Hercule Poirot - Season 13 (2013) (série)

Hra na vraždu (S13E03)

(epizoda)

Kdo si hraje, nezlobí, u vrahů to ovšem neplatí. Na Ariadnu Oliverovou se obrátil zámožný pan George Stubbs, aby pro něj a hosty pobývající na jeho honosném sídle v Devonshiru zorganizovala fiktivní hon na vraha. Jak se však blíží den hry, cítí, že něco není v pořádku. Jako by neměla vše plně pod kontrolou, ale byla pouhou loutkou v něčích rukách. Její obavy se ukáží jako opodstatněné, když dojde ke skutečné vraždě. Někdo neviditelný postrkoval figurky a je na Poirotovi, aby svým důvtipem odhalil toho, kdo předem určil úlohy ve hře na smrt. (Česká televize)

Autogram

Znovu jedna detektívka, kde divák nemá najmenšiu šancu sa niečoho chytiť a už vôbec nie k niečomu dospieť. Aj Poirot má s tým zjavný problém a naviac je tu dosť nudné siahodlhé pobehovanie po lesíku. Absolútne celé vyšetrovanie je na úrovni konverzácie a až posledných 10 minút ma dokázalo zaujať. Potom síce všetko predchádzajúce začne dávať zmysel, ale je už veľmi neskoro na dobrý pocit z filmu. –––– Poirote, tvůj mozek pracuje velmi pomalu! ()

HiddenDragon

S13E03. Jeden z velmi dobrych "Poirotu", az do posledniho slova. Vzdy se mi libi, kdyz je v nem silna moralni tragedie nebo dilema. Jedinym minusem je relativni zdlouhavost, ale holt je to klasicka Agatha. Vyvazuji to vsak krasne prirodni exteriery, lehce slavnostni atmosfera anglicke garden party a brilantni pointa. Bohudik, ze jsem tu nikde necitil "zelene platno" a digitalni triky jako v jinych dilech 13. rady, zde by to kazilo malebne prostredi jeste vic. Take Suchet je tu skvely, vypada energicky, a opet mu sekunduje Poirotova znama, spisovatelka detektivek - madam Oliverova, ktera mela za ukol pro zabavu bohatych vymyslet hru na vrazdu. Protoze ma vsak pocit, ze se stane neco neprijemneho, potrebuje, aby ji Poirot pomohl... A jak zjistime, zenska intuice se musi brat "smrtelne" vazne :-) ()

Loki_Six

"Look at them all buzzing around. Busy, busy bees. The world's going to pot and they're holding a garden party. The apathy of these people. They're all feeble-minded. Do you know what I should like to see done in this country? I'd like to see every feeble-minded person put out. Don't let them breed. Finish them off, all the simpletons." ()

laepus

Povedený díl se zamotanou zápletkou v nádherných exteriérech jižní Anglie. Trochu vadí, že Poirot to tentokrát vyřeší opravdu najednou a zničehonic, jinak je to krásná pocta starším dílům napěchovaných podezřelými a dostatečným množstvím postav, tajemnem z minulosti, vtipným společníkem (tentokráte paní Oliverovou) atd. atd. ()

Greg25

Poněkud zmatené. Musíte se doopravdy snažit, aby mozaika byla spojena do detailů, protože ne úplně vše vám tentokrát Poirot na konci objasní a přinese na stříbrném podnosu, což by nevadilo, ale celkový způsob vyprávění i způsob řazení informací v dialozích je poněkud zmatený a nepřehledný. Rozhodně televizní nadprůměr, ale Poirot měl i lepší díly. Navíc tento díl místy svou koncepcí trochu připomíná Vraždy v Midsomeru, což k Poirotovi úplně nesedí. 75% ()

PhillM.

Poirot v lese! Poirot a ženské šortky! Škoda, že každý díl s Zoë Wanamaker má automaticky jednu hvězdu dolů, zde by se totiž dalo sáhnout i po absolutoriu. Mohlo to být vtipnější, postava Ettiena měla být líp napsaná i zahraná (!). ale jinak vypiplaný díl. Trés bien! ()

lemonova

Z poslednej série pre mňa asi najzaujímavejší Poirot. Zápletka mi príde už tak zamotaná a prešpekulovaná, že sa v nej človek celkom stráca, avšak režijne ide o oveľa kompaktnejšiu časť ako napríklad Veľká štvorka. Potešila prítomnosť pani Oliverovej (hoci zmena v slovenskom dabingu nepotešila), ale človek si pri pohľade na nezáživných vyšetrovateľov len s nostalgiou povzdychne: kdeže je starý dobrý inšpektor Japp.. ()

petokucho

Dalsi z filmov, ktory som si pozrel tesne po precitani knihy a musim ocenit velmi presne spracovanie so zmyslom pre zachovanie podstaty z knizneho pribehu aj pri niektorych zjednoduseniach a skratkach. ()

Fido

Celkem věrné předloze a brilantně natočené, dokonce v Greenway Estate, domě, kde Agatha Christie bydlela a jeho okolí, vč. loděnice. Důstojné zakončení (film byl natočen jako poslední, i když tím posledním příběhem i filmem v televizi je Opona) celé "Suchetovské" série. Díl, ze kterého by jistě měla radost i samotná paní Agatha. ()