Myši patří do nebe

• Francie Même les souris vont au paradis (více)

Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě a vůbec ničeho se nebojí. Ale opak je pravdou, ve skutečnosti se pobobkuje ze všeho, co se kolem jen mihne. Jejím toužebným přáním je být stejně statečná jako její tatínek. Ten se dokázal s nasazením vlastního života postavit děsivému lišákovi Tlamounovi, postrachu celého lesa. Boj sice nevyhrál, stal se ale obdivovaným hrdinou myšího společenství. Šupito chce všem dokázat, že odvaha je dědičná. Snaží se zopakovat jeho legendární kousek - vytrhnout pár chlupů z liščího kožichu. Za cíl si vybere spícího mladého lišáka Bělobřicha. Vše se nakonec semele trochu jinak, než si malá myška představovala. Lišák se nečekaně probudí a honička končí nešťastně pro oba dva. Šupito i Bělobřich se dostanou do zvířecího nebe. Při pokusu vyhnout se vstupní očistné koupeli v nebeských lázních na sebe myška i lišák opět natrefí a díky společné nelibosti k mytí jsou přinuceni pokračovat v cestě společně. Putují po nebeských atrakcích i fantaskních zákoutích, zažívají nejrůznější dobrodružství i nečekaná setkání a navzájem se poznávají. Šupito je na Bělobřicha nejdřív pořádně naštvaná, ale postupně si uvědomuje, že je jiný než ostatní tolik nenáviděné lišky. Na cestě nebem musí oba společně zdolat různé nástrahy, splnit úkoly a překonat překážky. Vznikne mezi nimi podivuhodné přátelství a na konci jejich putování na ně čeká velké překvapení. (CinemArt)

campix

Takhle ambiciózní filmy se u nás netočí. Natožpak animované. A to já cením hned dvojnásob. Takhle dobrý animovaný film u nás nevznikl už ani nepamatuji. Film, který má pro děti poměrně těžké téma, ale zaobalené tak, že si v něm něco musí najít opravdu každý. Animace je jedinečná a dlouho jsem se nemohl rozhodnout jestli se mi vlastně líbí nebo ne. Nakonec jsem si nějak zvykl. Hlavní je ale to, že u nás vůbec takovéhle filmy vznikají a to je strašně moc dobře. Velké uznání tvůrcům. ()

zette

Mysi nemam rad a stejne jako v Ratatouille mi vadily i tady. Myslenka a zpracovani dobre, ale na me je tahle posmrtna tour az moc fantasy. ()

angel74

Asi takhle nějak by měl vypadat povedený animovaný film pro děti. Jednoduchý příběh s jasným poselstvím, podpořený roztomilou vizuální stránkou. Ačkoliv už dávno nejsem cílovou skupinou, jíž je snímek určen především, i já s velkou chutí sledovala dobrodružnou cestu myšky Šupito a lišáka Bělobřicha, kteří se postupem času stali věrnými přáteli. V samotném závěru jsem byla dokonce příjemně dojatá, jak krásně to celé dopadlo. (85%) ()

AdaMM

Vizuální stránka je skutečně na světové úrovni, klobouk dolů. Ale vyprávění mě moc nenadchlo. Postavy mi zrovna sympatické nebyly a příběh nebavil. Pro malé děti je to zároveň až příliš strašidelné. Celkově nadšení úplně nesdílím. ()

filmmovier

Jeden z nejlepších českých filmů posledních let, naprosto neuvěřitelné překvapení a měl by to vidět naprosto každý. Propracovaný a nápaditý animák, v němž sice nechybí hromada zábavných situací, ale především je plný dojetí a velkých myšlenek, díky kterým ho dospělí možná ocení snad i víc než děti. Animace je nádherná, dvojice hrdinů je naprosto boží a díky silné myšlence a krásnému zpracování ve vás zůstane ještě hodně dlouho. 85 %. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Je tohle vůbec z naší tvorby? Aspoň teda částečně, nevím, jak moc jsme se podíleli na celém projektu, ale myslím, že jako jedni z nejvíc, vzhledem k uvedení zde. No každopádně, animace, scénář, hudba, všechno se mi zdá zvládnuté na jedničku s hvězdičkou, ale příběh, spíš plynulost děje mi přišla taková průměrná, avšak konec mě naprosto dostal a z průměrnýho animáku se rázem během pár minut stal o skoro polovinu lepší filmový zážitek než doposud. Příjemné překvapení. Kloubok dolů před tvůrci, přišel jsem si trochu jako při sledování evropského Pixaru! :) ()

