Bridgertonovi

• USA Bridgerton
USA, (2020–2024), 24 h 39 min (Minutáž: 54–73 min)

Tvůrci:

Chris Van Dusen

Předloha:

Julia Quinn (kniha)

Hudba:

Kris Bowers

Phoebe Dynevor, Regé-Jean Page, Jonathan Bailey, Sabrina Bartlett, Harriet Cains, Bessie Carter, Adjoa Andoh, Florence Hunt, Ben Miller, Luke Thompson (více)

Série(3) / Epizody(24)

Seriál inspirovaný knižním bestsellerem sleduje příběhy osmi nerozlučných sourozenců z mocné rodiny Bridgertonových a jejich touhu po lásce. (Netflix)

futislav

Aneb jak zkazit už tak nenáročný snímek ještě notnou porcí multi kulti vlezdoprdelnictví. V době a zemi, kde se děj odehrává, mohl člověk s tmavší barvou pleti dělat maximálně podřadné práce a rozhodně by neměl šlechtický titul. Brrr. ()

Jitomirka

Když člověk překoná to počáteční znechucení z toho, že anglické šlechtice 19. století hrají "nebílí" herci, soustředí se na děj a na postavy, tak ho to chytne a už nepustí. ()

Isuzu

Veľmi príjemná oddychovka. Pre každého a každú, kto ocení nenáročnú romantiku. Len ten záver a odhalenie hlavnej "gossip" postavy sa mi zdalo naozaj divné - hlavne to naozaj nedáva zmysel, inak nemám žiadne zásadné výhrady. Hlavná dvojica je veľmi sympatická, chémia medzi nimi funguje, iskrí to, takže spokojnosť :). ()

Eseter

Mně se tu líbily jen dvě věci, a to soundtrack (i když též dokáže štvát) a pak ten nápad s alternativní realitou, kde černí lidi získali nějaké práva. Vlastně i ten módní mišmaš byl docela zábavný. Jinak ale nevím, o čem to vlastně bylo? Strašná nuda. Koho zajímá nějaká Lady Whistleblower (navíc se dá uhádnout, kdo to je a to přísahám, že jsem hodně tupý divák). Nepříjemné postavy, ale fakt nepříjemné. Proč všichni bratři Brogertonovi vypadají naprosto stejně? Abysme je nerozeznali? Proč další mužské postavy vypadají hrozně podobně jak bratři Brigortontovi? Díky bohu za ty černé lidi tam, bo aspoň někoho člověk rozezná. Nejsměšnější byl ten pokus o nějaké feministické drama, ale takhle se to vůbec nedělá. Ono fakt nestačí, aby lidi v době svázané konvencemi vedli osvícené řeči... Edit po 2. řadě: Ok, zvyšuju hodnocení na tři hvězdičky a smekám. Ne kvůli tomu, že by to bylo nějaké veledílo, ale protože se tvůrcům nějakým způsobem podařilo přitáhnout celosvětově tolik diváků, ale hlavně - povedlo se jim přitáhnout mě, člověka, který první řadu z duše nenáviděl. Druhou řadu jsem úplně žrala, i když to byla taková blbost. Ale prostě... má to něco do sebe. Proč se mi seriál tak líbil má však jeden zásadní důvod a tím je herečka Simone Ashley, která mě totálně okouzlila a zamilovala se do ní dokonce aj má jinak 100 % hetero mamka. Nebýt však Kate, tak seriál určitě nedokoukám. Když budu upřímná, ostatní zápletky mě dost nudily a  často jsem přeskakovala jen na tu část děje, kde se objevuje Kate. Romance mezi ní a Anthonym mohla být zvládnuta lépe - nebyla úplně tak romantická a vzrušující, jak bych si přála. Dávám to za vinu jak scénáři (donekonečna napínání, kdy se konečně políbí/dají dohromady), ale i hlavní herecké dvojici. Nebylo to zahráno úplně dobře! Ještě že jsou oba herci (především Simone) tak atraktivní a my jim leccos odpustíme. Soundtrack byl hezký (Dancing on My Own, Wrecking Ball), ale mohl být ještě lepší. ()

