Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

laurence

Trošku zmatené, ale hlavně dost ulítlé. A jako pokus o drsňáckou krimikomedii to taky nevyšlo. Mě si tenhle film nezískal. ()

veverysiak

Čo ako som premýšľal a analyzoval, na tomto kúsku som našiel len jedno negatívum - krátku stopáž, keby to trvalo aj o hodinu viac, vôbec by mi to nevadilo, k ostatnému netreba viac komentárov, takže 95%. ()

Tomasson93

Na to jací se zde vyskytují skvělí herci jsem od Podfuc(k)u čekal přeci jenom víc. Tím ale nechci snižovat jeho kvalitu, kterou rozhodně má, jen mi přijde lehce nadhodnocený... ()

Skretule

U prvních minut jsem se dost nudil a říkal si: " Další klon Pulp Fiction?" Ale s postupujícím časem jsem se začal rozkoukávat a začal jsem se opravdu dobře bavit. ()

pcarogers

Tři a půl. Tolik postav, tolik různých situací a propletenec, který nakonec do sebe sice zapadl, ale abych z toho měl ten pravý pocit - ááá poslední kousek puzzle je zpět - tak to jsem zas neměl. Možná, kdybych si to ještě jednou dal celé znovu. Zkrátka film, ve kterém se objevují další a další scény, jejichž smysl se dozvím až za pět minut a tak stále dokola až do konce aneb celý film ve skluzu v pochopení, co že se tam asi děje. To mě tak nebere. Film už jsem viděl kdysi a kromě úžasné postavy ztělesněného Pittem jsem si z toho nic nepamatoval. Teď jsem si to dal po druhé a vím proč. Sbal prachy a vypadni se mi líbilo víc. Tři a půl a hotovo, víc nedám, i kdyby jste mě rozkrájeli :-). Vrcholem Guy Richiho pro mě je Sherlock a tohle budiž jako cvičení než dozrál. ()

KacHnAop

Podařená podívaná režiséra Guye Ritchieho, která má opět o jednoho věrného fanouška navíc. Výkon Stathama byl pozoruhodný a Brad Pitt alias cikán Mickey to nemohl zahrát lépe, jelikož pokaždé, když se Brad objevil na scéně, ohromně mě bavil. Celý film je v podstatě o jednom diamantu, na který si dělají zálusk snad každý zloduch podsvětí. Chvíly ho bude mít i jeden nevinný psík, kterému se neštastnou náhodou dostala do krku píšťalka a proto také celý film místo štěkání píská. Nemůžu z tohoto filmu . :-D ()

Wintery

Film založený na větším počtu silně charakteristických postav, jejichž různorodé osudy se proplétají až se nakonec definitivně nějak spojí v závěru. Tenhle typ filmů miluju. ()

Wladimir78

Zimostrázově modrá vládne! Koukatelné znova a znova, fórky fungují i po Xté, a Pitt je naprosto k sežrání. Plus poměrně slušně předvedenej filmovej box, no já nemám výhrad :). ()

Elassar

Skvělá řekl bych až černá komedie o Londýnském podsvětí. Děj díky skvělé režii Ritchieho sviští parádním tempem a graduje ještě lépe než Sbal prachy a vypadni. Pitt společně s rolí v Klubu rváčů zde exceluje. Zkrátka povedený kousek, který nikdy neomrzí. ()

SelfishMan

Snatch, jakožto mladší bráška Lock, Stock svého tatínka rozhodně nezapře. Geny jsou holt geny a Guy se už nálepky papínka a stvořitele "ritchieovek" nezbaví i kdyby zažádal o test otcovství. Naprosto výborná odlehčená atmosféra a prostředí gangsterského "podsvětí" Londýna, perfektní zápletka a spád nikdy neztrácející dech (jako keňský maratonec), dokonalé obsazení, skvělé dialogy a napsané postavy, vážně božský londýnský akcent, černý humor, který pohladí mou dušičku jako nic na světě, všechny ty drobnosti a vychytávky kterými postupně Ritchie vybrušoval film, jako jeden velký diamant. Jo a cikánům nikdy nevěř a hlavně je nenaser! Jestli jsem kdy o něčem prohlásil, že je to geniální, tak tady to myslím trojnásob. I kdyby Guy Ritchie už točil jen reklamy na dámské vložky nebo poděbradku bude pro mě stejně frajer numero uno mezi režiséry. (I když je mi trochu líto, že další takovou pecku už nám nenaservíroval). Snatch je moje druhá opravdová srdcovka (ze 3), která mě doufám nikdy neomrzí. 100(000)% ()

Bornd

Možná tam toho bylo trochu moc, až jsem se ztrácel, ale líbilo se mi to. Hlavně ty narážky na cikány byli povedené. Film měli protáhnout ještě o dvacet minut protože mi hodně vadila ta délka. A Jason Statham mohl zahrát líp moc se mi tam nehodil. ()

Flamik

Docela zmatek, kterej ale má šťávu i smysl pro humor. Kdybych se v tom líp vyznal a věděl kdo je kdo a kdo je s kým tak by to byla fantazie :) Pravděpodobně druhý zkouknutí bude lepší .. ()

Kozlowski8

Několik vážně drsných chlápků se snaží ukrást veliký diamant a mezitím se baví organizováním nelegálních boxerských zápasů. Prostě samý podfu(c)k. A těch "fucků" je fakt hodně. První film Guye Ritchieho který jsem viděl a musím říct, že ačkoliv nesdílím nadšení z tohoto díla s většinou uživatelů ČSFD, ten film má něco do sebe. Je v něm cosi zvláštního, nepopsatelného. Je tam napětí, drsné scény, ale i hodně humoru a ten způsob vyprávění je velmi zvláštní a svůj, stejně jako kamera a celá atmosféra. Není to přesně můj styl, ale pravě to zvláštní pojetí chválím. Určitě se brzy podívám i na jiné režisérovy filmy. ()

B3njamin

Neříkám, že to bylo špatný, ale od filmu který mám toto hodnocení a má tento status77. nejlepší film, 51. nejoblíbenější film mi to přišlo docela slabý. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)