V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

Nick Tow

Forma zachraňuje absenciu obsahu, ale herci (s výnimkou Hackmana) nezachraňujú absenciu plnokrvných postáv. Film, počas ktorého si môžete odbehnúť kúpiť do trafiky cigarety aj bez stlačenia "pause" na diaľkovom ovládači. ()

corpsy

Sam Raimi a western? Prečo nie? Svižný a rýchli ako samotný pištolníci. Hviezdne herecké obsadenie a pútavá atmosféra dáva tomuto filmu poriadne grády. ()

Padme_Anakin

Tak v tomto ojedinělém případě mi opáčko nepomohlo, jen jsem si vzpomněla na všechny neduhy tohoto snímku a že jich bylo.. Já holt na ty nesmyslné pády, lety, posuny postav vzduchem moc nejsem, u westernu mi vážně nevoní, nesedí. Jediný, kdo stojí za zmínku, je naprosto dokonalý Gene Hackman, bravurní ztělesnění zla.. ()

PauloZ

Herci dobří na všech frontách, ani Sheron mě nevadila. Ovšem western, kde si kaubojové místo whisky poroučí šampus a pivo ve skleněných půllitrech, sorry, to není western, ale variace na jakési moderní klišé. Navíc kotrmelce a dvoumetrové pády těch "vyvolených" co to koupily, to na mě vůbec neplatí, ba naopak. A když teď zjišťuji, že za tím stojí Raimi, tak o to je to horší. Je to velmi vlažné a v několika místech přestřelené. ()

Kryton

Poctivé ****! Raimi vzal western a v duchu jeho filmového umění ho předvedl jako zábavnou (né parodii) poctu známým westernům. Prvotřídní herecký ansámbl! Protočení celé scény i s koltem beru za jednu z nej scén! ()

NinonL

Western druhé kategorie, ale se skvělým hereckým obsazením. Russel Crowe byl ještě proklatě sexy, Sharon Stone taky stála za hřích a Gene Hackman dokonce o něco lepší než v jiných filmech. ()

Krt.Ek

Jeden z těch filmů, kde pohled na hlavičku s nadprůměrným obsazením neklame, jelikož casting a nejen on zde skutečně zaručuje nadprůměrný divácky prožitek, osobně jsem nejvíc nadšen pistolníkem-padouchem Hackmanem, jenž mi už mnohokráte dokázal, že patří k těm, jimž se v našem fochu říká "páni herci"; a přidáme-li k němu nadstandardní porci šarmu a sympatičnosti, která je nám zprostředkována herci tehdy nastupující generace Russelem Crowem a Leo DiCapriem, a také koncentrát pomstychtivostí a půvabu tajemnou Ellen, relativně neméně známé herečky, Sharon Stone, je o zážitek postaráno... Western konce dvacátého století vzpomínající na S. Leoneho, pakliže mám zaškatulkovat, nemálo-krát jsem si vzpomenul na Tenkrát na Západě; nemálo-krát jsem si vzpomněl čím se vyznačuje módní film, snahou zburcovat diváka k adorací pomoci efektivností a hlavně silným ženským elementem... 75% ()

Paxxx.cz

Není to špatný film, ale škoda, že příběh je dost předvídatelný a průhledný. Jinak typický film od Raimiho - ani zde si neodpustil svou náběžnou kameru či jak to nazvat. Přizval si slušnou sestavu herců a nabídne nám plno nápaditých pro divoký západ tak typických showdownu...6/10. ()

Ellmariachi

Druhá a prozatím poslední zastávka v roce 1995. Byl jsem rozhodnutej dát 3 hvězdy. Ale pak jsem si řekl, že by to nebylo fér. Jen proto, že tenhle snímek nastupoval po vynikajícím Nelítostným souboji. Film byl hodně slušnej. Sharon prostě nejde odolat, Hackman si padoucha zahrál v pohodě. Crow rozhodně nezaostával za ostatníma. Kdo mě osobně zaujal (k mému údivu) byl výkon mladýho Lea D. Čistě podle mého názoru ostatní herecky dost převyšoval a ve chvílích kdy byl v záběru on, jakoby ostatní byli jen komparz. A to teda rozhodně žádnej fanda nejsem. Příběh fajn. Klasická pomsta. Faktem ale je, že je málo kde je vidět aby poprava hlavy rodiny..... Pokoukání fajn. Na to že westerny jednoznačně nejsou můj šálek kávy, si mě to získalo. 70 prcent. ()

