Můj táta je duch

Otec je duch

Komedie / Fantasy

USA, 1990, 83 min

• Djkoma

Cosby není co bývál a jeho humor bohužel s jeho stářím upadá. Ještě, že se tenhle herec chystá do důchodu.(19.3.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $24,707,633Tržby Celosvetovo $25,421,633/50%/(9.8.2005)

• Brouk

Ačkoliv svým způsobem mám Cosbyho docelá rád a umí být vtipný, tohle dílko mě zas tak moc nenadchlo a ani nepobavilo..., ale ani neurazilo.. Sentimentální příběh živitele rodiny, který po své smrti "honí" životní pojistku...pro zabezpečení svých potomků...(24.10.2004)

Příjemná oddychovka.(20.12.2007)

Elliot Hopper je úspešný bankový úradník. Schyľuje sa ku jeho povýšeniu na lukratívne platené miesto. V práci sa mu darí. Mimo to je aj otcom troch detí. Po smrti manželky ich musí vychovávať sám. Celkom mu to ide, až do chvíle, keď nasadne do auta bláznivého, zrejme poriadne sfetovaného, taxikára. Šialená jazda preplnenými ulicami mesta s týmto pomäteným uctievačom diabla sa skončí tak, že prerazia zábradlie mosta a zrútia sa do hĺbky. Elliot túto nehodu neprežije. No jeho život pokračuje aj po smrti. Stane sa z neho duch. Naďalej však musí zvládať svoje zamestanie, ľúbostný vzťah a najmä nesmie zanedbať starostlivosť o svojich potomkov. Známy afro-americký komik Bill Cosby v bláznivej, detskej, duchárskej komédii. "Otec je duch". ***(2.7.2011)

Roztomilý úsměv, dobré srdce, takový je herec a komik Bill Crosby.(13.2.2010)

Vždyť je to přeci příjemná duchařská podívaná, ne? Ale jo, asi byste mě dokázali přesvědčit o tom, že se jedná o ptákovinu - ale o tu z povedenějších. Dvě hvězdy si schovejte pro horší! ;-)(29.12.2009)

Pěkný film na sobotní večer. Nejlepší byl začátek a konec. Prostředek na mě působil jen tak, aby se prostě vyplnil čas, aby se mohl tenhle film považovat za celovečerní. Pár světlých momentů tam přesto bylo. Šťastný konec to nakonec zachránil. Prostředí duchařiny mě vždy táhlo a tohle byl jeden z prvních filmů, který jsem s touto tématikou viděl. Proto se na tenhle film čas od času rád podívám.(24.9.2011)

Celkem příjemná komedie na jedno pohodové shlédnutí. Film má velmi dobrý, ale zase bláznivý příběh. Vtipných a zajímavých chvil je zde dost. Filmu chybí lehce vážnost a něco k tomu. Hůře to dopadnout ale nemohlo. Takže to hodnotím na slušných 63% = ***(25.11.2012)

Neškodná rodinná komedie na víkendové odpoledne. Bill Cosby je správný sympaťak a jako duchovi mu vtip vůbec nechybí.(17.8.2009)

No jo, není to žádné veledílo, ale za dialog - Uctíváš Satana? - Já jsem Satan si to tu třetí hvězdičku zaslouží...(22.3.2006)

• nash.

Tuctová "sitcomová" černošká komedie, která se pokoušela přiživit na úspěchu Ducha... strašila však publikům především neskonalou nudou, kterou ani těch několik málo povedených forků nedokázalo zahnat....(23.6.2004)

• moviesfan

Rodinný film s Billem Cosbym v roli ducha. Je zde pár velmi decentních humorných vložek u kterých se pousmějete. Děj není zas až tak špatný. Je to takový průměr. Hodnocení: 45%(11.5.2008)

"Tony Ricker je jedinej kluk, co si mě kdy všiml !! A já s ním na to rande půjdu !!" - "Jedině přes moji mrtvolu !!" - "Přesně tak !!" ;)(16.12.2013)

