Pokračování filmu Kačenka a strašidla napovídá už svým jen nepatrně obměněným názvem Kačenka a zase ta strašidla, že rozehrává další příhody titulních hrdinů. Osmiletá holčička tentokrát musí bojovat o to, aby si její rodiče z Domu hrůzy, který dostala darem od dědy z nemocnice, vídeňského Čecha Swobody, neudělali rodinnou vilu. Pomohou jí v tom její staří přátelé, s pomocí kouzelných hodin oživlé figuríny – čarodějnice Berta (J. Bohdalová), půvabná Elvíra (E. Vejmělková) a doktor Caligari (S. Beneš). Zasadí se o to, aby z Vídně přijel notář Weber zkontrolovat, zda jsou dodrženy podmínky darovací smlouvy a zda atrakce plní svůj účel… (Česká televize)

WolfR

Stejně jako u prvního dílu, mě si to nezískalo. To něco, co by mě chytlo za srdce, chybí a navíc z části je to velmi nudné, i když se ta strašidla tak snažila, 2 hvězdy. ()

otík

Pokračujeme v nastaveném trendu prvního dílu, tedy příjemné a místy trochu nudné podívané pro celou rodinu. Bohužel na rozdíl od prvního dílu, chybí tu aspoň trochu koření v podobě hezkého strašení. Ale i tak to není vůbec špatné, baví to průměrně a je to průměrné. ()

Lachtaan

Dvojka byla bohužel jak přes kopírák jedničky a z některých kulis jsem měl dlouhodobé trauma. Možná do teď mě to v jistých případech nepustilo a vzhledem k tomu, že se nejedná o horor, to snímku ubírá na kvalitě. ()

Compadre

Jednička nebyl bůhvíjaký zázrak, ale Jinda Polán prostě musel natočit pokračování...asi ho to bavilo. Narozdíl od většiny národa ()

lykan9

Pokračování se nese ve stejném duchu jako jednička. Ve skutečnosti se vlastně jedná ne o druhý díl, ale o druhou část jednoho filmu. Hodnocení tedy stejné. ()

Paity

Hlavně výlety do německého pohraničí na mě působili jako když Růžičková jela do itálie se svým Slunce, seno... ()

Zeek

Kačenka a strašidla je fantasy pohádka, která patřila mezi mé v dětství oblíbené pohádky. Ale narozdíl od jiných pohádek z dětství, na které se velmi rád podívám i dnes, tak na Kačenku a strašidla už bych se dnes nepodíval, nevím čím to. Moje hodnocení: 60% ()

zdeny99

Pokračování výborné rodinné komedie o Kačence a třech strašidlech, které je zároveň posledním počinem Jindřicha Poláka. Podle mě je to už jen takové protahování prvního dílu. Není v něm takřka nic nového, jedině snad až ten konec, který byl impozantním překvapením v Prátru. [6057. hodnocení, 47. komentář, 47%] ()

tyna97

Nejradši mám scénu, kde rozcuchaná Bohdalka s culíčkem, v modro–bílé uniformě zdravotní sestřičky, v nemocnici bouchne dveřma, vyjde do čekárny mezi pacienty celá politá červenou barvou a praví: „tak další, prosím“. Opravdu strašidlo. Však kolikrát na vás v čekárně u doktora vybafne zakrvácená rozchuchaná dlouhovlasá sestra? ()

char_t

Hodnocení s dovolením obkopnu z jedničky, jelikož se jedná o nefalšované to-be-continued a jeden film bez druhého nemá smysl. Takže: "Po zkušenostech z dětství a mladšími sestrami vím, že jestli budu mít někdy dceru ve věku 5-8, bude z tohohle nadšená, jen musím zařídit, abych u toho nebyl, a že se nahrávka po přehrání zničí, jinak se té otravy zase pár let nezbavím." ()

Rodin

Zbytečné pokračování prvního kousku za zřejmě ušetřené peníze. Kdyby za tytéž prachy byl natočen pouze jeden opravdu vychytaný kostýmní pohádkově laděný příběh, mohlo se dosáhnout pěkného výsledku. Takhle vznikly dva průměrně podprůměrné filmy, jejichž hlavním přínosem byla zřejmě slušná gáže pro herce a štáb. ()

ostravak30

Vše podstatné jsem napsal k prvnímu dílu. U dvojky můžu jen konstatovat, že je o něco lepší než jednička. Je zde více legrace. Kačenka je nesmírně sympatické a milé dítě a ty hodné strašidla bych doma klidně rád ubytoval. Konec dobrý, všechno dobré. Stejně si to zase někdy pustím. Nemůžu si pomoct, ale mě to prostě zvedá náladu. ()