlodrak, který ho dovede k Sandonorico. Atreyu je velmi vyčerpaný, ale i tak se vydá najít odpovědi. Při cestě Atreyu málem zemře, ale nakonec se k Sandonirico dostane a tam zjistí, že vládkyni a celou říši Fantazie může zachránit pouze to, že vládkyni dá nové jméno jedno lidské mládě, které se ale v říši Fantazie nenachází. Atreyu a Falco proto vyrazí k hranicím Fantazie, ale bouře, kterou vyvolala nicota, je rozdělí... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 067)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Určitě nejlěpší díl této pohádkové série, která nebyla jen pro děti. Velmi zajímavý fantastický svět s mnoha zvláštními postavami, královnou a třeba i létajicím psem. Film upozornující na nutnost lidí vážit a milovat svou fantazii, protože ta nám dokáže dát svět kam se kdykoliv můžeme schovat. Naše fantazie je jedna z mála věcí, kterou si můžeme vzít jen mi sami. Nezapomenutelná melodie, která se všem divákům vryla hluboko do hlavy. Příjemna pohádka... ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

V dobách, keď som ešte nemal video, nahral som si zvukovú stopu filmu na kotúčový magnetofón. A potom som ju dookola počúval ako rozhlasovú hru. Ten pôvodný český dabing, hoci má neuveriteľne nepresný preklad (záverečný výkrik "Maminkóóóó!" v originále nie je, takže česká verzia značne mení záver filmu), preto považujem za posvätný. Rovnako ako tento film. Najlepšia detská fantasy, aká bola kedy natočená. Všelijaké Narnie a Zlaté kompasy jej nesiahajú ani po Kamenožroutove palce. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejkouzelnějších a nejnepochopitelnějších pohádek mého dětství. Teď už pochopitelná je, ale kouzelná je stejně jako tehdy před lety...skvělý scénář, drakopes Falco, závodní šnek, krásná královna, prostě dokonalost...Klaus Doldinger složil k Neverending Story úžasnou hudbu, a na tu se nezapomíná, i díky Kai Tracidovi a jeho Life Is Too Short:) ()

Fr 

všechny recenze uživatele

RETRO Byla půlnoc a v pralese svištěl vítr. Nicota zahlcuje jejich zemi a on je poslední naděje.… ALE VŽDYŤ JE TO KLUK!!!….. Po 25ti letech je to stále příjemné ohlednutí, ale musím přiznat, že v mých dětech už příběh, jehož hlavním cílem bylo probudit představivost (přežití světa Fantazie a skutečného světa je na sobě závislé) nevzbuzuje takové nadšení jako tenkrát v nás. Možná je to tím, že jejich sny a přání jsou už trochu ,,jinde“. Já bych si klidně vzal rychlodraka Falca místo letadla i dnes! Na rozdíl ode mne, by film hodnotili ***. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když víte, že každá scéna, každý záběr ve filmu, je pro Vás stejně osudový, jako ten předchozí a k té osudovosti Vám hraje svoje zvučné melodie král syntetizátorů - Giorgio Moroder, tak nemůže jinak, než hodnotit pětihvězdičkovou nadílkou. Tohle je prostě film, který je svojí kvalitou za hranicí reality. Ostatně jako příběh samotný. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (49)

  • Představitelce královny (Tami Stronach) vypadly před natáčením přední mléčné zuby, proto točila s umělými a učila se mluvit, aby s nimi nešišlala. (Jirka_Šč)
  • Film končí zhruba v polovině děje knihy. (don corleone)
  • Ústredná melódia z filmu nemá začiatok ani koniec. Má to vyzerať, akoby prišla z diaľky, z krajiny, kde kraľuje fantázia. (Raccoon.city)

Související novinky

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

14.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)…

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů…

Remaky, táhněte do... háje!

Remaky, táhněte do... háje!

26.02.2009

Filmové předělávky jsou mor a dobrých 90% z nich nedosáhne kvalit svých předchůdců, natož aby je překonaly. Přesto si nestěžují na úbytek diváků, právě naopak – viz kupř. nový Pátek třináctého. Dnes…

Reklama

Reklama