Podfu(c)k

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Guy Ritchie natocil neskutecne stylovej film. Sbal prachy a vypadni jsou dobry, ale presto mi tam neco chybelo a to neco ma prave film Podfu(c)k. Jednak trochu znamejsi herce, precejen i kdyz neni Ritchie nejak zvlast zkusenej reziser tak svym debutem predved, ze fakt umi a dostal lepsi obsazeni a hlavne vynikajicim scenarem, dialogama, hudbou a kamerou. K hercum neni co dodat, vsichni vyborny a kazdej ma neco do sebe, vyjmenovavat cim me kazdej zaujal by bylo nadlouho takze jen par co me zaujali asi nejvic. Bradd Pitt s vynikajicim prizvukem, spravne kruty Rade Serbedzija (Boris) a Vinnie Jones, Alan Ford a Dennis Farina se svoji hlaskou "Sit down and shut up". Navic kazdej herec ma vynikajici hlasky a dilalogy a i kdyz scenar neni nejak strasne slozitej je hezky propletenej. K tomu vsemu navic vyborna hudba a spravne cool kamera. Proste vynikajici krimi komedie a nejlepsi film Guye Ritchieho.(16.9.2005)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +herci, nadsázka, hudba, je toho strašně moc ale nejvíce oceňuji znovukoukatelnost, na tenhle film se dá dívat pořád dokola -nedostatků zas moc není, snad jen, že postav je hodně a napoprvé nemáte šanci všechny pochytit/// Úžasný film. Když jsem ho vidě poprvé. Vůbec jsem ho neznal, ale oslovil mě. Napodruhé jsem si ho vychutnával a neuvěřitelně se bavil. Statham, Pitt, Šerbedžija, Jones jsou perfektní./// Celkem 89%///(4.5.2008)

Ne tak skvělé jako Sbal prachy a vypadni, ale stále více než výborné. Guy Ritchie umí tyhle komedie opravdu dobře a věřím, že se při jejich natáčení baví stejně dobře, jako pak diváci při jejich sledování. Jeho brilantně zamotané zápletky se nakonec stejně vždy rozmotají a ukáže se, že i zdánlivě nesouvisející dějové linie k sobě skutečně patří. Už se těším na jeho další perly. Doufám, že mu Madonna v posteli nesebrala část jeho tvůrčí invence. :)(14.8.2002)

Nikdy nevěřte cigánovi, který boxuje jak třetí Kličko a k tomu se nápadně podobá Bradu Pittovi.. Ritchieho Gangsta Paradise z britských ostrovů se záplavou obskurních postav (Boris Břitva, Kulkozubej Tony) a spoustou vtipných hlášek (především Jonesův monolog o Pouštním orlu a scvrklých kulkách). To vše servírováno v kulometném tempu a s výborným výběrem hudby (Massive Attack, The Stranglers). Pokud nechcete skončit propíchnutí deštníkem Mary Poppins, mám pro vás na závěr jednu dobře míněnou radu: „Nejezděte do Londýna!“(1.9.2008)

Co si představujete pod názvem tohoto filmu? Podle prvního významu slova Poduk asi nepůjde o nějakou akci chapaců se zrovna nejčistšími úmysly. Podle druhého významu si tam asi pár lidí bude nadávat. Když spojíte oba dostanete cikána Brada Pitta, který rozmlátí rukama i tramvaj, Benicia Del Tora co má rád casina, Jasona Stathama, který nerozumí cikánům ani písmenko a v neposlední řadě Guye Ritchiho, který celou tuhle partičku lidí řídí. Výsledek? Podfuck roku a skvělá černá komedie =o) skvělá záležitost. Nejlepší černá komedie za poslední roky!(11.5.2005)

• - Pes Bow, který ve filmu hraje krotkého psíka byl ve skutečnosti mírně agresivní a po té, co málem kousnul Vinnieho Jonese do rozkroku musel být nahrazen fenkou, které před natáčením dokreslovali specifickou černou skvrnu. (don corleone)

• - Brad Pitt se sám u Guy Ritchieho přihlásil o roli, velmi se mu líbil jeho předchozí film. (don corleone)

• - Všechny chyby a nemotornosti, které ve filmu předvedou Sol, Vincent a Tyrone, si Guy Ritchie vypůjčil z televizních pořadů, ve kterých se rozebírají ty nejblbější nápady lupičů a kriminálníků. (Ai.ma)