lehkoživka

Dobré téma, ale dalo se z toho dostat víc. SPOILER: 2 pointy v závěru: trošku nekonzistentní - první chytrá, druhou by nezbaštilo ani pětileté dítě... ()

Rian_witcher

Při prvém sledování se vám napětím tají dech a čekáte co se z nevinného zvednutí telefonu na rušné ulici vyvine. A já rozhodně nebyl zklamán. Netřeba stomilionový rozpočet a tisíce komparsistů. Stačí nápad a Joel Schumacher, Colin Farrell a Forest Whitaker. O výsledné napětí a zábavu je excelentně postaráno. ()

punco

Nikdy by som si nebol pomyslel že raz budem tak prikovaný do kresla pri sledovaní chlapíka v jednej búdke na jednej ulici viac ako hodinu bez vnímania okolitého sveta. Bravo pán Schumacher a Colin Farrell toto veľdielo je skvost v svetovej kinematografii, to čo sa vám tu podarilo sa len tak nevidí !!!!! ()

Mathyen

film bez slabého místa, kde je vidět, že i na malém ledě se dá krasobruslit... Schumacherovo napínavé pojetí je jistě lepší, než by vypadalo v podání M.Baye, který při nabídce natočit Budku přemýšlel jen a pouze nad tím, jak "kurva" dostat toho chlápka z budky (a rozstřílet při tom např. půlku NY...). Farrell vážně skvělý! ()

Mukl007

Film, který musel stát doslova pár dolarů a který potvrzuje, že velkolepá výprava kvalitu nedělá. Tu dělá nápad, v tomto případě pak herecké výkony. I když se celý film odehrává na jednom místě, tak jsem se s hlavním hrdinou opravdu odkázal zžít a netrpělivě jsem čekal na rozuzlení. Skvělý nápad, skvělé provedení. ()

Usir

Skvělá ukázka toho, že i s obyčejnou "telefonní budkou" se nechá natočit film, který vám bude brát dech od začátku až do konce. ()

aichinka

Jak prosté. Prostě jen ulice New Yorku, jedna telefonní budka a excelující Colin :) aneb jak "zažraná" do dialogů, s otevřenou pusou strávit 80 minut :) ()

Delmondo

Colin Farrell je celej film zavřenej v telefonní budce a to bohatě stačí na to aby vznikl suprovej a napínavej thriller. ()

LencaN

Malý, ale šikovný...takhle bych vystihla tento film :) na to, že jsem o Telefonní budce nikdy neslyšela, tak mě dost uzemnil. Bylo to jako reality show. Všechno v reálném čase, vyjednávání asi tak, jak by probíhalo ve skutečnosti. Bylo to chytré, promyšlené po psychologické/scénaristické i po filmařské stránce. Sledovala jsem s dabingem, ale část jsem si pustila i v původním znění. Oba hlasy záporáka mají něco do sebe, jsou svým způsobem geniálně jedovaté, ale český dabing mi možná přišel ještě šílenější a úlisnější. Je taky pravda, že role 'hlasu ve sluchátku' byla trochu nevděčná pro Sutherlanda, ale bylo to správné 'evil creature'. Je tu moralizování, odpuštění a prozření... a hlavně - NAPĚTÍÍÍÍÍ! ()

Merenre

Musí se ocenit, že na tak malém prostoru, jakým je telefonní budka, dokázali tvůrci vytvořit komorní drama, které ani na vteřinu nenudí. Farrell předvádí bravurní výkon, scénář i režie brilantně zmáknuté. Minimalismus v tom nejlepším slova smyslu. ()

Vostok

měly to nechat michaelu bayovi ten řekl když se uchazel o režirování : tak jak dostanem ten film z ty zasrany budky?:-D ()

Mojo1968

Určite ten scenár má na viac. Schumacher z toho nevybil všetko čo sa dalo. Škoda. Proste, to spracovanie sa mi vyložene hnusí. A je mi zle z tých picture in picture, zo smiešnych prostitutiek a z toho tlstého, čierneho fízla. Vedel by som si to predstaviť oveľa oveľa lepšie. 3/1O ()

Stellbory

Těžko uvěřit tomu že tenhle film točený pouhých 12 dní v mnoha případech i přesahuje kvalitu snímků natáčených třeba půl roku ale kvalitou by se vůbec nemohli rovnat tomuto. Po delší době zkušenost s Thrillerem dopadla výborně. To vtáhnutí do děje bylo opravdu nevídané několikrát už jsem si říkal že to dobře skončí ale pak přišly další instrkce, další sebevzpírání až jsem postupem času přestal věřit v dobrý konec... Myslím že zvládnout takovým způsobem diváka, jako zvládnul mě, by měl zvládnout každý film podobného ražení. Ukázkový příklad filmu který vás přiková k židli. ()

deathmoon

Na tomto filme je niečo nezabudnuteľné. Keď som ho videla prvý krát, bola som doslova prikovaná pred televízorom. Filmu nechýba charizma, napätie, výborný scenár a výborný herec v hlavnej úlohe. ()

SZYslak

Vida, ma to jen 80 minut a mne to prislo jako vecnost. Film je bezesporu zajimavy, ale to uchcavani blahem zde trochu nechapu. Stuiii mel dostat kulku do palice a zbytek se mohl odehravat na pitevne, divak by si alespon rozsiril anatomicke obzory. 65%. ()

Eeve

Vynikajúci film po všetkých stránkach. Dôkaz, že je možné vytĺcť aj za málo peňazí fakt veľa dobrej muziky. Bez potreby obrovských efektov, nabušenej akcie a masakrálnych strieľačiek, všetko odohrávajúce sa prakticky takmer len na jednom mieste, v telefónnej búdke a v jej okolí. Colin Farrell bol pre túto rolu ako stvorený, všetci ostatní len sekundovali, proste one-man show. Prvý krát videné ešte na starej dobrej VHSke, takže určite zážitok :) Psychologické, napínavé takmer od prvej sekundy po poslednú, bez tušenia výsledného záveru a ďalšej akcie. Také, aký správny thriller má byť. ()

v.indruchova

Dost dobrej film, i když dějově vypadá prosťounce. Jeden magor, kterej chce napravit hajzlíky? Nenudil, člověk je pořád napnutej. Nízkorospočtový (natočen skoro celý v budce) a tak suprový film, nikoliv amatérský. Sice je film starý, ale ani mu to neublížilo. Obdobou je teď nový film, který je celý natočen jízdou autem, hned jak bude tak na to kouknu (2014). JAko zmiňují kolegové výborný herecký výkon C. Farrela. ()

Rocoj

Přesto, že "celý film" zabírají kamery jen "4 metry čtvereční", se velmi podařil. Herecký výkon Colina Farrella velice zaujme. Nejprve diváka přesvědčí, že Stuart Shepard, kterého hraje, je především businessman, kterému jde především o to, aby měl dostatek peněz a spokojeně si užíval života. Poté, co mu tajemný muž zavolá a přivede ho do velikých problémů, nás opět přesvědčí o tom, že po přiznání velmi nepříjemných, osobních věcí, se z něj, pokud ovšem situaci přežije, stane jiný člověk. ()

Crejdl odpad!

Dlouho jsem se těšil až budu psát komentář k filmu o jeho NEkvalitách, vlastně byl hlavním důvodem se zde zaregistrovat. Nechci ovlivňovat mínění poukazováním na detaily či svádět na svůj úhel pohled, ale tenhle film postrádal to zásadní a sice logiku. Psychologický triler bez špetky napětí na 77 min (71 min čistého času). Příběh egoisty drženého na mušce šíleným psychopatickým střelcem v telefoní budce, který se mu snaží změnit život typickým způsobem pro jeho zemi. Povaha hlavního hrdiny, jeho nohsleda, všech okolo je ubohá, sprostá, arogantní, egoistická, typicky americká. Nevím jak můžou později ve filmu vzniknout nějaký simpatie k hlavnímu hrdinovi, které potřebuji, abych mu fandil. Směšné nelogické kecání nudí už samého začátku a když se dívám na tento film podruhé není v něm žádná psychologie, jen stupidita. Konečné představení manželky a milenky jmény nasazuje příběhu korunu. Hodnocení: Kamera: neurážející Scénář a režir: Směšný a nelogický Hudba: naprosto bez emocí Postavy: Psychiatr-střelec: Logika houpacího koně. Napravovat jednotlivé amíky tímto způsobem může dělat pouze pro zábavu protože logiku v tom prostě nevidím. Sám psychiatr ve filmu uznává že je Stu bezvýznamný. Citace od jeho psychiatra: „si k smíchu Stu, prober se" Výkon Farrella bych z počátku filmu popsal jako nevěrohodný později předramatizovaný až směšný. Myslím že horší herec než Farrell v tomto filmu by byl už jen Cruise.Konečné upocené přiznání a ufňukaný konec bez jediné slzy ukazují na hercovu kvalitu. Jeho nohsled, psík, mi připadal jako úplněj bezpáteřní dement který by mu za pětku vyhulil kládu. Manželka: Nehezká a nesympatická. Nevěrohodný výkon při kterém nelogicky vše přijímá sportovně s pochopením a tolerancí. Chtěl sem ji šukat. Její odpověď : Nevadí mi to : ) Mírumilovný a nenásilný americký policista, pravidelně docházející ke svému psychiatrovi stvárněný (jinak skvělým hercem) Forestem Whitakerem je k neuvěření až zasmátí. Rozkazy které přijímá od Stua a jeho ustupování je opravdu nalogické a vyjednavcí schopnosti jsou jako u Homera Simpsona. Policajt který se na potkání svěřuje se svými osobními problémy, myslím že to přehodnotím na komedii. Shrnutí filmu: Odpad, na který se už po třetí nepodívám a který NEdoporučuji!!!!! ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor