Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Zbaľ prachy a vypadni na druhú. Hviezdou filmu je samozrejme Brad Pitt ako cigán Mickey. V naháňačke za obrovským diamantom nezaostávajú však ani ostatné postavičky panoptika londýnskeho podsvetia. A že je to naháňačka zábavná je takisto jasné, ako že nie je jednoduché zabiť Borisa Britvu a prasce sa chovajú nielen kvôli šunke. Guy Ritchie namiešal zbesilý guláš suchého a čierneho humoru, ktorý funguje aj po druhý raz a dokonca lepšie ako predtým. Ritchie je po Tarantinovi druhým najlepším "montovačom" hudby do filmu a Snatch to samozrejme len potvrdzuje. Len v množstve postáv sa na prvý raz asi stratíte, ale nevadí lebo tento nášup nie je len na jednu ranu Mickeyho päste.(3.12.2004)

Guy Ritchie ze sebe vyprsk něco geniálního. Po skončení filmu jsem lapal na kolenou po dechu. Ty tuny hlášek mě doslova profackovaly. Ježísi a ta skvadra postav, to by mohla být z fleku česká vláda. Ne to nejde abych nenapsal hlášku" "teď obkličujou brikety / brikety -- název pro cigány:)/" "Tak a sem přesně tam kde jsem nechtěl být". "Máte radi pesa" A ty herecký výkony, každej v tomhle filmu zahrál jako bůh. Pitt je nejlepší cigán na světě. Kouknětě na to fakt že jo, tohle Vás odstaví na jinou kolej a tam Vás to zpráská takovým způsobem, že se budete plazit před Guyem Ritchiem a bude mu říká "óóóóó velkomožný děkuji"´.(20.6.2007)

Mafia, cigáni, obrovský diamant, stávky, nelegálne boxerské zápasy, hladné prasatá, karavany. To všetko ma hneď napadne, keď počujem slovo podfuk. Výborná drsná britská komédia, v ktorej Guy Ritchie ukázal, že talent na filmy má. Každá jedna postava mi bola sympatická a svojim spôsobom aj smiešna. Herecky sa mi najviac pozdávali Statham, Pitt a Vinnie Jones. Vo filme odznelo aj zopár dobrých pesničiek. Podfu(c)k vrelo odporúčam a ten, kto ho nevidel, nech to čo najskôr napraví...(9.10.2007)

Do té doby vrchol a rozhodně jeden z majstrštyků Guy Ritchieho (spolu s RocknRollou a druhým Sherlockem). Je přitom neuvěřitelně zajímavé sledovat, jak si již zde zkoušel expresivní střihové montáže v soubojích i mimo ně (což rozvinul právě v první a druhém Sherlockovi) a také podobnost charakteru Vinnieho Jonese, který velmi připomíná pozdější Strongovu kreaci právě ve výše zmíněné RocknRolle...(27.1.2008)

And when you got your six pieces, you gotta get rid of them, because it's no good leaving it in the deep freeze for your mum to discover, now is it? Then I hear the best thing to do is feed them to pigs. You got to starve the pigs for a few days, then the sight of a chopped-up body will look like curry to a pisshead. You gotta shave the heads of your victims, and pull the teeth out for the sake of the piggies' digestion. You could do this afterwards, of course, but you don't want to go sievin' through pig shit, now do you? They will go through bone like butter. You need at least sixteen pigs to finish the job in one sitting, so be wary of any man who keeps a pig farm. They will go through a body that weighs 200 pounds in about eight minutes. That means that a single pig can consume two pounds of uncooked flesh every minute. Hence the expression, "AS GREEDY AS A PIG". (14.2.2011)

• Alan Ford

• - Přízvuk Brada Pitta byl záměrně přehnaný, byla to reakce na kritiku, že ve filmu Sbal prachy a vypadni nebylo hercům kvůli přízvuku rozumět. Guy Ritchie se rozhodl dovést slang do extrému - často Pittovi nerozuměli ani kolegové na place. (don corleone)

• - Brad Pitt se sám u Guy Ritchieho přihlásil o roli, velmi se mu líbil jeho předchozí film. (don corleone)

• - Během boxerského zápasu se kompars pohyboval kolem ringu, aby vytvořil dojem plného hlediště - producenti tak ušetřili. (don corleone)