Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Smyslem jeho života jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí. Na cestě z Ameriky letadlo přelétána nad rezervací, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána stoupající k nebi narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tento duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně odlišné představy. Ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný hlas v jeho hlavě. Hlas, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho. Ondřej se však nezvanému návštěvníkovi nehodlá jen tak vzdát. Každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro Ondřeje, ale i pro jeho rodinu a kolegy. Mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný, divoký souboj plný situační komiky. (Bioscop)

jack_scott

Celkem zajimavý film, kdy to není ani drama, ani komedie. Roden hraje dobře, je to poměrně zajimavé a originální. Vadila mi Geislerová, ta osobní antipatie k hnusnému xichtu celé jejich rodiny je prostě věčná a nepřekonatelná. Fuj! Jinak je film v pohodě. V česku máme řadu horších filmů. 55% a ***. ()

ZHODNOTITEL odpad!

Nářez. Zajímalo by mě, podle čeho se herci rozhodovali, že do toho půjdou. Tradičnímu "protože scénář" nevěřím. ()

wowylgu313

Tak z té druhé stránky... Začátek nápis Nebraska což byla vlastně Velká Amerika u Prahy , bylo docela "vtipné" všechny ti Indiáni vůbec nevypadali důvěryhodně. Ten konec byl "mírně" morbidní. A teď z té první stránky... Vůbec to jako celek nepůsobilo zas tak špatně, téma se přenášelo až moc na lásku, city a lásku k přírodě. Občas se člověk i pousmál. Roden po delší době v komedii nehrál vůbec špatně. Pestré obsazení i když dost z nich jen na pár "šťeků. Takových 55% úplně v klidu. ()

blondboss

Podpriemerná česká akože komédia, ktorá si berie na paškál indiánsku tematiku a dosť nevkusným spôsobom ju aplikuje do vcelku jednoduchej dejovej linky. Koniec-koncov záverečný preslov ju zhrnul do jednej vety, čo tiež o niečom vypovedá. Úplná katastrofa to určite nebola, ale je to proste snímok plný klišé, hlúpych dialógov a so zle budovanou atmosférou. Tretiu hviezdu pridávam vyslovene kvôli Vicy Kerekes. 50 % ()

Alden_Larson

Je to příšerně neoriginální film s velmi předvídatelným dějem, tím pádem je taky velmi nudný, protože zkrátka nenabízí nic nového. Nutno podotknout, že film sám sobě zruší jakýkoli pocit záhady hned v prvních dvou minutách, kde divákům prozradí jaho velký dějový zvrat. Uznávám, že se mi líbí, že má protagonista archu, během které se změní, ale způsob, jakým ke změně dojde, je strašně klišé, nehledě na to, že protagonista je jediná rozvinutá postava, všichni kolem něj nemají téměř žádné osobnostní vlastnosti a záporáci jsou nehorázně stupidní. Herecké výkony se mi nelíbily, v tomto filmu je několik herců, které mám velmi rád, ale takhle slabé výkony bych od nich opravdu nečekal. Prezentace byla fajn, film je dobře natočený a hudba taky ušla, ale jinak byl tento film veliké zklamání. 2/10 ()

Prubner

Gratuluji tvůrcům. To je svým způsobem umění vytvořit ze zajímavého námětu film, který díky scénáři, režii i hercům absolutně postrádá humor a je často vysloveně trapný. Nechápu, co tam dělají Roden a Olbrychski, ani jak se podařilo na základě tohoto scénáře zajistit koprodukci dokonce tří států. Roden by měl radši popohnat svého amerického agenta, aby mu sháněl práci v cizině, a ne se ztrapňovat v českých sračkách. ()

david141474

Inu tento českej film není tak špatnej. Děj zajímavej a originální. Herci solidní. Hudba celkem ušla. Do kina jsem šel s tím, že od toho nic nečekám a z finálního snímku jsem celkem překvapen. V sále nás bylo 5 z velmi jasného důvodu o český filmy není zájem. Já tento názor sdílím, ale tenhle počin plný zrad a šílenýho Karla Rodena je celkem solidní. 8/10 Inu jsem z tohohle filmu celkem solidně překvapen. (Olympia - 28.9.2022) ()

rigby

Neuvěřitelná snůška těch nejobyčejnějších banalit, frází a klišé. O nějakých hereckých výkonech se opravdu nedá hovořit. Co ještě bude muset český divák snést? ()

Kkahunaa

Scénáristický průser. Ve všem ostatním podprůměr. Tedy zpátky na strom a naučit se hlavně psát! Pak by se divák nemusel stydět za štáb a hlavně herce, kteří se tohoto plochého, nebojím se říci, i trapně vykradeného divadla zúčastnili, a to díky velké neschopnosti režie. ()