"Aj pane satane" :D za scénky s taxikářem to stojí vidět :D.(15.8.2009)

Jako kluk jsem to žral :)(19.2.2008)

Tak tohle bylo zdařilé.(8.7.2010)

Milá, svižná a vtipná duchárska komédia, ktorej Bil Cosby dáva iskru, bez neho by to asi dopadlo oveľa horšie - alebo možno aj lepšie. Vyberte si.(10.10.2010)

Ako tak pozerám na tie hodnotenia tak napriek slabším hereckým výkonom zrejme ste nepochopili, že to je film určený pre deti a mládeš. Mám pocit, že vela ludi čaká od filmu násilie, zbrane, krv, drahé autá, sex, vulgarizmi, tvrdu modernu hudbu a to v takomto filme predsa nemá byť a podla toho to treba aj hodnotiť. Dve hviezdíčky su podla mňa málo za tento film.(14.2.2012)

• kinghome

Na Cosbyho jsem nikdy nekoukal a neviděl snad žádnej film od něj a vůbec mě to nemrzí. Tohle někomu příjde vtipný? Kdyť ten negr vůbec neumí hrát. Jeho humor je na bodu mrazu a ten jeho ksicht je strašně nesympatickej. Naštěstí alespoň zbytek herců něco hraje a neni to uplně nekoukatelný. Sice jsem se přemáhal ale dokoukal jsem to celý, takže si to * zaslouží. Za snahu. Ale popravdě něco tak špatnýho už jsem dlouho neviděl.(24.3.2013)

• haushinkaa

Kdysi mě to celkem bavilo.(4.8.2009)

Celkem dobrá komedie, nenudí, svižné tempo, občas pobaví.(15.8.2009)

Miestami je to nedomyslené a plné hlúpučkých nezmyslov, ktoré docení menšie publikum, ale tento film na druhej strane staršiemu publiku má čo povedať- starajme sa o svojich blízkych, pokým sa ešte dá, my sa naopak radšej zaoberáme nezmyselnejšími vecami, zaujíma nás každodenný život pre nás úplne cudzích ľudí, a tým premeškáme o moc dôležitejšie a krajšie veci a veľakrát si to ani neuvedomíme. Podobné filmy: Neviditeľný na úteku, Láska z nebies.(30.1.2010)

Taková jednoduchá, úsměvná rodinná komedie. 50%(6.7.2010)

• Martin741

Bill Cozby v 90. rokoch uplne vyhasol, mal este cosi do seba kym hral vo filmoch, co tocil isty Sidney Poitier, tu sa uz len trapi, nechcem byt zbytocne vulgarny, ale tu hral hovno : 30 %(19.11.2016)

• Savo

Pohodová komedie která neurazí ani moc nepobaví.(23.4.2003)

• dANo

Tak, toto sa veľmi nepodarilo... seriál sa ešte ako tak dá zvládnuť, ale celovečerný film?!(3.3.2006)

Není nad to stopnout si sympatického taxikáře a zažít s ním vzrušující jízdu bez zábran. Když řekl taxikář "uznáváš satana jako nejvyššího pána", tak jsem se málem potrhal smích a odpověď Billa Cosbyho "já jsem satan", je více než originální. Nečekejte více než průměrnou komedii, která vás ale ničím neurazí. Pár míst je opravdu vtipných a ten zbytek přežijete.(19.3.2006)

Duchařských komedií bylo na konci 80. let hromada a tato zrovna nevyniká. Nicméně má pár zajímavých a vtipných postřehů a nápadů, takže bych ji neváhal zařadit mezi lepší polovinu.(18.3.2013)

Ani vlastně pořádně nevím, proč jsem dala tak vysoké hodnocení, ale tento film mě docela zaujal tou nápaditostí a hlavně hercem Billym Cosbym. Podle mě je to dost dobrý herec a zaslouží si uznání.(4.7.2011)

