Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

Zorlac

I po letech Maska bavila. Skvělá a odpočinková komedie podle výborného komixu. Skvěle vizuálně propracované a Jim Carrey opět zazářil. ()

Rudyamon

Jim Carrey je prostě Maska. To je jistá věc. Kdo ho viděl v jakékoli komedii, musí konstatovat, že je to Pan komik. Pokud by nešťastnou shodou okolností byla role dána někomu jinému, nebylo by to zcela určitě ono. Na druhé straně si myslím, že snad už i sama ta role byla prostě psána pro Jima. Ať je to jak chce - Maska je prostě fantastická komedie u které nemůže nikdo sedět a jen tak zamýšlet nad vlastními problémy, to mu prostě Jim Carrey nedovolí. Je to záplava klasických Jimiho ksichtů a skvělých triků, které v kombinaci s vtipným dějem dělaji z Masky faktickou komediální klasiku. Co se týče triků tak nikdy nelze zapomenou na zatčení Masky a vyprázdňování jeho kapes, nebo třeba přímo ohnivé tango s Cameron Diaz. No a když jsem u ní, tak musím přiznat, že Jimovi docela závidím ty polibky, které mu dopřávala s opravdovou radostí a chutí. Já se prostě chci a musím stát komikem!!! Nebo chci aspoň do komparsu, když se bude natáčet dvojka ... :-) ()

divjak

Čím som staršia, tým zdvíham hodnotenie starých filmov. Ale Maska si zaslúži 5*, lebo doposiaľ snád nebol natočený film založený na rovnakom princípe a Jim Carrey si to za zahratie rozhodne zaslúži.. inak úlet. ()

danny_21

Šílený Jim Carrey v počátcích své herecké kariéry - to stačilo se jen pořádně zapitvořit a úspěch byl zaručen. Alter ego Masky je kouzelné, Jim si pořádně zablbnul a díky němu je tahle šílenost docela zábavná - 60 % ()

Hannibal1913

Jima prostě miluju. Perfektní bláznivá role a celkem ucházející scénář. I ta Cameron se tentokrát dala vydržet (a že ji vážně jako herečku nesnáším...). ()

kratina

Jima Carreyho obecně moc nemusím a když si navíc hraje na Supermana (který si zřejmě zobnul pár houbiček) tak to už opravdu trpím jako zvíře. Děkuji Galadriel za trefný výraz, který jsem měl na jazyku, jen jsem si nemohl vzpomenout. Taškařice, to je to správné označení. To je trochu jiný level, než komedie, natož dobrá komedie. ()

Armin82

Maska je snímkem, který dal Jimu Carreymu naplno možnost, předvést svůj komediální potenciál. Těžko si v roli masky představit někoho jinýho. Role byla přímo šitá na něj a podle mýho je to i jeden z nejlepších filmů jeho kariéry. Opravdu originální a zábavná komedie, která rozesměje i po letech. Když si k tomu ještě domyslim tehdá ještě nádhernou Cameron Diaz, tak moje hodnocení směřuje k hodnotám--->80% ()

Proserpina

Aby bolo jasné, tých 5 hviezdičiek je čisto zo sentimentu. Videla som tento film niekoľko krát, keď som bola malá (7-10 rokov hádam) a myslím, že vo mne zanechal hlboké stopy. Keď som si ho teraz po tej dlhej dobe pozrela, vybavovali sa mi postupne všetky tie scény a ako na mňa vtedy pôsobili, spolu so sugestívnou hudbou. Pritom je to taká blbosť. ()

Inozuka

Jestli někdo mohl hrát ztřeštěného Masku, tak to mohl být jedině Jim Carrey. Zde totiž všechno to jeho pitvoření, ksichtíky a ulítlost nevypadají nepatřičně, ale patří k naturelu postavy. A z toho důvodu tenhle film zkrátka nemohl dopadnout špatně. K tomu dávka triků, která ve své době přibila diváky do sedadel, roztomilý pejsek a pár dobrých vtípků a musím uznat, že mé původní hodnocení bylo nespravedlivé. Takže zvedám na čtyři, protože jsem se bavil ... A ten song s bongama je naprosto boží! ()

rublik05

Další šílený film Jima Carreyho, ve kterém se mu opět nemá co vytknout. Jim hraje jak o život a role mu neskutečně sedla. Ostatně jako většina jeho rolí. Až na pár zbytečných scén jsem byl moc spokojený, film mě bavil. Vtipy, zábava, šílenost, akce, každý si v tomto filmu najde své. 8/10. ()

Luxocculta

Ne taková zábava, jako když mi bylo náct. Alespoň s českým dabingem, ve kterém mám Bohdana Tůmu u Carreyho obvykle rád. Dějově mi to přišlo naprosto prázdný. No, alepoň se dá dívat na Cameron Diaz, ale bejt normální ženská, tak mám problém s pozorností. ()

Likan7

Dokud je Maska u Jima, je to skvělá komedie, ve které si Carrey udělal naprosto zaslouženě jméno. Velká škoda, že po pohodový první půli se to (jako obvykle) zvrhne v takový divný mišmaš akce, gangsterky a trochu parodie. Je ale vtipné, jak tyhle komedie, které před koncem tisíciletí vznikaly se samozřejmostí a nikdo se nad nimi nepozastavoval, dnes nabírají na kvalitě. Tyhle filmy se už netočí, a je to škoda. ()

Nix

Doba, kdy Jim byl pro mne nejlepší komik. Tyhle jeho filmy jsou prostě skvosty. Zelenáč je dobrej gauner a Jim ho zahrál naprosto dokonale. On pořád má místo v hereckém žebříčku, takhle podat komedii uměl jen on a díky němu ty filmy byly skvělé a on by i z totální blbosti svými grimasy dokázal udělat z toho veledílo. ()

CGP

Carrey dokázal, že je brilantní komik a pomocí počítačových vychytávek dovedl své umění (alespoň ve "své" kategorii humoru) k dokonalosti. Velmi věrná komiksová adaptace. ()

marlon

I keď "Maska" v animovanej podobe vyznieva ďaleko príťažlivejšie, podoba jej tváre bude s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote, navždy spojená s Carreyho plastelinovým ksichtom! ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala