Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Perfetkní kombinace gangstersky s komedíí, aneb když už někoho zabít, tak alespoň s trochou humoru! Film s dokonalým střihem, perfektní hudbou a také s hvězdným obsazením. Guy Ritchie se může pyšnit výběrem herců jako je Brad Pitt, Jason Statham nebo také Benicio Del Toro. To vše plus originální a neotřelé hlášky nám dává dohromady kultovní záležitost, která opravdu stojí za ocenění.(27.1.2008)

Podfuck je solidně nadhodnocený film. Nahoru to táhne skvělý Bradd Piit,který sem tam hodí zajímavý fór,ale celkově v tom vidím slušný guláš. Zápory:Spousta postav,většina z nich nevýrazných, akce je minimum, vtipů moc není a objevují se zde i hluchá místa, v čem vidím obrovský mínus, když si film nedokáže plně udržet divákovou pozornost,ale můj žánr to nebyl, tak budiž.60%(20.8.2013)

Tak trochu jsem se obával, že to takhle dopadne a Ritchie mě svým stylem nedostane. Už několik jeho jiných projektů si mě coby diváka nezískalo a coby člověka, který ve filmovém světě rád poznává cokoliv nového, jakbysmet. Slušná plejáda herců (netypicky obsazený Pitt opět potěšil), přesto mě tohle tak trochu nepřehledné dílko žánrově i filmařsky minulo.(12.1.2010)

Zbaľ prachy a vypadni na druhú. Hviezdou filmu je samozrejme Brad Pitt ako cigán Mickey. V naháňačke za obrovským diamantom nezaostávajú však ani ostatné postavičky panoptika londýnskeho podsvetia. A že je to naháňačka zábavná je takisto jasné, ako že nie je jednoduché zabiť Borisa Britvu a prasce sa chovajú nielen kvôli šunke. Guy Ritchie namiešal zbesilý guláš suchého a čierneho humoru, ktorý funguje aj po druhý raz a dokonca lepšie ako predtým. Ritchie je po Tarantinovi druhým najlepším "montovačom" hudby do filmu a Snatch to samozrejme len potvrdzuje. Len v množstve postáv sa na prvý raz asi stratíte, ale nevadí lebo tento nášup nie je len na jednu ranu Mickeyho päste.(3.12.2004)

Ohromně vtipné, dialogově stále stejně chytlavé jako ostatní "ritchieovky", příběhově velmi propracované. Brad Pitt jako cikánský boxer tomu nasazuje korunu. I přesto tomu "něco" chybí. Je to právě to "něco", jenž mne dohnalo k maximálnímu hodnocení Rock'n'Rolla. Bohužel ono "něco" se mi zde nepodařilo najít, ale i tak se jedná o nehoráznou zábavu.(6.7.2009)

• - Při uvádění postav na začátku filmu má Franky Čtyřprsťák (Benicio Del Toro) při pokru na kartách trojičku (křížového, pikového a srdcového kluka). Při telefonátu s Avim (Dennis Farina) má zase sedmičku, osmičku a devítku srdcovou. (AntiasKing)

• - Když chce Mickey karavan pro svoji mámu, řekne, že chce aby byl "barvínkově modrý". Norman Bates v Psychu vybral pro svou matku šaty v téže barvě. (Ai.ma)

• - Slovo "fuck" zazní ve filmu přesně 153krát. (don corleone)