Dr. Giggles

• Japonsko

Dr. Giggles

Komedie / Horor / Thriller / Mysteriózní / Drama

Japonsko / USA, 1992, 95 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,403,433Tržby Celosvetovo $-(3.3.2009)

Pro mě dost disturbing černohumorná vyvražďovačka o vyšinutém samozvaném doktorovi v podání Larryho Drakea po vzoru Michaela Myerse vraždícím po útěku z blázince na svém rodném maloměstě. Lékařskými nástroji. Flashback z márnice je pro mě dodnes esencí děsu.(16.11.2007)

Béčkovej slasher o poblázněným felčarovi s ujetým smíchem, kterej nemůžu říct, že mě nebavil. Klasickej one-timer. 60%(4.6.2014)

,,Buď ste mrtvej, nebo se mi zastavily hodinky...hi, hi, hi..." Comicsový maniak (Dark Horse) v bílém plášti na scéně! Mnohým se jistě vybaví šílené kousky Dr.Phibese (neodolatelný V.Price), který byl ovšem poněkud bizarnější ve svém vraždění. Naopak trochu se jistě inspiroval Dr.Feinstone (Dentista) B.Yuzny. Děj sice příliš nápadů nepobral, ale příjemná kamera nám chce stejně zprostředkovat především řádění samozvaného lékaře. A pan doktor má lék na každou nemoc! Injekční jehly, elektrické pilky, skalpely, kladívka, golfové hole a několik ještě onačejších nástrojů. Změří teplotu, tlak, vyzkouší reflexy a vymění srdce... Některé efekty mohly být odvážnější, jiné se ale opravdu podařily - znovuzrození Gigglese je vskutku povedené. A kromě vraždění je to i povedená bžunda! Nezničitelný Giggles - na scénu!(25.7.2013)

Pohodovo uletený slasher o duševne narušenom rádoby lekárovi, vyznávajúcom morbídne medicínske praktiky, natočený 4 roky pred o niečo známejším, tematicky podobným Yuznovým Dentistom. Dr. Giggles je postupne sa stupňujúca béčková jazda s pozoruhodným záporákom, svojským čiernym humorom, gore efektami a viacerými silnými scénami, z pomedzi ktorých vynikajú najmä "pôrod" v márnici či samooperácia.(11.3.2012)

Na úvod malý príbeh: písal sa rok 1992 a kamarát mi požičal Coppolovho Draculu. Bol chladný novembrový podvečer, kráčal som pomaly domov s predstavou večera stráveného pri horrorovej novinke. Lenže z klasiky sa vykľula bohapustá nuda, ktorú nezachránili ani polonahé upírky a vydesená Winona. Kazeta, však skrývala prekvapenie. Úvodné titulky s menom Manyho Cota, ktorý sprasil COVER-UP ešte varovali. Odmenou za vytrvalosť ale bol film ktorý rozhodne nemožno nazvať nudným. "Doktor Hihňálek" (ako ho nazval recenzent vtedajšej tlače) sa totiž o svojich pacientov stará s razanciou slovenskej zdravotníckej reformy. Nedajte sa zmiasť pochybnými názormi filmových pseudointelektuálov. Tento film je perla medzi postmodernými trashhorormi kráčajúcimi v stopách EVIL DEAD 2 (bez splatterových detailov). Ja sám by som ho nazval čiernočiernou groteskou s vysokým stupňom satirických komentárov. Navyše je to životná úloha Larryho Drakea. Technická poznámka: tento film svojho času vydal na VHS HOLLYWOOD CLASSIC ENTERTAINMENT a jedenkrát bežal na TV NOVA. (28.10.2004)(28.10.2004)

Správně ujetý slasher, mě se to docela líbilo. Spojení hororu (nejlépe vyvražďovačky) a černého humoru mám ráda a musím říct že se tam stálo něco dělo a ty hlášky toho rádoby doktora vážně neměly chybu. Určitě lepší 3 hvězdy. 60%(23.5.2012)

