Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

Raskoslav

Absolutní filmová lahůdka. Dal bych pět hvězdiček už jen za ten gangsterský humor (vskutku mě většina nostalgicky pronesených vět nesmírně pobavila), ale film nepokulhává ani ve vážnější stránce filmu. Má švih, příběh, a geniální konec podtržený výkony všech herců. Tento film by měl bavit i odpůrce tohoto žánru. Jen doporučuji se dívat v originálním jazyce, neb Pittovo "do you like degs?" žádný dabing nenahradí. ()

elanista1

Toto sa tak trosku minulo ucinkom, ked ma proste film zo zaciatku vobec ale vobec nenadchne, tak je tazke si navravat aj po skvelom konci, ze to bolo nezabudnutelne-kdeze, na toto zabudnem este dnes. Nahluplne dialogy, ktore maju byt vtipne a zaujimave, ale su len nudne a trapne. Vacsina hercov dobrych, zapletka nevyrazna, ako celok to nema svoje caro, zo dve sceny su aj vtipne. ()

BBSeeker

Ako prvý som od tohto režiséra videla Stroskotancov, tak som sa hrozne bála. A potom som nechápavo krútila hlavou ako niekto, kto natočil túto pecku mohol niekedy vyplodiť niečo tak nechutné ako spomínaný film. Svižné, pestré, strašne vtipné s rozkošnými postavami, ktoré hláškujú od začiatku do konca. Veľmi príjemné. ()

nikkittka

Nejlepší Ritchie forever and ever.Ráda bych byla za optimistku,ale tak nějak nevěřím,že by se Guy ještě dokázal vrátit v takové formě,zvláště když se zakope u zábavného,ale umělecky minimálně ambiciózního Holmese. ()

BenchPress

Opět perfektní scénář Guye Ritchieho. Ten člověk má v hlavě něco neuvěřitelnýho. Všichni herci jsou skvělý v čele s Bradem Pittem a Jasonem Stathamem. 5/5. ()

jeroneemou

No kurva (pardon) to byl film. Nechápu jak mi mohl unikat tak dlouho. Slovem fuck může směle konkurovat i takovým Boondock Saints. Bitt výbornej, díky bohu za titulky :D A takovej dějovej motanec, mno! ... ()

Inusa

Brad Pitt jako romák, no skvělé. Mám ráda tento styl. Vtipné, akční, dobrá zápletka...Líbilo se mi to víc než Sbal prachy a vypadni, i když to je taky dost dobré. ()

Palisander

No, nadáva sa tam. Dosť sa tam nadáva. Inak vlastne nič, čo by stálo za reč. Postavy tupé, vtipy úbohé, dej nudný, akcie bez štipky napätia, emócie na bode mrazu. Hlavnému záporákovi by som dal päť korún, naozaj vyzerá biedne. Psa malo radšej prejsť auto v piatej minúte. A pretože vo filme nie je žiadna poriadna ženská postava, naozaj nie je na čo pozerať ;-). Rekapitulácia: vysoko nadhodnotený podpriemer. ()

ramsatko

Miluju podfukářské filmy typu Dannyho parťáci. Skvělý příběh plný vtipu je doplněný skvělou kamerou a naprosto geniálním dynamickým střihem. Nejlepší moment nastává ke konci filmu, kdy se všechny paralelní příběhy začnou vzájemně propojovat. ()

Unlimit

Nějak takto si představuji akční komedii! Naprosto brilantně zpracovaný scénář.Ve většině filmů si v půlce domyslím konec ,ale tady jsem byl příjemně překvapen,asi jen cikáni v naší zemi jsou "hloupý".Ve scénce jak tři černoši né zrovna přetékající chytrostí přepadnou sázkovou kancelář ,po jejich snaze dostat se ven přijde jejich kamarád a naprosto v klidu otevře dveře a zeptá se co se děje ,to jsem už opravdu vybouchl smíchy.Skvělé herecké výkony převážně Pitt,Statham,James, zakládám do mých TOP! ()

swinevenca

Kvalitní míchanina několika žánrů, humor podle mýho gusta na několika frontách, jen těch postav a zpomalenejch záběrů je tam přeci jen trochu moc. Nejlepší samozřejmě cigoš Pitt, což ještě umocní ten konec, kdy se z něj vyklube největší přechcávka. ()

Ados12

3 filmy, které si zaslouží stejný komentář, protože všechny tři jsou stejné a přitom jiné. Všichni se "znají", všem jde o stejnou věc a vždy se to posere. A ikdyž jsou stejné, není starší lepší jak nový a nový není lepší jak starý, všechny dokážou zapůsobit a pobavit. Sbal prachy a vypadni, Podfuck a RocknRolla. Britovené tento styl umí a douvám, že natočí, aspoň ještě jeden takový. Všechny za 5 hvězd. ()

dully

Jedna hvězdička za báječného Brada Pitta, ta druhá za scény se třemi černochy... To je vše. Ubožejší pokus o snahu napodobit Pulp Fiction jsem snad ještě neviděla. Guy Ritchie opět dostál jménu totálně neschopného pseudořežiséra a ještě neschopnějšího pseudoscénáristy. ()

14krejca14

Filmy jako Snatch, V Bruggách, Sbal prachy a vypadni atd. fakt můžu. Snatch v téhle kategorii jasně vládne. Jedna postava lepší než druhá a co je hlavní, skvěle zahraná (snad nejlepší Pittova role!). Ty zápletky, hlášky a scénky nemají chybu. Víc takových filmů prosím!!! ()

IZFNP

Ritchie je Ritchie, obsazení opět boduje a příbeh se patřičně motá. Má to styl, má to hlášky, má to koule. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)