11 veskrze originálních lidských osudů vzájemně se proplétajících v jedné městské čtvrti irského Dublinu. Kriminálník Lehiff (Colin Farrell - S.W.A.T., Telefonní budka ) se připravuje na svou poslední černou prácičku. V jeho stopách neúnavně slídí podivínský detektiv Jerry (Colm Meaney - Blueberry), obdivující neohrožené hrdiny z amerických akčních seriálů a keltskou mytologii. Je tady taky John, který praští s otročinou v supermarketu, aby se přidal k Lehiffovu týmu. Potřebuje totiž získat peníze a tudíž i lásku Deirdre, která toho času žije u jistého Sama, zaměstnance banky, kterou se John a Lehiff chystají přepadnout. Do cesty se jim snad může postavit pouze zhrzená a odkopnutá Samova manželka, místní nemesis, 8 letý klučina, krátící si čas házením šutrů do oken zrovna projížděních vozidel a jedná nepozorná ovce. (oficiální text distributora)

Pítrs85

Další "Ritchiovka" z Británie, teda pardón, tentokrát od irských sousedů, která by mohla být skvělou krimoškou, ale na to má až moc nevyvážený tempo, výjimečně nesympatickýho Cilliana Murphyho a výjimečně sympatickýho Colina Farrella. Jinak herci tu vůbec hrajou prim, kromě těch dvou výše zmíněných ještě třeba krásná Kelly Macdonald nebo v roli drsnýho poliše výbornej Colm Meaney (jo, to je ten blb z Con Airu ;-). Na filmu je tak nejzajímavější prolínání osudů všech postav (až překvapivě nenásilně našroubovaných) a pak ještě ten malej harant, kvůli kterýmu tady všichni tak trpěj :-) A film otvírá jedna z nejlepších pésniček od JůTů, Out of Control, otvírák jaxsviňa. Takže jo, na jeden večer dobrý, ale neptejte se mě za týden, o čem že to bylo... mno pro sichr se mě na to neptejte už ani zítra ;-) ()

Thomick

Na Iry až nevídaně jemná mozaika, přesně jak řekl kritik Roeper: "A likable film about nasty people". Rafinovaný, nepříliš vypočitatelný proplétání osudů lidí, který nám nejsou lhostejný, odporný ani sympatický. Teda s čestnou výjimkou Sally, její charakter bych si na většim prostoru nejspíš dočista zamiloval. A černej humor? Nezvykle potlačenej, ale o to víc mě vždycky potěšil. Dostala mě hlavně otrávená prodavačka s poukázkama. ()

claudel

Filmová výzva 2018 - Irsko. Zvláštní mozaika příběhů zvláštních lidí a zvláštně natočená. Ačkoli mám Irsko, Dublin a v podstatě vše irské moc a moc rád, tak Intermission mě ničím přiliš neoslovilo, nanejvýš dvěma či třemi nekorektně vtipnými scénami. Rozpačité dojmy... ()

Mgb21

Mé první setkání s irskou kinematigrafií. Film velice zajímavý. Hned úvodní scéna mě doslova odrovnala. Colin Farrell je jako hajzl výborný. Colm Meaney je jako drnej policajt taky skvělý. ()

Morholt

Čekal jsem ritchiovku a hned úvodní scéna Colin Farell vs. servírka mě parádně navnadila. Ritchiovka to sice nakonec nebyla, ale i tak to byla povedená, odlehčená krimi mozaika, s množstvím rozesmávajících scén, která se ale nebála zahrát na vážnější vztahovou strunu. Z herců mě nejvíc bavili Colm Meaney, Kelly Macdonald a samozřejmě Colin, který ale, bohužel, nedostal příliš prostoru. 80% ()

Sawy

Na nezávislácké poměry vyloženě výborné.Intermission na mě působí jako méně vyzrálý,ale o to upřímnější chudší bratříček Pulp Fiction,který mi navíc dal možnost vidět Colina Farrella poprvé jako regulérního hajzla.A věřil jsem mu to dokonale.Zajímavě se zde pracuje s kamerou a mozaikovou strukturou,i když ne každé postavě se podařilo obhájit svou účast a ne všechny scény vyzněly přesvědčivě.Výsledek je ale přesto výborný,především díky evidentnímu nadšení všech zúčastněných a chytré práci s hudbou,která opět evokuje Tarantina.Ať už režisér brousil do komedie,romantiky nebo až tragického dramatu,věřil jsem mu všechno.Takže jednoznačně palec nahoru. 85 % ()