• Mr.Floyd

Nenáročná zábavka určená pre televízneho diváka, ktorá vás ani neodradí od prepnutia na iný kanál, ale vás ani nepresvedčí o tom, že by ste ju mali v blízkej budúcnosti vidieť znova. Pre poobednajšiu pohodu v kruhu rodiny to určite nie je zlá voľba.(11.4.2008)

Na tento film mám super spomienky :) kedysi to boli filmy a nie teraz!!!(21.11.2012)

"Ano, pane Satane!!" 55%(2.6.2010)

• Hanes88

Tak tomuto filmu jsem nikdy nepřišel na chuť. Bohužel. 35%.(11.9.2012)

Příjemná, komedie, kterou jsem měl v dětství velice rád a až včera jsem na ní náhodně narazil a musel si jí pustit.(6.12.2014)

Bill COsby svůj vrchol prožil v Cosby Show a tohle už jsou jen zbytky jeho umu. KOmedie je to nic neřešící, odpočinková. Sem tam se opravdu zasmějete, ale častěji to jen vyčaruje mdlý úsměv(15.1.2009)

• Zeek

Cosbyho show mi nevadí, ale tenhle film je možná zbytečnost. Sice nikoho neurazí, ale nepamatuju si, že bych se zasmál více než jednou. Moje hodnocení: 40%(5.7.2007)

Velké sólo pro Billa Cosbyho, který v pohodě utáhne i celovečerní film. Příjemná podívaná, která neurazí a pobaví.(20.12.2007)

• Valentin

Bill Cosby... zaručeně příjemně strávené nedělní odpoledne, kdy venku prší/sněží. On nijak výrazně nedokáže hrát, v každém filmu/seriálu se chová stejně, hraje sám sebe.(18.2.2011)

Klasická duchařská komedie s výborným Billem Cosbym.(16.3.2013)

Příjemná oddychová komedie, kterou mám rád. Bill Crosby umí a roli si viditelně užívá. Za zmínku stojí hláška: Vy jste Ďábel ! - Nééééé, jsem od telefonní společnosti :D(15.8.2009)

Náhodou tohle je velice příjemná rodinná komedie.(10.7.2010)

Velmi příjemná komedie s Billem Cosbym.(5.7.2011)

Jako malá jsem se na to mohla dívat pořád. Pro mě tenkrát skvělé efekty - chodící oblečení bez hlavy apod :) každopádně v hlavě mi zůstaly už jen scénky s taxikářem a proniknutí Cosbyho telefonním sluchátkem k příteli jeho dcery. Doteď si to kolikrát přeji umět, když s někým telefonuju (hlavně v práci)(26.8.2011)

Bezvadná a oddychová komedie na nudný odpoledne.(9.7.2014)

Pohodová duchařská komedie s Bill Cosbym , který hraje otce s třemi dětmi a nešťastnou dopravní nehodou se stane duchem. Jak to už u amerických filmů bývá, má šťastný konec a duch si najde cestu zpět do svého těla. Film jsem viděl poprvé po dvaceti letech od svého vzniku. Komedie to není zase až tak vtipná, ale 3* si zaslouží.(6.7.2010)

Je to taková scifi pohádka, stačí jednou a dost. Některé scény byly trapné jako je jízda v taxíku s nějakým satanistickým zhulencem apod.(7.8.2010)

Nevím jak jiní , ale já se ohromě bavil!!Já vím je to jednoduchá komedie , ale mě stále baví!!!!!!!!!!!!!(30.5.2017)

• VLAN

Klasický film, který nemá žádný pořádný příběh a postrádá smysl.(15.8.2009)

Ak by som to nevidel ako dieta, neviem ci by som dal viac ako jednu, ci dve*. No kedze sa mi to pacilo ako decku a videl som to neraz pocas vikendov, tavam kolko davam.(10.10.2015)