Podfu(c)k

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Perfetkní kombinace gangstersky s komedíí, aneb když už někoho zabít, tak alespoň s trochou humoru! Film s dokonalým střihem, perfektní hudbou a také s hvězdným obsazením. Guy Ritchie se může pyšnit výběrem herců jako je Brad Pitt, Jason Statham nebo také Benicio Del Toro. To vše plus originální a neotřelé hlášky nám dává dohromady kultovní záležitost, která opravdu stojí za ocenění.(27.1.2008)

Guy Ritchie v ještě lepší formě než v „Lock, Stock and Two Smoking Barrels“!! Neuvěřitelná směska postav a národností, přehršel hlášek, bizarní situace, výtečný hudební doprovod a skvělí herci. Navíc hypnotické scény jako například hon na zajíce a Tyrona nebo závěrečné klání v boxu bez rukavic podbarvené vypalovačkou „Fuckin` in the Bushes“. Stoprocentní jízda, ze které si kromě potrhané bránice odnesete poučení mimo jiné o tom, že pes sežere opravdu všechno, že je lepší mít pořádnou bouchačku a ne jen repliku, že Londýn umí být proklatě nebezpečné místo, že vlastní prasečák se může hodit, a že boxerský šampion Brad Pitt stojí na vrcholu potravního řetezce. Je to ujeté, je to zvrhlé, je to za 5* hvězd!(26.10.2005)

Velice dobrý film. Ohromně vtipný, místy i napínavý, s vydařenými monology i dialogy... Jen kdyby v něm nebylo tak "přepostavováno". Ačkoliv má snad každý, kdo se v Ritchieho símku objeví, roli napsanou tak, že by se měl stát snadno zapamatovatelným, není to vůbec hračka. Poslední půlhodina už vyžaduje opravdu hodně, hodně soustředění, aby si člověk vzpomněl, jak to vlastně na začátku bylo, kdo telefonoval komu a koho si ten na co najal... Štěstí, že mám chuť se na Snatch (tedy Podfu(c)k) podívat znovu, protože napodruhé už snad všemu přijdu na kloub.(25.1.2012)

Tohle je prostě zasraně fa - kurva mó - do píče zní! Ne, moment, do píče zní zní, jako do a potom z ní... Prostě vytříbený filmík, na kterém se řada budoucích hvězd udělala. To jsem to zase narovnal, co? A protože vím, že jsem Podprc již jednou komentoval, neboť mé ultravtipné pojednání o rachitických a blonďatých cikorkách bez rukavic utkvělo i v mé, jinak těkavé mysli, přeji milému cenzorovi nezhojenou zlomeninu obou zápěstí, škytavku, úpornou dyzenterii, žaludeční nevolnost a masivní krvácení z nosu. V tu samou chvíli! Uvidíme, jak potom bude frajeřit.(21.5.2015)

Guy Ritchie ze sebe vyprsk něco geniálního. Po skončení filmu jsem lapal na kolenou po dechu. Ty tuny hlášek mě doslova profackovaly. Ježísi a ta skvadra postav, to by mohla být z fleku česká vláda. Ne to nejde abych nenapsal hlášku" "teď obkličujou brikety / brikety -- název pro cigány:)/" "Tak a sem přesně tam kde jsem nechtěl být". "Máte radi pesa" A ty herecký výkony, každej v tomhle filmu zahrál jako bůh. Pitt je nejlepší cigán na světě. Kouknětě na to fakt že jo, tohle Vás odstaví na jinou kolej a tam Vás to zpráská takovým způsobem, že se budete plazit před Guyem Ritchiem a bude mu říká "óóóóó velkomožný děkuji"´.(20.6.2007)

• Alan Ford

• - Mickeyho tetování: Panna Marie na hrudníku, Poslední večeře páně na zádech, hlava psa na levé ruce, hlavy koček s kloboučky na obou ramenech. (Camling)

• - Guy Ritchie zaplatil Madonně za použití její písně "Lucky Star" ve filmu 1 milion dollarů. (Ai.ma)

• - Během telefonátu s Avim stihne Benicio del Toro vystřídat čtyři různé obleky. (Ai.ma)