Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

Grafito

Na poprvý bych to asi hodil do odpadu.. ale tak po trojím shlédnutí zjišťuju, že Maska je zábavná a to dost.. ()

TaanStari

Po několikátém shlédnutí mi to přijde dost debilní. Když jsem byl malej tak se mi to ale líbilo, takže z nostalgie 3*. ()

El-Barto

Jeden z těch filmů, na kterých jsem vyrůstal (možná proto, jsem takový jaký jsem ;). Vdycky jsem byl strašně rád, když tuhle komedii dávali v televizi a pokaždé jsem se náramně nasmál. Osobně si myslím, že Cameron Diaz to před kamerou ještě nikdy tak neslušelo jako v Masce. ()

AndreyCSFD

Nesnáším, když Jim Carrey hraje blba (nebo jak nazvat ty jeho kreace v Masce či Ace Venturovi). Ve vážnější poloze mu to svědčí mnohem víc a jelikož tady dostal prostor zahrát si i ,,normálního" Stanleyeho, nemám problém tenhle film dokoukat. Navíc je to introducing film pro moji oblíbenou Cameron. ()

RedHot

A jako Jim Carrey u nás častokrát tahal komediální večírky z nejhoršího, raná Maska je alespoň pro mne absolutním šlápnutím vedle. Myslím dokonce, že mě to nebavilo ani coby dítě. ()

Narciska

Americká produkce se nezapře a předznamenává pozdější filmový vývoj..., tj. efekty, efekty, efekty, krásné ženy, odpudiví padouši, černo-bílé postavy, schematické přeměny hlavních hrdinů v záporáky a naopak, komiksové postavy a gagy, filmová myšlenka ztrácející se v patosu, forma vítězící nad obsahem... Par úsměvných kousků, pár roztomilůstek a nic víc... ()

Saur.us

Naivně komiksová zábava pro celou rodinu a předváděčka morphingu v jednom. V mládí jsem ji neuvěřitelně žral a i po letech mě dokáže zabavit. Chvála soundtracku i mladoučké Cameron Diaz a samozřejmě i Jimu Carreymu. ()

ASSBURGER

Komédia parádna hlavne najlepšie na tom bolo to že tam bol Jim Carrey. Ved predsa podla mňa najlepší komik ktorý existuje. No ale späť k filmu človek ktorý nájde masku nasadí si ju a hned sa s neho stane kral všetkých večierkov.No tak to si nikto nemôže nechať ujsť.Srandy kopec máte doporučenie od niekoho kto už to videl. ()

sirien

Jsou filmy, u kterých nechcete nic speciálního, tvůrci se vám nic speciálního nesnaží dát a vy se tak u nich můžete výborně bavit kvalitně udělanou jednoduchou zábavou. Maska je přesně takový typ filmu. ()

pipapa

Velmi dobrý Jim Carrey v tuctové, na běžícím pásu slepené, typicky americké produkci. Plytký, nesčetněkrát omletý námět silně podpořený efektní, ale pouze a jen vyspekulovanou komikou. ()

zdeny99

Rok 1994 byl pro Jima Carreyho přelomový. Natočil v něm hned tři jeho vrcholné role, a to ve filmech BLBÝ A BLBĚJŠÍ, ACE VENTURA: ZVÍŘECÍ DETEKTIV a právě tuto MASKU. Ta mi ze všech jeho filmů připadá nejlepší. Je to dobře namíchaná směsice výborného humoru s kriminálkou, excelentními triky a zatraceně rajcovní Cameron Diaz v sexy upnutých červených šatech. Jim Carrey samozřejmě v hlavní roli byl neméně výborný. Podle mě je to i jeho nejlepší role. [45606. hodnocení, 687. komentář, 73%, 614. nejoblíbenější film] ()

mls

Strašné! Aj gýčovito trápny a iba miestami vtipný film a aj slovenský dabing, ktorý je, ak sa to ešte dá dva krát horší ako vo všetkých iných slovensky nadabovaných filmoch. ()

Zalost

Kreslený seriál byl lepší, ale Jim Carrey utáhne i průměrný scénář. Jeho mimika je excelentní, ani si netroufám odhadovat, kde končí herec a kde začíná počítačová animace. Zajímavě ztřeštěná komedie, ale bez nějak výrazně třeskutého humoru, obávám se. ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala