poster

Nekonečný příběh

 • anglický

  The NeverEnding Story

 • německý

  Die unendliche Geschichte

 • slovenský

  Nekonečný príbeh

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Drama

Západní Německo / USA, 1984, 94 min (Alternativní: 102 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Jo jo, na tomhle ujížděla nejedna generace diváků, kteří ani zdaleka nemuseli vyrůstat na fantasy literatuře. Magické okouzlení, toho času napínavé dobrodružství vtěsnané do několika zajímavých lokací. Zároveň ale také značně pochmurné a lehce depresivní – moment, kdy hlavní hrdina ztrácí v bažinách svého koně, jsem kdysi snad i ořval. Wolfgang Petersen nicméně v plné síle, dnes samozřejmě ohlodané nelítostným zubem času.(29.1.2013)

 • Lynn
  *****

  Opravdu jedna z nejkrásnějších pohádek, co kdy byla natočena. Herecké výkony obou dětských představitelů jsou velice dobré. Fantasijní svět říše Fantasie je úchvatný, jako malá jsem od televizní obrazovky doslova nemohla odtrhnout oči a i dnes se na to pěkně kouká. A ústřední písnička je známá dodnes. Takže není co řešit...Plný počet !(7.4.2005)

 • ClintEastwood
  *****

  Tolik úchvatných postav (někdy i děsivých), nádherných scenérií, kvalitních trikových efektů a napínavých i dojemných scén v jednom fantasy filmu, jen tak někde nekoupíte. Ale tady ano, díky panu Petersenovi a jeho kolegům. Z filmu sálá láska k řemeslu a respekt tvůrců k divákovi. Nekonečný příběh, ke kterému jsem si vybudoval silný vztah a citové pouto již v útlém dětství - zůstává navždy v mém srdci. Ale není to pouze o nostalgii, nýbrž o stále vysoké kvalitě tohoto díla, jenž už čas dávno prověřil. Dodnes hltám každé políčko tohoto pohádkového skvostu. P.S. Díky distributorům za DVD s původním českým dabingem, ještě z 80. let. Eduard Cupák, coby rychlodrak Falko, mě prostě pokaždé vrátí do dětství.(12.7.2016)

 • Webb
  *****

  Nejkrásnější a nejtemnější Fantasy pohádka, kterou jsem kdy viděl. Naprostá schopnost režiséra Wolfganga Petersena a scénáristy (převedení z knihy na filmové plátno). Nádherný, originální příběh s krásnou hudbou a sympatickými hrdiny. Velice zajímavé je propojení světa fantazie s Bastienovým reálným světem. Velmi působivé je šikovné propojení příběhu s emocionalitou diváka. Scéna s Artexem, jak se utopí v té bažině je opravdu hodně smutná. Říše Fantazie mě uchvátila svou čistou krásou i svou temností. Ač se jedná o film postarší, což je na trikové stránce zákonitě znát, stále má díky své barvitosti a silnému obsahu co říct. Pohádka se nezdráhá místy nabírat až baladických dimenzí a nerozpakuje se velice přirozeně bez zbytečného patosu oslovit emoce. Pán prstenů se může jít zahrabat, jelikož tomuto kultu nesahá ani po kotníky a na jeho místě bych raději viděl Nekonečný příběh. Po skončení nám nezbývá nic jiného než zamáčknout slzu a smířit se s tím, že jsme se stali součástí říše fantazie jen na 90 dokonalých minut. [9/10]10/10(15.1.2008)

 • B!shop
  *****

  No rozhodne kultovni fantasy, ktery jsem jako malej sledoval pokazdy, kdyz bezelo v tv a ted jsem ho videl po dlouhy dobe a musim rict, ze zas tak uplne mega hotovej sem z neho nebyl, ale presto to je jedno z nejlepsich fantasy. Co se tyce pribehu, tak je vcelku jednoduchej a na zaver se trosku poucuje, ale nedela se to nasilnou formou jako u nejakejch animaku a proste je to cely takovy mily, vtipny, zajimavy a misty i napinavy. Co se tyce hercu, tak sice zadnej z nich nepredvadi nakej super vykon, ale jsou proste fajn. Jinak triky jsou na slusny urovni a jsou takovy roztomily a soundtrack je kultovni dokonalost. Tech 90 minut uteklo jako nic a ja se opet, uz po nekolikate, perfektne bavil.(2.7.2007)

 • - Představitelce královny (Tami Stronach) vypadly před natáčením přední mléčné zuby, proto točila s umělými a učila se mluvit, aby s nimi nešišlala. (Jirka_Šč)

 • - Originální Auryn (medailon s hady), který byl používán při natáčení filmu nyní visí v rámečku v kanceláři Stevena Spielberga. (don corleone)

 • - Film končí zhruba v polovině děje knihy. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace