Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

RHK

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Film, který mne dvakrát zaskočil. Poprvé (kdysi) svojí bezohlednou brutalitou. Podruhé (nyní) perfektní Bessonovou režií a zvířecí zuřivostí Nikity Anne Parillaud v kontrastu s oddanou chladnokrevností Viktora Čističe Jeana Reno. Nyní vím, že tužka v ruce může být nejen držená, ale i zaražená, a že Čistič není čistidlo, ale lidský stroj na výrobu a odtah mrtvol. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=167URLa-On0 ()

Aluska88

Myslím, že Brutální Nikita mi přivodila jeden z největších hudebních šoků vůbec:) Jakmile jsem uslyšela první melodii, následovalo to největší WTF? vůbec. Mé smysly byly rozhozené ještě nějakou dobu, a pak postupně s každou následující skladbou začala má mysl přijímat ten fakt, následovalo kruté prozření, že všechno, čemu jsem dosud věřila a co jsem považovala za hudební mistrovství, byla jen velká iluze a lež. Vysvětlím. Jako fanynka Divokého anděla si pamatuju každý hudební tón, který v tomto seriálu zazněl. Až dosud jsem hudbu v této telenovele považovala za jednu z těch nejlepších (nejen) seriálových vůbec. Nebýt Brutální Nikity, asi bych nezjistila, že všechny ty úžasné melodie, které tam zazněly, byly jen (sprostě?) vykradené z tohoto filmu. Nevím, jak je možné, že jim to někdo povolil, nebo jestli tam mají jiné zákony. Každopádně, Brutální Nikita je mistrovským snímkem, který není možná tak brutální a akční, jak by někteří od podobného filmu čekali, zato nabízí spíše civilnější a klidnější průběh děje, vlastně velmi přesně odpovídající tomu, že ústřední hrdinkou je ženská postava. Jedná se v podstatě o klasickou kriminálku zahalenou do "ženského" kabátku:) Anne Parillaud je v roli Nikity skvělá a připomínala mi Millu Jovovich v Pátém elementu. Zajisté všechny potěší Jean Reno coby Viktor "Čistič", který se tímto svým krátkým "vystoupením" již připravoval na svého fenomenálního Leona. Také se mi zalíbil fešný Francouz Jean-Hugues Anglade, od něhož jsem stále čekala nějakou levárnu, a o to víc jsem byla potěšena, když žádná nenastala. Já jsem divácky uspokojená:) ()

Jara.Cimrman.jr

"Úředně jste zemřela v sobotu v pět hodin. Vězeňský lékař konstatoval, že jste spáchala sebevraždu předávkováním barbituráty. Jste pohřbena na zdejším hřbitově oddíl 8 hrob 30. Vláda se rozhodla, že vám dá ještě příležitost. - A co když nechci sloužit? - Oddíl 8 hrob 30." Nikitou se narodila, Marií se stala a jako Josephine vraždila, aby splatila svůj dluh společnosti. A mě to dost bavilo, i když daleko víc než samotná Nikita mě zaujal klid strýčka Boba a nejvíc mě pobavilo řádění Viktora Čističe. Ten byl jedinečný a já děkuju Bohu, osudu a Bessonovi za to, že si za pár let vzpomněli na jeho o kousek zabržděnějšího bráchu Leona. ()

Shit

Naštěstí tenhle francouzskej film nemá moc společnýho se stejnojmenným seriálem.Luc Besson natočil docela drsnej a realistickej thriller. Anne Parillaud je ve své roli fakt brilantní a její přerod z drogově zavislé na tajnou agentku je vynikající, ale i tak to 100% nebude, něco tomu přece jenom ještě chybí ()

dopitak

Slušně to uteklo. Já jsem Viktor, čistič. A Benátky z okna koupelny. Jinak ale můžu zodpovědně říct, že známý seriál s Petou Wilson měl prostě víc prostoru vykreslit situaci, hlavní postavu i jednotlivé akce. A taky o dost hezčí hlavní hrdinku. Bessonův film není tak akční, i když drsnej je dost. Trochu jsme se chvíli ztráceli, ale vysvětlení nakonec spíš přišlo, i když se zpožděním. Třeba ty odstupy při výcviku, po propuštění, po samoobsluze. ()

• Luc Besson chcel od Anne Parillaud, aby so zbraňami veľa trénovala, aby si na ne zvykla. To viedlo k tomu, že raz si skúšala nabíjanie zbrane vo svojom aute, na čo ju zbadali policajti, ktorí vytiahli zbrane, pretože si mysleli, že jej zbraň je skutočná. (Arsenal83)
  • V úvodní scéně (přepadení lékárny) je francouzská zásahovka vyzbrojená i československým samopalem Škorpion. (chamonix)

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění