Bridgertonovi

• USA Bridgerton
USA, (2020–2024), 24 h 39 min (Minutáž: 54–73 min)

Tvůrci:

Chris Van Dusen

Předloha:

Julia Quinn (kniha)

Hudba:

Kris Bowers

Phoebe Dynevor, Regé-Jean Page, Jonathan Bailey, Sabrina Bartlett, Harriet Cains, Bessie Carter, Adjoa Andoh, Florence Hunt, Ben Miller, Luke Thompson (více)

Série(3) / Epizody(24)

Seriál inspirovaný knižním bestsellerem sleduje příběhy osmi nerozlučných sourozenců z mocné rodiny Bridgertonových a jejich touhu po lásce. (Netflix)

Rina80s odpad!

Napřed jsem myslela, že něco nechápu. Pak jsem pochopila, že je to na objednávku natočená rádoby superkorektní s..čka. Kvalita je ubohá a reklama to u někoho, kdo má v hlavě mozek, nezachrání. ()

studentice

Na tento seriál jsem slyšela spoustu pozitivních ohlasů. Pro mě to ale byla nuda, často jsem děj musela posouvat dopředu a už jsem se nemohla dočkat rozuzlení. Chyběla mi tu nadsázka, vtip... ()

natynebul

Bridgertonovi nejsou hloupost. Hlavní téma, co se o kom říká, jak se kdo chová, a proč nás to neustále tolik fascinuje, je přece univerzální. Po konci prvního dílu jsem začala být lehce rozpačitá — pokud se budeme celou sérii nudit falešným vztahem vévody a Daphné, tak PROBOHA!! Jenže ono to tak naštěstí není. Seriál má neuvěřitelný spád a když si myslíte, že už víte, co se stane, přesně to se stane, ale pak dojde ještě k něčemu dalšímu. Přesto právě za děj a jeho snadno předvídatelné “kličky” strhávám hvězdu. Duke je strašnej podpantoflák, proč si nakonec tak zásadní rozhodnutí jako je nemít děti, nechá rozmluvit?? Poslední díl je i proto ukázkově nejslabší. Plusem seriálu je rozhodně jeho poetika (podobná té Sex education — zvláštní neurčitá doba, kostýmy, společenská pravidla a principy), nádherná hudba a jednoduchost. Bridgertonovi se díkybohu nesnaží být ničím jiným než jednoduchým dílkem na binge-watching. Zabývají se stoprocentně jen jedním prostředím a uměle do sebe necpou další problémy (napadají mě třeba nešvary těchto pesudohistorických námětů: takhle si užívali bohatí, a teď se podívejme, jak mezitím trpěli chudí). ()

behunka

Tak jsem ženská,...romantiku mám ráda. Jen to nesmí být až moc červené a tady to bylo. Teda  místy. Trochu bych to zkrátila. Některé scény mě nudily a byly zoufale a zbytečně dlouhé. Ale zase na Rege -Jeana Page bych se dokázala dívat i déle. Daphne se k němu moc nehodila, taková nemastná neslaná. U prvního dílu jsem trochu vydýchávala herce tmavé pleti ve viktoriánské Anglii, ale brzy jsem si zvykla. Parádní byly kostýmy. Rozhodně se těším na další série ()

Aresko123 odpad!

Strasne nudna, lacna a stokrat okukana slatanina plna ciernej slachty v Anglicku. Tento namet o hlupuckej, naivnej a nadrzanej mladuckej trapky co sa zamiluje do alfa samca miestnej spolocnosti...... aha ale to uz tu bolo????????????? Utekajme vsetci prec, zivot je kratky na to aby sme travili cas pri takejto somarine. ()

premhel

Asi nejsem příliš objektivní, protože jsem se díval jen asi na 5 minut první epizody. Byl jsem zmaten tím počtem černošských příslušníků londýnské aristokracie v roce 1813 natolik, že zbytek seriálu jsem už nebyl schopen sledovat; prostě logický rozpor, error316. Dávám jednu hvězdu za nádhernou výpravu. ()

Sheelle

Dlouho jsem tápala co si o tomhle seriálu myslet. Trvalo mi, než jsem mu dala šanci, ale na konci mi bylo líto, že už je konec, což se zase tak často nestává. Sice pořád tápu, proč obsazení bylo zvoleno právě takto (každý druhý černoch, což je pro toto časové období samozřejmě mimo), ale nakonec jsem dospěla k závěru, že přece nejde o žádný historický dokument, ale prostě o červenou knihovnu s nápadem a chytlavým zpracováním. Pokud si chcete u něčeho odpočinout a vypnout mozek, nenajdete asi vhodnějšího kandidáta. ()

LarisaDavid

Moje hodnotenie je silne ovplyvnené tým, že som si zopár kníh, ako veľká fanynka romantických historických románov, prečítala a presne sa mi vybavuje ako to v tých knihách bude a kto je tá záhadná spisovateľka bulvárnych článkov o londýnskej smotánke. Takže za mňa na vypnutie a zasnívanie sa dokonalý seriál. Ale zopár vecí mimo kníh...pochybujem, že v tom storočí boli vojvodovia černosi...aj keď hlavný hrdina je fešák.... ()

d.p.1

Námět je zajímavý, knižní předloha asi nebude špatná (pro seriál, kterým chcete udělat manželce radost, že se na něj díváte s ní). Ale to provedení.. Bohužel klasický Netflix poslední doby. Brzo se tam asi půjde dívat jen na dokumenty a neamerickou produkci. ()

