Reklama

Reklama

Abonent na lince U

(seriál)
  • Francie L'Abonné de la ligne U
všechny plakáty
Thriller
Francie, 1964, 40 x 15 min

Režie:

Yannick Andréi

Předloha:

Claude Aveline (kniha)

Scénář:

Claude Aveline

Hrají:

Jacques Dacqmine, Maria Mauban, Jean Galland, Louis Velle, Guy Decomble, Yves Barsacq, Patrick Dewaere, Henri Lambert, Marie Déa, Pierre Dac, Jacques Duby, José Noguéro, Bernard La Jarrige (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Napínavé pátrání po maniakovi, který si své oběti vybírá mezi pasažéry autobusů linky U. (MI-380)

Recenze (6)

xxlch 

všechny recenze uživatele

Tak todle byl ve své době takový malý "Saw".Dobře podaná dávka napětí z hudbou,která to vše jen umocňovala.Todle bylo ve své době tak dobrý,že se leckdo bál jezdit večer z práce. ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem tento seriál ještě jako mladík a velice mi utkvěl v paměti. Na tehdejší dobu velmi napínavý a zajímavě zpracovaný příběh. Pamatuji se, že jsme nedočkavě čekali na každý další díl. Je jenom škoda, že člověk nemá možnost vidět ho v současné době. ()

Reklama

sator 

všechny recenze uživatele

Bylo to tak nezávadné, že i mí puritánští rodiče mě na to nechali v 5 letech koukat, jinak si nepamatuji nic.. https://www.youtube.com/watch?v=GF595e2873g V českém znění: Miloš Hlavica - Jacques Dacqmine (vrchní inspektor Belot), František Horák - Roger Rudel (komisař Picard), Růžena Merunková - Maria Mauban (Coletová), Oldřich Lukeš - Jean Galland (Étienne Tavernier), Nina Jiránková - Marie Déa (paní Tavernierová), Karel Richter - Louis Velle (Roux), Otto Šimánek - Bernard Lajarrige (Longspès), Josef Mráz - Olivier Hussenot (J.J. Rose) a další v ČST bylo odvysíláno 10 dílů po cca. 50 minutách. První díl byl odvysílán 30.12.1967, poslední pak 2.3.1968. zde celý seriál ()

Ej Hlemýžď 

všechny recenze uživatele

Abonrent na lince U. Pod tímto názvem u nás v druhé polovině 60. let běžel tento vcelku oblíbený seriál nepostrádající dávku napětí. ()

arcticsky 

všechny recenze uživatele

Jóóoo...to bylo okolo roku 70, kdy jsme se na jednotlivé díly těšili...jak zde píše adam31 - rád bych si to oživil. ()

Zajímavosti (5)

  • Na lince U jezdí autobus typu Renault TN z roku 1935. (sator)
  • Claude Aveline, autor a adaptér původního románu „L'abonné de la ligne U“, se objeví na obrazovce a vyslovuje písmeno „U“ v počátku každé epizody seriálu. Proto možná dostává jistou logiku absurdní vyprávění našeho nejstaršího dabéra Pragera, který vyprávěl, že na dabování jen toho „U“ chodil speciálně jeden herec. (sator)
  • V ČST bylo odvysíláno 10 dílů po cca 50 minutách. První díl byl odvysílán 30. 12. 1967, poslední pak 2. 3. 1968. Původní rozdělení dílů v originále má 40 epizod po cca 15 minutách. (sator)

Reklama

Reklama