Reklama

Reklama

Nekonečný příběh

  • Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)
Trailer

Obsahy(1)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 074)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejkouzelnějších a nejnepochopitelnějších pohádek mého dětství. Teď už pochopitelná je, ale kouzelná je stejně jako tehdy před lety...skvělý scénář, drakopes Falco, závodní šnek, krásná královna, prostě dokonalost...Klaus Doldinger složil k Neverending Story úžasnou hudbu, a na tu se nezapomíná, i díky Kai Tracidovi a jeho Life Is Too Short:) ()

Fr 

všechny recenze uživatele

RETRO Byla půlnoc a v pralese svištěl vítr. Nicota zahlcuje jejich zemi a on je poslední naděje.… ALE VŽDYŤ JE TO KLUK!!!….. Po 25ti letech je to stále příjemné ohlednutí, ale musím přiznat, že v mých dětech už příběh, jehož hlavním cílem bylo probudit představivost (přežití světa Fantazie a skutečného světa je na sobě závislé) nevzbuzuje takové nadšení jako tenkrát v nás. Možná je to tím, že jejich sny a přání jsou už trochu ,,jinde“. Já bych si klidně vzal rychlodraka Falca místo letadla i dnes! Na rozdíl ode mne, by film hodnotili ***. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Určitě nejlěpší díl této pohádkové série, která nebyla jen pro děti. Velmi zajímavý fantastický svět s mnoha zvláštními postavami, královnou a třeba i létajicím psem. Film upozornující na nutnost lidí vážit a milovat svou fantazii, protože ta nám dokáže dát svět kam se kdykoliv můžeme schovat. Naše fantazie je jedna z mála věcí, kterou si můžeme vzít jen mi sami. Nezapomenutelná melodie, která se všem divákům vryla hluboko do hlavy. Příjemna pohádka... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když víte, že každá scéna, každý záběr ve filmu, je pro Vás stejně osudový, jako ten předchozí a k té osudovosti Vám hraje svoje zvučné melodie král syntetizátorů - Giorgio Moroder, tak nemůže jinak, než hodnotit pětihvězdičkovou nadílkou. Tohle je prostě film, který je svojí kvalitou za hranicí reality. Ostatně jako příběh samotný. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

V dobách, keď som ešte nemal video, nahral som si zvukovú stopu filmu na kotúčový magnetofón. A potom som ju dookola počúval ako rozhlasovú hru. Ten pôvodný český dabing, hoci má neuveriteľne nepresný preklad (záverečný výkrik "Maminkóóóó!" v originále nie je, takže česká verzia značne mení záver filmu), preto považujem za posvätný. Rovnako ako tento film. Najlepšia detská fantasy, aká bola kedy natočená. Všelijaké Narnie a Zlaté kompasy jej nesiahajú ani po Kamenožroutove palce. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (53)

  • Film končí zhruba v polovině děje knihy. (don corleone)
  • Řeka v říši Fantazie v čase 01:01:34 je ve skutečnosti jezero Havasu (Kalifornie, USA). Pláž v čase 01:04:22 je Playa de Mónsul (Almería, Andalusie, Španělsko). (Rattus Rattus)
  • V čase 1:07:30 prochází Átrej (Noah Hathaway) rozbořeným městem. Vidíme, že kolem něj jsou trosky chrámu a popadané sloupy. V následujícím záběru se za Átrejem objeví zeď z kamenů, která tam předtím nebyla. V dalším záběru je zeď opět pryč. (Rattus Rattus)

Související novinky

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské…

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)…

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů…

Remaky, táhněte do... háje!

Remaky, táhněte do... háje!

27.02.2009

Filmové předělávky jsou mor a dobrých 90% z nich nedosáhne kvalit svých předchůdců, natož aby je překonaly. Přesto si nestěžují na úbytek diváků, právě naopak – viz kupř. nový Pátek třináctého. Dnes…

Reklama

Reklama