Lacike

Pred rokmi ma tento film dosť sklamal lebo som od neho očakával komediálnu gangsterku v štýle filmov Guya Richieho. Pritom to je do veľkej miery vzťahová dráma niekoľkých párov, ktorá je akurát podaná trochu drsnejšie, videoklipovejšie a viac sa tam fuckuje. Holt, čo iné čakať od Írov? Ku gangsterovi má najbližšie chuligán Colin Farrell, ktorý občas niečo vykradne a robí voloviny. Úvod v ktorom hnusne zmláti Kerry Condon ma dosť nasral a tak ma vyústenie jeho príbehu potešilo. Aj keď sa jednotlivé príbehy uzavrú tak akurát, tak ma to príliš nenadchlo, keďže ma jednotlivé postavy nezaujali. Keď už ma nejaká postava bavila, tak hlavne kvôli jeho predstaviteľovi. Napríklad sympatický drsniak Colm Meaney. Z jednotlivých scén ma najviac zaujala havária legendárneho britského poschodového autobusu. Pekné. Celkovo to ale je len priemer na jedno pozretie. 5/10. ()

Terva

CITÁT - Když to zajiskří......... Několik příběhů několika lidí na téma láska se sexuálním podtextem. Povedený hudební doprovod, perfektní herecké obsazení, zajímavý střih a bohužel, průměrná kamera. Colina Farrella dokonce můžeme v závěrečných titulcích slyšet zpívat. A, že je to tahoun celého příběhu není nutné psát - ups. Jeho vyholená hlava a ksichtík grázlika je na místě.CITÁT - Kurva to je hnusný!! Dáš si ještě?.......... Ačkoliv se to jeví jako nepřetržitý příběh, je osud všech aktérů rozpoznatelný, dělený a nikdy jsem neměl zmatek ve sledování děje. Vše se krásně prolíná, každý potkává každého ať už vědomě či nevědomě a příběh plyne do svého konce. Konec se tomu dá vytknout, čekal jsem tedy úplně něco jiného. Proto jen ty čtyři hvězdy. Film je z lásky věnován Johnnymu Thompsonovi, kouzelníku a iluzionistovi, který si zahrál staříka v kavárně. Natáčení probíhalo v Irsku. ()

DDT

Sice na můj vkus trochu moc "převymyšleno" a trochu příliš náhod, spojujících jednotlivé postavy. Ale skvělí herci a hlavně (jako vždy) neodolatelná Shirley Henderson a její potíže s knírkem mi zabraňují dát míň než čtyři hvězdičky. ()

LINKIN

Nemůžu si pomoct, mě se to prostě líbilo, sice sem v poslední době viděl tucty filmů, jenž sou poskládány jako mozaika příběhů několika lidí, které se vzájemné prolínají, ale tenhle film měl spád. To co se Crowleymu podařilo nacpat do 105 minut, by ostatní režiséři rozpitvávali minimálně tři hodiny. U filmu jsem se i párkrát zasmál a poslední dvacetiminutovka utekla jako voda. K tomu všemu výborný Colin Farrell a vychází mě z toho film, na který se sice podruhé nepodívám, ale jsem mu vděčný za příjemně strávené dvě hodiny. ()

slunicko2

Místy až špičkové, 1)  jako celek protivně iritující._____ 2) Výborné řemeslo, vypointované scény, perfektní dialogy, dobří herci i skvělá hudba 38letého Johna Murphyho mi nestačí, když se úsilí všech spojí ve snaze zobrazit samé odporné anebo přinejmenším velmi nepříjemné postavy._____ 3)  Depka jako vyšitá. Určitě tu neplatí Lehiffovo That's fucking delish, man!_____ 4) Ale 27letý Colin Farrell (Lehiff) a rovněž 27letý Cillian Murphy (John) stojí za podívání. ()

Rosalinda

Hmmm, tak tohle mě fakt nevzalo. Ani celý Colin Farrell s tím nic neudělal, možná proto, že ho tam nebyla ani půlka? Ani zatracená hnědá omáčka, ani ty tři stejný masky k závěru, který tedy byly skvělý, ani Colm Meaney, ten byl taky skvělý. Chvílemi jsem měla pocit, že se spíš koukám na nějakou cynickou parodii, což by bylo fajn, kdybych zase chvílemi neměla pocit, že to myslí vážně. Ale možná jsem si jen na blbou náladu vybrala blbý film a všechno je úplně jinak. ()

Aiax

Příjemná, zábavná, dobře řemeslně odvedená věc, které přihazuji jednu hvězdičku jednak za Colma Meaneyho, druhak za to, že je to irský film v irském prostředí s irským přízvukem, který miluju, a treťjak za představitelku sestry té vousaté holky, která byla k sežrání. ()

Vědma

Láska nebeská po irsku. Neměla její optimismus a něhu, Ale co to kecám? Měla. A měla Colina, což je nejvíc. ()

-Knight-

Herecky velmi zaujimave (britska kvalita v podani Farrell, Meaney, Murphy..). Film bol celkovo natoceny velmi putavo, ci uz scenarom s viacerymi zapletkami, v ktorych sa, ale nedalo stratit lebo do seba inteligentne zapadali, ci uz velmi dobrou kamerou. Ako fanusik britskej tvorby, hodnotim kladne. ()

Wormboy

Nic neriesiaca a na nic sa nehrajuca irska jednohubka, ktora za tych 100 minut divaka bezproblemovo pobavi a rozosmeje. ()