Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Guy Ritchie po Sbal prachy a vypadni příchází se stejně laděnou krimikomedií, která patří k těm nejlepším svého žánru. Film, podložen skvělým scénářem, je doslova prošpikován absurdním a černým humorem, např. nezapomenutelná byla scénka s "kokotem, jeho scvrklýma koulema" a jejich replikama místo zbraní... Dále Brad Pitt jako cigoš je úžasný, je vidět, že ten klučina má nejen hezkou tvářičku, ale jako bonus umí i skvěle hrát. Škoda, že cigánská realita v našich ulicích vypadá úplně jinak. Doporučuje 9/10 lidožravých prasat!(31.1.2008)

Do té doby vrchol a rozhodně jeden z majstrštyků Guy Ritchieho (spolu s RocknRollou a druhým Sherlockem). Je přitom neuvěřitelně zajímavé sledovat, jak si již zde zkoušel expresivní střihové montáže v soubojích i mimo ně (což rozvinul právě v první a druhém Sherlockovi) a také podobnost charakteru Vinnieho Jonese, který velmi připomíná pozdější Strongovu kreaci právě ve výše zmíněné RocknRolle...(27.1.2008)

Co si představujete pod názvem tohoto filmu? Podle prvního významu slova Poduk asi nepůjde o nějakou akci chapaců se zrovna nejčistšími úmysly. Podle druhého významu si tam asi pár lidí bude nadávat. Když spojíte oba dostanete cikána Brada Pitta, který rozmlátí rukama i tramvaj, Benicia Del Tora co má rád casina, Jasona Stathama, který nerozumí cikánům ani písmenko a v neposlední řadě Guye Ritchiho, který celou tuhle partičku lidí řídí. Výsledek? Podfuck roku a skvělá černá komedie =o) skvělá záležitost. Nejlepší černá komedie za poslední roky!(11.5.2005)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Zápletka černá a prokombinovaná jak od Coenů, a ona to krimikomedie Guy Ritchieho. Sázkaři, gangsteři, cikáni a boxeři, vše pěkně v jednom chumlu a zlehka rozmotávané. K záporům ale patří zcela nedůvěryhodní herci pro úlohy Romů (blonďák Brad Pitt - to si snad dělali srandu?), nevěrohodnost některých scén (prohledávání zlodějů diamantů na zbraně detektorem kontra následné vytažení arzenálu pistolí) a místy zbytečná drsnost filmu (pasáž s krmením prasat mrtvolami). Můj oblíbený film to asi nebude. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Q8jbt0wBkMI(18.9.2009)

Vynikajúci spletenec absurdných a brutálnych gangsterských príbehov odohrávajúci sa behom jediného týždňa v Londýne, jemne pripomínajúci Pulp Fiction s konskou dávkou čierneho humoru, groteskných situácií ale aj drsných výjavov a až takmer mrazivých scén, a vynikajúcou hudbou. I tak sa mi ale zdá, že je tu na csfd zľahka preceňovaný, k úplným orgiám tomu i za účasti geniálneho obsadenia niečo chýbalo, a tým niečím je pravdepodobne duša, ktorú tento skvost popri nejednotnosti celku čiastočne stráca.(1.1.2013)

• - Mickeyho tetování: Panna Marie na hrudníku, Poslední večeře páně na zádech, hlava psa na levé ruce, hlavy koček s kloboučky na obou ramenech. (Camling)

• - Aby natáčení probíhalo hladce zavedl režisér Ritchie systém pokut. Udělovaly se za zvonění mobilních telefonů, spánek mezi scénami, pozdní příchod na plac nebo za stěžování si. Byla dokonce udělena i pokuta za to, že nebylo nachystané dost kelímků na kávu. (don corleone)

• - Během telefonátu s Avim stihne Benicio del Toro vystřídat čtyři různé obleky. (Ai.ma)