Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Povedený thriller s velmi vtipnými komediálními scénami a dialogy. Ve filmu se mi líbily určité části, ale jako celek působí film poměrně rozháraně a neuceleně. Občas jsem byl zmatený kdo je kdo a o co že to právě jde. Po druhé to bude asi lepší, ale stejně byl film na můj vkus až moc překombinovaný a obsahoval až moc postav. 75%(14.6.2009)

Guy Ritchie po Sbal prachy a vypadni příchází se stejně laděnou krimikomedií, která patří k těm nejlepším svého žánru. Film, podložen skvělým scénářem, je doslova prošpikován absurdním a černým humorem, např. nezapomenutelná byla scénka s "kokotem, jeho scvrklýma koulema" a jejich replikama místo zbraní... Dále Brad Pitt jako cigoš je úžasný, je vidět, že ten klučina má nejen hezkou tvářičku, ale jako bonus umí i skvěle hrát. Škoda, že cigánská realita v našich ulicích vypadá úplně jinak. Doporučuje 9/10 lidožravých prasat!(31.1.2008)

Sakra ostrá komedie, u které se občas kvůli přemíře brutálního násilí a naprosto nekorektního humoru (schytávají to židé, černoši, cigáni i Angličané) těžko odhaduje, jestli ještě jde o nadsázku, nebo už jenom o nevkus a nedospělost tvůrců. Ritchie vizuální hyperkinetičností (pro scénu nebo hlášku, která by nebyla kurevsky cool, zde není prostor) a překombinovaností zápletky zakrývá, že jsou postavy jednorozměrné a provázání jednotlivých dějových linií má daleko k eleganci a důmyslnosti Tarantinových filmů. V pubertě jsem byl okouzlen a pobaven. Dnes mi takhle samoúčelná hra na efekt přijde poněkud nucená. Obstojně ale baví pořád. 80% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, Radko, genetique, Aiax, TotalFilm(30.3.2005)

Po nečekaném, nicméně zaslouženém úspěchu snímku Sbal prachy a vypadni dostal Ritchie od producentů pořádně přisypáno z prasátka a tak mohl pro svou další drsnou gangsterskou komedii angažovat vedle vlastních objevů i pár mezinárodně osvědčených hvězd a celkově pozvednout výpravu. Zároveň, vzhledem k tomu, že šlo o větší prachy, si režisér víc hlídal scénář, takže děj je přes všechny četné obraty, množství postav a motivů pochopitelnější a pro diváky konzumovatelnější. Fanoušci se opět dočkali neuvěřitelné kolekce hlášek, vulgarit, zločineckých týpků, bizarních situací a zvratů - tedy přesně toho, co je na Ritchieho majstrštyku tak lákalo. Věty, které filmoví (anti)hrdinové vypouštějí z úst jsou neuvěřitelné jak slangovou formou tak i obsahem. Brad Pitt pak dostane jednu z nejhezčích nakládaček filmových dějin s poněkud nečekaným koncem...Kladné postavy v tradičním smyslu slova se tu pochopitelně nevyskytují, ale kdo má rád černý humor, ujeté postavy a vysoké tempo, přijde si na své. Celkový dojem 90 %.(31.12.2007)

Britská stylová bomba jedoucí na amfetaminu. O story prakticky vůbec nejde, ostatně po nášlehovém začátku má divák tendence ho poněkud vypouštět. Snatch jsou hlavně hlášky a scénky, kterým kraluje "million dollar gypsy" Brad Pitt a trojice neschopných "niggaz" s pískajícím psem. Když se do toho ještě přimotá Vinnie Jones se svým Desert Eaglem, k dokonalé zábavě už moc nechybí...(22.8.2011)