Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

vinducha

Díky rozhovoru , který začíná v tělocvičně v cca 1:07:45 a probíhá následovně : Co neumíte s holkama?" . "Nic" , "Jak jako nic?," . "Jako vůbec nic" " A proč?" , "Protože jsem mamlas" dávám o hvězdu navíc , takhle parádní sebereflexe se jen tak nevidí. Jinak skvěle zmapovaná krize středního věku 4 kámošů , kde 2 z nich  jsou společensky , o dost výše než zbylí 2 , ale ve finále jsou jejich životy 1  průser bez rozdílu. Výborně pan Hartl , scénář i režie. ()

Lovin

Patrikův Hartlův smysl pro humor je asi podobně divný jako jeho smích. A on i tak celý film je takový. Na komedii to není dost vtipný tedy skoro vůbec a na drama to není dost vážný. I ta smrt jedné postavy není moc smutná jelikož to byl fakt kokot takže Vám ho ani není moc líto. Herci špička a hlavně Pechlát a jeho dámská kapela. Jinak se všichni chovají tak nějak divně. Divný no.... ()

a-ja odpad!

Nevěrohodné. Povrchní. Využívá všechna možná klišé. Že by se najednou Šampón vnitřně totálně změnil a chtěl dělat hodnýho tátu, jo? No to snad ne... Takže jeho smrt fakt nemůže pohnout s nikým kromě seriálových kámošů (navíc fakt nevím, co na něm ženský maj, nemá ani extra ksicht a figuru už teprv)... Že chlap se skoro čtyřma dětma opravdu zahodí šanci na práci kvůli idiotskýmu úkolu? Že byznysmanovi přeskočí v hlavě a najednou přestane řešit firmu? Proč je u nás tak obsazovaná Kolesárová, která neumí hrát? Tahle ´sladkobolná´ poloha jí nesedla totálně, navíc je to fakt docela zdrápanina... Chjo... Jediné, za co bych mohla dát půl bodu, jsou ty do bigbeatu předělaný popový sračky... No a druhá půlhvězdička za překvapení - čekala jsem, že umře Tečka na tu prostatu... ()

futislav

Po dlouhé době vtipná komedie místní produkce, kde se zasmějete a není jenom trapná. 80%. Zpěvák Pechlát byl úžasný ! ()

KraLuban

Problémem dnešních českých "komedií" je, že to zároveň musí být strašný dráma. Existenciální. Člověk by se prostě rád jen v klidu zasmál, páč má svejch s*aček taky dost. Ale vono né. Musí to mít něco navíc, nějakej přesah. Hlubokej. Škoda, ale tohle není komedie ani náhodou. ()

Sidenius

Lehce povrchní. Tři kamarádi kdy jeden druhému spí se ženou, nějak jsem se ani nedokázal usmát. Místy až trapnohumor stejně jako Hartlovo smích který mi po 15ti minutách vždy spolehlivě odradí od jakéhokoli rozhovoru s ním.  (myslím že jeho nemoc je léčitelná mimochodem). ()

funkyman

jeden herec top /ten co aj spieva/, traja kamarati  ako tak, ku tomu tri vyborne sceny /neprezradim, ale tie s holym zadkom to nie su/, zbytok naozaj len dalsi odvar uz vymysleneho a casto aj na hranici trapnosti. . tú prekračujú  slovenske postavicky v snahe ...v akej snahe? hanbil som sa.. ()

Hombre8

Žhavá současnost, trochu kolážovitá, poslepovaná ze všeho možného, ale tím pádem reálně vypovídající o životech mnohých. Ti mnozí si možná zavzpomínají na klidnou, uniformní životní šeď bez zvratů, která se žila za socíku, protože optimistický závěr, byť naředěn nehodou, jako byl tady, se často nekoná. Žijeme prostě složitě. Vlastní film natočen hezky, hlavním protagonistům nic podstatného vytknout nelze, zajímavostí jsou štěky matadorů, kterýžto fenomén dlouhé roky nebylo vidět. Kašmír, v závěru filmu, by se docela hodil i jako nosná melodie do celého snímku. ()

Sombreri

Od tohoto díla jsem neměl absolutně žádná očekávání, záměrně jsme nad tím nepřemýšlel a v podstatě dokud se nespustila projekce, tak jsem nad ním nijak neuvažoval (především po zklámání z Fotrova deníčku). A překvapení se konalo.. hlavně tedy díky Hynkovi Čermákovi (jehož herecký styl mi padl do oka) a Martinu Hofmannovi. Kamera nás provází s lehkostí, příběh je místy až příliš předvídatelný, přesto vás při sledování nepronásleduje pocit, že si chcete vyškrábat oči vidličkou.. což je u českých filmů známka nadprůměrné kvality. Nicméně i zde narazíme na frigiditu scénáristů (nic proti P. Hartlovi), kteří nám umí naservírovat tupé a bezpohlavní dialogy, u kterých je potřeba navštívit domácí lékárničku a vyzobat několik bobulí na uklidnění. Celkově vidím hodnocení někde okolo 65%, především za konec, který se rozhodně nedá zařadit mezi ty nejostřejší nože v šuplíku. Pocitově je to jako návštěva hanbince, kdy zrovna v tom nejlepším spadne opona, dívka odejde a ošklivý velký Boris vás popadne za límec a vyhodí na ulici. To umí zkazit zážitek z celého večera. ()

Monditrade

Tvl. dobrý! Jako fakt.. Patrika Hartla sice nečtu a ani po shlédnutí tohoto skvostu číst nezačnu :-) ale toto se fakt povedlo... toto doporučuji.. je to více méně realita dochucená trochou nadsázky, ale dá se říci, že vše se dalo zažít i v reálném životě.. co je za hranou a fakt to tak není, že by si frajer vybral místo navoněný krásný mladý holky, tlustou ošklivou prasnici... :-( to dělají opravdu jen ty největší zoufalci a to by neudělal ani takový, kterého hraje Hynek Čermák.. to fakt.. ne..už jen samotná představa na toto je nemyslitelná... a nikdo mu to ani ve filmu nemohl věřit.. spíše snaha řejži vytvořit chiméru o hezkém princi, který by si něco začal se 150 kg vepřící :-) ()

Naby

Konecne po dlouhe dobe nejaka slusna komedie. Jako ano, jsou tam veci co uz celkem bezne zname, ale zase tam padlo hromada novych veci a vtipu. Celkove to bylo dost uveritelne a konecne jsem se po dlouhe dobe fakt nasmál. Asi by to cloveka nebavilo se na to koukat nekolikrat bez nejaky delsi pauzy, ale verim, ze po letech me to urcite znovu pobavi. S primhourenym ockem, ze jde o ceske dilo, tak s odrenyma usima 4,5* je to proste na 5*! ()

Klema82

Klasická trochu nadprůměrná česká sračka, která je  plná trapných scén.  Zachraňuje to pouze postava Hynka Čermáka, která opravdu pobaví.  4/10 ()

W00DY

Na to jaký je pan Hartl pošuk, vytvořil nečekaně inteligentní komedii. Na české poměry velmi kvalitně natočeno. Ústřední čtyřlístek povětšinu času předvádí kvalitní výkony. Hynek čermák to dává nejvíc. škoda jen Luďana, kterej bohužel hrál "normálního" člověka a nemohl se víc vyřádit. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+