• oiuoiu

Ošklivé, neforemné šaty (na pohled ze syntetiky) a afroameričanka královnou. Křečovité herecké výkony, nejapné dialogy, asi sto postav hned v expozici, celkově jsem se notně poděsila. Fuj. Mohl by toto dílo zachránit záživný děj? Kdyby tu byl? Nedávám odpad, protože jsem odpadla po prvním dílu, tak by mi to přišlo nefér.(25.12.2020)

Hele já se bavila. Přijde mi směšný, že se tu někdo rozčiluje nad černochy ve šlechtě, když tam na bále hraje Bad Guy od Billie Eilish (2.díl, pobavilo). Je to prostě stylizovaný, fantazijní remake 50 Shades, a mně se to celkem trefilo do noty. Neskuhrejte tady nad reáliema, protože to s tím nemá nic společnýho. Jako by se někdo rozčiloval nad netflixovou Sabrinou nebo Riverdale. Odpočinkové, milé, příběh není unylý a netáhne se jako sopel... Jsem s tím spokojená, nečekám od Amíků věrohodnou dobovku z Anglie ;) nečekejte ani vy a prostě si to užijte(2.1.2021)

• Macik1982

Seriál útočí na touhu po naplnění snů. Každá malá holka chce být princeznou, určitě i děvčátka s tmavou pletí touží po tom samém. Je jen logické zacílit na tuhle část zákazníků a dopřát jim co chtějí. Není to dokument, jen pohádka pro dospělé. U hvězdných válek se také nikdo nerozlišuje, že to není podle skutečnosti, jelikož lidé ještě na Tatooine nebyli(9.1.2021)

• hn253

Knihy Julie Quinn jsou moc vtipné a poutavé, to se ale o tomto seriálu opravdu říci nedá. Už od začátku toho je hodně špatně a korunu tomu dávají afro postavy. Kde by se proboha v té době v tomto prostředí vzali? Hudba je špatně, veškeré lokace jsou t=měř amatérsky počítačově zpracované a na úplném konci odhalení, kdo je lady Whistledownová, to už jsem opravdu nevydýchala. Jsem strašně zklamaná.(26.12.2020)

• Katule80

Mám ráda romantiku. Ne každou. Romantiku z této doby. Ale... Ale neumím se dívat na filmy z historie, které totálně popírají, jak to tehdy bylo. Nejsem schopna přijmout postavy černochů jako vévody. Ne proto, že bych byla rasista, ale proto, že v této době to byl naprostý nesmysl. To se snad tolik bojíme historie, že jednou začneme díky takovým filmům věřit, že to takhle skutečně mohlo být? Možná ze mě tento způsob podsouvání skutečně rasistu udělá. Protože mám výběr jen ze dvou možností. Buď mi fakt, že nacpou černocha někam, kde nemá co dělat, vadí. Hodně vadí. Je to odpad díky tomu. Nebo mi to nevadí. No ale pak bych si sama před sebou připadala jako totální dement. Až takové pohádky sledovat dospělí nemusí. Hloupí by tomu mohli začít i věřit totiž.(4.1.2021)

• - Golda Rosheuvel si v seriálu zahrála královnu Charlottu. Tato královna skutečně vládla v Anglii v letech 1761–1818 a byla manželkou Jiřího III. (u kterého se vyvinula duševní choroba). Podle řady historiků byla královna Charlotte první britskou královnou, která pravděpodobně měla africké předky. (Jitomirka)

• - Intimní scény byly dopředu důkladně promyšleny a natrénovány, dohlížela na ně dokonce „režisérka intimních scén“. (Jitomirka)

• - Spoiler: V závěru první série porodí Daphne (Phoebe Dynevor) syna. V knižní předloze se však nejdříve narodily dcery Amelia, Belinda a Caroline a jako čtvrtý v pořadí syn David. (LizBeth)