Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Nebe007

Skvělý film, a to nejen pro děti. I přesto, že nezachytil vše, co obsahuje kniha, se velice povedl. Divák zde zažívá kontrast mezi smutkem, strachem a radostí, a to se mu u mnohých filmů nenaskytne. Za masky by si film určitě zasloužil nějakou cenu, protože Falco a Kamenožrout byli prostě úžasní. ()

Ivulla

Suverénně nejoblíbenější film mého dětství. Nejsilnější filmový zážitek prvních 12 let mého života. Poprvé jsem viděla v kině za korunu (byli jsme se školou) v 8 letech. Zopakovat jsem si ho mohla až po hodně dlouhé době v tv a sice už to nebylo úplně ono, nicméně zůstal mezi mými oblíbenými dodnes. ()

Curt

Pohádka, která od dětství neklesla v mém žebříčku. ANi nedokážu spočítat kolikrát jsem ho už viděl. Nádherné fantasy prostředí podkreslené nezapomenutelnou hudbou, kterou si rád pustím i jen tak :) ()

kverula

Gmorka jsem se bála kdysi a po všech těch letech mi nahání hrůzu i teď. Děj i zpracování na jedničku s 5-ti hvězdičkami. Říši fantazie se rovná snad jen Společenství prstenu. ()

Wynne

Ani už nevím kolikrát jsem jako malá Nekonečný příběh viděla a kolikrát jsem hystericky plakala při té památné scéně z bažiny, kde se Atrey snaží zachránit svého koně Artaxe. ()

DansteR

Nekonečný příběh sahá až na nejvyšší fantasy metu ve své době, je to takový LOTR a Avatar minulého století. Fantasy mého dětství, kdy se sem žádná ta amerika dostat nemohla. Až neuvěřitelné co mohlo v 80. letech vzniknout. Kdyby to šlo přidal bych i 6 hvězdičku za Falca :-D ()

Brenda.Ch

Jediné, co mě štve na tomhle veledílu fantastična - že má další prostoduchá pokračování, která se nedají s jedničkou srovnat a které se neměla ani natočit. ()

Elijah93

Tak tenhle film patřil k mezi mé nejoblíbenější už když jsem byl malé dítě. Dlouho jsem ho neviděl a když jsem přemýšlel jak strávit nedělní večer, sáhnul jsem po staré videokazetě. Film na mě ale působil stejně tak, jak jsem si pamatoval z dětství a neztratil pro mě na efektivitě. Podle mě vrcholné fantasy, které už jen málo dalších filmů překonalo. Pro mě nejlepší rychlodrak Falco. :-) ()

misiaq

produkce: Zapadni Nemecko neboli NSR/USA :) Nikdy nekoncici se pribeh bol filmom mojho detstva. Je to nezabudnutelny fantasy pribeh o boji dobra a zla... ()

Desmi

Golfista a POMO by měli asi zase spadnout na zem, poněvadž srovnávat LOTRa s tímhle je nesmysl a zvrácenost! To ale jen na okraj. Nekonečný příběh je jedna z prvních fantasy se spoustou triků a efektů. Co dělá Nekonečný příběh nezapomenutelným, je však fantazie tvůrců. Mnoho netradičních postav dalo vzniknout nevšednímu dobrodružství malého Bastiena. Jako malý jsem mu záviděl, že mohl letět na Falcovi.. To mu vlastně závidím pořád..! =D Za zmínku stojí i soundtrack filmu, který je snad jeden z nejznámějších filmových vůbec.. =) ()

Merenre

Petersen se na tomto filmu dokonale vyšťavil a musel použít všechen svůj "talent" a ještě si půjčit. Je to na jednu stranu dobře, protože vznikl tento nádherný a nesmrtelný film, ale taky špatně, protože o mnoho let později vzniklo něco takového, jako je Trója. ()

Scaevola

Být dítětem jako bez mála před dvaceti lety, když jsem tento snímek viděl poprvé, hodnotil bych patrně výše; dnes však vidím jen ordinérní - byť v jistých výtvarných aspektech půvabnou - pohádku, která může být zajímavá jen ve finále metatextovým odkazem ke své vlastní myšlence. ()

Goumen

Jako dítě jsem film miloval. Působil na mě tajemným a kouzelným dojmem. Teď jako dospělého mě už to tolik nevtáhlo. I když musím uznat, že na svou dobu je ten fantasy svět zpracovaný opravdu pěkně ()

pds

"Ne že by na tom záleželo" ale je to najlepšie fantasy môjho detstva... Limahl, obrázky z Brava, proste klasika z '80s. 85% ()

LencaN

Na dobu vzniku super. Sice jsem ho viděla až teď, ale měla jsem o něm ponětí, že je to klasika, hlavní postavy a tak, protože jeden čas to bylo snad všude. Vlastně nechápu, že se mi celou dobu v televizi vyhýbal. Roztomilé postavičky - legrační pomalý kamenožrout, ušatý netopýr, závodní hlemýžď, ale hlavně Falco. Tento chlupatý létající drak s psí hlavou byl tak moudrý, dobrácký a roztomilý, že je dalším mým filmovým oblíbencem. Scénář bych brala ještě o něco propracovanější, ještě aspoň jednu zastávku na cestě Atreje za záchranou světa fantazie. Pokaždé, když koukám na takhle staré fantasy pohádky/filmy, vracím se do svého dětství. Krásně to dýchá tou dobou bezstarostnosti, fantazírování, touhou po dobrodružství a představování si, kam nás osud zavane. Vždycky mi takové filmy zvednou náladu. Triky jsou prostě poplatné roku natočení, ale to se nedá nic dělat. Ani tak to neztrácí nic ze svého kouzla. Navíc ta strašně známá a nakažlivá ústřední píseň Neverending story je prostě fantastická. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh