Jako vejce vejci

Multičlovek

Ako vajce vajcu

Komedie / Sci-Fi

USA, 1996, 117 min

Dobrá komedie na atraktivní téma, ze kterého se dalo určitě vytěžit mnohem víc. Takhle je to sice dobré, ale stále průměrné.(21.2.2006)

Nenáročné komedie, ale některé scény velmi vtipné. Neurazí, pobaví.(5.2.2015)

Kdekoliv hraje Andie MacDowell, tam se lze spolehnout, že romantiky bude dostatek. Jenže s naklonovaným Keatonem to jaksi nefungovalo tak dokonale. Přesto průměr určitě.(3.6.2003)

• Martin741

scenaristicky este obstojne, ale rezisersky bieda. Dieru do sveta to v zivote neurobilo, tempo je nudne, kulisy o nicom ... pravom zabudnuty film : 40 %(4.8.2018)

Stavební inženýr Doug Kinney (Michael Keaton) to věru nemá jednoduché (kdo z nás ale má, že ano). Přes den dře jak kůň v práci, a večer jej čeká druhá šichta doma s dětmi. Kdo by pak měl ještě náladu na romantické večery s manželkou (Andie MacDowell). Jednoho dne ale potká tajemného chlapíka, který zná řešení - dokáže naklonovat Dougova dvojníka, který může Dougovi s jeho potížemi pomoci. Brzy ale Doug pozná, že i přes veškerou pomoc Dvojky stále nestíhá. Řešení je ale snadné ... Už od prvních momentů je na filmu znát Ramisův rukopis - vcelku příjemná komedie, která si nehraje na žádné velké umění, ale na to, aby diváka co nejlépe zabavila po dobu strávenou před obrazovkou. Originální námět skvěle podpořila čtyř-role Michaela Keatona - každý z Dougů je naprosto odlišný, a řekl bych, že se Michael Keaton vyřádil možná ještě víc než v Beetlejuice. Takže celkově jde o slabší nadprůměr, rozhodně neurazí, ale za pár dní si z filmu nic víc než že v něm hraje Michael Keaton asi pamatovat nebudete...(9.7.2012)

(6/2013, DVDRip) / Ramisovky 90-tych a staršich rokov. Tieto komédie majú jednoznačne čo ponúknuť. Nie každý režisér vie zmáknuť námety ako v Multiplicity, Analyze This alebo Groundhog Day plnohodnotne na dve hodinky. Toto je aj prípad Multiplicity, jednoduchý ale efektný námet, skvelý Keaton a celková umiernená, ale stále veselá komedionálna atmosféra. (8/10)(3.1.2013)

Tato starší, zábavná komedie nám ukáže, že není dobré zahrávat si s ohněm. A čeho je moc, toho je až příliš. Stavební inženýr si usmyslí, že kvůli své pracovní zaneprázdněnosti nemá čas na svou rodinu a tak se rozhodne vytvořit si klon. Najednou je spousta času, jenže klon se začne nudit a naklonuje se taky a potom ještě jednou. Jak ale toto všechno utajit před ženou a dětmi? Příjemná komedie, která se v roce 2000 proměnila ve sci-fi thriller "Šestý den".(21.3.2012)

• Master19

Keatona ani Andie moc nemusím, takže z hereckého hlediska pro mě nezajímavé. Bohužel Harold Ramis zde navíc nenavázal na výborný počit "Na hromnice o den více" a komediálnost se vytrácí, až mizí úplně. Téma žebříčku hodnot - rodina vs. kariéra bylo zpracováno milionkrát a mnohokrát i lépe.(30.12.2012)

Průměrná komedie z 90. let, pojednávající o klonování. Michael Keaton nemá na nic čas, tak se nechá naklonovat a nečekaně se to všechno zvrhne. Samozřejmě to zachrání happyend. Nic, co bych musel vidět znova.(11.11.2010)

Zahrát dobře dvojroli vyžaduje talent..zahrát skvěle čtyřtyroli-genialitu. Nevím, ale trochu mi vadí Andie MacDowell, ale to asi nejen v této roli, ale asi v celé své podstatě(3.6.2004)

Průměrná komedie, které jakoby něco chybělo. Pár triků film nedělá, ale zde se mi dost líbily. Vřele doporučuji na pozdní odpoledne , ale nečekejte zázraky . Průměr zůstane vždy průměrem !(24.11.2004)

Sice hloupý,ale pohodový příběh,ale naprosto geniální Michael Keaton,který zde rozehrává komediální koncert.Jen kvůli jemu stojí zato tento snímeček vidět!(13.11.2006)

Určitě sympatická komedie, která nabízí pohled na několiko charakterů jedné osoby. Vtipné spektrum dalších klonů a jejich vlastních (velmi omezených) pohledů na "věc".(13.5.2011)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. To říkám na rovinu. Neznám moc filmů, které by se hodily na chvíle, kdy je venku hnusně, prší, tma, vy nemáte co dělat, nebo vás nic nebaví a chcete se nějak rozveselit. Michael Keaton, kterého jinak nijak extra nemusím, to tady rozjel na plné obrátky a třeba čtyřnásobné milostné vzplanutí je něco, na co se nedá zapomenout. :-)(18.4.2012)

• JohnSmith

Pěkné řešení,když nic nestíháte. Jen to nebylo moc vtipné.(21.7.2016)

Priemerná komédia, ktorú do istej miery drží nad vodou len M. Keaton, ale akosi samotnému filmu rýchlo dochádza dych a človek už len čaká kedy to skončí.(17.4.2004)

klobouk dolů před výkonem Keatona v pěti roli (každá totálně odlišná)... jinak spíš podprůměrný děj, přesto za zmíněného Keatona dávám víc jak průměr...(13.11.2006)

čtvrtý klon byl luxusní :)...vtipná a svižná komedie..nadstandard nečekejte(22.11.2006)

Velice povedená komedie o klonování. Obvzlášť když se jedná o M.Keatna, skvěle zahrál čtveřici ,,sám sebe´´ v nejrůznějších charakterech...chytrý, pracovitý, ňouma.(25.1.2008)

Takhle jsem se zase dlouho nezasmál. Výtečný nápad a stejně dobré zpracování. Mohlo se to zvrhnout v totálně trapnou taškařiny, ale místo toho to bylo pojato velmi "seriózně" a s celkem inteligentním humorem. A dokonce spatlaný nepovedený klon mi připadal vtipný a ne trapný. Všechny postavy do děje zapadali a výborně se doplňovali. Děj naprosto nenásilně plynul k očekávanému finále, s naprostou lehkostí, vtipem a šarmem. Od začátku do konce jsem se bavil a hodně nasmál. Povedené! Howgh!(31.12.2013)

Slušná oddychová komedie.(1.11.2004)