George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Wlck

Nemůžu si pomoct, bavilo mě to jen dokud tam byl Tarantino. Pak už to jen padalo a padalo a padalo... ()

standsiller

Tu sa o serióznosti rozprávať nedá od momentu ako vkročia do toho baru. Príbeh som našťastie nepoznal a tak som bol veľmi prekvapený. Zábavné pozeranie, vtipné hlášky a kvalitné herecké obsadenie. 75 percent. ()

voleman

Tak úplně špatné to není. Je to sice hodně bláznivé a směs gangsterky a upírských filmů je hodně zvláštní, ale zase dost netradiční. Všichni herci hrají dobře, a triky s upíry jsou taky vcelku podařené. Občas mě film ovšem poměrně nudil a proto jsem musel dát sice poměrně silné, ale 3*. ()

giovanni3

Film mi utekl jako voda a celou dobu jsem se bavil. Vše fungovalo jak mělo a co mi vadilo bylo zpracování upírů, ale přecijen rok 96 je rok 96 tudíž to nemá smysl kritizovat.Ústřední dvojice Tarantino+Clooney fungovala jednoduše skvěle a držela celý film. Celkově dávám 4z5 a ta hvězda dolů šla možná za ty souboje s upíry, které nefungovaly tak jak mohly. ()

Jello Biafra

Ujetý hororový thriller v ktorom sa bankoví lupiči George Clooney a Quentin Tarantino snažia dostať do Mexika a berú so sebou rukojemníkov v karavane. Bohužiaľ ich však na mieste, ktoré malo slúžiť ako ich útočisko čaká tlupa upírov, ktorí sa nezastavia pred ničím. Rodriguezovi sa tu dokonalo darí miešať čierny humor a béčkovú akciu. To, čo z filmu robí kultovú záležitosť sú hlavne originálne nápady a hlášky. No ostatne, scenár tu písal samotný Tarantino, tak sa nie je čomu čudovať. ()

Akret

Tenhle film je fakt šílenýýý! Protože Vám nikdy nebude úplně jasné, jak se z první části „v reálném světě“ se odehrávající, slaběji krvavé Tarantinovky, stal masakr na plese upírů. ()

solskjaer

Nejpůsobivější na tomto filmu jsou absolutní zcestnosti na konci filmu, které mě kupodivu velmi bavili a líbili se mi! Jako celek je film ale velmi působivý a dost se mi líbil. Soundtrack můžu jen doporučit dodává filmu nezapomenutelnou atmosféru! ()

prasacimor

Keby film pokračoval tak ako začal, určite by to dotiahol na 5*. Keby som mal brať druhú polovicu vážne, bolo by to ledva na tri. No s trochou nadhľadu, vypnutým mozgom a mierne krvilačnou náladou sú to zaslúžené 4*. Mám rád keď režiséry pracujú s osvedčenými hercami vo viacerých filmoch a partičku okolo Rodrigueza (s miernym presahom do Tarantina) mám asi najradšej. Starí známi Z Desperáda sú späť, posilnení masérom Savinim. Najlepší je ale aj tak opäť Ceech Marin! ()

Cejny

Hodně surové a syrové, ale taková už tvorba od Rodrigueze je a celkem se mi to i líbilo, ale že bych to musel vidět pořád, to fakt ne. Jednou mi to bohatě stačilo. ()

mikulíšek

O tom jak gangsterka vjela do hororu a zapoměla včas zabrzdit. První část je skvělá a asi bych rád viděl film jen o zločinných bratřích. Setkání s upíry je nečekané a velmi zábavné, ale samotný konec (finální souboj) je už trochu moc za hranicí toho, kdy mi přijde debilita zábavná. Nemůžu se ubránit dojmu, že by se celá záležitost s upíry dala natočit lépe. Ale jaký byl záměr režiséra natuším. ()

BMAJTZ

První polovina filmu byla parádní, to se ovšem ve druhé poměrně zlomí a stane se z toho naprostá ujetost. ()

Maynard.

