Z islandského městečka až do finále Eurovize... Je rok 1974 a malý Lars Erickssong v nedávné době přišel o matku a odměřený otec (P. Brosnan) chlapci moc podpory neposkytuje. Když se ale u nich doma schází přátelé, aby sledovali finále Eurovize, kde soutěží také skupina ABBA, Lars při jejím hitu Waterloo nečekaně ožije. Vezme si pak do hlavy, že v Eurovizi zvítězí a tohoto snu se Lars (W. Ferrell) drží i dnes, společně se stejně potrhlou kamarádkou z dětství Sigrit (R. McAdamsová). Vystupují jako popové duo Fire Saga, ale bez větších úspěchů zpívají pouze v jejich rodném malém rybářském městečku Húsavíku. V tu dobu se pořádá výběr soutěžících do Eurovize za Island a prezident tamní televize má o výběru kandidáta jasno. Na papíře však podle regulí musí být kandidátů dvanáct, a při zcela náhodném losování soutěžících do počtu, se na listině objeví také Fire Saga. Když během nominace dojde na jejich číslo, stane se z něj kvůli Larsovi jedna velká fraška a oba pak zdrceně na molu pozorují luxusní loď, na níž se baví ostatní soutěžící. Strašlivé neštěstí na lodi způsobí, že jediným kandidátem do Eurovize za Island zůstane Fire Saga… (Česká televize)

Razz

Áno, je to max. trojhviezdičková komédia, ale prvých 30 minút a dobrý pocit na konci ma prekonali. Ya, Ya, Ding, Dong! ()

draxxi

Mam rad Eurovision Song a celkem muzu i Ferrella., takze jednoznacne super. Celkem sranda, pribeh predvidatelnej, ale ta hudebni show me dostala. A jako tresnicka na dortu finalovej dojacek. Moc jsem si to uzil... 20/10/2022 86% ()

Thalin

Ona je to vlastně docela blbina. Ale poměrně milá blbina, která si moc na nic nehraje a chce jen pobavit. A to se docela povedlo. Sice nemám ráda Ferella a jeho trapné přehrávání, které předvádí snad v každé své roli, ale tady se dal přežít a dost to vyrovnávala McAdams. Prostě nenáročná oddechovka, víc od toho filmu snad nikdo nečeká a přesně to taky je. ()

Richard.Jezd

Pokud si myslíte, že uvidíte komedii, která si dělá srandu z Eurovize, tak jste na omylu. Uvidíte spíše reklamu na onu soutěž, která vám čistě říká, že Eurovize je to nejlepší na světě a že nic lepšího se na Zemi nevymyslelo. Herci přehrávají, scénář je debilní jako vystoupení ve filmu a celá režie někam upadá. Chtěl jsem film, který si dělá srandu ze soutěže a né že ji bere vážně. Celý to přišlo takové nedodělané, bez vtipu a strašně nudné.25% ()

NejkubaCZE

Cítím se zvláštně, některé písně byli dobré, ale film byla příšerná parodie s nesmírným počtem cliché, která nebyla vtipná, ale spíše jste se chtěli na místě vymazat z existence. Film zabavil, ale nelíbil 🤷 ()

Levice05

Už přes dvě hodiny se mně drží přihlouplý úsměv. Něco tak absurdního, hloupoučkého a klišoidního, ale zároveň roztomile naivního a pozitivního jsem dlouho neviděla. Umírněný Will Ferell, roztomilá Rachel McAdams, skvělý zpívající Dan Stevens, který je ve své roli dokonalý (za něj pátá hvězda), nádherná závěrečná píseň. Dobře jsem se bavila. ()

Petr.Siman

Na to že to je komedie od Willa, má to nádherný love story a nádherné písničky. Scéna s kreckovim kolem je fantastický vtipná 😂 a závěrečná písnička dokonalá! Play JÁ JÁ ding dong!!!! ()

ngel01

Když se na Netflixu objevil tento film, říkal jsem si, co to zas ten enfant terrible Will Ferrell vyvedl. Těšil jsem se na záplavu nekorektnosti, na výsměch soutěži Eurovision a na parodování čehokoliv, co je pro Eurovision typické. Nečetl jsem před filmem žádné recenze, takže jsem nevěděl, do čeho se vrhám. Hned na začátku mě rozsekal Pierce Brosnan mluvící islandštinou a po zbytek filmu se silným přízvukem. Polovinu filmu jsem si myslel, že to je výborná parodie na Eurovision, dokud se neobjevila společná píseň soutěžících a výherců z minulých ročníků, včetně Conchity. Pak jsem začal tak nějak uvažovat, jestli to není pocta této soutěži. Vždyť písně z tohoto filmu jsou hitové, včetně Ja ja ding dong. Jak se na mnoha diskuzích objevuje, na roce 2020 není nic normálního, dokonce i film s Willem Ferrellem vás rozbrečí. ()

Vampiroza

Tři hvězdičky za Rachel a finální song. Celej film měl hodně velkej rušivej element a to je Ferrell. Bože jak já ho nesnáším. ()

Serafina

Mně se to líbilo :D Podotýkám, že mám Ferrella a jeho blbiny ráda. Anchormana a Ledové ostří to sice z trůnu nesesadí, ale pořád je to dobrá komedie. První půlka je lepší, v té druhé není kvůli romantické zápletce tolik místa pro fóry, ale dá se to vydržet. Některé vtipy a parodie fakt stojí za to, třeba 21st Century Viking, scéna s lodí a následným vnitřním bojem hlavních postav nebo vystoupení ruského favorita soutěže, které by podle mého názoru dokázalo zvítězit ve skutečné Eurovizi a spousta lidí by si ani nevšimla, že je to parodie :D ()

Filmyx

Čekala jsem nenáročný film s předvídatelným dějem a spoustou srandy. Tak kromě té "spousty srandy" bylo mé očekávání naplněno. Vtipné je to opravdu minimálně. Co se mi na flmui líbilo byla Ferrellova paruka (fakt jsem z ní nemohla spustit oči, jako kdyby oholili boha hromů:)), zpěv hlavní hrdinky a překvapivě dost písniček. Celkem ale nuda... ()

ricardo2803

1 hvězdička za Island, 2. za písničky - přestože to nebyly žádný velký fláky, ale ta finální má něco do sebe, a 3. hvězdička za to, že jsem se kupodivu fakt celou dobu příjemně bavil. Šel jsem do toho trochu s obavami, jelikož Will Ferrell není můj šálek kávy. Na deštivé odpoledne docela solidní zábava. ()

stanjel

Hrôza v nepriamom prenose. Obstarožní hlavní hrdinovia snažiaci sa ešte asi naposledy zaujať. Násťročný nenáročný divák možno pookreje ale pre mňa osobne utrpenie.. ani neviem za čo dávam hviezdu.. asi z milosti v nádeji na lepší zajtrajšok kinematografie :/ ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů