Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

And when you got your six pieces, you gotta get rid of them, because it's no good leaving it in the deep freeze for your mum to discover, now is it? Then I hear the best thing to do is feed them to pigs. You got to starve the pigs for a few days, then the sight of a chopped-up body will look like curry to a pisshead. You gotta shave the heads of your victims, and pull the teeth out for the sake of the piggies' digestion. You could do this afterwards, of course, but you don't want to go sievin' through pig shit, now do you? They will go through bone like butter. You need at least sixteen pigs to finish the job in one sitting, so be wary of any man who keeps a pig farm. They will go through a body that weighs 200 pounds in about eight minutes. That means that a single pig can consume two pounds of uncooked flesh every minute. Hence the expression, "AS GREEDY AS A PIG". (14.2.2011)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Zápletka černá a prokombinovaná jak od Coenů, a ona to krimikomedie Guy Ritchieho. Sázkaři, gangsteři, cikáni a boxeři, vše pěkně v jednom chumlu a zlehka rozmotávané. K záporům ale patří zcela nedůvěryhodní herci pro úlohy Romů (blonďák Brad Pitt - to si snad dělali srandu?), nevěrohodnost některých scén (prohledávání zlodějů diamantů na zbraně detektorem kontra následné vytažení arzenálu pistolí) a místy zbytečná drsnost filmu (pasáž s krmením prasat mrtvolami). Můj oblíbený film to asi nebude. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Q8jbt0wBkMI(18.9.2009)

Guy Ritchie přidal k osvědčeným hercům Jasonu Stathamovi, Vinniemu Jonesovi a Jasonu Flemyngovi z hitu Sbal prachy a vypadni další herce v čele s hvězdným Bradem Pittem a Beniciem Del Torem. Příběh je opět seskládán z mozaiky několika příběhů, které se vzdáleně proplétají. Richie jen tak dál.....!!!(27.11.2007)

Jednoznačně nejlepší výplod Guye Ritchieho. Parádní stylová akční podívaná s velkou dávkou černého humoru odehrávající se ve svižném tempu a za skvělé hudby, a s výborným obsazením (Brad Pitt exceluje). Samá superlativa, takže je to jasný plný počet. Snatch mě svými gagy, bizarními situacemi a vybroušeným scénářem oslovil víc než přirovnávaný Pulp fiction Quentina Tarantina, i když podobnost je zřejmá.(26.8.2010)

Se Sbal prachy a vypadni jsem ještě neměl tu čest. A jestli je natočen v podobném duchu jako Podfu(c)k, tak už nyní vím, že jej budu zbožňovat. Bezchybná krimikomediální mozaika mě na začátku chytla a do konce už nepustila. Brad Pitt se evidentně v Klubu rváčů nevyboxoval dost, Mickey si totiž box užívá jako nevinné hobby. Navíc ta jeho mluva - skotové hadra. V obsazení nepadl ani krůček vedle, všichni do rolí sednou přirozeně (Jones, Šerbedžija), skoro ze všech jde strach, až na Tommyho "jsem pojmenován po Tommy Gunu", ze všech čiší respekt, tolik potřebný (nedostatkové zboží) v podobných žánrovkách. Podfu(c)k vybočuje z řady díky zahrávání na vtipnou notu, a nutno říci že mu to jde k dobru. Bezpochyby za plný počet. Do you know what Nemesis is?(2.7.2008)

• Alan Ford

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 26. (Ai.ma)

• - Natáčelo se od 18. října do 12. prosince 1999 v Anglii. (Varan)

• - Turek se zmíní, že dostal jméno po leteckém neštěstí. Jedná se nejspíš o pád letadla 981 tureckých aerolinek, které spadlo roku 1974 ve Francii. (Ai.ma)