Grázl83

Nesmyslná zápletka, špatný, dětinský scénář Roden v hlavní roli tragický, vůbec mu ta role nesedí. Ani další herci nehrají příliš dobře, asi je to nebavilo. ()

fafejt001

JAKO  nenáročná komedie to ušlo.  Roden se tam hodil a Vica rovněž.  Návštěva na Slovensku- dobré.  Kolektiv ve firmě- zajímavá parta.  Jak říkám, komedie na odlehčeni od všednich starosti ,  by to ušlo. Některé myšlenky toho indiána byly dobré.  Až DOST dobré.  Celkově slabší *** . ()

Dawe2

"Tebe dobre jebe!" a "Když dojdou data a vzduch ..." :-D. Chápu, proč se někomu film nelíbí. Je na pomezí vkusu, leckdy i za ním, mohlo to být uděláme lépe. Souhlasím s tím, že dabing indiána se k němu nehodí. Jinak velmi slušné obsazení, skoro se až člověk diví, že do toho tolik takových herců šlo. Myšlenka je ale dobrá, i když provedení leckdy trapné. Líbil se mi konec. Hodnotím více pozitivně než negativně, ale není to pro každého. 60% ()

hony23

Do sobeckého a arogantního majitele firmy vstoupí duch indiána, aby mu radil, jak se stát lepším člověkem. Příběh je tedy dost pičoidní a celé to zachraňuje skvělý Karel Roden. ()

meda2016

30%. Víme úplně samozřejmě, co má film předat za inteletuální myšlenku o správném užívání světa jako daru k životu. Ale opravdu je to výtvor profesionálních tvůrců? Opravdu mají odvahu takto nudně a naivně předávat moudra? ... Béčková tvorba v zemi, kde obchodní úspěch je zákonem, slabý počin obsadí úsporným týmem protagonistů a filmařů. ..... Béčková (nebo snad horší) tvorba u nás obsadí co nejvíce kolegů(kolegyň), aby se přiživili(y) a hlavně si nekonkurovali(y) nějakou dovedností. On to někdo zaplatí - grant z daní poplatníků. (Pro pána, vždyť tam jsou dobří herci?) Abych i chválil, M. Myšička a V. Kerekeš potěšili známou českou zlodějinou, ale lepší byla slovenská epizoda. .....Proti tomu, odkud se Karel Roden vynořil ve filmu Il Boemo je to ale návrat! ()

FormerSkyblu

Mňa teda z dnešnej produkcie, najmä komédií, máločo dokáže očariť. Ale Indián patrí k tomu lepšiemu v mori dnešného strojovo chrleného balastu. Originálny nápad, Roden, ktorý sa do podoby manažéra/indiána celkom dobre vložil, plus slušná výprava vo flashbackoch. Človek musí dlho rozmýšľať, čo má nejaká babka z Liptova, opatrujúca indiánske totemy, spoločné s top manažérom z Prahy, ale potom príde aj exkurzia na Slovensko a slučka sa celkom (filmovo) logicky uzavrie. Svoj stabilný part si tu okrem Rodena strihli aj ďalší – Kerekeš mrchu, Kemka blbca (táto úloha akoby v českých filmoch bola vždy rezervovaná pre Slováka), Latinák ožrana. A soundtrack horkých slížov je úplne suprový! Tri hviezdičky spokojne – snímok neurazí. P.S. Možno som príliš pozitívny pod dojmom premiéry v Bratislave, na ktorej som sa osobne zúčastnil s tvorcami aj hlavným predstaviteľom, takže môj koment trochu s rezervou.... ()

Slepejsek

Naivní greendealová reklama říznutá podnikatelskou Nesmrtelnou tetou aneb jak je důležité mít svého donašeče... Ač tam tu pozitivní energii jiné kultury nelze popřít (dokonce v hollywoodsky slzopudné podobě) celkové vyznění je hodně násilná křeč, kterou bohužel nezachrání ani Karel Roden... ()

NikiVai

Achjéje, to zas byl film. Ráno se probudím a je ve mně indián, aha a fakt mi nešibe. No, měla jsem pocit, že mi šibe slušně, když jsem to nevypnula. Ale jak mi to v první třetině připadalo jako úplná ptákovina, tak nakonec to něco do sebe mělo. Něco na zamyšlení o svém nitru a vlastním vztahu k přírodě. ()

vinducha

Ten voisouvr Bílého Jelena mě fakt bavil . Pocitově spíš na 4 , ale vzhledem k tomu , co zase s tím filmem tady provedli , tak tam napálim víc. Spokojenost a  příjemná podívaná. ()

tuctovychlap

v celku pobavilo..milo naivistické nazeranie na okolitý život a jeho možnosti..nebyť opiče kerekešovej, dám aj štyri hviezdy..ale keď mne je z nej taaak blivno.. ()