Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 229)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Podfuck je solidně nadhodnocený film. Nahoru to táhne skvělý Bradd Piit,který sem tam hodí zajímavý fór,ale celkově v tom vidím slušný guláš. Zápory:Spousta postav,většina z nich nevýrazných, akce je minimum, vtipů moc není a objevují se zde i hluchá místa, v čem vidím obrovský mínus, když si film nedokáže plně udržet divákovou pozornost,ale můj žánr to nebyl, tak budiž.60% ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Sakra ostrá komedie, u které se občas kvůli přemíře brutálního násilí a naprosto nekorektního humoru (schytávají to židé, černoši, cigáni i Angličané) těžko odhaduje, jestli ještě jde o nadsázku, nebo už jenom o nevkus a nedospělost tvůrců. Ritchie vizuální hyperkinetičností (pro scénu nebo hlášku, která by nebyla kurevsky cool, zde není prostor) a překombinovaností zápletky zakrývá, že jsou postavy jednorozměrné a provázání jednotlivých dějových linií má daleko k eleganci a důmyslnosti Tarantinových filmů. V pubertě jsem byl okouzlen a pobaven. Dnes mi takhle samoúčelná hra na efekt přijde poněkud nucená. Obstojně ale baví pořád. 80% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, Radko, genetique, Aiax, TotalFilm ()

Reklama

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Do té doby vrchol a rozhodně jeden z majstrštyků Guy Ritchieho (spolu s RocknRollou a druhým Sherlockem). Je přitom neuvěřitelně zajímavé sledovat, jak si již zde zkoušel expresivní střihové montáže v soubojích i mimo ně (což rozvinul právě v první a druhém Sherlockovi) a také podobnost charakteru Vinnieho Jonese, který velmi připomíná pozdější Strongovu kreaci právě ve výše zmíněné RocknRolle... ()

juta 

všechny recenze uživatele

Celkem dobrá střílená, ale přeci jen bych se na to potřeboval ještě podívat, protože jsem chvílema nevěděl, co se právě děje a kdo s kým peče. Jinak to ostatní bylo uděláno dobře, možná jen udělat na pár místech, aby to rychleji odsejpalo a bylo to díky tomu víc záživnější a cikány mohl nabarvit víc nahnědo, aby bylo poznat, že jsou to opravdu cikáni. :D ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nikdy nevěřte cigánovi, který boxuje jak třetí Kličko a k tomu se nápadně podobá Bradu Pittovi.. Ritchieho Gangsta Paradise z britských ostrovů se záplavou obskurních postav (Boris Břitva, Kulkozubej Tony) a spoustou vtipných hlášek (především Jonesův monolog o Pouštním orlu a scvrklých kulkách). To vše servírováno v kulometném tempu a s výborným výběrem hudby (Massive Attack, The Stranglers). Pokud nechcete skončit propíchnutí deštníkem Mary Poppins, mám pro vás na závěr jednu dobře míněnou radu: „Nejezděte do Londýna!“ ()

Galerie (87)

Zajímavosti (54)

  • Celosvětová premiéra proběhla 23. srpna 2000 v Anglii. (Varan)
  • Ve scéně, kde Avi (Dennis Farina) střílí na Tonyho (Vinnie Jones) psa, vystřelí zbraní Desert Eagle 50 celkem 12x. Tato zbraň má ale zásobník pouze na 7 nábojů. (Camling)

Související novinky

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Režisér Podfu(c)ku či Gentlemanů Guy Ritchie si zdá se vyhlídl svůj příští projekt. Britský filmař se čerstvě upsal režii snímku Ministry of Ungentlemanly Warfare pro studio Paramount. Kromě režie se… (více)

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)

Reklama

Reklama