Yalka

Shonda Rhimes na nás nepřetržitě osm hodin chrlí vymazlený gejzír barev, hudby, choreografií a romantických klišé. Když se řekne Bridgerton, začnou mi před očima vybuchovat barvy, ty mi utkvěly nejvíc. Co na to říct? Jako červená knihovna to funguje dokonale, dva hlavní protagonisté hrají velmi dobře a mají co hrát, je to asi nejlíp napsaná sinusovka hádek a usmiřování, co jsem kdy viděla. V celém dílku je strašně moc historických chyb a nelogičností, ale nějak nevidím důvod to sem vypisovat ;-) Mně přišla nejvíc na sílu oproti knihám dopsaná postava královny vymetající kdejaký večírek a bavící se shippováním (jak královské), ale zase mě bavily její paruky a ta postava vůbec. Dala jsem si tu práci a přečetla si první dvě knihy a zkoukla pár videí na YT. Na to že je vlastně braková literatura, si s adaptací scénáristi až neuvěřitelně vyhráli, určitě četli celou sérii a dělali si pečlivé poznámky (tak např. v prvním dílu není prakticky nic o Eloise ani o jejím kamarádství s Penelope, vykreslení těchto postav v seriálu je založené až na dalších knihách, postava Mariny není napsaná jen pro seriál, i když to tak po přečtení první knihy může vypadat, ale její příběh nabude na významu, pokud bude někdy adaptovaný i pátý díl "To Sir Phillip, With Love" atd.). Udělalo na mě dojem, že ten projekt myslí takto dopředu, a že předlohu bere tak vážně (možná až moc vážně). První knize dle mě v mnoha ohledech scénáristi pomohli. Uvidíme, jak to bude dál. Doufám, že nehodlají dělat osm řad, mohli by knížky nějak pospojovat, aspoň po dvou. Zajímavost: král Jiří je historicky tentýž Jiří III jako v Hamiltonovi (vládnul skoro 60 let). ()

grangerova

Bridgertonovi jsou netflixí lockdownová jednohubka se vším všudy. Mají pitomoučký příběh, cukrkandlové kostýmy a správně frackovité hlavní hrdiny, kterým i přes všechnu jejich frackovitost pořád tak nějak fandíte. Jako večerní kino pro karanténu dobré, v rámci young adult ale spíše průměr. 3,5 ⁎ – půl hvězdičky navíc dávám za skvělou historickou fikci, ze které tu některým praská žilka. ()

lubica1995

Je podľa knižnej predlohy.. Je o členoch rodiny Bridgerton A kníh je 8.. Prvá je o Daphne, druhá o Anthonym, tretia o Benedictovi(hoci som chvíľami mala pocit, že v seriály spravia z neho homoša...), štvrtá o Colinovi, piata o Francesce, šiesta o Eloise ( áno, bude dlho, predlho považovaná v smotánke za starú dievku..), siedma o Hyacinthte, a posledná o maličkom Gregorym.. Veľmi som sa potešila filmovému spracovaniu.. hoci sa dá vážne namietať na to, ako do seriálu vhodili príliš veľa černochov ( pravdepodobne s ohľadom na dnešnú dobu..) a dokonca aj homosexuálov ( hoci verím, že v dobách, kedy existovala táto spoločnosť ich tiež bolo ako húb po daždi).. v knihe sa o tom nepíše. Zo začiatku sa príbeh javí sladko a postupne sa rozbaľuje ako cukrík. Hlavne, čo sa sexu týka.   čo bolo dosť zaujímavé prekvapenie.. nie, že by toho v knihách nebolo habadej.. ale bolo.. Už som čítala aj negatívne hodnotenia, čo sa týkalo prekrúcania historických faktov, ale do toho sa nejdem miešať, pretože sa v histórií moc nevyznám.. ale rozhodne za mňa výborné.. Žiadne SCI-FI..Súdne prostredia.. Sladučké skrz-naskrz. Konečne niečo iné.. niečo, čo tu už dlho nebolo. A dúfam, že sa dodrží postupnosť v príbehoch : hoci odhalili identitu Lady Whistledownovej skôr ako v knihe.. čo ma mrzí..mohli to nechať aspoň na záver druhej série.. Krásny knižný príbeh pre mňa bol najmä Benedict a Eloise ( tam bolo kopec srandy a vybrali na to úžasnú herečku..) .. A najviac vášní bolo s Franceskou.. ten bol prekrásny tak sa veľmi teším na filmy.. MOC. a musím povedať, že mi vôbec neprekáža, že už viem ako to celé dopadne... ()

slovan.mma odpad!

Strasny exkrement. Nikomu kto ma dostatok testosterónu a nefici si na BLM bullshitoch a politickej korektnosti a prepisovani historie neodporucam.Des. ()

Dejvidas odpad!

Davam odpad,ac jsem nevidel ani minutu tohoto hnusu. Je potreba regulovat hodnoceni mistni levicove luzy,ktera tomu sype 4 a vic hvezd. A kdyz to nemuzu delat pesti po tlame,tak aspon tim hodnocenim..:( ()

mia.com

Kdyz pominu to silene multi kulti, ktere netusim, jak moc se mohlo zakladat na pravde, tak je to fajn oddechovka spis pro holky zasazena do krasneho historickeho prostredi. Takova superdrbna v minulosti bez pocitacu. Urco se tesim na dalsi radu. ()

klaranapoli

Slysela jsem o tom hodne a tak jsem se na to divala spis jako opravdu obycejny nenarocny divak ktery se nesoustredi na barvu pleti a nejasnosti. Proste me zajimal jen pribeh a ten byl opravdu bajecny nemluvim o tech nadhernych barvach kdyz mate lepsi tv. Za jeden vikend to mate zkoukly jak nic. Doporucuji ()

RoyBatty444

Sci-fi z viktoriánskej doby alebo niečoho takého. Seriál zabili rasovou otázkou keď nás v jednom z neskorších dieloch oblažia zistením, že príchodom černošky na trón bolo umožnené uchádzať sa černochom o šľachtické tituly. Ak by to nechali v rovine na rasách nám nezáleží, to by bolo niečo. Ide o hlúpi seriál s prvoplánovými rozhodnutiami. CGI zo začiatku trhala oči. Je to občas veselé a má to pár zvratov, ale nič prevratného. ()

Oxiduji

Já jsem se bavila. Věděla jsem, že jde o červenou knihovnu, takže jsem nebyla pohoršená jako zdejší intelektuálské držky. Prcaček taky dost. Nechápu, na co si zdejší recenzenti stěžují, když chci žrát Sous-Vide, tak nelezu do Mekáče. Je to prostě pohádka pro dospělé a ke všemu velice dobře natočená. A tečka. Super kostýmy. Dvě tečky. ()

Teri123

Příběh je zajímavý a ve většině případech nenudí ale od půlku je to čistě jenom o sexu mezi hlavní dvojicí. Normálně mi takové scény nevadí a v romantických filmech/seriálech jsou potřeba ale abychom měli co 5 minut scénu kde spolu chrápou je nuda. Herecké obsazení dobré a dějové není špatné, jenom ty sex scény trochu nuda ()

Jitka.D.2639

Před sledováním seriálu jsem věděla, že je nekonvenční. Věděla jsem, že Londýn je tam vykreslený idylicky, bez smogu, bez špíny, s nádhernou přírodou. Postavy jsou taky idealizované, naprosto nejde o věrné podání té doby. V seriálu prostě jen tak mimochodem vystupují postavy tmavé pleti, protože prostě seriály, které je dnes mají, jsou cool. A věřte nebo ne, absolutně mi to nevadilo. Naopak. Vzhledem k tomu, že seriál vlastně těží z knihy, která dle mého názoru prostě pouhou červenou knihovnou zasazenou do hrubě zidealizované doby 19. století, to bylo ku prospěchu věci. Vždyť ta kniha sama o sobě je zidealizovaná až až, je fajn, že seriál je taky jen prostě takovou pohádkou pro dospělé ženy romantičky. A pohádky prostě neukazují realitu té doby. (možné spoilery) Po zhlédnutí seriálu jsem si přečetla i jednotlivé romány, ze kterých seriál vychází. Líbí se mi, že v každé sérii jde o lovestory jiného ze sourozenců Bridgertonových. Tedy budou se měnit hlavní postavy a seriál bude stále zajímavý. Přitom je ale budeme už trochu znát z vedlejších rolí. Co jsme ale nečekala, tak jak moc dějových linek a postav a věcí do seriálu přidali nad rámec knihy. Fanoušci románů asi budou rozčarováni. V první sérii totiž v knize není ani žádná královna, ani princ, Dafne není žádný diamant, ale naopak o ni není zájem, jinak se tam pracuje s dopisy i návratem do Londýna. Prostě ty knihy jsou vlastně jen takové obyčejné příběhy z červené knihovny a témata ženské emancipace, pohledu na gay problematiku, rasové záležitosti apod. tam absolutně nenajdete, to přidali až v seriálu. A bez toho by to ale podle mne nemělo takový úspěch, protože by to prostě byla celkem nuda. Suma sumárum, ráda jsem se dívala. Seriál mne bavil, pohádkové ztvárnění té doby, které nemá nic co dělat s historií, mi vyhovovalo. Vždyť nejde o nic jiného, než prostě červenou knihovnu. Zidealizované příběhy lásky zasazené do historické doby a očesané o reálie a realitu jako takovou. Bylo to odpočinkové! Nemusela jsem se bát, jestli mi oblíbený hrdina či hrdinka umře. Neřešily se tam žádné velké intriky (což je problém opravdových dobových seriálů a filmů) a žádné šílené zvraty a ubližování. Vůbec se nedivím, že je seriál tak populární. Stačí si vzpomenout na stovky knih červené knihovny, které četla moje maminka a babička a je mi jasné, kdo se na toto rozhodně s nadšením kouká. Ženy si prostě občas potřebují u seriálu odpočinout a nestresovat se. ()

stepma

Historická oddechová fikce pro holky. Kdyby se seriál jmenoval jakkoliv jinak, tak ok. Předlohou je jedna z lepší/kvalitnější série červené knihovny, což mě zpočátku vedlo k neustálému rozčilení. Z prvního dílu předlohy si do první série vytáhli jen kostru a to značně pomačkanou, nesmyslně rozpliznutou o vedlejší postavy, zbytečné příběhové linky a ve stylu Netflixu samozřejmě oproti předloze doplněnou hromadou sexu. Nutno dodat, že aspoň ten byl celkem decentní a snad i prospěl. Předloha má šest knih, takže máme čekat roztáhlou romanci do šesti sérií? Vidím velký špatný, které půjde hodně někam. A závěrem: ne, Simon, lady Danbury ani nikdo jiný nejsou v předloze černé pleti 🤷🏼‍♀️ ()

yawa

Dôkaz, že s dostatočným rozpočtom a veľkolepou výpravou sa dá aj z červenoknižnicového braku, plného klišé, vytvoriť vskutku pozerateľná a zábavná záležitosť. Pozerať na tie opulentné pestrofarebné kostýmy a panské sídla, za hudobného doprovodu klasických prerábok moderných hitov, bolo pre mňa veľkým guilty pleasure. ()

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (více)

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Dahmer zavraždil Bridgertonovi