HonzaBez

"Na kožichu tolik nezáleží, důležité, co je pod ním…" Hlavní myšlenka filmu super (ale i řada dalších - viz třeba "Každý se bojí, kdo se nebojí nemůže být statečný."), animace mě svou barevností uchvátily. Jeden z autorů filmu je můj spolužák ("Bubu"), tak jsem na něj pyšnej. A pyšnej by na něj určitě byl i mistr Pojar, jeho učitel na FAMU. Jedinou připomínku bych měl k té temné pasáži z lesa lesů. Ale je zde i  hodně emotivní chvíle s písničkou, co zpívá myš, tak se to trošku vyrovná. Zvažoval bych i plný počet hvězdiček, tak třeba až se na to kouknu někdy znovu. ()

UhLee

(8/10). Tento malý český zázrak pro ty nejmenší diváky jsem měl v hledáčku už nějakou dobu. Jednoho večera byla chuť na nějakou kratší jednohubku a Myši patří do nebe tento požadavek splňovaly dokonale. Jsem nesmírně rád, že jsem se k tomuto projektu nakonec prokousal, protože bych přišel o nesmírně dojemný a nádherný příběh. Kvality tohoto animovaného filmu můžou z fleku konkurovat předním animačním studiím jako je Pixar nebo Dreamworks. Protože to není jenom a pouze animovaný film. Tento film má duši a silnou myšlenku, na které může stavět. Film ukazuje nevinnost a určitou naivitu malých dětí, která je zkrátka v jistém smyslu hrozně kouzelná. Myši patří do nebe tento aspekt zobrazují hravou a dobrodružnou formou, která bude bavit jak ty nejmenší diváky, pro které je film primárně koncipován. Tak taky pro jejich rodiče, protože i oni tady dokážou najít to své. I přes skutečnost, že byl tento film spíš opravdu pro ty menší diváky, tak i já jsem dokázal ocenit sílu jednotlivých myšlenek a byl jsem dojatý z celkové výsledku. Pocit, kdy člověka postupně zaplavuje štěstí a radost je prostě k nezaplacení a jsem nesmírně vděčný, že jsem to díky tomuto filmu mohl zažít. ()

Lachtaan

V jádru jednoduchý, ale svým poselstvím neskutečně milý kraťoučký film, který dokazuje, že záležitost přístupná i těm nejmenším dokáže emočně smést dospělého člověka. Zajímalo by mě, jak tuhle pecku vnímají rodiče, co na to brali své ratolesti na podzim do kina. Jaké to je vidět alespoň z části takovou nádheru nevinnýma dětskýma očima. Další z filmových kousků, kde hudba dopiluje kvalitku k dokonalosti. Český lev naprosto zasloužený! ()

oveckaoa

Když jsem tehdy viděl trailer tak mě to vůbec nezaujalo pak to začaly všichni chválit tak mě to lákalo ,ale zase kina byly plné tak to neprošlo a musel jsem čekat až kdy to vyjde  . Ten svět je zajímavý a dobře zpracovaný bohužel tomu chybí osudovost a i nějaké pravidla co měla třeba podobná Duše. Navíc zde nejsou takřka žádné překážky nikdo se Vám  nesnaží překazit jít zpět na svět a všichni jsou na Vás hodní. Vedlejší postavy to nemá nebo nejsou zajímavé případně řeknou dvě tři věty a konec chybí zde i hudba a humor zaregistroval jsem pouze jednu vtipnou scénu v tom lunaparku  . Konec je nedořešený jelikož by mě zajímalo zda by se mohly převtělit do stejného zvířete nebo by to nešlo jelikož v tom zvířeti už kdysi umřely. 60 procent ()

