Když Adela (Ana de la Reguera) s manželem úspěšně ilegálně pronikli z Mexika do Ameriky, mysleli si, že mají vyhráno. Oba si našli práci a začali vést poklidný život. Ten i jim každoročně narušuje Očista, morbidní tradice, která vždy na dvanáct hodin promění Spojené státy v peklo plné bezpráví. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. I tuhle „nepříjemnost“ ale Adela dokázala vyřešit tím, že se s mužem vždy ukrývají ve spřátelené komunitě, která ví, jak se proti případným útočníkům bránit. Ve chvíli, kdy se rozezní spásné sirény, informující o ukončení Očisty, veškeré drama rázem končí, posbírají se ranění a mrtví, opraví se škody a jede se dál. Pokud se ovšem někdo nerozhodne v řádění pokračovat bez ohledu na následky. A když takový nápad dostane víc lidí najednou, je krvavá lázeň, ve které válčí všichni proti všem, nezastavitelná. Kdo chce přežít, musí mít buď ostřeji nabito, nebo využít krátké okno, během kterého nechává dobrotivá mexická vláda otevřené hranice americkým uprchlíkům. Život je prostě plný paradoxů. Adela by mohla vyprávět. (CinemArt)

Johnny.ARN

Bolo jasné, že zabíjanie zberačov už nebude dlho trvať, tak máme nový štát a nové nepriateľa - mexikáncov. Všetko máme pekne nastavené, lenže očista sa nám tak trochu zvrhne. Ludia už majú plné zuby hávede, zbohatlíkov a sú ozbrojení. Dvanásť hodín je proste málo. Tak tu máme niekoľkodňovú naháňačku skrz Texas, prestrelky, krv a hrdinstvá na každom rohu. Dobre, ďalší diel poprosím z čínskej štvrti. Jedna navyše len za inováciu a konečne boj aj cez deň. 3 z 5 ()

oveckaoa

První letošní film v kině a spokojenost. Ze všech Očist mě přijde tahle zatím nejlepší má to daleký dosah na diváka a stupeň destrukce je vysoký (asi to mělo nejvyšší rozpočet) potěší i vysoký bodycount a přijde mě, že tahle je i nejlépe natočená. 80 procent. P.s. stěžovat si u Očist na logiku je asi taková blbost jako sledovat Medvídka Pú a v komentářích nadávat, že to není reálné jelikož tam ty zvířátka mluví. ()

TKKMR

Po trochu otravnej Prvej očiste z roku 2018, ktorá nám priniesla sondu do jednej bežnej očistnej noci z pohľadu černošskej komunity, tvorcovia The Purge ostali u "populárnych" amerických minorít a tentokrát nám ukázali ako sa s očistou vysporiadávajú Mexikánci a Indiáni. Opäť sú to prítomné tie otravné pokusy o brnkanie na citovú strunu diváka, na rozdiel od The First Purge to však aspoň má opäť gule. ()

lykan9

Očista již bohužel ztratila hororový nádech, ale na druhou stranu se jedná o slušnou akční podívanou, která víc a víc ukazuje zvrhlost Ameriky. Mimo to Očista navždy přinesla nový prvek, a to, že se odehrává i přes den, což jsme do této doby nepoznali. Kouzlo tato série sice již ztrácí, ale aspoň ještě jeden film si určitě zaslouží a já se rád ne něj podívám. ()

Jaro.Krafcik

Z očisty sa stal len neškodný priemer. Dúfam že aj posledná očista, tu chýbali masky a viacej vrážd. Absolútne nebolo cítiť tu správnu atmosféru čo mali ostatné filmy. Na škodu, cítiť mexicku propagandu. Opakujem dobre že sme nešli so známymi do kina. Aj keď by to možno malo lepší efekt z priemeru by to nevytiahlo asi ani veľké nachos combo. 3* ()

JohnSmith

Pátá a doufám, že i poslední, očista není vůbec špatná. Takhle to dopadne, když se něco vymkne kontrole. Svižné, krvavé, akční. ()

blackkocour

Očistecký speciál na Den nezávislosti, a díkůzbraní, je asi nejpovedenější epizodka ze všech dílů. Máme tu opět "realistickou" lidskou formu, když už se to s hyper-korektností, fakt už přežene, a když 99% bílých, heterosexuálních, nemenšinových, fašistických jižantů, vezme do ruk svůj pohled na věc, a očista neočista, vyhladí se hezky postupně celá ta hnědá cházka. Těch dvě sta let utlačování a potlačování horké páry v kalhotech, a hlavně páry v koltu, už trvaly strašně moc dlouho, a teď ta Očista neskončí. Jo, to nezní úplně špatně, ale vždycky se najde to ale. Minulé díly spíš urážely svou debilitou. Už samotný Očista je tak nerealná a absurdní píčovina, ale vést opět rubriku "proč je Očista spíše látka do Diznyovky", by byla zase na dost dlouho, a stejně bych nebyl ani sám. Hlavně proč jsem i byl pětkou překvapen, že se to jakože, snaží od minulých partů trochu vyhýbat. Udělat si takové hrátky s Očistou, třeba i v Mexiku, by byla taky prča, ale tomu se neříká Očista, ale denní pořádek.. ()

netahlo odpad!

