Saved by the Bell (TV seriál)

Konečne zvoní

Saved by the Bell

Komedie / Rodinný

USA, 1989–1992, 32 h 17 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

Sam Bobrick

Mark-Paul Gosselaar, Mario Lopez, Dustin Diamond, Lark Voorhies, Dennis Haskins, Tiffani Thiessen, Elizabeth Berkley, Bridgette Wilson, Eric Dane, Patrika Darbo, Leah Remini, Regina Russell, Scott Shaw, Nancy Valen, Avery Schreiber, Denise Richards, Joshua Hoffman, Andrew Bowen, Jennifer Blanc-Biehn, Angel Jager, Amy Weber, Matt Mindell, Stacie Foster, Ford Austin, Nicolas Read, Ronnie Schell, Larry Cedar, Timothy Williams, Julie St. Claire, Benjamin King, Bess Meyer, Elizabeth Anne Allen, Carol Lawrence, John Welsh, Jeffrey Weissman, Susan Beaubian, Stephen Mendel, Jacquelyn Hyde, Bunny Summmers, Troy Fromin, Justin Warfield, Michael McManus, Ruth Buzzi, Mark Blankfield, Hamilton Camp, Greg Kean, John Sanderford, Leanna Creel, Ernie Sabella, George McDaniel, Alberto Vazquez, Pamela Kosh, Dehl Berti, Gary Beach, Robert Neary, I.M. Hobson, Vaughn Armstrong, Henry Brown, Matthew Michael Ross, Scott Fults, Casey Kasem, Louan Gideon, George Bush (a.z.), Margaret Thatcher (a.z.), Fidel Castro (a.z.), Michail Sergejevič Gorbačov (a.z.), Aimee Brooks, Dan Eisenstein, Jeanne Basone

Sitcom pro teenagery? Vůbec ne špatný nápad a realizace je fajn. Když pominu slabší vizuální kvalitu, kde je televiznost cítit nebezpečně okatě, nemám si na co stěžovat. Skvělý je hlavní tahoun Gosselaar v časech, kdy to ještě mohl i někam dotáhnout... Jednotlivá osa dílů není přespříliš invenční, pravdou je, že existují rozmanitější zábavy, ale svůj účel plní tenhle seriál bezezbytku.(6.11.2005)

Áno aj z tohto seriálu som niečo videl. Ale Markíza to vysielal v tak debilný čas, že som to na strednej nestíhal pozerať, lebo som bol ešte v škole. Takže som videl tak každú tretiu-štvrtú epizódu. Našťastie to príliš nevadilo, keďže to bol viac sitcom odohrávajúci sa na strednej ako nejaká typická vzťahovka typu BH 90210 a dej sa tu nejak výrazne nevyvíjal. Preto mi žiadna postava príliš k srdcu neprirástla ale zase mi ani žiadna nevadila. Najviac pamätný bol ten divný nerd Screech. Ostatní boli typickí krásavci, ktorí randili, vtipkovali a občas sa aj niečo učili. :) 6/10.(25.6.2020)

Na tomto som vyrastal, to boli časy. Každý deň po škole som utekal domov aby som ten seriál stihol v TV. A ak som nestíhal prísť, tak som si ho dal nahrať na VHS. Nie je to ako dnešné seriály pre teenagerov. Veľmi ma to bavilo a rád by som si to pozrel po slovensky aj teraz, aj keď neviem či sa to dá po slovensky vôbec zohnať. Oveľa radšej by som pustil dnešným deťom toto ako niečo súčasné...(19.11.2012)

Seriál môjho detstva, na ktorý som sa tešil každý deň a pozerával som ho opakovane do zblbnutia. Seriál pri ktorom mohli ísť do hája aj Priatelia (1994). Aj tu máme 6 kamarátov, avšak je to celé z prostredia školy a práve preto to bolo tak populárne pre školou povinných. Postavy sú každé iné, každí si tu nájde tú svoju. Najradšej som mal sexi Jesse a Sam bol zase najbláznivejší a so svojou mimikou bol nezabudnuteľný. Je to veľmi vydarený komediálny seriál, avšak ak sa naň budete chcieť pozrieť dnes a prvý krát, tak vás samozrejme už tak nenadchne. Odporučil by som vám ho, hlavne ak chodíte práve na strednú školu. Svoju vernú základňu fanúšikov bude mať ale navždy a ja sa radím medzi nich.(23.9.2019)

• LarisaDavid

Priznám sa, že tento seriál mi unikol. Hold som nebola ani na svete vs 2 roky na svete :-D. Ale práve dnes som náhodne videla film, ktorý hovoril o osudoch hercov za oponou seriálu. A podľa mini ukážok seriálu (ktoré akože natacali) to musel byť fajn seriál. Film ma veľmi oslovil. Tomu dávam slušné 4 hviezdy. Seriál hodnotiť nebudem.(23.3.2019)