Osvald, zbavený cti být vůdcem dětské party, připravuje strašlivou pomstu. Lucie se bude divit, až se zmocní jejích formeláků Ferdy a Ferdy a podstrčí jí za ně neuměle vyrobené napodobeniny, zbavené všech kouzel! Chystá se na ni právě v den svých narozenin. Ale doma je všechno vzhůru nohama. Dětská komedie A zase ta Lucie režiséra Jindřicha Poláka navazuje na film Lucie, postrach ulice. Duchovním otcem doma i v zahraničí oblíbené Lucie je scénárista Ota Hofman, autor již desetiletí úspěšného Pana Tau. (Bontonfilm)

Marsik

UPC My Prime - Pokračování se mi o chlup líbilo více než jednička, zejména scéna s profesorem Hartmanem nebo jak se oprava ledničky trochu vymkne :) Sice mi přišlo trochu rušivé to německé prostředí (mnoho venkovních scén s německými nápisy, SPZ-ky aut, atd.), ale otázkou je, jestli by tento film bez pomoci kolegů ze Západního Německa vůbec vznikl. No ale všechny scény s formelákama mého kluka moc baví, takže nemohu nic jiného, než chválit :) 72% (with A.) ()

Davered

Jedna velká křeč - film prakticky bez děje sestává pouze z nesouvislých a nepříliš vtipných situací, doprovázených děsivou interakcí herců s plastelínou (probíhající zhruba metodou "střih na osobu A - střih na plastelínu - střih na osobu A") a trapně teatrálními hereckými výkony. ()

blackrain

Klasika dětských filmových příběhů, která pobaví nejen děti ale i dospělé. Dokáže oslovit totiž každou generaci. Výborná je scéna, kdy k Lucii přijedou všichni opraváři. Nejdřívě udělají více škody než užitku, ale potom dají všechno zase do pořádku. Osvaldova hra na klavír je také pěkná. ()

topi

Nejvíc jsem dycky žral scénu v bytě Lucie, kde lednička která nechladila začala mrazit a na opravu zrovna přišel Karel Augusta. Během dvaceti minut se začaly objevovat herecké esa, po Augustovi přišli opraváři elektriky Karel Effa a Pavel Zedníček, k rozbité televizi je přivolán Václav Lohniský, další se zjevil instalatér Ladislav Křiváček, poté se k rozbitému oknu přiřítil Eugen Jegorov a nakonec musel být povolán tapetář Vlastimil Bedrna. Skoro jak z nějaké němé grotesky. I další herci v malinkých rolích jsou bezvadní, třeba prodavač ovoce a zeleniny František Filipovský nebo profesor hudby Jiří Hrzán (bohužel předabován Romanem Skamenem). Tyhle dva filmy s Lucií a jejími formeláky, kteří provádějí všemožné bláznivé vylomeniny jsou klasikou rodinných filmů let osmdesátých. A k tomu krásná hudba Angela Michajlova. ()

Derek

keď som bol malý tak som na tom ulietal (hlavne na špeciálnych trikoch), dnes to však nie je nič revolučné, ale dá sa na to pozerať, takže ak máte malé deti tak neváhajte a pustite im to určite sa im to bude páčiť ()

Skip

Lucie a formeláci pokračují ve svých dobrodružstvích. Trochu slabší než první film, ale stále dobré. ()

kajas

"Tak tady jste bruslili... kolem stromečku z formely... a jinak je maminka normální?" Za mě tedy od začátku do konce mnohem větší jízda než první část. Růžová 15 plná řemeslníků, Hrzán jako profesor Hartman... neviděla jsem ten film možná 15 let a některé scénky se mi zřetelně vybavovaly. Skoro 5*. ()

Anglie

Film spíše pro děti než pro jejich rodiče(rozhodně ne rodinný), nicméně příhody Lucie a jejich kamarádů mi asi navždy zůstanou v paměti. ()

BoredSeal

Nechápu idioty, kteří tomuhle dají míň než čtyři hvězdičky. Asi shledávají Teletubbies jako mnohem inteligentnější zábavu pro děti. Na šibenici s nima! :) ()

easaque

nostalgické 5* Jako husákovo dítě jsem formelákům neunikl a naopak jsem se těšil na každou novou reprízu. Tento fantaskní svět, který byl kombinací dětské a vědecké fantazie na mě působil kouzelně a formoval mě. Navíc to všechno působilo utopisticky i tím v jakých reáliích se film odehrával. Přece jen německý životní styl byl na hony vzdálený tomu našemu socialistickému a při to tam hráli čeští herci ;-). Herecké obsazení je velmi slušné a Žanetu Fuchsovou jsem si oblíbil. Lucie a její bláznivé příběhy se tady pouštěly v televizi jako dvoudílný film, ale v německy mluvících zemí ji znají spíš jako seriál. Teď bych z toho asi nebyl tak unešený, ale je to přece pořad pro děti, tak není důvod a bylo by ode mě pokrytecké, kdybych teď v dospělosti tomu dal slabší než plnou známku, i když tu tak vysoké hodnocení od druhých nemá. Dnešní děti žijí v jiném světě, tak nevím jestli by je to bavilo, kdo ví ... [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

tomtomtoma

Další příjemně zábavné a lehké pokračování příběhu fantazie pro děti. Další film sestříhaný z původního seriálu v českém prostředí a s německou reálností. Malá holka na konci letních prázdnin Lucie Krausová (roztomilá Žaneta Fuchsová) a její dva nerozluční kamarádi z modelíny, Velkej oranžový (hlas Josef Dvořák) a Malej zelený (hlas Jiřina Bohdalová), se napáchají hodně roztomilých a provokativních zlomyslností na nejedné nic netušící oběti a na osobě toužící po pomstě za své ponížení. Aby nakonec byla modelína vrácena do obchodu, protože jak se výchovně říká: krást se nemá! Z dalších postav: starostliví Luciiny rodiče (Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík), nechápající bláznivé sledy událostí, hodný Luciin dědeček (Jiří Pleskot), vracející modelínu zpět do obchodu, aby ji hned vzápětí koupil zpět, pomstychtivý Osvald Richter (dobrý Michael Hofbauer), který je ale po výchovné lekci Formeláků již jenom Luciiným dobrým kamarádem, Osvaldova maminka (dobrá Hana Maciuchová), mající sen o velké hudební budoucnosti svého nezbedného syna, Formeláky zesměšnění prodejce zeleniny (František Filipovský), prodejce Party Jamese (Jiří Datel Novotný) a pumpař (Jiří Lábus), sebevědomý profesor hudby Hartman (dobrý Jiří Hrzán), pobavený společným výstupem Osvalda a Formeláků, a hromada zasmolených opravářů lednice (Karel Augusta), elektriky (Pavel Zedníček a Karel Effa), televize (Václav Lohniský), oken (Evžen Jegorov) a vody (Ladislav Křiváček). Příjemně zábavné gagy, dětská fantazie, vycházející z opuštěnosti, satirické, hravé, zlobivé. Příjemný závan dětství. ()