A propaganda o statecnych barevnych a prohnilych bilych (primarne volici Trumpu z Jihu) uz naplno usidlila i v tak pokleslem zanru, jakym je soucasny horor. Negri zde zasadne konaji dobro a zachranuji svet, udatne a nezavisle zeny jsou opaky svych neschopnych a zbabelych muzu a indiani neskutecne moudri myslitele, kteri to cele tmeli. Protoze tak je to spravne, tak to ma byt. ()

kenkaku

Pokud bych si hrál na puristu, musel bych okamžitě film svést ze stolu (protože do konceptu série vůbec nezapadá a působí opět spíš jako remake). To samé samotná “forever” myšlenka (a její idiocie) dostává na prdel asi v polovině (“jo voni jsou s náma, tak OK… jedeme dál”). Dále samotná myšlenka “útěku zpět do Mexika” je velice úsměvná. Prostě celkové je to postavené dost na vodě (i v rámci pravidel světa Očisty) a dost to zavání. Něco tak velkého by nešlo ututlat ani koordinovat. Tedy samozřejmě pokud to není nastavení zrcadla US společnosti, kde vlastně každý druhý je vypatlaný vydlák (a každý první buď zazobanec nebo Mexičan). Jediné s čím se dá pracovat, je fakt že to vypadá dobře a není to přehnaná groteska (jako bylo ve Volebním roku). ()

sedm.1

S Purge je to jako na houpačce, první geniální, nepřekonaná, respektive spíš nepřekonatelná, druhá Anarchie slabá, třetí Volební rok výtečná, čtvrtá První očista katastrofální, no a teď pátá Forever je sice zas poměrně už podařená a určitě patřící k těm lepším dílům z celé té série, ovšem nemohu se zbavit dojmu, že se celá ta myšlenka z prvního dílu ocitla již v jakési slepé uličce a nekompromisně směřuje do čím dál béčkovějších vod, ze kterých již není návratu, no a právě The Forever Purge je toho přímým důkazem. Jedná se tudíž sice o svižnou, nenudící, akční podívanou, ovšem právě v neoddiskutovatelně béčkovém provedení, čemuž odpovídá jednoduchost zápletky, obsazení, efekty, vše prostě působící lacinějším dojmem, navíc bez snahy o nějaký další hlubší rozbor samotné Očisty, v podstatě se zde tak už jen ona ústřední myšlenka recykluje, a ve výsledku jde tak už jen o to, jak se povede zpracování filmu po technické stránce, jelikož opakuji, dějově už není příliš kam jít. Každopádně jak jsem zmínil, tato Očista se tedy zpracovat povedla úspěšně, minimálně co se zábavnosti týče, má spád, atmosféru, napětí, sympatické postavy, takže ok, pěkný průměr, ale myslím, že by to celé již bylo vážně lepší uzavřít, aby to nesklouzlo někam na úroveň ultralaciných sraček, které by celou značku již jen znehodnocovali. ()

Lukoboss

Určitě lepší než předchozí díly, nicméně určitá vyčpělost se tomu nedá upřít. Amerika si tady líže svoje rány, takže politicko-rasově-genderová propaganda jede na plno! V hlavní roli mexickej pár, imigranti směr USA, do toho běloši (i bělošky pochopitelně!) jsou rasistický a bohatý svině, nechybí pár pitomostí a taky jakýsi sdělení, že "together, we can", prostě patos... Ale obecně se na to nedívá až tak blbě, to bych tomu filmu křivdil. Konec opět pootevřenej, co kdyby bylo nutný ještě něco natočit?!!? ()

