Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Drama LBJ se zaměřuje na politické pozdvižení, se kterým se potýkal viceprezident Lyndon Johnson (Woody Harrelson), když se po událostech z listopadu 1963, kdy vražedná kulka usmrtila prezidenta Johna F. Kennedyho, ze dne na den stal prezidentem USA. Johnson vede politické bitvy s republikány i s demokraty ve své snaze uzdravit americký národ a současně si zajistit zvolení prezidentem. Klíčem k tomu mu je boj za prosazení Kennedyho historického zákona Civil Rights Act. (mac000)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (12)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, s jak zajímavým a citlivým tématem se pracuje, se jedna o trestuhodně zmařený potenciál dobrého dramatu. Potěší jen a pouze one man show Woodyho Harrelsona. Zbytek ansámblu je ukrutně nevýrazný, JFK nevyjímaje. Užvaněné biografické drama, které nenabízí nic proč by mělo být zajímavé, či snad dokonce obohacující. Tedy pokud vám ukrutně neimponuje huhňavý a kvalitně namaskovaný Woody v charizmatické pozici které umí. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Tieto filmy som mal pozerávať pred troma rokmi, keď som sa pripravoval na štátnice. Nič by mi viac k tejto udalosti netrebalo čítať, stačilo by pár filmov. Všetky sa na to pozerajú svojsky a všetky prinášajú niečo nové. Tu napr zistíte, že Lyndon bol sebestredný špekulant ovládaný vlastným egom a obrovskými gulami. Proste frajer, ktorému to myslelo a veľmi dobre vedel, ako sa v tej vysokej politike pohybovať. A Woody skvelý samozrejme. 3 z 5 ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Woody Harrelson je hvězdou tohoto filmu, což je trochu škoda. Ne proto, že by byl špatný, on je skvělý, ale jsou zde i další herci, kteří rozhodně mají na to, aby hráli první ligu a ne jen celkem nudné přicmrndávače. Tenhle snímek měl mnohem větší potenciál než jen ukázat Woody schopnosti a mistrovství maskérů, které přesto někdy vypadá uměle. ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

Po vzhlédnutí již třetího snímku o americkém prezidentovi Lyndonu Johnsonovi jsem chvíli přemýšlel, zda tento snímek není tak trošku duplicitní vůči jinému filmu o této osobnosti Nástupce, zvláště když oba vznikly ve stejný rok. Ale nakonec jsem došel k názoru, že ani ne, a to i díky trošku jinému způsobu vyprávění. Zde totiž sledujeme nejen dějovou linku poté, co se Johnson stal americkým prezidentem, ale i to, co tomu všemu předcházelo. Na oné dějové lince odehrávající se před osudným atentátem na prezidenta Kennedyho je zajímavé hlavně to vidět Johnsona coby velmi úspěšného kongresového politika, pro nějž byl úřad viceprezidenta vlastně svým způsobem cestou zpět (pokud jde o mocenský vliv). Když někdy od poloviny snímku začneme sledovat Johnsonovo působení v roli prezidenta, vidíme zde muže, který celé své okolí velmi překvapil. Jedny tím, že coby první americký prezident od války Severu proti Jihu pocházející z jihu USA aktivně prosadil politiku desegregace, jiné tím, že po svém nástupu vsadil vše právě na protlačení odkazu prezidenta Kennedyho. Za určitou slabinu filmu lze považovat to, že vůči Johnssonovi vyznívá (snad jen s výjimkou mírně jadrné mluvy) až příliš pozitivně. Na druhou stranu pokud tento film končí rokem 1964  (tedy prosazením antidiskriminačního zákona), je to vcelku logické. Černá kapitola v jeho politickém životopise zvaná Vietnam, jak ji líčí film Cesta do války, byla totiž tehdy ještě nepopsaným listem. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ještě krátce po Cranstonovi se i maskovaný Woody umně ujal role Lyndona Johnsona. Děj tady předchází, tedy soustředí se na dění pár let před a pak bezprostředně po osudovém atentátu v Dallasu, háže světlo na přechod od politického odpadlíka v muže č.1, tíživou volbu jít ve stopě občanských práv jako hlavní odkaz Kennedyho, radši než pod ruku "svým" bílým Jižanům. Výměny se senátorem Russellem (Jenkins) jsou topík. Za mě dobré, odsýpající, zábavné a všeobecně herecky kvalitní prezidentské drama z pro mě velmi zajímavé chvíle minulého století. Bral bych ještě sondu do jeho finální fáze v úřadu, kdy pana "proč mě sakra nemáš rád" pak dohnal Vietnam... ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se v amerických městech Washington, New Orleans a Dalls. (BMW12)
  • Scénář tohoto filmu byl uveden v Black Listu v roce 2014, tedy v seznamu nejpopulárnějších nerealizovaných scénářů roku. (itsp4trik)
  • Premiéra proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v září 2016. (itsp4trik)

Reklama

Reklama