hroubek

Je to parádní animovaný film, kterým se klidně můžeme prezentovat ve světě a neuděláme si ostudu. Režisérská dvojice Jan Bubeníček a Denisa Grimmová odvedli skvělou práci, protože natočili film, který má myšlenky a poselství a dokáže je prodat nenucenou formou. Film působí svěžím dojmem, má originální svět a zároveň je svůj. Nevím nakolik je tohle dáno předlohou a úpravou a rozšíření scénáře, nicméně finální dílo je naprosto působivé. Osobně jsem hodně nadšený z toho, co film říká, jak se kouká na smrt a koloběh života (vzpomněl jsem si přitom na animovaného Lvího krále v tom nejlepším možném smyslu) a taky, že má zajímavé postavy, jenž si projdou nějakým vývojem. Hlavní hrdinka myška Šupito má spoustu chyb a není to úplně nejsympatičtější postava a to více se mi líbilo, jak je její příběh prodaný. Film má nějaké nedostatky a drobné chyby (tempo v druhé třetině), přesto mi to tolik nevadilo. Hodně se mi líbila výtvarná stránka filmu, jelikož má spoustu nápadů, filmařsky je vytěžená skoro na maximum a navíc si s ní režiséři hezky hrají. Po filmařské stránce je to moc krásné. Od střihu, hudby až k samotnému vyprávění příběhu. Za mě velký palec nahoru a pokud můžete běžte do kina. ()

pursulus

Pohádka nemocných.¬         Myši nepatří do nebe, protože hlodavci si potřebnou kulturu nevytvořili. Liška se nikdy nespřátelí s myší, podobná videa na internetu jsou podvrhy pomatenců do jednoho. Tento přečin nejde vzíti ani jako poučnou bajku, chybíť k tomu potřebné slohové příslušenství. K vlastní animaci výhrady nemám. ()

vyfuk

[KVIFF 2021] Na závěr festivalu docela haluz. Docela komplikace. Film má  mnoho předností, které berou vlastně dech. Ať už je to epická a nádherná hudba, která nás provede celým světem, tak je to i neuvěřitelně detailní animace s designem kompletně. Tady si tvůrci strašně moc vyhráli a vzali nás do takových neuvěřitelných míst fantazie až se z toho nejednou tají dech. Poté jsou tu mínusy, které až neuvěřitelně zbytečně ubližují filmu. Ať už to je trochu zbytečně uspěchané vyprávění, hlavně aby to děcka nenudilo a podobně. Pár přechodů a záběrů navíc by tolik nepospíchali v příběhu a nedělali ho zbytečně udýchaným. To zamrzí od zkušených scenáristů. Film je to dojemný a obrovsky silný a Češi v něm ukazují, že na něco máme. Je to hlavně i ta kultura animace. Obecně vzato úžasný film, kterému samotnému dost zbytečně ubližuje příběh samotný v nějakých částech. Každopádně jestli v něčem  bych rád viděl nominace za animovaný film, tak je to tady. Podruhé v kině: Na druhý pokus ještě víc sentimentální, neobjektivní, dojemné a nádherné. ()

ghatos

Nečekal jsem hutné psychologické drama o smrti, vlastním strachu a boji se sebou samotným. Velmi povedený počin s přesahem a mnoha odkazy... každý se musí porvat ve svém temném lese 🌲💪. 80% /Cinema City Smíchov/. ()

orionn12

Velice opomínaný film, který míří na jakoukoliv věkovou skupinu a i přes to si v něm každý nalezne to své. Češi jednoduše ví jak na to. Převážně zde u tohoto animáku. Vizualizace a celková animace je naprostý strop společně s lehce pochopitelným dobrodružným příběhem. Pomalu až oscarová hudba od Krzysztofa Aleksandera Janczaka a české herecké topky, jako Jiří Lábus, Matouš Ruml, nebo Ondřej Vetchý samozřejmě dokonalí. Ale hlavní tahač snímku Myši patří do nebe jsou prokreslené emoce, jejíž styl se mi líbil a zaujal mě, ale nezbořil mě natolik, jak jsem čekal. Překrásný příběh s hezkými a sympatickými postavami je sice fajn, ale když k takovémuto vážnému a "dojemnému" příběhu nedostanete slzy do očí, lehce to zklame. Ale film je to perfektní, jen pro mě nebyl natolik emočně siný, abych dal plný počet. Každopádně apeluji na všechny milovníky českých filmů, animáků, na nerdy a ostatní, aby si pustili Myši patří do nebe, protože se jedná o excelentní film pomalu ve všech aspektech. Pokud máte dítě, pusťte mu to! 8,7/10 ()

Lukyn007

Tohle je prostě bomba. Hravý, veselý, smutný a naučný animák tu v našich končinách dlouho nevznikl. Kdyby to místy nebylo až moc dětinské, tak bych hodnotil lépe. I tak naprostá spokojenost. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (více)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Sdružení českých filmových kritiků dnes v pražském Divadle Archa předalo výroční Ceny české filmové kritiky v rámci svého 12. ročníku a ocenilo tak výjimečné české filmové počiny roku 2021 i jejich… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD