Abonent na lince U

• Francie L'Abonné de la ligne U
všechny plakáty
Thriller
Francie, 1964, 40 x 15 min

Napínavé pátrání po maniakovi, který si své oběti vybírá mezi pasažéry autobusů linky U. (MI-380)

arcticsky

Jóóoo...to bylo okolo roku 70, kdy jsme se na jednotlivé díly těšili...jak zde píše adam31 - rád bych si to oživil. ()

xaver

Viděl jsem tento seriál ještě jako mladík a velice mi utkvěl v paměti. Na tehdejší dobu velmi napínavý a zajímavě zpracovaný příběh. Pamatuji se, že jsme nedočkavě čekali na každý další díl. Je jenom škoda, že člověk nemá možnost vidět ho v současné době. ()

xxlch

Tak todle byl ve své době takový malý "Saw".Dobře podaná dávka napětí z hudbou,která to vše jen umocňovala.Todle bylo ve své době tak dobrý,že se leckdo bál jezdit večer z práce. ()

sator

Bylo to tak nezávadné, že i mí puritánští rodiče mě na to nechali v 5 letech koukat, jinak si nepamatuji nic.. https://www.youtube.com/watch?v=GF595e2873g V českém znění: Miloš Hlavica - Jacques Dacqmine (vrchní inspektor Belot), František Horák - Roger Rudel (komisař Picard), Růžena Merunková - Maria Mauban (Coletová), Oldřich Lukeš - Jean Galland (Étienne Tavernier), Nina Jiránková - Marie Déa (paní Tavernierová), Karel Richter - Louis Velle (Roux), Otto Šimánek - Bernard Lajarrige (Longspès), Josef Mráz - Olivier Hussenot (J.J. Rose) a další v ČST bylo odvysíláno 10 dílů po cca. 50 minutách. První díl byl odvysílán 30.12.1967, poslední pak 2.3.1968. ()

Ej Hlemýžď

Abonrent na lince U. Pod tímto názvem u nás v druhé polovině 60. let běžel tento vcelku oblíbený seriál nepostrádající dávku napětí. ()

• Na lince U jezdí autobus typu Renault TN z roku 1935. (sator)
  • V ČST bylo odvysíláno 10 dílů po cca 50 minutách. První díl byl odvysílán 30.12.1967, poslední pak 2.3.1968. (sator)
  • Claude Aveline, autor a adaptér původního románu „L'abonné de la ligne U“, se objeví na obrazovce a vyslovuje písmeno „U“ v počátku každé epizody seriálu. Proto možná dostává jistou logiku absurdní vyprávění našeho nejstaršího dabéra Pragera, který vyprávěl, že na dabování jen toho „U“ chodil speciálně jeden herec. (sator)