Podfu(c)k

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Guy Ritchie ze sebe vyprsk něco geniálního. Po skončení filmu jsem lapal na kolenou po dechu. Ty tuny hlášek mě doslova profackovaly. Ježísi a ta skvadra postav, to by mohla být z fleku česká vláda. Ne to nejde abych nenapsal hlášku" "teď obkličujou brikety / brikety -- název pro cigány:)/" "Tak a sem přesně tam kde jsem nechtěl být". "Máte radi pesa" A ty herecký výkony, každej v tomhle filmu zahrál jako bůh. Pitt je nejlepší cigán na světě. Kouknětě na to fakt že jo, tohle Vás odstaví na jinou kolej a tam Vás to zpráská takovým způsobem, že se budete plazit před Guyem Ritchiem a bude mu říká "óóóóó velkomožný děkuji"´.(20.6.2007)

Co scéna to nezapomenutelná hláška,hlavně povídání o tom jak se má správně předkládat mrtvolu prasatům je skvělá.Franky čtyřprsťák,Tony,Kruťas,Boris břitva a další ,to je partička která má zálusk na pěkně velkej diamant a samozřejmě cikánský pískací pes.Tvůrci však asi neví jak vypadá pravý cikán a vždyť je češi tak dobře zásobují(je to anglický film,ne?).(22.3.2003)

Jednoznačně nejlepší výplod Guye Ritchieho. Parádní stylová akční podívaná s velkou dávkou černého humoru odehrávající se ve svižném tempu a za skvělé hudby, a s výborným obsazením (Brad Pitt exceluje). Samá superlativa, takže je to jasný plný počet. Snatch mě svými gagy, bizarními situacemi a vybroušeným scénářem oslovil víc než přirovnávaný Pulp fiction Quentina Tarantina, i když podobnost je zřejmá.(26.8.2010)

No, pro mě vcelku rozporuplný film. U několika scén jsem se opravdu od srdce zasmál, ale jinak to působilo dost nevyrovnaným dojmem. Mickey byl sice fakt borec, ale zbytek postav mi přišel hodně nevýrazný a naopak Brick Top mě neskutečně lezl těma svejma rádoby drsnejma kecama na nervy. Silnější, leč jen průměr.(8.11.2009)

Po nečekaném, nicméně zaslouženém úspěchu snímku Sbal prachy a vypadni dostal Ritchie od producentů pořádně přisypáno z prasátka a tak mohl pro svou další drsnou gangsterskou komedii angažovat vedle vlastních objevů i pár mezinárodně osvědčených hvězd a celkově pozvednout výpravu. Zároveň, vzhledem k tomu, že šlo o větší prachy, si režisér víc hlídal scénář, takže děj je přes všechny četné obraty, množství postav a motivů pochopitelnější a pro diváky konzumovatelnější. Fanoušci se opět dočkali neuvěřitelné kolekce hlášek, vulgarit, zločineckých týpků, bizarních situací a zvratů - tedy přesně toho, co je na Ritchieho majstrštyku tak lákalo. Věty, které filmoví (anti)hrdinové vypouštějí z úst jsou neuvěřitelné jak slangovou formou tak i obsahem. Brad Pitt pak dostane jednu z nejhezčích nakládaček filmových dějin s poněkud nečekaným koncem...Kladné postavy v tradičním smyslu slova se tu pochopitelně nevyskytují, ale kdo má rád černý humor, ujeté postavy a vysoké tempo, přijde si na své. Celkový dojem 90 %.(31.12.2007)

• - Když Tyrone, Sol a Vinny zastaví u benzínky, má pes kolem krku kožený obojek. O chvíli později, při zastavení u sázkařů, má na krku řetízek. (Camling)

• - Během boxerského zápasu se kompars pohyboval kolem ringu, aby vytvořil dojem plného hlediště - producenti tak ušetřili. (don corleone)

• - Spoiler: Poté, co Boris usekne Frankiemu ruku a chystá se odchodu, v různých střizích jsou dveře na pozadí nejdřív otevřené, potom zavřené a opět otevřené, aniž by se jich kdokoliv dotknul. (Camling)