Ani studium vysoké školy nechrání před pokušením - mladistvý hrdina přestane rozlišovat hranici zákona, ale kupodivu mu ani vzdělání nepomůže, aby včas odhalil podvod na něm spáchaný. Student vysoké školy ekonomické Michal Najman si přivydělává jako deratizátor. Poté, co je obviněn z vyhubení drahých nutrií, podepisuje dluhopis na značnou částku. Důvěřivé se upíše ke splácení vysoké dlužné částky, aniž si ověří její opodstatněnost. Peníze nemá a rozhodne se je získat vekslováním a později i krádežemi. A tak se zpočátku bezúhonný mladík propadá stále hlouběji a hlouběji... (oficiální text distributora)

Crocuta

Frýbortova kniha (na rozdíl od svých nepříliš povedených pokračování) měla alespoň nějaké společenskokritické ambice, vzhledem k tomu, že vyšla ještě v dobách totality. Snímek podle ní natočený se ale míjí s dobou a - pomineme-li dobrého Mariána Labudu - nevalné, poloamatérské herecké výkony ho sráží ještě hlouběji. ()

korbitch22

Tak nevim,jestli bych nezměnil hodnocení na odpad,ale viděl jsem to asi před deseti lety a vim,že to tak hrozný nebylo,dokonce jsem si jako dítě,pletl s Bony a Klid....já vim,nebijte mě ;-) ale vim že mi hrozně vadil Labuda a že to skončí blbě.... ()

Oktavianus odpad!

Dívat se hodinu a půl, jak se Martin Zounar snaží neúspěšně předstírat, že je herec, je zážitek k nezaplacení. Chvíli jsem zvažoval i pět hvězd, to se jen tak nevidí. Ještě jsem čekal, kdy přijde Krampol, aby byla katastrofa kompletní. ()

SOLOM.

Lucie Benešová v tričku (nebo spíš bez něj) a Labuda si ty dvě prostě zaslouží. Když už nic jiného, tak ona byla tím nejlepším, na co se tu dalo dívat. Příběh samotný moc kvality nepobral, stejně jako výkon Zounara, ale tak to je názor vkusu – nicméně jak vidno, moc lidem se to nelíbilo a já se jim ani nedivím. Bony a klid jsou oproti tomuhle kultovní zážitek – asi si je budu muset brzo zase pustit. Znám ale ještě mnohem horší filmy z té doby… ()

eraserhead666

Že to nedali Olmerovi nebo Soukupovi? Točit to dneska, asi by tak tu atmosféru doby nevystihli. Je trochu škoda, že se to nechytlo, rád bych viděl i další dva díly, které jsem četl. V devadesátkách by z toho udělali jistě "zajímavý" domácí akčňák. Každopádně Labuda dost pobavil. 2.5* ()

Marsik

NOVA CINEMA - Tak jsem zkompletoval všechny české filmy o vekslácích. Po dnešním Bony a klid 2 jsem si rozhodně spravil chuť, protože Bony 2 byla jedna velká hrůza. Vekslák se Zounarem sice neoplývá skvělými hereckými výkony, zejména Martin se hodí spíše do dabingu nebo televizních pořadů, avšak výkonem rozhodně předčil všechny postavy z nového Bonyho. Vekslák má také solidní příběh, dle mého dobré vykreslení samotného vekslu a také pár známých hereckých tváří. Já byl v podstatě spokojený a do budoucna ho určitě nezatracuji, byť počet udělených hvězdiček se rovná průměru. Také mi přijde aktuálních 26% a 260. místo mezi nejhoršími filmy dost kruté a nespravedlivé. 66% ()

roswelll

Mám moc rád knížky Pavla Frýborta, proto jsem s velkým očekáváním vzhlížel na zfilmovanou verzi jeho nejlepšího románu Vekslák. Film se nikdy nedává srovnávat s knížkou, ale myslím, že byl natočený celkem zajímavou formou. Pohodový oddechový film na deštivý večer. ()

ivishka odpad!

Vexlák alias Zounar mě nepotěšili a ani já ho nepotěším. Jeho herecké schopnosti mě nikdy nepřekvapily ani v nejmenším a jsou mi tak podobně jako on naprosto ukradené ale bohužel jsem si zapnula Barrandovskou sortu hnusu a ostudy českého národa, která mě utvrdila v mém názoru - české komunistické braky nebrat!!! Divné je, že si tehdy mohli dovolit takovou spoustu sexuálních scén a plandajících kozenek apod... Asi jsem nezažila skoro žádný inteligentní český scénář. Jak smutné a zároveň paradoxní. ()

blackrain

Veksl byl jeden ze způsobů obživy. Jakmile jste se jednou dostali do kolotoče dluhů, tak vám nezbývalo nic jiného. Martina Zounara moc zrovna nemusím. Film vychází z předlohy Pavla Frýborta. "Kde jsem udělal chybu? Nevím. Vím jen, že jsem nechtěl nic špatnýho. Chtěl jsem si žít dobře. Okolnosti byly proti mě." Ano, ano, okolnosti jsou i proti to mu to filmu. ()

Fanucci

Já tento film neberu jako krimi nebo drama, ale komedii. U některých scén se člověk výborně baví, protože pan Zounar je otřesnej herec a některé dialogy jsou tak nepřirozené, že se člověk smíchu prostě neubrání. Na víc než jednu hvězdiču to ale není, až tak moc jsem se zase nebavil:-) ()

ilemas

V té době podpultová kniha velký hit, bohužel film byl natočen s křížkem po funuse a Zounar byl do role veksláka také špatně vybraný. Moc jsem se na ten film těšil po hitu jako Bony a klid, o to víc jsem byl zklamán. ()

rakovnik

Čím déle od vzniku tohoto filmu, tím více se na něj dá alespoň s přimhouřenýma očima koukat. Martin Zounar sice nebyl nejvhodnějším adeptem na hlavní roli, nicméně obsazení dalších úloh je uspokojivé, a to nejen díky vnadám Lucie Benešové. Stanislav Tříska i Marián Labuda potěší, blbost hlavního hrdiny už dnes neurazí, na rozdíl od hloupého závěru filmu. ()

Dannysek4U

Exploatacni zanrovka podobne jako Nahota na prodej, jen min kulozni. Ale je fakt, ze to mohlo prijit driv nez v roce 1994. Jen obycejny shrnuti toho, co nahodil Olmer. ()