NifKor

Velké zklamání. Další zbytečné pokračování série, která měla slušný rozjezd. V tomhle díle se snaží tvůrci jen vyždímat z další značky co nejvíc peněz co to jde. Děj je zbytečně natahovaný, je také zmatečný a neví jakým směrem se v hodně případech má vydat. Postavy jsem si nedokázal oblíbit a jejich herci se taky moc nepředvedli. Postavy ve filmu mají taky zbytečně dlouhé dialogy, které v pár momentech nedávají smysl. Postavy na farmě, které chtěly zabít rodinu, které farma patří měli snad nejstupidnější důvod k jejich zabití a nenapadlo je, že když zabijí celou rodinu tak jim ty peníze nikdo asi nedá. Je zajímavé, že skoro každá postava v tomhle filmu ví jak používat zbraň a chová se docela poměrně v pohodě v několika situacích i Mexické postavy, které doslova tento den v USA slaví poprvé. Vizuální efekty jsou příšerný a nebo max. průměrný (na oheň očividně nevyšel rozpočet) a moc práce si s nimi nedali. Vadí mi taky, že je tato série branná jako horror a přitom to jako horror nepůsobí. Ano atmosféru se to snaží pořád držet jako v ostatních dílech ale to neznamená, že je to automaticky horror. Nic jsem nečekal a i přesto jsem zklamanej s čím to zase tahle série přišla a doufám, že to za chvíli skončí. Jinak kamera, hudba, prostředí a především kostýmy byly supr, jen ta logika ve filmu nějak chybí. 2,5/10 ()

borec999

Príjemné prekvapenie. Sériu Očisty mám všeobecne celkom rád, no po uťahanej a nanajvýš priemernej štvorke som aj ja musel priznať že séria už zrejme nemá čo ponúknuť a mal by prísť koniec. Päťke sa však znova podarilo sériu nakopnúť, priniesť do nej niečo nové a asi aj celkom logické(neochota ľudí po zaznení sirény skončiť s Očistou+ zameranie príbehu na mexickú menšinu), zakomponovať viaceré problémy dnešného USA(rasová tématika, imigranti a s tým spojená polarizácia krajiny) a vo výsledku to na prekvapenie všetko drží pokope, ako tak dáva zmysel a až znepokojivo nepríjemne to odzrkadľuje možný apokalyptický scenár vývoja v USA. Síce je to už viac akčný film ako horor( akčné scény sú tu spracované asi najlepšie zo všetkých filmov série, chválim najmä POV úseky; hororové aspekty obstarávajú len lacné ľakačky spojené so zvýšením zvuku) no bolo mi to viacmenej jedno. FIlm totiž bavil a ako napovedá vydarená záverečná pieseň: This isn t over! a zrejme sa dočkáme aj šesťky. A ja sa jej po päťke vôbec nebránim ak by bola aspoň na podobnej úrovni. Forever Purge! 70% ()

iXtr3m3

Objektívnejšie by boli silné tri hviezdy, dám štyri slabšie, lebo sa opäť jedná o podhodnotený film, čo je v poslednej dobe čím ďalej tým častejšie. Opäť sa jedná o prírastok, ktorý téme okrem xkrát prevarených vrážd prináša niečo nové a to Očistu navždy. Ako som písal v komentári k prvej časti, že by som nechcel žiť v takej spoločnosti, tak tu sa moje slová totálne potvrdili. Je to "pekná" evolúcia série, ktorá speje tam, kam by to v takej spoločnosti spelo aj naozaj. Casting bol fajn, len škoda, že môjho obľúbeného Pattona sa zbavili príliš skoro. Som zvedavý na pokračovanie, pretože to môže byť doslova "apokalyptické". ()

Han22

Série Očista dospěla nejspíše do svého posledního dílu a od hororu přes akčně hororová béčka a politickou propagandu dospěla téměř k postapo sci-fi. V budoucnosti se po několika letech klidu vrací původní vláda a znovu vyhlásí Očistu. Ta však nekončí po 12 hodinách, rozdivočelé davy se sloganem Očista navždy začnou čistit USA od všech migrantů a uprostřed toho pekla se snaží přežít skupina z jednoho ranče a dostat se paradoxně přes zeď do Mexika. Politika tu tolik neřve jako v předchozím díle i když i tady je jistá dávka propagandy. Je tu spousta přestřelek, často nepřehledných, pár soubojů na blízko, něco málo krve a lekaček. Nic a nikdo mě tu nějak extra neštvalo, na druhou stranu nemůžu říct, že by mě to nějak strhlo. Prostě opět taková akčně krvavá jednohubka bez větších ambicí. ()

Corpsegrinder

Konečně díl co dostal rozpočet a je to vidět, stejně jako o úroveň lepší režie. Pořád béčko samozřejmě, ale už to nesmrdí promrdaným potenciálem. Potom co se pronudíme stokrát viděnou přípravou na Očistu a uzavíráním baráků se to vydá trochu jinou cestou což bylo fajn, pomáhá tomu i to že postavy nejsou uplně neschopný hovada. Je vidět že rejža je mexikánec kterejm se zde hodně nadržuje no ale tak je to v Texasu no, líbila se mi i ta ironie kde pro změnu amíci emigrujou do Mexika, i když taková myšlenka přišla pozdě o pár let. ()

Krabak

Tady je reálné pokračování Očisty, kdyby existovala... za toto tam hodím hvězdu navíc. Jinak film o ničem. --->41% ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy