Motorkář Cary Ford se vrací do Kalifornie z Thajska, kam uprchl před zákonem a drogovou mafií. Chce srovnat účty s grázlem, který na něj poslal policii, usadit se a žít v poklidu se svou přítelkyní. Jeho impulzivní chování a problémová povaha tomu však brání a zpráva o jeho návratu se rozšíří rychleji, než by si přál. Dříve, než stihne vše vysvětlit, namočí se do nových problémů a je znovu na útěku. Dealer Henry chce zpátky svoje drogy, a navíc Forda křivě obviní z vraždy bratra šéfa černošského gangu Treye. Proti Fordovi teď stojí nejen Henry, Treyovi motorkáři, ale i FBI. Nezbývá mu nic jiného než utíkat. Po jeho boku jedou nedovolenou rychlostí na motorkách dva přátelé a krásná Shane... (TV Nova)

LukeSharp

Dva lidé na motorce jedou vedle sebe a mlátí se jak v nějákém kung-fu filmu,přitom by stačil jeden mocný kop do motorky a bylo by po všem.Hraje tady asi největší množství drsně vypadajících týpků co se dá v Americe pobrat.Hraje tu Jaime Pressly šílenou gothic lady a nějáká pěkná blondýnka,kterou jsem předtím vůbec neznal,ale celkově obsazení bylo fakt cool.Ale proč to točil režisér,který by posral i reklamu na Coca colu!!! Co to bylo za debilní konec!!!! A proč to občas nedávalo smysl!! No asi je třeba vynechat logiku a nechat se unášet akcí,které je tu docela dost a pokud to nevypadá jako kdyby někdo zvracel kolem kamery tak se na to dá dívat.50% ()

GoreManiac

Hvězdička za ten gang s chopperama (to je totiž moje srdeční záležitost). Je to film, za který by se měli zastřelit všichni, kteří se na něm podíleli. Takovejhle frontální útok na lidskou inteligenci jsem ještě nezažil. Já beru, že třeba to někdo občas přežene a někdy je to i sranda. Ale po cca 14,28 minutách sledování tohohle mi ležela hlava straně, slintal jsem a každou vteřinu mi klesalo IQ o doalší bod... Fakt nemám problémy s filmem, kde se to občas nepovede, ale tohle snad nemysleli vážně..! ()

tombarider odpad!

jsem motorkář, a možná právě proto musím říci, že je to prostě odpad, aneb honičky na supersportech po poli, a pak s chopperem v ulickach mesta... ()

curfew77

Čistočistá pračka mozků, která má ale i přes nepopiratelnou tupost scénáře a jeho áčtverkové rozměry jakési prazvláštní nepopsatelné skorokouzlo. Plus pár docela vtipných hlášek a momentů. Béčko snaživě nakukující do první ligy, ale pořád z hodně velké dálky - a závěrečná moto honička, ta už je doslova jako z kresleného seriálu. 55 %. ()

mrclTV odpad!

Pamätám sa, že o Torque sa v čase jeho vzniku hovorilo ako o Fast and Furious na dvoch kolesách. Je na tom niečo pravdy. Avšak tento brat známej akčnej série je taký špeciálny prípad - ak by to bol človek, tak by "omylom" v pôrodnici dvakrát spadol na kachličky. VEĽMI jednoduchučký film. Ale má to svoje výhody, aspoň sa môžete zabávať na tom aký je zlý - stupídny dej, smiešne dialógy, tragické herecké výkony (hlavne utra drsňák Ice Cube je nezabudnuteľný), podivný výber doprovodnej hudby a neuveriteľné akčné scény (neuveriteľné je silné podhodnotenie, ten záver by nevymyslel ani John Woo po desiatich vodkách). Je to sila. PS: Jedno skutočné pozitívum som aj tak našiel - za necelých 80 minút je hotovo. ()

Milivoj

Mám rád motorky. Vychodil jsem základní školu a i přes odpor k ní vypěstovaný mi utkvělo něco ze základů fyziky. To co předvádí vzájemná kombinace obého v tomto opusu mi ovšem hlava nebere. Když k tomu připočítám prostičký děj a neuvěřitelně dementní dialogy (a tentokrát nepomůže vypnout český dabing), vychází mi jednoznačné hodnocení: Ruce pryč! ()

Vojt Ittoh odpad!

Už dlouho jsem neměl tu čest, shlédnout tak čistou sračku. Neuvěřitelně debilní příběh plný idiotsky namachrovaných hlášek. ()

Lish84

Hned na začátku dají tvůrci ztvárněním rvačky u motorestu najevo, že Torque vůbec nemáme brát vážně. Tuhle ironickou rovinu si film udrží až do konce, přičemž nikdy nesklouzne ke komedii či dokonce parodii, což považuji za největší plus. Bál jsem se, že po úvodní scéně film tempo ztratí, ale obavy byly zbytečné. Každou chvíli se na vás valí zajímavé kaskadérské kousky, přitažlivé videoklipové sekvence, efektní hrátky s kamerou - prostě vychytávky, které tvůrci servírují až do konce. Hrdinové i záporáci říkají dobré a vtipné hlášky. Když občas dojde k nějaké scéně, která by se mohla zdát už opravdu přehnaná (honička na střeše vlaku i vlakem a jízda městem na superrychlé motorce), tvůrci stejně nějakým způsobem dají vědět: my to víme (v případě honičky vlakem hrdina zahláškuje: nevěděl jsem, co všechno dovedu pod tlakem :). Navíc tyhle scény - i jiné, ale ne tak divoké - jsou dlouhé tak akorát, tvůrci ukážou jen to nejlepší a zbytečně každý dobrý nápad nevymačkávají jako citrón. ()

Weirdman

4/10... Spočiatku to bol síce "len" krásne natočený, priblblý videoklip čo by ruka v ruke s triezvou stopážou vôbec neprekážalo, keby film ako taký nezačal po 20 minútach pomerne dosť nudiť... ()

pasqviL odpad!

Tenhle film sem viděl při cestování s nejmenovaným autobusem, smál sem se celou cestu z Prahy do Brna a to jsme ještě hodinu stály v koloně :). Doporučuji po velké opilecké akci na nedělní poobědovou dobu. ()

harvy

no asi sa zhodneme natom ,ze Kahnovi gravitacia a ine fizykalne zakony moc nehovoria :) ,ale i napriek tomu je to po vizualnej stranke uchvatne teda az na ten zaver to uz bolo troska silna kava skoda mohlo to byt aj viacej nez za 3* ()

sa_kra

Martin Henderson by se měl vrátit do žánru, kam patří- do videoklipů Britney Spears. Shit od hodně velkého Bull, po čtvrt hodině zjišťujete, že umývat nádobí je zábavnější a příjemnější činnost. ()

patsandor

Na efekt dobrý, ale jinak hrozná bajka. Superman, Spider-man ani Rossi by na motorce nezvladli co Ford a spol. Einstein a spol. by k tomu museli přepracovat snad všechny fyzikální zákony. Ještě že to bylo docela krátký. ()

vejfukCZ

Vážňe solidní podívaná. Ty ''herecké výkony'' vážně stály za to. To jak se tam všichni pořád snažili tvářit tvrdě a křivili tu držku mi nehorázně lezlo krkem už od začátku. A ten hlavní hrdina vypadal jako kdyby někde učil děti na základce, úplnej maminčin mazánek. Přiznám se že sem ten skvost nedokoukal do konce, to sem nedokázal. ()

PamelaJJK

Dvěma slovy: perfektní oddychovka. Sice žádné umění, ale film vás totálně pohltí a pustí vás až se poslední obláček kouře z výfuku rozplyne směrem k jižní hranici. Sympatické tváře, u žen nejen ty (wow), parádní motorky i auta, ultrasvižné tempo, tvrdá masivní hudba, intenzivní a strhující atmosféra, co víc si přát. Pokud k tomu člověk přistoupí tak, že to je plné meganadsázky (skákání motorkou na jedoucí vlak a následná jízda na motorce vnitřkem vagónů) a má aspoň minimální vztah k motorkám, krásným holkám a tvrdší muzice, tak musí být spokojen. Mise splněna = čtyři hvězdičky :-) ()

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

10.01.2008

Hayden Christensen zůstává věrný žánru sci-fi. Brzy jej uvidíme v akčním thrilleru Douga Limana Jumper, v němž ztvárňuje mladíka se schopností v sekundě se přesouvat na velké vzdálenosti bez toho,… (více)

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)