Celkom sranda.Celkovo je to asi na rovnakej úrovni ako Dentista,len o niečo vtipnejšie.Niktoré vraždy stáli zato a doktorov smiech je fakt top :-D(8.7.2014)

Pomerne explicitný doktorko, ten Evan Rendell. Používa metódy, ktoré sú účinné na pobavenie diváka, teda aspoň tých, ktorí skúsia aj alternatívne možnosti liečby. A s výsledkom môžme byť s určitosťou spokojní.(10.7.2017)

Slasher, který do mírného nadprůměru tlačí Larry Drake, který si psychopata v doktorském mundůru vyloženě užívá. Hlavně to pochechtávání mi bude v hlavě ještě nějakou dobu strašit a líbil se i nadhled, se kterým Dr. Giggles masakroval své oběti. Kromě toho zaujme ještě pár známých ksichtů a scéna z márnice. Nic, co by stálo za zapamatování, ale na jedno podívání zcela vyhovující. 60%(18.8.2014)

Tohle byla šílenost u které jsem se skvěle bavil. Doktor operoval jak to jen šlo co na tom, že žádný z jeho pacientů nepřežil, hlavně snaha se cení. Už od děctví měl k tomu vlohy ,když operoval plyšáky, hodně mě pobavila scéna, kdy vzpomíná jak mu umřela máma a táta břečí nad mrtvolou a kluk se chláme až tím nakazí i tátu. Je tu mladá čarodějka Holly, které to tu slušelo ne jako v pozdějším seriálu, kde byla taková ta nesympatická puťka. Doktor měl doma krásnou ordinaci a čekárnu plnou pacientů jen ta jedna byla poněkud neochotná se nechat operovat. Nečekal jsem takový skvělý komediální slasher, šel bych klidně i na plný počet, kdybych neměl verzi jen v originále.(21.10.2012)

• TO

Giggles se s ničím nepáře, během jedné noci brutálně vyšetří kdekoho. Je to dost zábavné, ale celkově mě to až tak moc nechytlo.(15.5.2006)

Na první pohled béčková vyvražďovačka, ale hláškující doktor, zrcadlové bludiště a čekárna jsou jasné přidané hodnoty.(18.2.2010)

Dr. Giggles je pro mne nezapomenutelná hororová ikona. Film byl na VHS v 90. letech k mání v půjčovnách, ale posléze se na něj neprávem zapomnělo. Larry Drake se pro roli schizofrenického lékaře, který svým pacientům ordinuje smrt a trefné hlášky z oboru, hodí jako Robert Englund pro roli Freddy Kruegera. Jelikož se takovéhle horory dnes již netočí - zřejmě to nikdo neumí -, přidávám ke svému původnímu hodnocení ještě jednu hvězdu, kterou si pochechtávající se psychopat rozhodně zaslouží. Minimálně za to, jak už v dětství dokázal léčit své plyšáky: Aaarrrggghhh!(16.4.2012)

Na tenhle film se trochu zapomělo Dr,Giggles(Larry Drake),to zahrál bravůrně tento slasher patří k těm na úrovni.(14.9.2013)

Viděl jsem to kdysi ještě jako školák a dost mě to nadchlo,ale od té doby,co zavřeli Videopůjčovnu tak už jsem se k tomu nedostal.Měl bych o tenhle průměrný hororový kousek zájem na DVD,ale zatím ho nemůžu nikde sehnat.Pamatuju si na všechny ty scény,kde ten šílený lékař zabíjel a myslím,že by se mi to líbilo i dnes.(18.6.2012)

• boric_model

Dost nudné(10.2.2013)

No na konci je to uchilárna jinak je je to dobrý(7.1.2012)

Chalan loviaci šprcku v hajzlovej mise zubnou kefkou, zatial co doktor killuje jeho priatelku. Ujete hlasky a smiech su siesta* navyse. Toto bola doba, kedy sa horrory nehrali na nic vazne. Naslo sa v nich kopec bizarnej srandy, ktora dnes posobi tak choro.(4.11.2017)