Bojuje s ním celý život. Tentokrát by se mu však rád pokusil zabránit. Ani Poirot není ze železa. Těžko si to sice připouští, nicméně omdlí-li člověk z ničeho nic po dobré večeři, zkonzumované v příjemné restauraci ve společnosti přátel, pak je to přinejmenším důvod k zamyšlení. Neřku-li přímo k nějaké radikální změně životosprávy, nebo alespoň k ozdravnému pobytu. Ostatně pobyt v přímořských lázních na devonském pobřeží nemůže, podle Poirotovy věrné slečny Lemonové, nikomu ublížit. Trocha cvičení, hodně odpočinku a promyšlená dieta – a za čtrnáct dní bude Poirot zase jako rybička. Ovšem společnost, která se sem za zdravím a odpočinkem sjela, rozhodně Poirotovi klidu nepřidá. Naopak. Jeho pronikavému vnímání nemůže uniknout latentní zlo, které jako mor otravuje ovzduší tohoto nádherného místa. Zlo, s nímž má celý život co do činění, jemuž by se ale tentokrát rád pokusil zabránit. Ani on však, bohužel, není všemocný. (Česká televize)

otík

Velice dobrý Poirot, který se vydává na ostrov do léčebny léčit se z obezity a setkává se s případem vraždy mladé ženy na pláži. Samozřejmě nic není tak, jak se na první pohled zdá, ale nebyl by to Poirot, aby se po vydatné a chutné večeři mimo léčebnu opět nedostal do formy a bravurně vyřešil tento zapeklitý případ. V tomto díle perlí i kapitán Hastings, kdy má velice dobré postřehy a tentokrát není za moulu, ale za dobrého rádce. Vysíláno v dabingu s Petrem Kostkou. ()

chelseaman22

Bůh žehnej mé mizerné paměti! Viděno třikráte a vždy překvapen viníkem! Obézní Hercule je se svým psíkem (kapitánem) vyexpedován kamsi k Hastings na dovolenkový toť ostrov, jež bude jevištěm skutků hanebných. Zatímco bude ňouma Hastings přemýšlet nad skonem své argentinské restaurace, tak Hercule bude naslouchat svým ptáčkům a následně začne dělat mravnostní policii, což bude zájmena vaditi koitachtivým ženáčům. A když se dostaví i informátorka Citrónová, tak lze definitivně říci, že této epizodě nic nechybí! 96% ()

Autogram

Výborne prepracovaný scenár a všetko perfektne zahrané, nechýba humor a zaujímavé situácie. Zápletka, zavádzanie diváka a neuveriteľne komplikovaná vražda, všetko typické pre Agathu Christie je dotiahnuté do detailov. –––– Tak vy ste Hercule Poirot. To je zvláštne, vždy som si myslel, že neexistujete. –––– To je najdiabolskejší plán, aký som počul. ()

Fox85

Přestože každá Agátina detektivka s Poirotem je jiná, často je rukopis činu a samotného pachatele lehce odhalitelný, pokud už jste viděli větší počet filmů s tímto belgickým detektivem. Nic to ale neubírá na zážitku, který i tentokrát byl nadprůměrný. ()

HiddenDragon

S08E01. Asi jeden z nejoriginalnejsich dilu, dalobyserict i po vsech strankach. Uz napr. sama lokace - Poirot hned zezacatku zkolabuje (coz se vysvetli az na samem konci), a protoze ma nadvahu, jede se kuryrovat do primorskych lazni. Ty jsou velmi zajimave umisteny na ostrove, kam se pres melkou vodu lide dopravuji netradicnim "monster truckem" :)) Sama lecebna kura je pro Poirota utrpenim, ale i pres slunce a plaze citi, ze se ma stat neco vazneho. Mezi hosty je herecka, ktera je znama tim, jak flirtuje s kdejakym pohlednym muzem. A prave tato zena je nalezena mrtva, opalujici se na plazi. Opet tu krome hlavni zapletky je na divaky nachystana jeste sikovne zavadejici side-story. No a samozrejme kazdy z hostu hotelu ma nejaky ten svuj motiv, kvuli kteremu by mohl vrazdit. Dokonce je tu i jeden mladistvy. Ani si popravde nevybavuju, kdy naposled (pokud vubec) byl jeden z podezrelych dite. No a pak samotne provedeni vrazdy, velmi dumyslne vymyslene i brutalni zaroven, kde hraje velkou roli cas a svedci. A v neposledni rade i to, ze jsou udalosti nejak provazany s minulosti. Zkratka vsechny ty klasicky nejlepsi prvky v jednom filmu. Jedinym minusem tedy opet je, ze si tak dej dobre zapamatujete, cili pri dalsim divani (i po letech) se vam vse vcetne vraha vybavi. ()

Rssa

Poirot na ozdravné kůře a stejně si ho vražda najde. Spousta postav měla motiv, tentokrát to má HP docela těžké a i když má většinu dobu náladu pod psa ( i díky dietě a zakázanému jídlu a vínu), tak celá zápletka je hodně lákavá. ()

Hanes88

Dokonalá vražda, ale problém je, že tam zrovna byl na zdravotním pobytu ještě dokonalejší detektiv :-). I po režisérské práci velice povedené. takže nevidím důvod dát tomu 5*. ()

orkadimenza

Zpočátku to moc dobře nevypadalo, úvodní dialogy mi přišly plytké a většina postav mi nebyla nijak sympatická. Ovšem postupně se rozjelo klasické skládání mozaiky, kterou u nás doma jako tradičně vyřešil jako jediný sám Hercule Poirot. Tentokrát ale musím opravdu mávnout kloboučkem a poklonit se a za geniální (hlavní i vedlejší) a překvapivou zápletku se nakonec přikláním k nadprůměrnému hodnocení. Díl patří rozhodně mezi ty lepší. ()

Macik

Další díl,kde se mi víc líbilo zpracování s Peterem Ustinovem.On tenhle díl sám o sobě není špatný,ale když se na něj dívám tak se nemůžu ubránit pocitu srovnávání... ()

laepus

Jeden z nejoblíbenějších se spoustou zajímavých postav... díl z poslední série, kde ještě byl Japp, Hastings a slečna Lemonová = starší díly jsou mnohem vtipnější a točené s větším nadhledem než ty nové, dlouhé, napínavé, temné, vážné... a tady je navíc i dabing s Petrem Kostkou v roli Poirota, který je pro mě ještě lepší než Jaromír Meduna... ()

PhillM.

To je ten díl, jak Hercule jezdí přes moře na takovým hrkaču! Přívozní traktor mi po letech z dílu utvěl jako jediné, i když v příběhu nehraje žádnou roli. --- Velmi důmyslné provedení, vražedně důmyslné, až skoro kostrbaté... ale Hercula Poirot nějaká taková na dvakrát zfingovaná vražda na pláži proste nemůže rozrušit. Až na to, že je to možná skutečně příliš překombinované, tak velmi dobrá detektivní klasika s čučavými exteriéry anglického pobřeží. ()