Podfu(c)k

Snatch.

Podfu(c)k

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) podfu(c)kářský film všech dob. Parádní humor asi s tisíci sprostými slovy za celý snímek a brilantní herecké výkony. Skvěle napsané, skvěle natočené, skvěle odehrané. A ten konec, jak se vše na sebe krásně naváže, prostě krása. Guy Ritchie ve vrcholné formě a tehdy ještě Statham, který si nehrál na drsňáka a neukazoval svalstvo. [Přesná stopáž: 99 min](1.11.2006)

Guy Ritchie přidal k osvědčeným hercům Jasonu Stathamovi, Vinniemu Jonesovi a Jasonu Flemyngovi z hitu Sbal prachy a vypadni další herce v čele s hvězdným Bradem Pittem a Beniciem Del Torem. Příběh je opět seskládán z mozaiky několika příběhů, které se vzdáleně proplétají. Richie jen tak dál.....!!!(27.11.2007)

Vynikajúci spletenec absurdných a brutálnych gangsterských príbehov odohrávajúci sa behom jediného týždňa v Londýne, jemne pripomínajúci Pulp Fiction s konskou dávkou čierneho humoru, groteskných situácií ale aj drsných výjavov a až takmer mrazivých scén, a vynikajúcou hudbou. I tak sa mi ale zdá, že je tu na csfd zľahka preceňovaný, k úplným orgiám tomu i za účasti geniálneho obsadenia niečo chýbalo, a tým niečím je pravdepodobne duša, ktorú tento skvost popri nejednotnosti celku čiastočne stráca.(1.1.2013)

Nenechám se opít režijní stylizací, kterou Ritchie používá ve svých flmech. Netvrdím že by byla špatná, jen není tak nadprůměrná jak se o ní tvrdí a scénář je také slaboučký. Žádným filmem mě ještě Ritchie nepřesvědčil a neurval si ode mě čtvrtou hvězdu. Jeho Lock, Stock and Two Smoking Barrels je na podobné úrovni jako Snatch takže také za tři.(17.12.2008)

Podfuck je solidně nadhodnocený film. Nahoru to táhne skvělý Bradd Piit,který sem tam hodí zajímavý fór,ale celkově v tom vidím slušný guláš. Zápory:Spousta postav,většina z nich nevýrazných, akce je minimum, vtipů moc není a objevují se zde i hluchá místa, v čem vidím obrovský mínus, když si film nedokáže plně udržet divákovou pozornost,ale můj žánr to nebyl, tak budiž.60%(20.8.2013)

• - Některé záběry Mickeyho (Brad Pitt) boxerského zápasu se natáčely před modrým plátnem a částečně také pod vodou. (eMeMko)

• - Přízvuk Brada Pitta byl záměrně přehnaný, byla to reakce na kritiku, že ve filmu Sbal prachy a vypadni nebylo hercům kvůli přízvuku rozumět. Guy Ritchie se rozhodl dovést slang do extrému - často Pittovi nerozuměli ani kolegové na place. (don corleone)

• - Pes Bow, který ve filmu hraje krotkého psíka byl ve skutečnosti mírně agresivní a po té, co málem kousnul Vinnieho Jonese do rozkroku musel být nahrazen fenkou, které před natáčením dokreslovali specifickou černou skvrnu. (don corleone)