tehol

co na bridgertonu nesmirne ocenuji je, ze i kdyz je od prvni chvile schvalne odhaleno (nebo aspon dost vyrazne naznaceno), kdo s kym bude a jak to s nimi skonci, presto je tam obrovska mira napeti, ze to mozna nevyjde. tvurci to dokazi takovym zpusobem zamotat, ten chaos a nepredvidatelnost sledu, ktery hlavni postavy k sobe svede, je dokonaly. dalsi extremne silna vec serialu jsou postavy, i u te nejmensi si clovek zapmatuje nejakou vlastnost/signature move, ktera zajisti, ze ty lidi lze vnimat jako realne osoby a ne jen nejake parodie/karikatury (ehm, ehm veliká..). a ten vizual + hudebni doprovod je proste nadherny a hrozne chytry, samozrejme uz drive byli v jinych historickych filmech pouzity novodobe skladby, ale imo nikdy to nebylo takto dotahnuto do konce, nenasilne a nerusive. █████████  edit po 2. serii: za me tezko rict, jestli 1. nebo 2. serie, obe za me skvele. co me strasne bavi je absence hluchych mist, nebo nejakych divnych scen, ktere nemaji vyusteni, proste tady je tak nejak vsecko, nic neprecniva. akorat daphne v nekterych dilech chybela.. kdo me naopak docela stval byla lady danbury, ta mi prisla uz dost trapna, sorry. naopak klan featheringtonu (krome penelope) moc bavil, new lord to osvezil, ale portia je neprekonatelna. eloise/pen... no ja jsem jednozancne jak v prvni, tak v teto sezone na strane eloise, pen je pro me proste nepochopitelna. edwina je dokonalejsi daphne (takze za me mozna az moc). anthony/kate dobry rollercoaster, ale daphne a duke jsou za me vyse. colin je thank you next, dost ho nemusim a benedict to se furt nemuzu rozhodnout, na jednu stranu sympatak na druhou pusobi az moc stastne, chci drama. ()

Sona.K

Narozdíl od mnohých kritiků, já jsem si seriál velmi oblíbila. Samozřejmě je nutné oprostit se od faktu, že by se nic takového nemohlo stát, ale na Vetřelce taky nekoukáme s tím, že by to mohlo být skutečností, že? Atmosféra je velmi příjemná a pohodová, kostýmy dechberoucí a ústřední dvojice má takovou chemii, že ji ucítíte až k Vám skrze obrazovky. ()

kory9

To je jako kdybyste zkrizili 50 odstinu sedi a romany Jane Austenove s, jak to rict, etnicky inkluzivni Disneyovkou. Dobra zabava pro vetsinove zensky, ktery chteji romantiku/intriky zaobalene do kabatku viktoriansky se tvarici Anglie ()

hel_ko odpad!

Tedy větší historickou, rasově korektní slátaninu jsem dlouho neviděla. Očividně musí nejdřív jeden svého protějška na oko nesnášet, aby to pak byla ta pravá láska. Tento motiv je skoro jediné, čeho se lze v tomto seriálu dočkat. Moderní hudba zasazená do dobové atmosféry seriálu taky moc nelichotí. ()

Warmachine69 odpad!

Filmu jsem už po oznámení vyhlásil bojkot. Nakonec jsem několik desítek minut viděl. Bohužel pro mě tedy. Ne, ne, ne a ještě jednou ne! Není to nic jiného než “všichni jsme si rovni” intenzivní propaganda, která háže flusanec na jakoukoliv historii a mě to neskutečně vytáčí až do omezovače! A nejde jenom o tohle. Kostýmy jsou snad nejhorší co jsem viděl a celkově je to tak nezáživný, stupidní a utahaný, že to nemá obdoby. Porno už jsem teda viděl mnohem lepší. ()

Jittulle11

Bohužel musím konstatovat, že jako fakt to vtáhne, nechá vás to žít životy hlavních postav. A proč bohužel? No protože jsem odkládala vzhlédnutí, protože ta genderově vyvážená společnost je brutus a popírá veškerou historii. Ale děj je svižný, baví, prostě musím říct, že fakt dobrý. ()

R4Z0

Seriál má zajímavý námět a někteří milovníci anglické monarchie by ho určitě ocenili. JENŽE ač jsou některé scény extenzivně plytké, tak největším trnem v oku je za mě přehnaná korektnost a jak už zde bylo zmiňováno, tak manipulace s anglickými reáliemi. Ne, britská královna opravdu nebyla černoškou. Pokud se na seriál rozhodnete podívat, tak na podobné výjevy se můžete určitě (ne)těšit... ()

emde odpad!

Asi som nepochopil to storočie? To potom asi v dejepise klamali, pretože toľko čiernych a feministiek sa v ňom nikde nenachádzalo. Netflix prepisuje dejiny na nové korektné dejiny?? ()

golf78

Mam rad “historicke” serialy. Tohle je ale uplna blbost. Mozna by pribeh nebyl tak spatny, ale diky “jinakosti” filmari otocili vsechno totalne naruby. Kralovnu Anglie hraje cernoska, spousta slechty cernosi. Jeste tam chybi LGBTQ postavy. Diky te “korektnosti” je to je tak nepravdepodobne, ze tomu clovek proste neuveri. Sorry. ()

1308boddah

Jakmile se v Anglii dané doby objevil první negr v roli šlechtice, vypnuto. Tohle už Netpič opravdu přehnal. Kdepak jsou jarabáci s bombama když ne ve studiích Netpič? :) Někdo by měl zavolat aspoň pana křoví ať zařídí konečné řešení. ()

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (více)

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Dahmer zavraždil Bridgertonovi