Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Ne tak skvělé jako Sbal prachy a vypadni, ale stále více než výborné. Guy Ritchie umí tyhle komedie opravdu dobře a věřím, že se při jejich natáčení baví stejně dobře, jako pak diváci při jejich sledování. Jeho brilantně zamotané zápletky se nakonec stejně vždy rozmotají a ukáže se, že i zdánlivě nesouvisející dějové linie k sobě skutečně patří. Už se těším na jeho další perly. Doufám, že mu Madonna v posteli nesebrala část jeho tvůrčí invence. :)(14.8.2002)

Guy Ritchie po Sbal prachy a vypadni příchází se stejně laděnou krimikomedií, která patří k těm nejlepším svého žánru. Film, podložen skvělým scénářem, je doslova prošpikován absurdním a černým humorem, např. nezapomenutelná byla scénka s "kokotem, jeho scvrklýma koulema" a jejich replikama místo zbraní... Dále Brad Pitt jako cigoš je úžasný, je vidět, že ten klučina má nejen hezkou tvářičku, ale jako bonus umí i skvěle hrát. Škoda, že cigánská realita v našich ulicích vypadá úplně jinak. Doporučuje 9/10 lidožravých prasat!(31.1.2008)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +herci, nadsázka, hudba, je toho strašně moc ale nejvíce oceňuji znovukoukatelnost, na tenhle film se dá dívat pořád dokola -nedostatků zas moc není, snad jen, že postav je hodně a napoprvé nemáte šanci všechny pochytit/// Úžasný film. Když jsem ho vidě poprvé. Vůbec jsem ho neznal, ale oslovil mě. Napodruhé jsem si ho vychutnával a neuvěřitelně se bavil. Statham, Pitt, Šerbedžija, Jones jsou perfektní./// Celkem 89%///(4.5.2008)

Tohle je prostě zasraně fa - kurva mó - do píče zní! Ne, moment, do píče zní zní, jako do a potom z ní... Prostě vytříbený filmík, na kterém se řada budoucích hvězd udělala. To jsem to zase narovnal, co? A protože vím, že jsem Podprc již jednou komentoval, neboť mé ultravtipné pojednání o rachitických a blonďatých cikorkách bez rukavic utkvělo i v mé, jinak těkavé mysli, přeji milému cenzorovi nezhojenou zlomeninu obou zápěstí, škytavku, úpornou dyzenterii, žaludeční nevolnost a masivní krvácení z nosu. V tu samou chvíli! Uvidíme, jak potom bude frajeřit.(21.5.2015)

Britská stylová bomba jedoucí na amfetaminu. O story prakticky vůbec nejde, ostatně po nášlehovém začátku má divák tendence ho poněkud vypouštět. Snatch jsou hlavně hlášky a scénky, kterým kraluje "million dollar gypsy" Brad Pitt a trojice neschopných "niggaz" s pískajícím psem. Když se do toho ještě přimotá Vinnie Jones se svým Desert Eaglem, k dokonalé zábavě už moc nechybí...(22.8.2011)

• Alan Ford

• - Auto, které řídí Tony (Vinnie Jones), je Daimler Sovereign 4.2 1981. Auto, které používají Turek (Jason Statham) a Tommy (Stephen Graham), je Range Rover 1982.

(TheDon)

• - Některé záběry Mickeyho (Brad Pitt) boxerského zápasu se natáčely před modrým plátnem a částečně také pod vodou. (eMeMko)

• - Všechny chyby a nemotornosti, které ve filmu předvedou Sol, Vincent a Tyrone, si Guy Ritchie vypůjčil z televizních pořadů, ve kterých se rozebírají ty nejblbější nápady lupičů a kriminálníků. (Ai.ma)