O tom, že je Rodriguez zvrhlej řejža, tak o tom už mě přesvědčil, ale že až takle :o). První půlka filmu, říkal sem si, že se to dá, celkem dost zajímavá postava vyšinutého bratra v podobě dalšího vyšinutého rejži . Tarantina. Mělo to našlápnuto na celkem slušný hodnocení. Pak teda ještě klobouk dolů před totálně sexy tancem, který předvedla Salma... No a jak se na plátně objevil první upír, tak byl v tu ránu průser. Asi se to mnoha lidem líbí, ale to mi přišlo tak praštěný, že sem si jen říkal, střílej, střílej, poslechní svého pána. Asi už vím, proč Krucipusk zpívá v jednom songu : Musím do Mexika (právě kvůli tomu tanečku). Ale na druhou stranu už taky vím, že se mi ani napodruhý tenhle kousek uplně nepáčil. ()

Sdoom

Clooneyho charisma bohužel neutáhne celý na kolenu o přestávce sepsaný děj (zejména druhou půlku). A nevynahrazují to bohužel ani žádne zapamatováníhodné hlášky či supercool momenty. Na Tarantinovy poměry dost slabé a bohužel se ukázalo, že by měl radši zůstat spíš za kamerou. (HD, orig.) ()

OughJay

Drákula? Upíří deníky? Stmívání? Ale kde že... Pokud má člověk v lásce nadměrně vzrostlý horní špičáky, je tohle ideální volba. Rodriguez s Tarantinem totiž opět posunuli hranice, tentokrát u upířího námětu. Vůbec nejlepší ale je, že na tom snímku dělali oba. Pokud totiž někdo stále tápe, kde je hranice mezi Rodriguezem a Tarantinem, v tomto filmu se nachází, dá se říci, přesně v polovině. Tarantinovsky ukecaná a nahláškovaná první polovina s lehkostí přechází v rodriguezovskou, ničim neřízenou řežbu. A upíří hlavy lítaj kolem... :) Jacob: "Does anybody know what's going on here?" Seth: "I know what's going on. We got a bunch of fucking vampires out there, trying to get in here and suck our fucking blood. And that's it. Plain and simple. I don't want to hear anything about "I don't believe in vampires," because I don't fucking believe in vampires, but I believe in my own two eyes, and what I saw, is fucking vampires. Now, do we all agree that what we are dealing with is vampires?" Kate: "Yes." ()

Arkanoid

Jedna z najlepších dvojíc kinematografie. Rozvážny, chladnokrvný frajer Seth, čo sa vie vždy vynájsť, sa musí starať o nekontrolovateľného nenapraviteľného zvrhlíka Richieho, lebo je to jeho brat a dlží mu slobodu. Zločinci na úteku do Mexika, ktorí sa neváhajú prestrieľať všetkým, čo im vstúpi do cesty. Tarantino napísal scenár, takže nasleduje jedna kultová scéna za druhou, aj na debaty o náboženstve sa dobre pozerá, až do okamihu, kedy sa personál baru Titty Twister zmení na upírov. Odvtedy je to už len akcia obohatená čiernym humorom a čaro predchádzajúcich scén sa vytratilo. Navyše masky upírov nevyzerajú vôbec prirodzene a sú ako päsť na oko. Rodriguez efektívne využil najlepší scenár, aký kedy dostal do rúk, no miešať žánre sa tentokrát nevyplatilo. Film bol však až do toho zásadného momentu tak skvelý, že pod 80% nemôžem ísť. Niečo ako spoiler: dej by mal určite lepší spád, keby Richie zomrel kvôli svojmu neuváženému konaniu a Seth by sa ho rozhodol pomstiť. ()

ranp

Další velký úlet pana Tarantina (nic jiného jsem ani nečekal). Film je to svižný, plný akce. I když druhá půlka - "upíří" část se mi nelíbila tolik jako první polovina filmu, i tak je to na čtyři hvězdičky. Nechybí tomu ani nemalá dávka vtipu. Skoro si říkám, že jsem se na tenhle film měl podívat dřív. ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)