Džejkop

Viděl jsem to, tím jsem si jist. Ale nevím přesně kdy, musí to být už hodně dávno. Protože si pořádně nemůžu vybavit o co v tomhle kousku šlo. Jen vím, že se tam pořád střílelo (nebo spíš hlavně Gene Hackman střílel). Sharon Stone si tedy už vůbec nevybavuju, ono to jde i docela těžko, když si jí představím jako kovbojku. Ne, to je zvláštní, to prostě nejde (až to budou znovu dávat, tak se musím mrknout a posoudit, jestli alespoň trochu působí jako drsná žena s coltem). Kdo to neviděl, NEČTĚTE DÁL!!!! Matně si vzpomínám, že v jednom ze soubojů, také zemře mladý DiCaprio a to je asi tak všechno. Zatím dávám průměr, protože ten je myslím adekvátní, ale vše se může změnit, až se na to znovu podívám a osvěžím paměť. ()

Laxik

Je to nehorzná blbost, místy jsem se té nadutosti i smál. Člověku se zdá, že se dívá na parodii na westerny, která ale chce být nejlepším z nich. Ta kamera je něco mezi zajímavě upravenou klasickou westernovou kamerou a otravným paskvilem, herecké výkony jsou otřesný (až na Hackmana a Crowea... a Leo docela ušel... no, vlastně byla hrozná jen Sharon, ostatní pitomci byli fajn karikatury), hudba se mi líbila, ale přišlo mi, že za celou dobu hrajou jen dvě skladby. Příběh westernová klasika (poslední retrospektiva se mi vážně líbila) a konec jakbysmet. No a nesmíme zapomenout na ten fakt, že Sharon ukázala prsa, i když jen na pár sekund. Abych to shrnul, moji milí, je to pakárna, která si moje hodnocení kvalitou nezaslouží ani náhodou. Ale když mě to tak bavilo, že nemůžu jinak než 4*, i když slabý. ()

UncleG

Nikoli western, nýbrž hranej Cartoon! Aneb jak zjistíte, že jste byli zastřeleni? Nejlepší výsledky v tomto oboru poskytuje kontrola vlasního stínu. Jestliže váš stín po skončení střeleckého souboje vykazuje určité množství děrovatosti, gratulujeme, jste mrtev. Nezapomeňte se, prosím, svalit do prachu a ve vší skromnosti chcípnout. Dvě věci ale Samu Raimimu neodpustím: Že v městečku Redemption nemá filiálku firma ACME a že nikomu (ale VŮBEC NIKOMU!) nespala na hlavu šestnáctitunová kovadlina. ()

Freemind

Není to možná nejhorší film, jaký jsem kdy viděl, rozhodně to je ale jeden z nejhorších westernů, jaké kdy byly natočeny a taky příšerná ukázka toho, jak spláchnout do odpadu hvězdné obsazení. Hlavně Sharon Stone by se měla po tomto filmu sama předhodit kojotům. Raimi se tentokrát rozhodl neschovávat za parodii, takže se bohužel naplno profláklo, jak moc je coby režisér neschopný - a situaci nezachránily ani žánrové citace (tak se říká vykrádání jiných autorů, zde hlavně Sergia Leoneho). Takovou hnusnou, mdlou, trapnou, špatně natočenou průjmovinu by měli pouštět za trest v celách pedofilních vrahů. Odpad nedávám jen proto, aby někoho nenapadlo se na tu kravinu ze zvědavosti podívat. ()

gogos

Ja si nemuzu pomoc, ale tenhle film jsem mel dycky rad.... nerikam ze je to nejakej super western, ale me se to dycky libilo a pokazde, kdyz to davaji v TV, tak si cas najdu.... 4* ()

blackrain

Pokud umíte bleskurychle tasit kolty a toužíte po pomstě jako po ničem jiném, pak se můžete s klidem postavit padouchovi, který zabil vašeho otce. Každoroční střelecká soutěž je velice dobrá příležitost k vyřizování účtů. ()

slunicko2

Parodie na western. Anebo ne? 1) Ačkoli westerny moc nemusím a viděl jsem jich kolem 30 - 40 včetně asi 12 vinnetouovek, nalákalo mě vpravdě hvězdné obsazení s 31letým Russellem Crowem nebo 21letým Leonardem DiCapriem._____ 2) Dokoukal jsem a jsem na pochybách, jestli to stálo za to._____ 3) Primitivní prvoplánové pojetí falešné divokozápadní romantiky s řadou neméně falešných tónů mě ujistilo o jediném - znovu už nikdy. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)