Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Sakra ostrá komedie, u které se občas kvůli přemíře brutálního násilí a naprosto nekorektního humoru (schytávají to židé, černoši, cigáni i Angličané) těžko odhaduje, jestli ještě jde o nadsázku, nebo už jenom o nevkus a nedospělost tvůrců. Ritchie vizuální hyperkinetičností (pro scénu nebo hlášku, která by nebyla kurevsky cool, zde není prostor) a překombinovaností zápletky zakrývá, že jsou postavy jednorozměrné a provázání jednotlivých dějových linií má daleko k eleganci a důmyslnosti Tarantinových filmů. V pubertě jsem byl okouzlen a pobaven. Dnes mi takhle samoúčelná hra na efekt přijde poněkud nucená. Obstojně ale baví pořád. 80% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, Radko, genetique, Aiax, TotalFilm(30.3.2005)

Nikdy nevěřte cigánovi, který boxuje jak třetí Kličko a k tomu se nápadně podobá Bradu Pittovi.. Ritchieho Gangsta Paradise z britských ostrovů se záplavou obskurních postav (Boris Břitva, Kulkozubej Tony) a spoustou vtipných hlášek (především Jonesův monolog o Pouštním orlu a scvrklých kulkách). To vše servírováno v kulometném tempu a s výborným výběrem hudby (Massive Attack, The Stranglers). Pokud nechcete skončit propíchnutí deštníkem Mary Poppins, mám pro vás na závěr jednu dobře míněnou radu: „Nejezděte do Londýna!“(1.9.2008)

Opět další "sbal Guy prachy Ritchie" film. Opět otravný komentář, vysvětlující kdo je která postava a jakou má přezdívku, opět stejní dřevění herci vyslovující opět nudné dialogy bez špetky vtipu (až na Brada Pitta a Benicia Del Tora), opět klipové vylomeniny pana režiséra, opět napoprvé za 4 hvězdy, opět při druhém shlédnutí nevidím důvod, proč bych se na to měl dívat potřetí.(9.2.2005)

• salahadin

Super cool film! Jenom by mě zajímalo, o čemže vlastně byl? A neměl jsem nějakou vadnou zvukovou stopu? Já jen totiž, že jsem přes ty strašně rádoby cool hlášky neslyšel žádné ty geniální hlášky, jimiž má být tenhle cool film prošpikován jako cikánka zlatými zuby. Abych byl správně pochopen, vlastně skoro jediné, co jsem slyšel, bylo slovíčko "fuck", na které nepotřebuju slovník. Zbytek mi přišel asi tak zajímavý, jako bichle "Daňovým účetním snadno a rychle" v azbuce. Asi nejzábavnější bylo, jak si tvůrci představují cikány, hehe. Někdy by jim měl někdo říct, že vypadají podobně jako Sol, jen trochu zředěnější. Pitt má do cigoše asi tak daleko jako já do Pitta.(16.10.2017)

Vynikajúci spletenec absurdných a brutálnych gangsterských príbehov odohrávajúci sa behom jediného týždňa v Londýne, jemne pripomínajúci Pulp Fiction s konskou dávkou čierneho humoru, groteskných situácií ale aj drsných výjavov a až takmer mrazivých scén, a vynikajúcou hudbou. I tak sa mi ale zdá, že je tu na csfd zľahka preceňovaný, k úplným orgiám tomu i za účasti geniálneho obsadenia niečo chýbalo, a tým niečím je pravdepodobne duša, ktorú tento skvost popri nejednotnosti celku čiastočne stráca.(1.1.2013)

• Brad Pitt

• - Lennie James se při scéně přepadení sázkové kanceláře doopravdy po výstřelu z kulovnice udeřil do rozkroku, ale z role nevypadl, takže Guy Ritchie natočený materiál použil ve filmu. (Ai.ma)

• - Role Kruťáka byla nejprve nabídnuta Daveu Courtneyovi. (Ai.ma)

• - Scéna navlas podobná té, kdy Boris Břitva vytahuje mačetu ze svého kabátu, se objevila už ve filmu Sbal prachy a vypadni. (Ai.ma)