Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

fragre

Takový krásný, barevný, citů plný a romantický příběh, kterému k dokonalosti, jaké dosahují podobně laděné příběhy z dílny Rosamunde Pilcher, chybí jen to, aby se ti krásní mladí lidé nakonec vzali. Ufff, prznění nostalgie reklamou. Jediné co jakž takž v tomto šlaku funguje jsou ty hudební klipy (a stejně původní verze písniček s opravdovým soundem šedesátek jsou lepší). Snad se dochovalo dost knih, novin a filmového materiálu, aby znovuoživení reálií a atmosféry roku 1968 mohlo být podstatně úspěšnější. Takhle mi to připadá jako vykořisťování tématu. ()

BloodyVamp

Vynikající český muzikál, kde se ukazuje, že Renč fakt umí. Pestrobarevná, až kyčovitě působící stylizace je fajn. Soundtrack plný hitů je boží. Zuzana Norrisová byla pro mě hodně dlouho idolem. Atmosféra je také výborná. Co mě mírně štvalo, byl naivní příběh a slabší dialogy. ()

blackrain

Docela sympatický film. Jenom ty písničky mě trošku vytáčejí. Soundtrack jsem totiž během jednoho dne slyšela asi 20x. Dělala jsem zrovna autoškolu a v učebně nic jiného nepouštěli. Večer jsem se vracela vždycky s nějakou písničkou na rtech. Úplně se mi vryly do mozku. Rebelové ukazují, že Filip Renč umí točit. ()

anniehall

ojojoj... Dryáčnická estetika, přitrouble pubertální humor a pro mě velmi něšťastná stylizovaná taneční čísla. Ubohý scénář, prachbídná režie a žalostné herecké výkony. Tušil jsem, že se s tímhle filmem míjíme obloukem. Taky jsem se mu docela úspěšně dost dlouho vyhýbal. Nicméně profesně-pedagogický závazek zapříčinil, že jsem ho musel shlédnout. Ale bolelo to! A ta jedna hvězdička je za pár scén těsně před koncem filmu. ()

Raketka29

Pro mě je tento film ukázkou, že i mi češi umíme udělat krásný muzikál. Písně jsem milovala jako malá a doteď je mám ráda. ()

swed

Renčově stylizované režii by slušel o něco propracovanější scénář, ale i tak je to pořád koukatelnější než brigádničtí "Starci na chmelu" nebo nudná "Noc na Karlštejně." 7/10 ()

L_O_U_S

Když se spojí uřvané herectví (Bugynu fakt nehraje Yvetta Blanarovičová?) se špatnými postsynchrony a celkově přestřelenou stylizací, není to úplně příjemný divácký zážitek. Díky aspoň za ten smutný závěr. (169.) ()

kajas

Hezká choreografie, dobře vybrané písničky, fajn herci, smutný konec. Tady jsem Zuzanu Norisovou měla ještě ráda. Edit: Vidět ten film znovu po nějakých deseti (!) letech, se všemi si zpívat a vzpomínat, jak jsem se v osmi letech beznadějně zamilovala do Révaie, je nostalgie jako prase. ()

Aleee89

Tohle je hezký český film. Líbil se mi, zajímavý nápad, dobré výkony herců, chytlavé písničky, romantické, smutné, dojemné, k zamyšlení... Prostě hezký film, u kterého nevadí, když se díváte znova. ()

Trevor

Kedysi dávno, keď k novinám predávali lacné DVDčka som si zakúpil jedno s týmto filmom a pozrieť sa to dalo, aj keď romantiký muzikál nie je zrovna tým, čo by som vyhľadával. ()

Anglie

Muzikál, který se odehrává v českém pohraničí v roce 1968. Tomáš Hanák dokazuje, že je univerzální herec. Ale písničku Š-Š-Š-Šepotá mi tohle dílo dokonale znechutilo. ()

Eldrick

Při sledování tohohle rádobyvýpovědního muzikálu jsem si vzpomněl na South Park, kde se chtěl děda pokaždý zabít, když slyšel Enyu. Podobný utrpení jsem zažíval já, když jsem se se svou přítelkyní musel 2x koukat na tenhle Renčův majstrshit. ()

Bonaparte.

Řekni kde ty kytky jsou co se tady mohlo stát řekni kde ty kytky jsou kde mohou být. .... - Jedna vypalovačka za druhou, skvělej kýč, který je vtipný a smutný zároveň. Pro mě porevoluční TOPka. ()

Reesam

Už jako menší jsem ten film měla ráda a stále mám. Je to film, který si na nic nehraje, milý příběh, pěkná hudba. Do dneška si pamatuji pár písniček jako Hvězda na vrbě..Zkrátka jeden z nejlepších filmů české filmografie. ()

Linda.csfd

Je to stylový, dobový, barevný, veselý a příjemně retro! Kostýmy, rekvizity, kulisy, účesy, líčení, hudba - všechno hravě ladí s dobou. Za tu absenci happy endu mám tendenci pár hvězd ještě ubrat! Ale tohle rozezlení zkusím nějak překousnout. Pokaždé ten film můžu před koncem vypnout, žejo. :-/ ()

maverick10

Tohle je presne ten filmovy zanr, ktery na ceske scene chyby. Vzdyt od dob Noci na Karlstejne tu nebyl poradny muzikalovy film. Velice prijemna atmosfera a choreografie. Jen je skoda, ze u nas neni nikdo (krom Karla Svobody - ve chvili, kdy pisi tento komentar, jiz neni mezi nami), kdo by byl schopen napsat originalni hudbu. Avsak nikterak to neubira na pusobivosti. Herecky vykon ustredni dvojice neni nikterak oslnujici, vzdyt lepsi vykon ve filmu ukazali i hlavni osvetlovaci, ovsem jejich tvaricky a jejich zpev je omluvou prinejmensim dostacujici. ()

kagemush

NE a ne a ne! To je děs!! Norisová a Révai -prostě neuvěřitelní herečtí neumětelové! Samozřejmě jim zdatně sekunduje sympaťák,ale neherec Hanák! Ta jedna hvězdička je pro paní Bohdalovou (a choreograf se taky snažil). -Musím si rychle pustit Starce na chmelu,nebo Pomádu,nebo cokoli,-jinak se zblázním! (před tímto filmem by vždy mělo přijít varování,že není vhodný pro muže nad pětatřicet,-takhle hysterický jsem už dlouho nebyl) ()

Katarine

Za nejpovedenější a hlavně nejuvěřitelnější scénu tohoto filmového muzikálu považuji pohled Tomáše Hanáka na přijíždějící sovětský tank. Jen kvůli tomu musím dát 3*. On celkově ten závěr je z celé té slátaniny starých písniček nejlepší. ()