poster

Jako vejce vejci

 • USA

  Multiplicity

 • Slovensko

  Multičlovek

 • Slovensko

  Ako vajce vajcu

Komedie / Sci-Fi

USA, 1996, 117 min

Komentáře uživatelů k filmu (101)

 • ajuska
  ***

  Dobrá komedie na atraktivní téma, ze kterého se dalo určitě vytěžit mnohem víc. Takhle je to sice dobré, ale stále průměrné.(21.2.2006)

 • LadyPupu
  ***

  Nenáročné komedie, ale některé scény velmi vtipné. Neurazí, pobaví.(5.2.2015)

 • otík
  ***

  Kdekoliv hraje Andie MacDowell, tam se lze spolehnout, že romantiky bude dostatek. Jenže s naklonovaným Keatonem to jaksi nefungovalo tak dokonale. Přesto průměr určitě.(3.6.2003)

 • Martin741
  **

  scenaristicky este obstojne, ale rezisersky bieda. Dieru do sveta to v zivote neurobilo, tempo je nudne, kulisy o nicom ... pravom zabudnuty film : 40 %(4.8.2018)

 • lennyd
  ***

  Stavební inženýr Doug Kinney (Michael Keaton) to věru nemá jednoduché (kdo z nás ale má, že ano). Přes den dře jak kůň v práci, a večer jej čeká druhá šichta doma s dětmi. Kdo by pak měl ještě náladu na romantické večery s manželkou (Andie MacDowell). Jednoho dne ale potká tajemného chlapíka, který zná řešení - dokáže naklonovat Dougova dvojníka, který může Dougovi s jeho potížemi pomoci. Brzy ale Doug pozná, že i přes veškerou pomoc Dvojky stále nestíhá. Řešení je ale snadné ... Už od prvních momentů je na filmu znát Ramisův rukopis - vcelku příjemná komedie, která si nehraje na žádné velké umění, ale na to, aby diváka co nejlépe zabavila po dobu strávenou před obrazovkou. Originální námět skvěle podpořila čtyř-role Michaela Keatona - každý z Dougů je naprosto odlišný, a řekl bych, že se Michael Keaton vyřádil možná ještě víc než v Beetlejuice. Takže celkově jde o slabší nadprůměr, rozhodně neurazí, ale za pár dní si z filmu nic víc než že v něm hraje Michael Keaton asi pamatovat nebudete...(9.7.2012)

 • elanius
  ****

  (6/2013, DVDRip) / Ramisovky 90-tych a staršich rokov. Tieto komédie majú jednoznačne čo ponúknuť. Nie každý režisér vie zmáknuť námety ako v Multiplicity, Analyze This alebo Groundhog Day plnohodnotne na dve hodinky. Toto je aj prípad Multiplicity, jednoduchý ale efektný námet, skvelý Keaton a celková umiernená, ale stále veselá komedionálna atmosféra. (8/10)(3.1.2013)

 • zdenny
  ***

  Tato starší, zábavná komedie nám ukáže, že není dobré zahrávat si s ohněm. A čeho je moc, toho je až příliš. Stavební inženýr si usmyslí, že kvůli své pracovní zaneprázdněnosti nemá čas na svou rodinu a tak se rozhodne vytvořit si klon. Najednou je spousta času, jenže klon se začne nudit a naklonuje se taky a potom ještě jednou. Jak ale toto všechno utajit před ženou a dětmi? Příjemná komedie, která se v roce 2000 proměnila ve sci-fi thriller "Šestý den".(21.3.2012)

 • Master19
  **

  Keatona ani Andie moc nemusím, takže z hereckého hlediska pro mě nezajímavé. Bohužel Harold Ramis zde navíc nenavázal na výborný počit "Na hromnice o den více" a komediálnost se vytrácí, až mizí úplně. Téma žebříčku hodnot - rodina vs. kariéra bylo zpracováno milionkrát a mnohokrát i lépe.(30.12.2012)

 • BuryGol
  ***

  Průměrná komedie z 90. let, pojednávající o klonování. Michael Keaton nemá na nic čas, tak se nechá naklonovat a nečekaně se to všechno zvrhne. Samozřejmě to zachrání happyend. Nic, co bych musel vidět znova.(11.11.2010)

 • Kaja
  ****

  Zahrát dobře dvojroli vyžaduje talent..zahrát skvěle čtyřtyroli-genialitu. Nevím, ale trochu mi vadí Andie MacDowell, ale to asi nejen v této roli, ale asi v celé své podstatě(3.6.2004)

 • solskjaer
  ***

  Průměrná komedie, které jakoby něco chybělo. Pár triků film nedělá, ale zde se mi dost líbily. Vřele doporučuji na pozdní odpoledne , ale nečekejte zázraky . Průměr zůstane vždy průměrem !(24.11.2004)

 • sedm.1
  ****

  Sice hloupý,ale pohodový příběh,ale naprosto geniální Michael Keaton,který zde rozehrává komediální koncert.Jen kvůli jemu stojí zato tento snímeček vidět!(13.11.2006)

 • divak84
  ***

  Určitě sympatická komedie, která nabízí pohled na několiko charakterů jedné osoby. Vtipné spektrum dalších klonů a jejich vlastních (velmi omezených) pohledů na "věc".(13.5.2011)

 • Paity
  ****

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. To říkám na rovinu. Neznám moc filmů, které by se hodily na chvíle, kdy je venku hnusně, prší, tma, vy nemáte co dělat, nebo vás nic nebaví a chcete se nějak rozveselit. Michael Keaton, kterého jinak nijak extra nemusím, to tady rozjel na plné obrátky a třeba čtyřnásobné milostné vzplanutí je něco, na co se nedá zapomenout. :-)(18.4.2012)

 • JohnSmith
  **

  Pěkné řešení,když nic nestíháte. Jen to nebylo moc vtipné.(21.7.2016)

 • Hopper
  ***

  Priemerná komédia, ktorú do istej miery drží nad vodou len M. Keaton, ale akosi samotnému filmu rýchlo dochádza dych a človek už len čaká kedy to skončí.(17.4.2004)

 • eagle-eye
  ***

  klobouk dolů před výkonem Keatona v pěti roli (každá totálně odlišná)... jinak spíš podprůměrný děj, přesto za zmíněného Keatona dávám víc jak průměr...(13.11.2006)

 • !Borec!
  ***

  čtvrtý klon byl luxusní :)...vtipná a svižná komedie..nadstandard nečekejte(22.11.2006)

 • Castorr
  ****

  Velice povedená komedie o klonování. Obvzlášť když se jedná o M.Keatna, skvěle zahrál čtveřici ,,sám sebe´´ v nejrůznějších charakterech...chytrý, pracovitý, ňouma.(25.1.2008)

 • Yardie
  ****

  Takhle jsem se zase dlouho nezasmál. Výtečný nápad a stejně dobré zpracování. Mohlo se to zvrhnout v totálně trapnou taškařiny, ale místo toho to bylo pojato velmi "seriózně" a s celkem inteligentním humorem. A dokonce spatlaný nepovedený klon mi připadal vtipný a ne trapný. Všechny postavy do děje zapadali a výborně se doplňovali. Děj naprosto nenásilně plynul k očekávanému finále, s naprostou lehkostí, vtipem a šarmem. Od začátku do konce jsem se bavil a hodně nasmál. Povedené! Howgh!(31.12.2013)

 • lukasd
  ****

  Slušná oddychová komedie.(1.11.2004)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace